Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Sex po padesátce

20.únor 2018
Sex po padesátce

Většina lidí se ve starším věku sexu spíše výhýbá, najdou se ale i výjimky. Existují totiž důvody, proč sex ve zralém věku může být stejně skvělý a intenzivní jako zamlada.

Když jste se poprvé setkali, sex mohl být žhavý, intenzivní a častý. Ale jak čas plyne, sex se pomalu vytrácí z vašeho života i vztahu. Je to klišé, že sex se stane méně frekventovaným, a když už k němu dojde, je to skoro "z povinnosti". Tento problém se týká i mnoha mladých párů, dnes se však zaměříme na páry středního věku, protože i ve stáří je nadále možné si bezostyšně užívat spoustu skvělého sexu.

Z jakých důvodů může sex po padesátce být vlastně skvělý?

Nemusíte se stydět za své tělo

Ačkoli mnozí lidé jsou ve středním věku stále sebevědomí, pohrdají nadváhou nebo některými částmi těla, ze svých životních zkušeností ví, že schopnost přilákat sexuálního partnera závisí mnohem méně na velikosti a tvaru jejich těla. Vzhled se neřeší tolik, jako v mládí. Tělo ve starším věku již nevypadá úplně nejlépe, není to však důvod nemít sex, pokud netrpíte nějakou nemocí, která by pro sexuální aktivitu mohla představovat překážku. Navíc v konečném výsledku záleží na samotném zážitku plném vášně. A jestli jste v láskyplném, dlouhodobém vztahu, stárnete spolu a váš vzhled je to nejmenší, na čem záleží.

Víte, co vás vzrušuje a co naopak ne

V době, kdy dovršíte věku 50 let, už máte nějaké sexuální zážitky za sebou. Někteří více, jiní méně. Dokonce i ti, kteří nebyli nikterak dobrodružní, byli pravděpodobně vystaveni širokému spektru sexuálních podnětů. Výsledkem je, že vaše sexuální představy jsou mnohem bohatší, než když jste byli mladší.

Většina měla skvělé sexuální zážitky během svého dosavadního života, ale došlo i k úplným fiaskům, ze kterých se poučili a řekli si, že tohle už víckrát ne. Po tolika letech zkušeností už tedy víte dostatečně dobře, co vás vzrušuje a co naopak ne. I když není úplně vyloučeno, že například při experimentování nenarazíte na něco, co vás odradí.

Experimentování se vám zdá snazší

Většina lidí se méně obává, že budou odsuzováni ostatními, jakmile dosáhnou věku 50 let. Mnoho z nich uspělo v kariérním žebříčku, ve vychovávání svých dětí, v nějakém sportu nebo hobby. Získali sebevědomí prostřednictvím svých úspěchů nebo získáním nových dovedností. Po získání sebevědomí jsme schopni zvládat selhání lépe. Experimentování se proto nezdá tak hrozivé a riskantní, když máte chuť zapracovat na svém sexuálním životě.

Lépe komunikujete

Obecně se lidé stanou lepšími komunikátory s přibývajícím věkem, pokud nejsou velmi izolovaní nebo nemají zvláštní problémy s duševním zdravím. V každodenním životě se setkáváme s řadou problémů, které vyžadují komunikační dovednosti k jejich vyřešení.

Někteří lidé si v komunikaci s ostatními lidmi vedou lépe než jiní. Vždy je však co zlepšovat a způsobů, jak si zlepšit komunikační schopnosti, existuje mnoho. Nicméně obecně platí, že většina lidí komunikuje lépe ve více okolnostech s více typy lidí, jakmile dosáhnou 50 let, než když jim bylo 20. A čím lépe dokážou komunikovat, tím lépe se jim podaří vyjádřit své sexuální potřeby a touhy. Kvalita sexuálních zážitků se díky komunikaci zvýší, protože budete vědět, po čem váš partner touží, co by rád vyzkoušel, apod.

