Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Sníte o sexu, o bývalém partnerovi, nebo dokonce o sexu s bývalým partnerem? Co to znamená?

13.duben 2023
Sníte o sexu, o bývalém partnerovi, nebo dokonce o sexu s bývalým partnerem? Co to znamená?

Když skončí pracovní den, jediné, po čem po večeři toužíte (krom milostných chvilek), je lehnout si do postele a dopřát si osmihodinový odpočinek, abyste se cítili svěží a připravení na další den. Když se však probudíte z hlubokého spánku, najednou vás přepadnou otázky, protože se vám zdálo o někom, u koho jste nečekali, že se ve vašich snech objeví...

Když se ve vašem REM cyklu objeví vaše drahá polovička nebo nejlepší přítel, je to dost jednoduché, ale mnohem větší záhada může nastat, když je hvězdou vašeho snu někdo, na koho během bdění myslíte jen zřídka.

Při snění si s námi pohrává mozek

Než se pokusíte pochopit, proč se vám o někom může zdát, je důležité se nejprve zamyslet nad tím, co přesně sen je. "Studie provedená v Německu zjistila, že sen je ekvivalentem výpisu dat mezi hipokampem (prohlížečem vašeho mozku) a neokortexem (pamětí). Takže sny jsou způsobené hipokampem, který čistí prohlížeč pro daný den a připravuje mozek na další den," říká Christina Jeffrey, licencovaná poradkyně pro duševní zdraví. "Pochopeno tradičnější optikou psychoterapie, sen je rozhovor mezi vaším vědomím a nevědomím - příležitost prozkoumat obavy a zakázané věci."

Co tedy znamená, když se někdo objeví v takzvaném rozhovoru s myslí? "Na určité úrovni - možná vědomě, možná podvědomě - se vaše mysl soustředí na nějakou osobu a váš mozek tento obraz vypouští, když spíte," vysvětluje Jeffrey.

Často se tak děje v případě nevyřešených emocí nebo dialogů, které je třeba prozkoumat; pokud toho nejste schopni, když jste vzhůru, nastoupí snový stav, aby vám pomohl vyjádřit se, vyřešit konflikt nebo uvolnit emocionální zátěž. "Nakonec však věřím, že sny jsou o tom, co si z nich uděláme, jaký význam jim přisoudíme, a o doprovodných pocitech, které s tímto významem vznikají," dodává Jeffrey.

Pokud jste někdy přemýšleli, proč se vám neustále zdá o někom, s kým jste od střední školy nemluvili, nebo o celebritě, kterou jste si zamilovali a kterou pravděpodobně potkáte jen ve snu (:D), čtěte dál. V následujícím textu vám odborníci na sny vysvětlí, jak mohou lidé, s nimiž se denně stýkáte, ovlivňovat vaši mysl v mimobdělých hodinách a co přesně znamená, když se vám zdá o zamilované osobě, o vašem bývalém nebo dokonce o úplně cizím člověku.

Jak mohou lidé, se kterými se stýkáte, ovlivnit vaše sny?

Pokud se vám někdy ve snech objevily osoby, které jste viděli nebo na které jste mysleli v bdělém stavu, nejste sami. A pozor, nemusíte se s danou osobou ani znát, aby mohla žít ve vaší říši snů bez nároku na honorář. "To, čeho jste svědky nebo co přijímáte prostřednictvím médií nebo interakcí s druhými lidmi, se může objevit ve spánku... zejména pokud je to živé nebo jedna z posledních věcí, které ve dne vidíme," poznamenává Jeffrey. Pokud se tedy před spaním díváte na seriál The Last of Us, nedivte se, že ve vašem snu tu noc spoluúčinkuje Pedro Pascal (no, ne že bychom si stěžovali!).

Aby vaše sny zůstaly čisté a neovlivněné vnějšími médii, Jeffrey doporučuje stanovit si zdravé hranice pro spánek - vypnout všechny obrazovky (i telefon!) hodinu před spaním, dávat si pozor na to, co čtete a na co se koukáte, a stanovit si pravidelný čas spánku, abyste si zajistili co nejkvalitnější spánek.

