Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Sex kvete v každém věku, jen musíte chtít

10.listopad 2020
Sex kvete v každém věku, jen musíte chtít

Problémy ve vztahu kvůli poklesu touhy po sexu nejsou žádnou výjimkou. Ten může přijít sám od sebe, kvůli stáří, ale třeba i odlišným biorytmům, nebo dokonce mobilním telefonům. Poradíme, jak to zase napravit, abyste byli v sexuálním životě zase oba spokojení.

Změna chuti na sex může vést k partnerským neshodám, a proto by se rozhodně neměla podceňovat. Už proto, že sex funguje jako lakmusový papírek nejen osobní pohody, ale i samotného zdraví.

K poklesu sexuální touhy dochází z nejrůznějších příčin. Počínaje stresem a konče kolísající hladinou hormonů. Když ale chcete s tím druhým spokojeně zestárnout, společný sex potřebujete. A pravidelně. Co pro to dělat? Vařte bylinky a povídejte si. Sex je starý jako život sám a problémy s ním jakbysmet. Už odpradávna si proto lidé dopřávali přírodní prostředky s afrodiziakálními účinky.

Jak si zlepšit sex pomocí přírody?

Damiána

Například damiánu. To je americký keř z čeledi mučenkovitých, jehož žluté květy vůní silně připomínají heřmánek. Většinou se užívá ve formě čaje, přičemž harmonizuje ženský hormonální a imunitní systém, můžům pomáhá s impotencí a neschopností dosáhnout orgasmu. Čaj z damiány se pije hodinu až dvě před pohlavním stykem. Bylinku koupíte například na internetu.

Kotvičník

A třeba kotvičník je natolik účinný, že se mu říká zelená viagra. U mužů výrazně zvyšuje produkci testosteronu, u žen má vliv na produkci ženských pohlavních hormonů. Pokud si budete kotvičník pěstovat sami, sklízejte ho před dozráním plodů, má pak větší sílu. Kotvičník nemá žádné vedlejší účinky, což je jeho nesporná výhoda. Na druhou stranu začne fungovat pozvolna, trvá to leckdy až čtrnáct dní. Popíjet kotvičník se doporučuje nejen pro zvýšení libida, ale i lepší fyzické a mentální síly a také pomáhá rychleji spalovat podkožní tuk.

Rozchodnice

Rozchodnice růžová byla kvůli svým léčebným účinkům v České republice už téměř vyhubena, teď je na seznamu kriticky ohrožených. Využívá se dužnatý oddenek, nať i kořeny. Harmonizuje nervový systém, čímž příznivě ovlivňuje sníženou chuť na sex způsobenou hlavně nadměrným stresem. Rozchodnice zlepšuje sexuální funkce u obou pohlaví. Nebojte se, k dostání je, protože se už pěstuje například ve Finsku a Kanadě uměle na plantážích.

Durian

Mnohdy člověk nemá dost energie. Durian je ceněn jako léčivka, která brání stárnutí buněk, leckdy se o něm mluví jako o všeléku. Unikátní je i v tom, že zajišťuje rovnováhu cukru v krvi. Navíc obsahuje velký soubor minerálních látek, především draslík, vápník, hořčík a zinek, což jsou zásadní prvky pro kardiovaskulární, nervové, imunitní a další tělesné systémy. Je také vynikajícím zdrojem vlákniny, vitamínů skupiny B a minerálních látek, aminokyselin, esenciálních mastných kyselin, flavonoidů a antioxidantů. Tenhle blahodárný koktejl zvyšuje vitální energii, podporuje metabolismus a zlepšuje náladu. Působí zároveň jako afrodiziakum a stimuluje sexuální energii. A co víc: příznivě ovlivňuje hladinu serotoninu a melatoninu, čímž blahodárně působí při psychických problémech a depresích.

Hodiny neúprosně tikají, ale váš sexuální život může být stále skvělý

Příroda nabízí i další...

Sexuchtivost si žádá také hodně ovoce a zeleniny. Čerstvá syrová zelenina obsahuje enzymy, které zabezpečují přísun bílkovin do všech orgánů, ve zralém ovoci je zase histamin, který příznivě působí na libido. Obzvlášť dobře vám udělají třeba hodně vyzrálé banány. Mezi další látky pozitivně působící na libido patří cholin (ožehnaně ho je v sójových výrobcích), thiamin (najdete ho v luštěninách, pohance a všech semenech a jádrech) a také niacin a pyridoxin. Ty do sebe dostane ze sóji, hub, zeleného hrášku, špenátu a avokáda.

Růžové afrodiziakum

Vonné éterické oleje jsou při sexu skvělým společníkem ve formě masáže. Prověřené afrodiziakální účinky má francouzský růžový olej ze stolisté nebo galské růže. Jasmín zase navozuje erotické představy a probouzí tvořivost i erotickou fantazii, emoce povzbuzuje a poklidnou atmosféru přináší ylang-ylang a rozmarýn. Dalšími vonnými oleji, které povzbuzují libido, jsou skořice, bergamot, santalové dřevo a pačuli. Tyto oleje jsou samozřejmě účinné v případě, že jsou stoprocentně přírodní.

Povídejte si

Touhu milovat se snižuje kromě setrvalého stresu a nedostatku energie i mlčení. A to právě o sexu. O něm by však spolu měli partneři či manželé podle rodinných poradců mluvit pravidelně a povinně. Už proto, že s lety se mění tempo a místo trhání sexy rekordů je mnohem důležitější prožitek. Mizí tlak na to, jak často by spolu dva měli souložit a co by při tom měli dělat, naopak přichází doba, kdy záleží už "jen" na tom, jak dobře se cítí ona s ním a on s ní. Když si k tomu dokážou upřímně říct, co od sebe navzájem čekají a chtějí v posteli, je to pro společný sex afrodiziakum nejsilnější.