Sex není prostředkem pro budování rodiny

Plodnost se u většiny žen v tomto bodě sníží a u některých se ztratí úplně. Proto si ženy nedělají žádné starosti, že by otěhotněly, a v důsledku toho se více uvolní, když mají sex. Někdy to může být chyba, když u ženy ještě skutečně nedošlo k menopauze a ona se vzdá antikoncepce, zatímco je stále ještě plodná. Muži ve středním věku se také sexuálně uvolňují kolem žen, o kterých vědí, že už nemají zájem o děti.

I ve zralém věku je potřeba si užívat sex

V dobrých, dlouhodobých vztazích je mnohem jednodušší zkoušet nové věci

Na začátku vztahu nikdy nevíte, jak bude váš partner reagovat na některé vaše méně obvyklé touhy, až mu o nich povíte. Obáváte se víc odmítnutí, odsuzování a ztráty svého vztahu. Po nějaké době ve vztahu jste naopak otevřenější a uvolněnější. A většinou už oba víte, co toho druhého v sexu vzrušuje a co ne.

S partnerem jste si prošli některými náročnými životními událostmi a máte rozumnou představu o tom, jak získat partnerovu pozornost a podporu, když někdy máte pocit, že vás neposlouchá. Společné bytí a řešení různých životních situací, kterým v průběhu svého života čelíte, společně s intimitou posilují vaše pouto, které je velmi důležité nejen pro váš vztah, ale i váš sexuální život.

Netrápí vás úzkost z výkonu

Někoho tato úzkost netrápí, protože se tolik nezajímají o to, co si ostatní myslí. Někdo jiný úzkost z výkonu nezažívá proto, že v průběhu času jejich života se jim zvýšilo sebevědomí. Díky svým životním zkušenostem se naučili být méně kritičtí vůči sobě. V pozdějším věku často zjistíte, že spoustu věcí, které vám připadaly jako konec světa, když jste byli mladší, ve skutečnosti nejsou tak špatné, jak se vám zdály. 

Víte, že sex není takový, jak vypadá ve filmech a pornech

Ze svých zkušeností pravděpodobně víte, že smích je součástí dobrého sexu a intimity a nevypadá ani zdaleka jako ve filmech. Za svůj dosavadní život máte alespoň jednu sexuální zkušenost, která nedopadla tak, jak jste si představovali (trable při experimentování s novou erotickou pomůckou, přistižení při sexu, nepovedené vyzkoušení netradiční sexuální polohy, a jiné). Zpočátku jste byli možná zděšeni, ale často se tomu nakonec zasmějete. Možná ne v době události, ale později, když budete vyprávět svůj příběh přátelům.

Dáváte si na čas

Sex je mnohem žhavější a vášnivější, když si dáte na čas. Dokonce i když si ve středním věku užíváte rychlovku, dáváte si více na čas, než mladší páry. Muži totiž často potřebují více času na to, aby dosáhli orgasmu, čím jsou starší. Ženy na druhou stranou se s narůstajícím věkem naučili, co je potřebují, aby dosáhli orgasmu (případně více orgasmů).

Víte, že je třeba si užívat, dokud to ještě jde

Jakmile dosáhnete 50 let, začnou vás přepadat myšlenky, které upozorňují na skutečnost, že nebudete žít navždy. Když jsme mladší, většina z nás intelektuálně ví, že lidé umírají. Mnozí z nás v dětství nezažívají smrt někoho pro nás významného. A pokud ano, bývá to často smrt staršího příbuzného, a proto smrt není tak šokující. Naše vnímání se s přibývajícím věkem mění.

Ve středním věku většina lidí zažila nečekané úmrtí někoho známého nebo někoho, kdo se potýká s nemocí, která tomu člověku obrácí život naruby. Tato skutečnost poukazuje na naši vlastní úmrtnost. Jestli bude nějaký zítřek, není zaručeno, proto byste měli chytit život za pačesy a užívat si dokud to jde. To zahrnuje i sex. Nevynechejte jedinou příležitost, pokud se vám naskytne.

Jste ve středním věku, toužíte po sexu, ale nemáte partnera či partnerku? Na sex seznamce můžete najít spoustu lidí různých věkových kategorií, kteří touží po sexu jako vy. Seznamte se s někým, kdo vám padne do oka!

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.