Tón toho, co děláte, může také výrazně ovlivnit tón vašich snů. "Aktivity, které jsou relaxační a terapeutické, jako je jóga, psaní deníku nebo trávení času s blízkými, mohou být předzvěstí klidného spánku, protože podporují klid. Tyto sny mohou být živé a snadno zapamatovatelné, protože jsme před spaním v uvolněném stavu," říká Nicole Bowman, certifikovaná snová analytička a poradkyně společnosti Keen. "Zatímco když jdeme spát v chaotickém stavu, mohou být naše sny nesouvislé a těžko si je vybavíme, nebo se nám nemusí podařit usnout vůbec."

Jak poznáte, kdy je významné, že se vám o někom zdálo, a kdy to nic neznamená?

Není žádným tajemstvím, že z mnoha snů, které se vám během noci mohou zdát, si obvykle pamatujete jen jeden nebo dva, pokud vůbec nějaké. Jak upozorňuje Bowman: "Významné sny jsou ty, na které nemůžete zapomenout - ty, které si pamatujete velmi podrobně i po letech."

Ale kromě toho jde o to, čemu věříte a co považujete za důležité. "To je jeden z těch způsobů, jak se práce se sny často objevuje v terapii: klient má sen, který v něm zanechává pocit tísně nebo zmatku takovým způsobem, že potřebuje pomoc s rozbalením tohoto pocitu," říká Jeffrey. "To, zda je sen významný, nebo ne, můžeme zjistit při dešifrování významu tím, že prozkoumáme a rozbalíme své pocity spojené s danou událostí nebo obrazem." Takže i když se nakonec rozhodnete, že sen nic neznamená, stále zpracováváte pocity, které ho obklopují.

Co znamená, když se vám zdá o...

Co znamená, když se vám zdá o zamilovanosti?

Sen o zamilovanosti může znamenat různé věci v závislosti na kontextu snu. "Jednoduše řečeno, může to znamenat, že na vás udělali dojem nebo zasáhli emocionální strunu," říká doktorka Leslie Ellis, psychoterapeutka specializující se na práci se sny.

"Obecně však platí, že pokud jste v tomto snu spolu - například na rande -, tyto sny vám dávají k dispozici takříkajíc generální zkoušku tím, že vám umožňují prožít s nimi určitou možnost, takže můžete být plně připraveni, pokud se taková příležitost naskytne," vysvětluje certifikovaná snová analytička Lauri Loewenberg.

"Kromě toho vám tyto sny mohou pomoci zorientovat se v hlubokých pocitech, které ke své lásce chováte, a poradit vám, jak se k ní chovat," dodává Loewenberg.

"Pokud se vám například zdá o tom, že se vaší lásce stalo něco hrozného nebo že je vaše láska nějakým způsobem zobrazena jako hrozba, tj. že na vás útočí, váš mozek by mohl připravovat vaše vědomé já na to, že vaše láska vaše city neopětuje," říká Loewenberg. To by také mohlo souviset s obavami, že vaše láska nebude cítit totéž.

Zjistěte, co znamenají vaše erotické sny

Co znamená, když se vám zdá o bývalém?

Sny o bývalém partnerovi mohou v závislosti na konkrétních okolnostech znamenat různé věci, ale často to může znamenat, že máte nevyřízené účty. "Někdy se vám mohou zdát sny o tom, že se vám podařilo uzavřít záležitost, čehož se vám nedostalo v bdělém životě. Pokud byli dotyční emocionálně nezralí nebo nečestní, může sen nabídnout řešení, které oni nemohli poskytnout," vysvětluje Bowman.

Podle ní je také možné, že se bývalý partner objeví ve vašem snu, protože na vás myslí, ať už proto, že vás chce zpátky, nebo prostě jen vzpomíná na váš vztah. Pokud ale přemýšlíte o tom, že druhý den pošlete zprávu "Všiml jsem si, že ses mi snažil/a telekineticky dovolat", měli byste nejspíš nechat spící psy ležet. Jsou to vaši bývalí z nějakého důvodu - nejlepší je, když to tak zůstane.

Co znamená, když se vám zdá o někom, s kým chodíte?

Podobně to může znamenat různé věci v závislosti na vaší situaci a povaze vašeho vztahu. "Pokud je vztah relativně nový, může sen odrážet naději a optimismus, které do svazku cítíte, ale může se také dotýkat vašich obav a nejistoty ohledně randění," říká Bowman. "Případně pokud máte s dlouhodobým partnerem neshody, může být sen způsobem, jak uvolnit frustraci a poukázat na to, co s ním musíte řešit v bdělém stavu."

