Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Scat fetiš: Máte odvahu zjistit víc o této extrémní sex praktice?

2.srpen 2022
Scat fetiš: Máte odvahu zjistit víc o této extrémní sex praktice?

Svět zvráceností sahá tak daleko, jak daleko sahá lidská představivost. Nic víc, nic míň, kdo má odvahu, nechť si náš článek o scat fetiši přečte.

Existuje fráze "pokud na to dokážeš myslet, můžeš z toho udělat úchylku" a pořady jako například Bonding od Netflixu (nedá někdo tučňáčí role play?) nám rozhodně ukázaly, že je to pravda. Jestliže jste tento seriál ještě neviděli, rozhodně ho doporučujeme všem, kteří si libují v různých nevšedních sexuálních praktikách. Existuje však jedna úchylka, která je považována za tabu i pro některé z těch nejdivnějších úchyláků: Scat fetiš neboli koprofilie. Jedná se o fetiš na (jak to jen pěkně říct...?) hovínka. "Scat" je zkratka pro "scatologii", archaický lékařský termín pro cokoli, co souvisí s výkaly, který má svůj původ v řeckém slově "skat", což znamená hnůj.

Scat fetiš je zvrhlé ponižování

Výkaly jsou obvykle jednou z věcí, které se lidé snaží držet co nejdále od svého sexuálního života, ať už to znamená sprchování před análním sexem, nebo třeba i jen neskutečný stud, když potřebujete v bytě nového partnera na velkou. Existuje však spousta lidí, kteří tuto úchylku považují za vrcholné vzrušení. Scat fetišisté rádi zahrnují exkrementy do sexuálních hrátek různými možnými způsoby, například sledováním toho, jak se někdo vykálí, dotýkáním se hovínek, jejich roztíráním nebo dokonce konzumací. (Poznámka: Dotýkání se výkalů a jejich konzumace může mít řadu nebezpečných zdravotních následků. Naše online erotická seznamka Flirtkontakt.cz nepodporuje žádné z chování popsaných v tomto článku.)

"Tato úchylka je téměř tak extrémní, jak jen to jde," říká Gigi Engle, certifikovaná sexuální pedagožka společnosti 3Fun a autorka knihy All the F*cking Mistakes. "Dokonce i v komunitě zvrhlíků, která je už sama o sobě marginalizovaná, jsou lidé, kteří se tomu věnují, marginalizováni ještě víc. Dokonce i ti nejpozitivněji sexuálně orientovaní lidé - lidé, kteří nevěří v hanobení druhých - si budou myslet, že scat je nechutný, a řeknou to."

"Možná si neuvědomují, že fetiš scat je podobný jiným formám ponižování a podřizování se," říká Engle. Ponížení může být vzrušující, protože příjemce se musí zcela vzdát kontroly, což může být skvělé uvolnění. Má se za to, že by ponížení mohlo být nejintenzivnější lidskou emocí a že stimuluje stejné části mozku jako fyzická bolest. Prožívání extrémních pocitů, včetně bolesti, může lidem pomoci "ztratit se" v daném okamžiku a zbavit se jakýchkoli každodenních starostí, které by jim mohly během sexu vrtat hlavou.

Častější formou erotického ponižování s tělesnými tekutinami jsou "vodní sporty" neboli sexuální hrátky s močí, o nichž fantazíruje 32 % mužů. "Lidé, kteří mají rádi scat, často potřebují zajít na takovou úroveň, kterou sami považují za extrémní, aby byli poníženi a aby se jim tato touha splnila," říká Engle.

Pro jiné lidi s koprofílií je toto tabu hraní si s hovínky narážkou na lekce z dětství o sexu a hygieně, nebo dokonce na hlubší náboženská poselství o sexu, panenství a čistotě. "Někteří lidé, kteří se tomu věnují, převrátí poselství, která jim byla v dětství vštěpována o tom, že sex vás nějak poskvrňuje nebo vás činí nedůstojnými," vysvětluje Engle. "To, že děláte věc, která je považována za špinavou nebo nechutnou, ale vidíte, že po vás partneři touží i v tomto stavu... může být pro některé lidi skutečně velmi silné a naplňující."

