Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Tantra dokáže změnit přístup k sexu i posílit vztah - 1. díl

9.prosinec 2021
Tantra dokáže změnit přístup k sexu i posílit vztah - 1. díl

Slyšeli jste někdy o tantře, ale nevěděli jste, co přesně se pod tímto názvem skrývá? Ve dvou dílech vám představíme hlavní principy tantry, jak si ji můžete zkusit sami nebo s partnerem, tipy pro praktikování, pozice a dozvíte se i jaké jsou výhody praktikování tantry.

Co je tantra?

Ačkoli je tantra často synonymem pro sex, ve skutečnosti jde o spojení - ať už se sebou samým, nebo mezi vámi a partnerem. Koneckonců samotné slovo - odvozené ze starověkého sanskrtu - znamená "síť" nebo "splétat energii". V praxi jde v tantře o osvícení: o překročení sexuální i duchovní roviny prostřednictvím hluboce meditativního, spontánního a intimního sexu.

Neotantra vs. klasická tantra

Tantra vznikla přinejmenším v sedmém století, ne-li dříve, a objevuje se v různých formách a textech v hinduistické, buddhistické a džinistické tradici. Když však lidé ze Západu používají slovo "tantra", obvykle se ve skutečnosti hovoří o oblasti "neotantry".

Existují různé složité a přísné duchovní cesty "klasické tantry", jejichž cílem je úplné duchovní probuzení nebo osvícení. Patří k nim kašmírský šajvismus, směr náboženských filozofií z Kašmíru a Indie, a buddhistická cesta vadžrajána z Indie a Tibetu. Tyto cesty často zahrnují vážné studium a osobní nasazení, meditační praktiky a mohou zahrnovat různé prvky rituálů, jako je používání manter, vizualizace a uctívání božstev. Práce se sexuální energií tvořila jen malou část praxe a byla určena pouze pro pokročilé studenty.

Naproti tomu neotantra se vyvinula během posledních 150 let a jejím cílem je právě naplňující intimita a spojení, hlubší propojení s vlastním tělem a emocemi, léčení traumat a bloků a otevření se větším stavům orgasmické extáze. Tento soubor učení byl hluboce inspirován některými základními principy klasické tantry, ale je důležité si uvědomit, že mnohé z toho, co se učí a sdílí mezi moderními praktikujícími tantrického sexu, nejsou "starobylé praktiky" v pravém slova smyslu, i když jsou smysluplné a důležité.

Jde o poznávání svého těla

Stejně jako v józe jde i v tantře o fyzické a duchovní uvědomění. Když se učíte a praktikujete tantru, lépe se sžijete se svým tělem, s tím, co mu přináší potěšení, a se způsobem, jakým pociťuje rozkoš. To vám umožní věnovat lepší pozornost přáním a potřebám vašeho těla a zajistit jejich naplnění. Navíc energie, které při tantrickém sexu usměrňujete, proudí do celého těla a mohou zintenzivnit váš orgasmus.

Pokud máte partnera, poznáte i jeho tělo

Tantra není zaměřena pouze na dosažení vyššího stavu vědomí mysli a těla. Může být také o vytvoření hlubšího a harmoničtějšího pouta s vaším partnerem. Při praktikování tantry se vy i váš partner učíte být fyzicky vědomí a duchovně přítomní a vzájemně si dodáváte energii, která roste i po skončení sexu. Tantra vám také oběma umožňuje prozkoumat a rozšířit všechny aspekty vaší osobnosti, takže začnete toho druhého skutečně poznávat zvenčí i zevnitř.

Tantru můžete praktikovat s partnerem nebo i o samotě

Máte zájem praktikovat tantru, ale nevíte, jak na to? Sofia Sundari, spisovatelka a sexuální koučka, navrhuje následující tipy:

  • Snažte se partnera nezahlcovat informacemi. Místo toho mu vysvětlete, co vás na vašem sexuálním životě baví a jak byste mohli tento prožitek vylepšit.
  • Naslouchejte tomu, co říká. Váš partner vám může říct nadšené ano nebo tvrdé ne. Nebo může být někde uprostřed. Bez ohledu na to, jak odpoví, vyslechněte a respektujte, co vám chce říct.
  • Nechte se vést učitelem. Pokud je váš partner otevřený tantře, vyhledejte učitele, který vás oba povede při získávání dalších informací o této praxi.

Jak připravit svou mysl

Tantra je duchovní praxe, což znamená, že vaše mysl vstupuje do hry stejně jako vaše tělo. Když praktikujete tantru, propojujete své tělo, mysl a duši. Pro sjednocení těchto částí vašeho já je důležité jasné myšlení a ochota vystoupit ze své komfortní zóny.

Zjistilo se, že strávit 10 až 15 minut meditací může pomoci připravit správně vaši mysl, protože vám umožní jít dovnitř a prozkoumat své myšlenky.

Zaměřte se na práci s dechem. Věnujte klidně i 15 až 30 minut jemnému dýchání až do břicha a dolní části zad a navažte kontakt s tím, co se děje ve vaší mysli - ať už je to stres, nebo plnění vašich přání. Několik minut se protahujte. Při protahování jednotlivých končetin vyčistěte svou mysl od všech negativních myšlenek, které vás tíží. 

Jak si připravit svůj prostor

Tantra je holistická praxe. Nejde v ní o sex ani o orgasmus - jde o cestu k němu. Vaše prostředí má přímý vliv na vaše myšlení a schopnost uvolnit se a užít si tuto cestu.

Ujistěte se, že je ve vašem prostoru příjemná teplota. Pokud je chladno, zapněte hodinu předem topení, abyste měli v místnosti útulno a teplo. Pokud je horko, zapněte klimatizaci, ale nastavte ji na takovou teplotu, aby byl prostor chladný, ale ne studený. Atmosféru navodíte pomocí svíček nebo tónovaných žárovek. Světlo svíček dodá prostoru romantiku, zatímco jemné červené žárovky dodají prostoru smyslný nádech.