Může to být také, jak říká Jeffrey, prostě jen "výplach" mozku. "Máte je na mysli a pravděpodobně se s nimi pravidelně vídáte," říká. "Váš mozek se tedy zbavuje těch obrazů, které nejsou dostatečně významné na to, aby se z nich staly vzpomínky."

Co to znamená, když se vám zdá o sexu s někým?

V říši snů je sex často spíše o intimitě a touze cítit spojení než o samotném aktu. V důsledku toho se sny o sexu s někým obvykle odehrávají, když se cítíte osamělí, izolovaní nebo v procesu, kdy začínáte znovu. "Velmi časté jsou například sny o sexu, když se stěhujete na nové místo, nastupujete do nové práce nebo se cítíte vzdáleni od těch, které máte rádi," vysvětluje Bowman. "Fyzický kontakt je vlastně metaforou pro duchovní a emocionální spojení, po kterém toužíme. Je to znamení, že se máme otevřít, vyzkoušet nové věci a vpustit dovnitř to dobré."

Kromě toho mohou být sexuální sny vyvolány hormonálními změnami. "V závislosti na tom, v jaké fázi cyklu se žena nachází, mohou hormony ovlivnit naše myšlení, tak proč ne naše sny?" ptá se Jeffrey. "Může to také znamenat, že vás někdo opravdu přitahuje a vaše mysl si s touto myšlenkou pohrává. Takže sen znamená přesně to, co si myslíte, že znamená."

Co znamená, když se vám o někom zdá opakovaně?

"Přehrává váš mozek při spaní seriál, ve kterém se opakuje nějaká postava? To je signál vašeho podvědomí, abyste mu věnovali pozornost," vysvětluje Ellis. "Je to snová obdoba tučného žlutého zvýrazňovače."

"Pokud se vám zdá o někom blízkém nebo o někom, s kým se denně stýkáte, pravděpodobně se mezi vámi dvěma odehrává situace, kterou se vám vaše podvědomí snaží pomoci zvládnout," dodává Loewenberg. Zeptejte se tedy sami sebe: O co jde? Existuje mezi vámi nějaký druh neshody? Nebo ten člověk něčím prochází a vy se snažíte přijít na to, jak mu s tím pomoci?

"Obvykle vám více napoví kontext snu," poznamenává Loewenberg. "Hádáte se například s touto osobou ve snu, i když v reálném životě je vše v pořádku?" Tak se zeptejte sami sebe: "Je něco, co vás v souvislosti s touto osobou nebo vaším vztahem k ní štve?" ptá se Loewenberg.

Co znamená, když se vám zdá o tom, že podvádíte svého partnera nebo že vás partner podvádí?

Jeffrey se domnívá, že oba tyto snové scénáře jsou dvě strany jedné mince. "Podvádění je často reakcí na nespokojenost, takže je možné, že váš sen odhaluje buď vaši nespokojenost, nebo vaši nejistotu ohledně partnerovy nespokojenosti," říká. Než abyste tyto sny brali za bernou minci, věnujte chvilku rozklíčování pocitů, které se ve snu i ze snu vynořují. Byli jste ve spánku v pohodě jako záletník/ice a teď vás najednou trápí pocit viny? Psaní si deníku o snech a emocích, které vyvolává, vám může pomoci zjistit, co znamenají.

Podvedli jste ve svém snu partnera? Zjistěte, co to znamená

V této souvislosti... sen o nevěře může také znamenat nedostatek důvěry ve vašeho partnera nebo otázky ohledně jeho oddanosti a věrnosti vůči vám, což může velmi dobře pramenit z vaší vlastní nejistoty nebo zkušeností z minulosti. Pokud vás například váš poslední partner podvedl, můžete mít větší strach, že se to stane znovu, i když vám váš současný partner nedal žádný důvod k obavám.

A samozřejmě, prakticky vzato, pokud svého partnera skutečně podvádíte nebo si myslíte, že by vás mohl podvádět, váš mozek jednoduše tráví představy toho dne.

Co znamená, když se vám zdá o někom, kdo už ve vašem životě není?

