Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Sex Machines Museum v Praze

15.listopad 2017
Sex Machines Museum v Praze

I v České republice lze najít zajímavé a se sexem spojené kulturní atrakce. Ta největší a nejznámější se nazývá Sex Machines Museum a sídlí v Praze. Ještě jste tam nebyli? Chyba! Pojďte se alespoň dozvědět, co zajímavého tam můžete vidět.

Až nebudete vědět, kam se vydat na výlet, navštivte naše hlavní město. Krom mnoha památek tam naleznete také zajímavé muzeum. A na co vás naláká? Na oficiálních stránkách se můžete dočíst: "Sbírka předmětů z celého světa ... je navržena tak, aby vedla návštěvníka ironickou a inteligentní cestou, která umožňuje pohybovat se mezi zvědavostí, historií a zvrhlostí lidské sexuality."

Jediné na světě

Ano, opravdu je to tak! Toto muzeum je jediné svého druhu na světě. No není to úžasný pocit být v něčem také jedineční? Lidé z celého světa si chodí prohlédnout zajímavá erotická zařízení, tak vy, jako Češi, byste měli také. Při prohlídce všemožných památek to dokonce i budete mít cestou, protože se nachází jen necelé 2 minuty chůze od Staroměstského náměstí. Naleznete tam přístroje, nástroje, stroje a zařízení věnované všemu okolo sexu - od dilda z porcelánu přes opravdu peprnou vycházkovou hůl až po parní vibrátor. O tom všem ale více později. Nejdříve se podíváme na začátek...

Koho napadlo takové muzeum založit?

Sex Machines Museum se dá v podstatě označit za splněný sen rodilého Itala Oriana Bazzocchiho, původem ze San Marina. Bazzocchi více jak 20 let zachraňoval starožitnosti a spolupracoval s prodejci starožitností po celém světě. Shromáždil 300 zvláštních kuriozit. Všechny se liší mnoha věcmi, například velikostí - od těch největších (sexuální hrazdy na BDSM nebo "love chair" Edwarda VII.) po nejmenší (najdete zde i impozantní a docela krásnou galerii genitálních šperků). 

V roce 2002 se muzeum konečně otevřelo. Okamžitě se vyskytly spory. Pražský starosta se snažil muzeum uzavřít, když mu bylo doručeno několik stížností od rodičů, kterým se nelíbilo, co muzeum ukazuje ve vitríně směrem do ulice (včetně lan, kůže, kladky a jeptišky ve fetišistickém oblečení). Říkali, že je to nemorální. Naštěstí muzeum tuto nepříjemnost zvládlo, urážející okno proměnili a tento rok už muzeum slaví 15. "narozeniny". V roce 2015 se uvnitř trochu proměnilo, přibyly nové exponáty a jeho stěny pokryla nádherná červená barva zvaná "rtěnka". 

V dnešní době čítá sbírka více než 300 exponátů spojených se sexem, takže se máte na co těšit, nudit se rozhodně nebudete. Nebude asi žádným překvapením, že to není zrovna místo, kam byste vyrazili s celou rodinou, proto nechte děti doma. Vstup je až od 18 let.

Co najdete uvnitř?

Exponáty jsou rozmístěny na 3 podlažích, výtah není k dispozici. Většina návštěvníků radí, aby se začínalo shora, takže se vlastně propracujete dolů. Exponáty se pohybují od lascivních až po absurdní a přestavují nám dlouhá staletí lidského potěšení, které ilustrují, jak daleko jsme už došli, co se týká sexuálních hraček - v podstatě až ke globálnímu trhu, jehož hodnotu Forbes uvedl jako neuvěřitelných 15 miliard dolarů v roce 2016. Porcelánová dilda a ruční vibrátory vypadají těžkopádně a velmi nepohodlně v porovnání s dnešními nabíjecími nebo bateriemi poháněnými malými vibrátory. Stroj, který ranným fanouškům BDSM umožňoval automatické naplácání je inovativní, ale čistě jednoduchý. Elektrické svorky na bradavky a kožené fetišové masky by se pravděpodobně neztratily ani v dnešních obchodech s erotickým zaměřením. Peep show mohou být esteticky staromódní, ale naše chuť k voyeurismu se v podstatě nezmenšila: sledování porna, návštěvy sexuálních párty a natáčení našich soukormých porno videí jsou součástí životů mnoha obyčejných lidí.

Parní vibrátorVoyeuristický nočník

Temná stránka sexu

Podívejte se dále a uvidíte, že některé předměty udělaly tento pokrok opravdu ostrým. To je také místo, kde najdete parní vibrátor. Vynalezl ho v roce 1869 George Taylor, a nejen, že vypadá opravdu zvláštně, ale ještě k tomu měl vyléčit ženy z "hysterie". Pak je zde "antimasturbační" zařízení, které bylo vytvořeno v roce 1897, a které se skládá z "pyžamového obleku" s hřebíky, které se nacházejí u intimních partií. Sice musíme ujít ještě dlouhou cestu, především co se týká sexuality stejného pohlaví apod., ale jsme již teď moc rádi, že tohle už máme v civilizovaném světě za sebou. A věřte, že díky tomuto muzeu si to nejednou uvědomíte.

