Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Sexuální předsevzetí pro rok 2023: Zlepšete svůj intimní život

26.leden 2023
Sexuální předsevzetí pro rok 2023: Zlepšete svůj intimní život

Ať už je váš postoj k novoročním předsevzetím jakýkoli, je vždycky dobré, když si sednete a opravdu se zamyslíte nad tím, co chcete. A je úplně jedno, jestli to uděláte v lednu, nebo v červnu. Teď ale máme leden, tak hurá na to!

I když je to stejně vhodná doba jako kterákoli jiná, můžete (a měli byste!) bilancovat v průběhu celého roku. Ať už spolu chodíte čerstvě, nebo máte dlouhodobějšího partnera či partnery, vyhodnocování sexu a intimity je důležité a troufáme si říct i zábavné.

Redaktoři z anglického Cosmopolitanu se rozhodli oslovit odborníky z řad sexuálních expertů, terapeutů, psychoterapeutů a vědců, aby se s vámi podělili o sexuální předsevzetí, která by si měl dát každý pro skutečně intimní, naplňující, důvěryhodný a příjemný sexuální život. A ano, i tato předsevzetí si můžete dát kdykoli během roku.

Jaká si dát předsevzetí v sexuálním životě?

Odškrtněte si položku ze svého sexuálního seznamu

"Seznamy sexuálních úkolů přinášejí do života chuť a dobrodružství," říká Dr. Jill McDevitt sexuoložka z CalExotics. Vytvořte si svůj sexuální bucket list, pokud ho ještě nemáte (může zahrnovat cokoliv, co byste chtěli někdy před smrtí vyzkoušet: může to být trojka (klidně nejprve virtuálně), sex ve sprše, provedení všech poloh z Kámasútry, zkrátka opravdu cokoliv), a pak pracujte na tom, abyste v roce 2023 jednu z nich (nebo všechny?!) učinili realitou.

Pusťte se do sexuální sebepéče

"Kulturně jsme všichni vyrostli v přesvědčení, že potěšení všeho druhu - od orgasmu přes spánek až po dovolenou - jsou frivolní," říká doktorka McDevitt. "Hluboce zakořeněný příběh o tom, že trávit čas vlastními přáními je sobecké. V tomto smyslu je tedy sexuální péče o sebe aktem revoluce."

"Může to zahrnovat cokoli od meditace s dýcháním ke genitáliím, přes masturbaci nebo od zavedení soukromí a hranic ve vaší domácnosti, abyste si mohli dopřát trochu sexuálního času o samotě, až po "nesexy" sexuální sebepéči, jako je objednání se na stěry. Rozhodněte se zařadit sexuální sebepéči do každého dne, týdne nebo alespoň měsíce a zaznamenejte si to do kalendáře."

Neodsuzujte druhé za sex ani za jejich tělo

Měli bychom vědět, že mluvit o druhých lidech tímto způsobem ovlivňuje i to, jak vidíme sami sebe. "Je to kruté a často misogynní, být laskavější je vždycky správné řešení. Zahanbování také jen zhoršuje pocit z vlastního těla a zvyšuje stud za vlastní sexualitu. Nejlepším sexuálním dárkem, který můžete svému tělu dát, je nestydět se za těla jiných lidí," dodává doktorka McDevitt.

Zbavte se rozptylování

"Jsme si dobře vědomi toho, že technologie mají vážný dopad na naše vztahy, takže je načase věnovat čas chvilkám bez telefonu," říká doktorka Clare Morrison, praktická lékařka ze společnosti MedExpress. "Sex by měl být příležitostí, jak se ztratit, jak být daleko od každodenního rozptýlení, avšak stále více párů dnes nechává své telefony stát v cestě skvělému sexu. Vypněte tato elektronická zařízení ještě předtím, než se začnete dostávat do nálady, nebo ještě lépe, nechte veškerou elektroniku mimo ložnici, ještě než si sednete do postele, protože tak budete mít větší šanci si povídat a být spolu, což povede k pomalé, intenzivní předehře a snad i skvělému sexu."

"Jakékoli rozptýlení, které vás vytrhne z okamžiku, ať už je to zpráva od kamaráda, nebo ještě hůře pracovní e-mail, okamžitě zničí veškeré vzrušení."

Vytvořte si s partnerem sexuální bucket list

Vybočte ze své rutiny

"Každý pár má své vlastní metody, jak se dostat do nálady, ale většinou se může stát, že stále stejné věci začnou být trochu nudné," vysvětluje doktor Morrison. "I malé změny mohou zvýšit vášeň v sexuálním vztahu, ať už jste nový pár, nebo dlouholetí manželé. Mějte sex v jiné místnosti v domě, na pohovce, více se líbejte, dejte si společnou koupel, věnujte předehře více než pět minut (ať už to pro vás znamená cokoliv)."

"Pokud jste v dlouhodobém vztahu a zjistíte, že v ložnici se trochu nudíte, dělejte věci, které jste spolu dělali na začátku. Například chození do barů, společná návštěva posilovny nebo romantické procházky vám pomohou se citově propojit a vnímat jeden druhého jako něco víc než jen dva lidi v dlouhodobém vztahu."

Zeptejte se svého partnera, co se mu líbí

Ano, vypadá to jednoduše, ale tolik lidí v dlouhodobých sexuálních partnerstvích to dělá špatně. Odbornice na vztahy Kate Mansfield říká: "Zeptejte se svého partnera, co se mu líbí, co ho vzrušuje, a mluvte o tom. To může být pro oba opravdu sexy, navíc se tím zlepšuje komunikace a vytváří hlubší pouto, díky čemuž je sex ještě intenzivnější."

