Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Sexuální úchylky - 1. část

22.červenec 2016
Sexuální úchylky - 1. část

Někteří lidé nás občas mohou překvapit svými choutkami v sexuální oblasti. Víte, s jakými zvláštnostmi se můžete setkat?

Pro začátek by bylo dobré si ujasnit, co toto slovní spojení vyjadřuje. Při slově "úchylka" se každému asi totiž vybaví, že daný člověk je "úchyl", tudíž pro společnost nevhodný a je to nějaký "vyvrhel", což ve většině případů neplatí. Sexuálním úchylkám se jinak říká také parafilie, sexuální odchylky, deviace nebo aberace. Obecně se jedná o takového člověka, který je v sexuální nebo erotické oblasti "nenormální" nebo s poruchou osobnosti. Kdo ale posoudí, co normální je a co není? Dle mého názoru, dokud svou úchylkou neobtěžují jiné lidi, kterým by jejich chování mohlo vadit, není důvod je soudit. Přečtěte si v našem abecedně seřazeném seznamu, se kterými úchylkami se můžete setkat. Některé jsou opravdu hodně zvláštní, jiné nebudou žádným překvapením, protože je lidé mají v podvědomí 

Ablutofilie - Sexuální vzrušení na základě horké koupele nebo sprchy nebo při jejich představě.

Agalmatofilie- Tito lidé jsou sexuálně přitahováni sochou, panenkou nebo jiným objektem ve tvaru člověka. Někdy s ním provozují i sex, častěji ale zůstávají jen u představ. V nejkrajnějším případě už dnes může dojít i na sňatek.

Akrotomofilie - Takový člověk se vzruší při pohledu na amputovanou končetinu (na zahojený pahýl chybějící končetiny).

Algolagnie – Sexuální úchylka, při které člověk potřebuje zažít a cítit bolest.  Patří sem sadismus i masochismus.

Amaurofilie – Jedince vzrušuje slepota a slepí lidé nebo alespoň ti s páskou přes oči.

Antropofagie - Je v podstatě forma kanibalismu. Sexuální vzrušení antropofagiků pochází z pojídání lidského masa. Deviantům je úplně jedno, zda jde o maso z vlastního či cizího těla, živého nebo mrtvého. Pojídají se hlavně genitálie a vnitřní orgány.

Autodermantofagie - Sexuálně motivované pojídání vlastní kůže.

Autofilie - Milování sebe sama (jinak se jí říká narcismus).

Autonekrofilie - Sexuální touha považovat se za mrtvolu a být jako mrtvola milován.

Autopedofilie - Člověk s touto úchylkou chce, aby s ním bylo nakládáno jako s malým dítětem. Nosí plenky, počůrává se apod.

Bastinado (Baštonáda) - Forma mučení, při které je oběť bita přes chodidla. Řemenem, rákoskou či dokonce holí.

Belonefilie - Člověka s touto úchylkou vzrušují ostré hroty špendlíků nebo třeba piercingy. 

Branding - Vypalování cejchu velmi vysokou teplotou z rozpáleného kovu, pálení cigaretou nebo plamenem svíčky. 

Brotofilie - Je patologické preferování pohlavního styku před výběrem partnera podle věku, přiměřeného biologického stavu a jeho společenského postavení.

Censtrokrefilie Censtrokrefil se nemůže zbavit touhy tisknout šourek na skleněnou tabuli - například na výlohu obchodu nebo okénko projíždějícího auta. Vytvářejí se tak dvě chlupatá kola. 

Cunilnictomanie - Osoba postihnuta touto úchylkou se nemůže nabažit lízání ženského pohlaví.

Dakryfilie - Je parafilie, při níž se jedinec vzrušuje při pohledu na plačícího člověka. Dakryfil může být buďto aktivní nebo pasivní.  V případě, že dakryfil vyvinul iniciativu, aby vyvolal u oběti slzy, jedná se o aktivní typ. Tuto deviaci dělí odborníci také na psychologickou a sexuální formu. Tyto dvě formy se rozlišují podle přítomnosti nebo nepřítomnosti sexuálního podtextu. Psychická forma je typičtější pro ženy a sexuální pro muže. V rolích obětí jsou zde však téměř výhradně ženy.

Deflorační mánie - Sexuální úchylka, při které vzrušují jedince panny a má nutkavou potřebu zbavit panenství co největší počet žen.

Dendrofilie – Dendrofily sexuálně přitahují a vzrušuji stromy a keře.

Didaskalofilie - Sexuální náklonnost žáků k učitelům a naopak.