Naplňte prostor svou oblíbenou vůní. Zapalte vonnou svíčku, rozptylte esenciální olej, zapalte vonné tyčinky nebo zavěste květiny. Vyberte si vůni, která ve vás vyvolá sexy pocit, ale nebude až moc intenzivní. Zjemněte svůj prostor. Položte saténovou deku a několik plyšových polštářů. Vytvořte romantickou nebo sexuální atmosféru. Pusťte si hudbu, na kterou se můžete hýbat, ať už sami, nebo s partnerem.

Praktikovat tantru můžete v různých polohách

Jak si vybudovat atmosféru, když jste sami

Existuje mnoho způsobů, jak můžete realizovat tantrické principy, když jste sami. Nezapomeňte však, že konečným cílem není vždy masturbace - můžete se dopracovat k sólovým hrátkám nebo se rozhodnout, že k nim vůbec nedojde.

Meditace

Meditace je skvělý způsob, jak se osvobodit od všeho, co vás brzdí. Ale místo toho, abyste ze sebe nechali proudit energii, uzemněte se. Při meditaci nechte svou energii proudit dolů do země. Dovolte, aby se tato energie hromadila a šířila po celém těle a dodávala vám sílu.

Samomasáž

Udělejte si automasáž celého těla. Vezměte si svůj oblíbený olej nebo pleťové mléko a polijte si jím pokožku. Při vtírání oleje nebo pleťové vody věnujte čas masáži břicha, třísel, vnitřní strany stehen, paží, krku a hrudníku.

Masturbace

Sólo hrátky nemusí být vždy jen o dosažení orgasmu. Místo toho věnujte čas skutečnému prozkoumání svých genitálií a toho, co jim - a vám - přináší potěšení. Dotýkejte se sami sebe novými způsoby. Zpomalte tahy. Zjemněte způsob, jakým si se sebou hrajete.

Nezapomeňte:

Dýchejte zhluboka a pomalu. Ať už meditujete, nebo masturbujete, dovolte svému dechu, aby se spojil s vaším tělem a vysílal do něj chvění. Všímejte si svých pocitů. Místo abyste nechali svou mysl bloudit, věnujte pozornost všemu, co vaše tělo cítí. Dovolte si prožívat celou škálu emocí. To vám umožní plně využít svou energii a sílu. Stanovte si záměr. Uvědomte si, co chcete od praktikování tantry získat, ať už je to lepší orgasmus, nebo to, že se budete cítit příjemněji ve své kůži.

Tantra je především o spojení a nemusí vést k sexu, pokud nechcete

Jak si vybudovat atmosféru s partnerem

Nezapomeňte, že tantra přesahuje rámec sexu - můžete se k němu propracovat, nebo se rozhodnout, že k němu vůbec nedojde. Vy a váš partner můžete tantrické principy implementovat do dalších praktik, které mohou budovat okamžik.

Předehra

Předehrou může být cokoli, co si přejete - orál, masáž, společná sprcha. Ať už ale budete dělat cokoli, ujistěte se, že jste vy i váš partner plně přítomni. Posaďte se před svého partnera. Dívejte se jeden druhému do očí. Začněte lehce pohybovat svými těly, zatímco dýcháte. Po pěti minutách se začněte vzájemně smyslně dotýkat, střídavě si masírujte ruce, nohy, krk a další části těla. Po dalších pěti minutách se začněte líbat - a pouze líbat. Soustřeďte se na každý fyzický pocit, který v danou chvíli cítíte.

Sex (není povinný!)

K sexu můžete dospět - nebo také ne! Tantra je více o spojení než o čemkoli jiném. Pokud se rozhodnete pro sex, postupujte pomalu. A nebojte se být kreativní! Vyzkoušejte nové polohydotýkejte se jeden druhého novými způsoby a prozkoumejte objevené touhy. Především se však plně ponořte do prožitku a nechte napětí narůstat, když se budete věnovat jedné smyslné praktice, než přejdete k další.

Společné ležení nebo mazlení

Ležení s partnerem vám umožní vyměňovat a proplétat energie a pěstovat hlubší spojení. Za tímto účelem zvažte polohu lžiček. Partner vzadu bude energii vysílat (dávat), zatímco partner vpředu ji bude vstřebávat (přijímat). Přitulte se k sobě tak, aby vaše srdce a břicha byla v jedné linii. Dávající by měl mít ruce obtočené kolem přijímajícího a ruku položenou na jeho srdci. Přijímající by měl svou ruku položit na ruku svého partnera. Několik okamžiků ležte v klidu, pak začněte harmonizovat svůj dech a nechte energii mezi vámi volně proudit.

Nezapomeňte:

Nechte intenzitu narůstat. Dívejte se jeden druhému do očí bez mrknutí co nejdéle. Synchronizujte své dýchání. Můžete zkusit vdechovat a vydechovat společně nebo se nadechovat při partnerově výdechu. Řekněte partnerovi, co se vám líbí. Když se vás dotýká a hraje si s vámi, říkejte, co se vám líbí, a požádejte ho, aby pokračoval. Požádejte partnera, aby udělal totéž. Stanovte si záměr pro vaše cvičení. Ať už jde o lepší sex, nebo o posílení vašeho vztahu, měli byste s partnerem jít praktikování tantry s vědomím, co od něj oba chcete.

Pokud vás tantra zaujala, těšte se na další článek, ve kterém se dozvíte víc o dýchání, pozicích a dalších užitečných věcech. Najdete ho 16. prosince v sekci Ze světa sexu.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.