"Ujistěte se, že jste otevření a neodsuzujete svého partnera za jeho fantazie a za to, co ho vzrušuje. Neznamená to, že je něco špatně nebo že vás nemiluje, pokud chce zkoumat. Nechte mu jeho fantazii a je méně pravděpodobné, že ji bude hledat jinde."

Buďte spolu

Kate vysvětluje: "Pokud chcete obnovit sex po nějaké delší době, udělejte si nejdříve čas na to, abyste byli jen spolu. Promluvte si o všech obtížných pocitech, které máte, a pak si udělejte čas na praktikování nesexuálního kontaktu, jako jsou doteky, masáže a blízkost."

Vyčistěte si ložnici

Dr. Becky Spelman, odbornice na vztahy ze společnosti We-Vibe, doporučuje udělat si pořádek ve svém sexuálním prostoru. "Udělejte si v pokoji trochu pořádek. Vyhoďte veškeré oblečení, které se suší na radiátorech nebo se kupí na hromadě, a přineste do místnosti čerstvé květiny," doporučuje. "Roztáhněte závěsy, otevřete okno a pusťte dovnitř trochu čerstvého vzduchu. Můžete také investovat do pěkného nového ložního prádla. Přeměna pokoje na atraktivnější prostředí ho učiní lákavějším pro sex."

Připravte ložnici na sex

"Pokud je ložnice vaším oblíbeným místem pro sex, zkontrolujte teplotu a okolní osvětlení. Přidejte květiny, masážní svíčky a vonné oleje, zvýšíte tak smyslnost," doporučuje vztahová a sexuální koučka Michelle Zelli.

"Několik malých úprav může znamenat velký rozdíl. Zkuste přidat luxusně měkký, sametový přehoz, kvalitní reproduktory s předem připraveným playlistem. Nezapomeňte, že na detailech záleží."

Zahrajte si hru "seznam"

Michelle také říká, že není nic lepšího než strávit čas důvěrným poznáváním. "Jakých pět sexy věcí chcete vyzkoušet, než zemřete? Jakých pět věcí je na vašem partnerovi nejvíce sexy? Vyjmenujte pět nejžhavějších vzpomínek, které jste spolu zažili. Výlet do vzpomínek může udělat zázraky i s ochabujícím libidem."

Promluvte si s partnerem o tom, co vás vzrušuje, i o tom, co byste chtěli vyzkoušet

Proberte své sexuální hranice a očekávání

Dr. Ryan Scoats, výzkumník z Fakulty zdraví, vzdělávání a přírodních věd Birminghamské městské univerzity, říká: "Kdykoli děláte něco nového v sexuální oblasti, je důležité si s partnerem promluvit o očekáváních a hranicích. Můj výzkum lidí, kteří měli sex ve třech, naznačuje, že páry, které tyto rozhovory vedly, měly tendenci dosahovat lepších výsledků a snáze řešily vzniklé problémy. I když se vám může zdát, že plánování vás připravuje o část spontánnosti (a vzrušení z neznámého), může vám zabránit v překročení hranic, kterých jste si možná ani nebyli vědomi!"

Buďte spolu nazí v posteli

Většina z nás je zvyklá si po obzvlášť opilé sobotní noci jít lehnout. Ale jak říká Bracken Jelier, zakladatel Brazen Guide, The Ultimate Guide to Sexuality, lenošení by mělo být mnohem víc než jen léčení kocoviny.

"Toto lenošení není jen o sexu, ale o vzájemné blízkosti, nahotě, kůži na kůži. Intimitě může bránit tolik překážek: rušný každodenní život, různá doba spánku, kniha, kterou právě čtete, telefon, pyžamo... Využijte čas, kdy jste oba nazí, k tomu, abyste si jen povídali, možná se drželi za ruce nebo se hladili. Povídání o tom, co se ten týden stalo, nebo plánování při pití několika šálků čaje. Najděte si čas na to, abyste se s partnerem mohli oddávat naprostému luxusu intimity."

Trénujte své podvědomí

"Sex je vždy lepší, když se cítíte dobře sami se sebou a s tím, jak vypadáte, takže pokud máte se svým partnerem v plánu něco sexy, toto jednoduché, ale účinné cvičení neurolingvistického programování (NLP) by vám mělo pomoci, abyste se oba cítili úžasně," říká psychoterapeut a hypnoterapeut Nick Davies.

To vycvičí vaši podvědomou mysl, aby vám pomohla cítit se sebejistěji ve svém těle, což jen poslouží ke zlepšení vašich sexuálních prožitků.

Nick vysvětluje, jak na to:

  1. Posaďte se na nějaké klidné místo, uvolněte se a zavřete oči. Představte si, že sedíte ve svém vlastním nejmodernějším kině a sledujete film o tom, jak se cítíte sebejistě ohledně svého vzhledu.
  2. Nyní sledujte toto sebevědomější já, jak dělá všechny věci, které vás baví, se svým partnerem.
  3. Udělejte ve filmu jakékoli úpravy nebo změny, díky kterým se budete cítit skvěle.
  4. Až budete s filmem spokojeni, přetočte ho zpět na začátek a zastavte ho, poté vstupte do tohoto nového, více sexy a sebevědomého já.
  5. Nyní si film pusťte, dívejte se očima, slyšte ušima a opravdu vnímejte, jak báječně se cítíte.
  6. Až dojdete na konec filmu, zhluboka se nadechněte, dovolte své podvědomé mysli, aby provedla všechny pozitivní změny, a otevřete oči a vraťte se do plného vědomí.
  7. Můžete si položit otázku: "O kolik lépe se teď budu večer cítit?"

Nikdy není od věci trocha sebereflexe a následného uvědomění si nedostatků v intimním životě. Zkuste si dát předsevzetí, že to napravíte. Třeba i díky dalším článkům na naší online sex seznamce.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.