"Jsou chvíle, kdy přemýšlíme o lidech, kteří opustili náš život: Kde žijí? Co dělají? Jsou šťastní?" Bowman vysvětluje. "A tyto sny mohou být odpovědí na tyto otázky, protože nám poskytují obraz osoby, kterou jsme kdysi znali, a náhled na to, jak se její život vyvíjí." Samotná podstata přemýšlení o těchto lidech může znamenat, že nám chybí, ale může to být také připomínka zážitku, který jste s danou osobou prožili, nebo dokonce vlastnosti, kterou měla.

Loewenberg sdílí názor, že sny jsou symbolem sebe sama, takže pokud se vám zdá o někom náhodném, pak je pravděpodobné, že tato osoba představuje nějakou část vás. Zeptejte se tedy sami sebe: Jaké aspekty osobnosti této osoby ve vás v současné době rezonují?

Co znamená, když se vám zdá o někom, kdo už nežije?

Podle Jeffreyho jsou sny o zesnulých nakonec o tom, "že vám ten člověk chybí, že vám chybí to, co vám do života přinesl, nebo že si přejete, aby tu ještě byl," ale Bowman nabízí duchovnější výklad. "Je to potvrzení, že máte pomoc a asistenci v duchovním světě," říká. "Zesnulí se mohou zjevovat, když se cítíme osamělí, pochybujeme nebo potřebujeme další lásku, a jejich přítomnost znamená, že nás neviditelná síla neustále podporuje a vede."

Co znamená, když se někomu zdá o vás?

"To, o kom se vám zdá, vypovídá více o vás a vašich myšlenkách než o druhé osobě," říká Ellis. "Takže když se někomu zdá o vás, je v tom něco, co je zároveň aspektem jeho osobnosti nebo života," vysvětluje. "Nebo je tu něco, s čím se možná potřebuje vyrovnat a co má nějaký vztah k tomu, jak se ve světě chováte vy." Řekněme například, že se tato osoba snaží vyřešit konflikt v práci a vy jste onehdy diskutovali o tom, jak jste podobný problém vyřešili ve svém zaměstnání. V tomto případě si osoba, které se o vás zdá, může ve svém podvědomí přehrávat váš scénář, aby našla řešení své situace v reálném světě.

"Zároveň, pokud je tato osoba blízkým přítelem, členem rodiny nebo manželem či manželkou, může mít o vás nějaké obavy nebo můžete prožívat něco, kvůli čemu na vás myslí," říká Loewenberg.

Je pravda, že když se vám o někom zdá, znamená to, že se mu zdá o vás?

Krátká odpověď: Pravděpodobně ne.

Opět platí, že sny vypovídají více o vás než o osobě, o které se vám zdá. "Můj slogan zní: 'Vaše sny jsou zprávy od vás, pro vás, o vás, aby vás zlepšily,'" říká Loewenberg. "Takže pokud se vám zdá o někom, není pravděpodobné, že se i jemu zdá o vás".

"Vzhledem k tomu, že sny jsou o sobě samých - o vašich pocitech a chování - pokud se vám zdá o konkrétní osobě ve vašem životě, je pravděpodobné, že ve vašem životě právě působí nějaký její aspekt," vysvětluje Loewenberg. "Možná oba sdílíte nějaký rys chování, který se právě aktivuje. V důsledku toho může osoba, o které se vám zdá, jednoduše zosobňovat tuto část vaší osobnosti, takže můžete lépe pochopit, proč se cítíte nebo chováte tak, jak se chováte," dodává Loewenberg.

Řekněme, že se ve vašich snech objevuje vaše matka, pravděpodobně to není proto, že byste měli hlavní roli i v jejím REM cyklu. Spíše se stejně jako máma přistihnete, že v jednu ráno úzkostlivě uklízíte byt.

"Ale i když obecně neplatí, že když se vám o někom zdá, znamená to, že se mu současně zdá i o vás, byly zaznamenány případy, kdy se lidem, kteří spí blízko sebe, sny překrývají nebo jsou si podobné," říká Ellis, "Jako by společně vstoupili do stejné snové krajiny." Je to tak: mysl funguje záhadným způsobem a některé věci prostě nelze vysvětlit.

Pokud už si nechcete sex užívat jenom ve snech, seznamte se s mužem nebo ženou na naší sex seznamce!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.