Některé z těch věcí jsou opravdu hodně bizarní. Nalézt zde můžete i voyeuristický nočník, který má na sobě připevněné zrcátko, abyste se na sebe mohli dívat, jak vykonáváte potřebu. Dále najdete velké dřevěné kolo s penisy vyčnívajícími z paprsků tohoto kola, které zřejmě umožňují proniknout dvěma lidem současně do různých otvorů. Vypadá to jako logistická noční můra. Konečně, nenechte si ujít The Smother Box, který používají koprofágové při erotických zážitcích. Více asi netřeba povídat, každý máme něco...

Pro potěšení vašich zraků

Někteří návštěvníci Sex Machines Museum ho kritizovali za to, že není dostatečně interaktivní, protože všechny exponáty jsou zobrazeny za sklem nebo s přísnými zákazy, aby se jich nikdo nedotýkal. Ale v roce 2015 došlo alespoň k obnově malého, ale dokonale vytvořeného interního kina, a určitě stojí za návštěvu. Pokud najdete nějaké místo v malé promítací místnosti, můžete si vychutnat pohled na to nejlepší ze španělského porna 20. let minulého století. Údajně byly natočené pro potěšení španělského krále Alfonse XIII. a herci mají být kamarádi režiséra a prostitutky z ulice. 

První z filmů se nazývá Zpovědník aneb farářovo požehnání. O čem tento film pojednává, se můžete dozvědět z oficiálního popisu na stránkách muzea: "Farář, za cílem uspokojit své prostopášné choutky, přesvědčuje své kajícnice, že jim může být odpuštěno, pouze pokud se podrobí jeho přáním. Nutí je být nahé a využívá přitom jejich zranitelnosti."

Druhý film nese jméno Dámský kabinet. A co za zajímavý příběh nabízí tento film? "Starý příběh o lékaři, který zneužívá své pacientky. Lékařova manželka se mstí tím, že souloží s jeho sluhou a s komornou." V tomto filmu se vůbec poprvé objevila milostná scéna ve třech, a to i podle odborníků. To, že se oba filmy dochovaly, je podle muzea hotový zázrak. 

Oba filmy jsou sice celkem mírné v porovnání s tím, na co všechno dnes můžete narazit na internetu, ale také se opět můžete zamyslet nad tím, jak technologie pokročila, nemluvě o sexuálních zálibách

Stojí toto muzeum za návštěvu?

Asi jako u všeho - záleží na tom, jací jste. Pokud jste otevření mnoha zvláštním věcem, a navíc i zvědaví, výlet do Sex Machines Musea se vám rozhodně bude líbit. Jestliže jste ale snadno pohoršeni, v rozpacích nebo si nedokážete představit nic horšího než být celé odpoledne konfrontováni se sociálními tabu, tak byste se možná měli držet od tohoto místa dál. Ale možná ne, záleží jen na vás. Pokud vás zajímají názory ostatních, můžete si teď nějaké přečíst:

"Vstoupili jsme dovnitř, abychom se vyhnuli bouřce, která právě řádila venku, a kupodivu jsme tam strávili opravdu pěkný čas. Prohlédnout to celé netrvalo příliš dlouho a najde se tam opravdu hodně věcí, které vás zaujmou. Je to opravdu vkusně udělané a potkali jsme tam dost párů, ale i rodin, samozřejmě ale bez malých dětí. Zkoukli jsme i film a smáli jsme se jako snad ještě nikdy. Když bych měl něco zkritizovat, pravděpodobně by to bylo u některých exhibic málo informací. A také zde chybí dárkový obchod. Chtěli jsme jen gumový penis, ale prostě nikde nic."

"Je to dobré místo, kam se dá zajít s přáteli, je to zajímavé, odlišné a zábavné muzeum. Najdete tam hodně věcí, o kterých jste ani nevěděli, že existují! I personál byl velmi milý. Nemusíte se bát, že by něco bylo až příliš obscénní, je to skvělé místo, kde se dá strávit trochu času a zasmát se při tom."

Obecné informace

Adresa: Melantrichova 18, Praha 1
Vstupné: 250 Kč dospělí, 200 Kč více než 8členné skupiny, 150 Kč studenti (s průkazem), vstup od 18 let
Otevírací doba: každý den 10 - 23 hod

A co vy, už plánujete výlet do Prahy

[Lil]

Zdroj:

http://www.sexmachinesmuseum.com

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.