Muži i ženy mohou mít v sexu problémy

Ženský problém: přechod

V období přechodu ženy ztratí 60 % testosteronu, který měly ve dvaceti. I proto se po padesátce například hůř vzruší a také zjišťují, že jejich orgasmus je mnohem méně častý a méně silný, než byly zvyklé. Sexuologové doporučují začít používat lubrikanty, nejlépe ty bez barvy, chutě a vůně. Vyzkoušet můžete lubrikační gely na vodní, olejové nebo silikonové bázi. Od věci nejsou ani erotické pomůcky. Spolehlivé jsou například vibrátory na klitoris, jednu z nejvíce erotogenních zón. Většina žen dosahuje nejsnáze orgasmu právě drážděním klitorisu

Chcete si užívat sex i ve zralém věku?

Mužský problém: erekce

Problémy s erekcí má procentuálně tolik mužských vrstevníků, kolik jim je let. Tedy 30 % třicetiletých, 50 % padesátiletých a tak dále. Není to tedy nic výjimečného. U mladších ročníků za tím bývá často stres, přepracování nebo deprese, u starších problémy s cévami. Svěří-li se muž lékaři, v 95 % případů má šanci, že se jeho problémy s erekcí brzy vyřeší. Pomoci může praktický lékař, urolog, a jedná-li se o depresi, pak nejlépe psychiatr.

Na co si muži nejčastěji stěžují?

Psychologové v manželských poradnách se shodují, že muži se trápí kvůli stejným věcem jako ženy. Nejčastěji poradci slýchávají od obojího pohlaví, že je protějšek neposlouchá. Problémem číslo dvě bývají nevěry nebo podezření na ně a často si dvojice postěžují i na to, že na nic není čas. Natož na něco hezkého. Smutná realita dnešní doby...

Nenechte si telefonem kazit sex

Podle průzkumu značky Durex nám všudypřítomné technologie berou to nejdůležitější - spokojený vztah. Hrozivé je, že si to vůbec neuvědomujeme.

Z výzkumu Durhamské univerzity, který si značka Durex zadala, vyplynulo, že technické hračky včetně mobilu ovlivňují už i to, jak často a dlouho se milujeme. Výzkumníci z durhamského Centra pro sex, gender a sexualitu zjistili, že 40 % respondentů odložilo sex kvůli technologii, hlavně smartphonům a tabletům, další uváděli, že uspíšili sexuální aktivitu, aby mohli zase odpovídat na zprávy. Třetina zpovídaných párů se navíc přiznala k tomu, že přerušila sex, aby mohla vzít telefon. A taky k tomu, že se stále častěji s partnerem dohadují.

Co s tím? Odborníci se shodují, že nejjednodušší odpověď je taky nejúčinnější - svou "hračku" zkrátka předtím, než za sebou zavřete dveře do ložnice, vypněte. Už proto, co ukázala další studie, které se zúčastnili respondenti z pěti evropských zemí. Pocit štěstí přímo a dlouhodobě ovlivňuje právě spokojenost v partnerském či rodinném životě. Následují dobré vztahy s přáteli, radost z dobrého jídla a pití, radost ze sexuálního vzrušení a zážitek úspěchu v některé důležité činnosti. A také víra v něco mocnějšího, ať se jedná o cokoliv.

Nenechte si kazit sex malichernostmi a užívejte si ho!

Co ještě může kazit sex? Odlišné biorytmy!

Slyšeli jste někdy, že se lidé dělí na sovy a skřivany? Možná vám to připomíná rčení "ranní ptáče dál doskáče" a to se v podstatě hodí. Toto ptáče je skřivan, takže je jasné, že skřivani chodí spát brzy večer a brzy ráno vstávají. Oproti tomu sovy zůstávají dlouho do noci vzhůru a stejně pozdě druhý den vstávají. To, jaký druh ptáčka jsme, ovlivňují vnitřní hodiny, které se nachází v hypothalamu. Ten ovlivňuje mnoho dění v organismu, například díky němu dostáváme hlad, máme energii v určitou hodinu a pak přichází útlum. Ovlivňuje také tělesnou teplotu a hladinu hormonů.

Ale proč se tady o tom vlastně zmiňujeme? Pokud je ve vašem vztahu jeden skřivan a druhý sova, je dost pravděpodobné, že si v mnoha věcech nebudete rozumět a váš sexuální život bude dost těžké dát dohromady. Můžete se sice s partnerem tolerovat a vždy jeden ustoupit, ale když není na sex ta správná chuť, tak se to projeví. A co byste s tím tedy měli dělat, abys svůj sexuální život zachránili? Zkuste alespoň dvakrát v týdnu sjednotit dobu ulehání do postele. Ale nemusí se nutně jednat hned o sex, jde spíše o společnou intimitu, kterou prožíváte, když se spolu dostanete do postele ve stejnou chvíli. Časem se oba přizpůsobíte, naladíte na stejnou vlnu a ani ten sex nebude problém.

Pokud máte tu možnost, můžete zkusit sex v nějakou netradiční hodinu. Například okolo oběda byste měli být oba ještě plní energie, jde o to, jestli se máte jak setkat. Ale teď, když hodně lidí pracuje z domova, by to snad nemusel být takový problém, takže toho zkuste využít! No a když to nevyjde v týdnu, tak alespoň o víkendu.

Užívejte si sexu, dokud můžete, a snažte se si ho ničím nekazit. Pokud někoho na sex teprve hledáte, vyzkoušejte online erotickou seznamku!

[Lil] 

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.