Scat fetiš je podobný formám ponižování a podřizování se

Rozhovor o koprofílii

Abychom lépe pochopili, co se lidem na scatu líbí, poskytneme vám rozhovory se třemi lidmi s různým vztahem k tomuto fetiši:

  • Slavid, 35letý Ital žijící v Londýně, který pracuje ve fotbalovém průmyslu a otevřeně hovoří o svém fetiši.
  • Ellie, 27letou sexuální pracovnicí a fotografkou, která úzce spolupracuje s lidmi, kteří mají rádi scat.
  • Jodie*, 33letá žena se zájmem o scat fetiš.

*Jméno bylo změněno, aby subjekt mohl svobodně hovořit o soukromých záležitostech.

Upozornění! Máte-li slabý žaludek, nepokračujte ve čtení!

Kdy jste se poprvé začali zajímat o scat?

Jodie: Vyrůstala jsem v přísné katolické rodině. Cokoli, co se týkalo sexu, bylo extrémně tabuizované a neslo s sebou spoustu studu. Vždycky se vyprávělo o čistotě, o čistotnosti. A sex vás znečistil způsobem, který trval navždy.

Myslím, že jsem se proti tomu vzbouřila ve svých dvaceti letech, dostala jsem se na perverzní scénu a začala chodit na fetišistické večery. Jeden partner mi navrhl scat play - chtěl, abych se na něj vykadila, když jsme byli ve vaně - a svým způsobem mi to nepřipadalo tak šokující, možná proto, že jsem vyrostla s tímto pokřiveným názorem, že sex obecně je nechutný. Zkusili jsme ještě pár dalších věcí: jednou mě výkaly pomaloval, nejdřív mi je rozetřel po rukou a pak mi na hruď napsal velkými písmeny PIG. Rozvinulo se to v role play, kdy říkal, že jsem nechutná a špinavá, ale já samozřejmě věděla, že je v tom velký prvek fantazie a že ta slova nemyslel vážně - i když ostatní lidé, kteří nechápou náš zájem o scat, si tyhle věci mohli opravdu myslet.

Slavid: Seznámila mě s tím jedna z mých partnerek na hrátky. I pro ni to byla první zkušenost. Oba jsme měli zájem o ponižování, cákání jídla (food sploshing) a násilné krmení, takže mi jednoho dne navrhla, abych při další schůzce snědl sendvič s hovínkem.

Přijal jsem to jako ponížení a výzvu pro sebe, takže se tak stalo. Bylo to hrozné polykat, ale ten pocit, že jsem tak ponížený, její úsměv a spokojený pohled způsobily, že jsem se do tohoto fetiše zamiloval.

Ellie: Po několika letech zkoumání vodních sportů a sadomasochismu mě přitahovaly extrémy a posouvání hranic mých zkušeností, a to jak fyzicky, tak psychicky. Scat byl vždy dalším krokem nahoru. Posouvání vlastních hranic, pokud jde o sex a zvrácenosti, bylo vždy mým zájmem. Nutno dodat, že pronikání do scatu byl pomalý proces; neskočila jsem do něj automaticky. Byla to postupná cesta zvědavosti. Což stále je.

Moje zapojení do scatu je však hlavně pracovní. V současné době nemám žádný osobní vztah, kde by to byl aspekt naší hry. Zkoumala jsem ho hlavně díky své práci; kdybych nebyla sexuální pracovnicí, bylo by mé zkoumání tohoto tématu pravděpodobně mnohem užší.

Koprofílie je velmi tabuizovaná sexuální praktika

Co se vám na něm líbí?