Dippoldismus – Sexuálního vzrušení dosáhnou jedinci při týrání dětí.

sexuální úchylky

Dogging - Člověk přijede na zastrčené parkoviště a souloží s partnerkou (je v tom i jistá dávka exhibicionismu).

Efebofilie – Jde o sexuální náklonnost homosexuálů nebo zralých žen k mladíkům (náklonnost k dívkám je označována jako hebefilie).

ElektrofilieSexuálně laděná potřeba využívat k vzrušení elektrostimulační přístroje připojené na erotogenní zóny nebo na pohlavní orgány. Přístroje způsobují stimulaci od jemného šimrání, přes brnění až po značně bolestivé křeče a šoky.

ErgofilieZvláštní sexuální úchylka, která se projevuje při pozorování jiného člověka při práci. Nemusí jít vyloženě o namáhavou práci, ale třeba i o dovednost, um apod.

Erotografomanie - Spočívá v psaní dopisů s erotickým nebo až perverzním obsahem, kdy pisatele vzrušuje představa situace, která se bude odehrávat, až si adresát dopis bude číst.

ExkrementofilieJe sexuální vzrušení vyvolané pomazáváním se svými či cizími výkaly.

Exofilie - Úchylka, při níž člověka vzrušuje představa sexu s mimozemskými civilizacemi nebo jinými nelidskými formami (roboti, nadpřirozené bytosti).

Flagelace (flagelantismus) - Ukrývá v sobě erotickou touhu a vzrušení navozené bičováním sebe sama nebo též partnera. 

Flatulofilie - Některé ženy se ještě po několika letech vztahu bojí, že si před svýmpartnerem "uprdnou". Před flatulofily by se rozhodně nemuseli stydět. Lidé s touto úchylkou totiž vzrušuje pach větrů. 

Folikulismus - K uspokojení dochází při sledování žen, které nafukují nebo mačkají gumové balonky, pinkají si s nimi nebo na nich sedí. 

Footfetish - Záliba v ženských nohách, ať už jsou bosé, s punčochami nebo v obuté.

Formikofilie - Jedná se o jednu z variant zoofilie, kdy veškerý sexuální zájem takto postižených lidí se soustřeďuje na malé živočichy, jako například šneky, žáby a nejrůznější druhy hmyzu včetně mravenců, které si dotyčný přikládá na tělo, nejčastěji kolem pohlavních orgánů.

Frotérismus (frotérství) - Sexuální úchylka týkající převážně mužů. Jedná se o takzvané tření, kdy se takto postižený otírá nebo dotýká ženy v přeplněném dopravním prostředku a to do té doby, než dosáhne ejakulace. Při přistižení předstírají, že se ženy dotkli náhodou.

Gerontofilie- Člověka vzrušují staří lidé (většinou tak 70+).

GokkunPodstatou je žena konzumující velké množství spermatu. Většinou ženy konzumují mužské sperma, ale můžeme najít také případy, kdy ženy konzumují koňské či býčí sperma.

Helikofilie - Jde o neschopnost vykonat soulož s jiným než stejně starým partnerem (vrstevníkem).

Hefefilie - Je sexuální vzrušivost při pohledu na určitou látku nebo dotýkání se jí (např. samet, tesil, hedvábí a pod.

Hierofilie – Hierofilové nejsou nároční, k uspokojení jim stačí svatý obrázek nebo soška svatého (mají blízko k homilofilům).

Hirsutofilie – Vzrušuje je ochlupení po celém těle partnera, hlavně v podpaží a na intimních místech.

Homilofilie – Sexuální úchylka, při které si člověk představuje sex během mše či jiného náboženského obřadu.

Hybristofilie - Touha po člověku, který spáchal nějaký zločin.

Chremastistofilie - Člověk postižený touto úchylkou se vzruší, je-li okraden. 

Iluzionismus - Jinak by se dalo říci oživení pornočasopisů. V místě, kde má modelka pohlaví, se vystřihne otvor, kterým muž prostrčí penis. Na druhé straně pak zuřivě onanuje. 

Injektomanie - Sexuální úchylka spočívající v rozkoši ze vstřikovaní kapalin do těla. Poskytuje pohlavní vzrušení jak tomu, kdo injekce dává, tak tomu, kdo je přijímá.

Tímto výčet sexuálních úchylek rozhodně nekončí, o dalších se dozvíte ve druhém díle článku.

O sexuálních úchylkách, ale i o jiných věcech si můžete jít popovídat třeba na sex seznamku...

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.