Jodie: Je v tom něco osvobozujícího, když to s partnerem děláme. Myslím, že je to způsob, jak se zbavit studu, i když mi asi chvíli trvalo, než jsem si to uvědomila a přemýšlela o tom tímto způsobem. Zpočátku to bylo mnohem jednodušší, jen si užívat fyzický pocit z kakání a přijmout, že o nic nejde. Spousta lidí, kteří mají rádi scat, si hodně hraje na ponižování, ale pro mě je to skoro o opaku: nebýt ponižován svým tělem - být přijímán.

Proč je tento fetiš mnohem více tabu než jiné úchylky a fetiše?

Slavid: Myslím, že všichni vyrůstáme s pravidly, co je a co není v běžném životě společensky přijatelné. Obvykle je cokoli, co souvisí s exkrementy, stále velké tabu, něco, o čem se vyhýbáte mluvit. I jít poprvé na záchod v bytě nového partnera může být pro člověka obtížné a stresující: obáváte se hluku, bojíte se zápachu. I když to dělá doslova každý živý tvor!

Ellie: O koprofílii se málokdy mluví a touhy po takových hrátkách se málokdy přiznávají. Vizuálně je to vždy vidět jen v tvrdé pornografii. Je to tabu kvůli tomu, co to je: hraní si s pravděpodobně nejodpornější věcí, s jakou si lze kdy hrát. Naprostá většina lidí by podle mě nikdy nedokázala pochopit, co je na tom tak přitahuje, a už jen samotná myšlenka na to vyvolává nepříjemné pocity. Ale část důvodů, proč se to mnoha lidem líbí, je právě to, že je to tabu. Všeobecné přijetí by podle mého názoru jednotlivcům vzalo část potěšení, které v tomto fetiši mohou najít.

Jaké to bylo, když jste se partnerům snažili vysvětlit svůj scat fetiš?

Jodie: Rozhodně necítím potřebu scat neustále zapojovat a mám i jiné záliby a zájmy, které jsou pro ostatní pravděpodobně přijatelnější, takže jsem o něm řekla jen několika partnerům. Na různých akcích jsem o tom mluvila téměř žertem, abych zjistila reakce lidí. Pak, když si myslím, že by někdo mohl být otevřený, se s ním o tom bavím doopravdy. I v takových situacích jsem však byla naprosto uzavřená a setkala jsem se s docela nepříjemnými reakcemi. To pro mě bylo těžké, protože jsem měla pocit, že mě to srazilo zpátky na to zahanbující místo. Ale pozitivní reakce, které jsem dostala - dokonce i ty, kdy lidé řekli ne, ale bez toho jakoby odpudivého tónu - mě utvrdily v tom, že to stojí za to.

Slavid: Tento aspekt mého života byl vždycky trochu kontroverzní. Jsou lidé, kteří to akceptují, i když se jim to nelíbí, a lidé, kteří jsou znechuceni už jen při té představě. Můj způsob přístupu k novým partnerům se během let úplně změnil, protože scat teď vnímám jako velmi intimní hru. Když jsem se přestěhoval do Londýna, začal jsem o tom mluvit mnohem otevřeněji. V Londýně je docela silná komunita perverzních lidí, je tam spousta skvělých a otevřených lidí. Díky tomu jsem se cítil sebevědoměji a méně se za své fetiše styděl! Brzy jsem se naučil, že "nedostaneš nic, když se nezeptáš", a tak jsem se rozhodl založit si instagramový profil věnovaný mým fetišům a mluvit o svých zájmech naprosto otevřeně. Díky tomu, že jsem byl tak otevřený, jsem měl možnost poznat spoustu milých lidí! Takže si myslím, že to byla skvělá volba; jediné, čeho lituji, je, že jsem to neudělal dřív!

Láká vás scat fetiš nebo jiná extrémní intimní praktika? Zkuste najít člověka s podobnými zájmy na naší sex seznamce.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.