Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Pumpy na klitoris: V jednoduchosti je krása

3.červen 2021
Pumpy na klitoris: V jednoduchosti je krása

Každý určitě někdy slyšel o pumpách na penis. Jedná se o pomůcku, která dokáže penis na krátkou dobu zvětšit až o pár centimetrů. Ale už jste někde zahlédli zmínku o pumpách na klitoris? Dost pravděpodobně ne, protože nejsou tak rozšířené a mnoho žen ani netuší, proč by si takovou pomůcku pořizovaly.

Pumpy na penisy jsou celkem známou věcí, třeba i proto, že se objevily v několika filmech (nutno dodat, že většinou komediích, ve kterých toto zvětšování nedopadlo tak, jak by mělo). Ale film, ve kterém by se objevila pumpa na klitoris, žádný neznáme. To, proč ženy tyto pumpy používají, je velmi podobné jako u těch pro muže: "Primárním účelem těchto pump je dostat krev do genitálií, aby se zvýšilo sexuální vzrušení a citlivost," vysvětluje Lisa Finn, sexuální koučka ve firmě Babeland.

I tak se ale tyto pumpy v některých věcech liší. Pokud chcete experimentovat a zkusit si to, doporučujeme si přečíst následujících 7 věcí, které byste o nich měli vědět, než je začnete používat.

Bezpečnost by měla být při používání pump na klitoris na prvním místě

"Než vyzkoušíte jakékoli nové zařízení nebo hračku, spusťte je u svého lékaře," říká Dr. Nicole Williams, gynekoložka a zakladatelka Gynekologického institutu v Chicagu. I když v podstatě nemůžete "zničit" klitoris stimulací, doktorka Williams říká, že je důležité zajistit, aby úroveň sání nebyla tak vysoká, aby došlo k poškození drobných cév kolem této citlivé oblasti. Cokoli, co trvá déle než čtyři hodiny a vede ke ztrátě citlivosti nebo ke změně barvy, musí zkontrolovat odborník. Takže, ačkoliv je nám úplně jasné, že ke svému gynekologovi neponesete svou novou pumpu na klitoris, abyste se s ním radily o tom, jestli je bezpečná, pokud k nějakému poranění, znecitlivění nebo zvláštnímu zabarvení dojde, určitě byste neměly s návštěvou lékaře otálet. Dr. Williams také zdůrazňuje, že je důležité zajistit, aby každá zakoupená pumpa měla nastavitelnou úroveň sání - nejen pro zábavu, ale také jako bezpečnostní prvek. Rychlovypínací tlačítko nebo ventil vám mohou také poskytnout větší klid, protože se v případě jakýchkoliv potíží nebo nepohodlí můžete spolehnout na to, že pumpa okamžitě přestane pracovat a zruší se veškerý podtlak.

"Pokud pumpu nepoužíváte správně, příliš rychle vyvíjíte moc velký tlak nebo ignorujete červené příznaky nepohodlí svého těla, existují fyzická rizika a potenciální nepříznivé účinky, jako je poškození krevních cév nebo tkání vulvy, podlitiny nebo dočasná ztráta citlivosti," dodává Finn. I když dodává, že tato rizika jsou vzácná, mohou se stát, pokud nebudete pumpu používat se vší opatrností. Než si ji tedy pořídíte a především než ji poprvé zapnete, uvědomte si, jaká rizika vás čekají a na co si máte dát největší pozor. Určitě si nezapomeňte podrobně přečíst návod - o tom se budeme zmiňovat ještě dále.

S tímto problémem také souvisí fakt, který platí u pořizování všech erotických hraček - nekupujte neověřené výrobky od neznámých firem, které navíc nemají žádné recenze. Větší firmy mají své odborníky, kteří stráví měsíce, aby vyvinuli takovou hračku, která bude funkční, ale zároveň bezpečná

Pumpy na klitoris a vagínu vyrábí například firmy:

Doc Johnson

  • Bloom Intimate Vibrating Body Pump with Quick-Release Valve - 150 dolarů
  • KINK - Pumped - Rechargeable Vibrating Sucking Vagina Pump - 95 dolarů

Erotická pomůcka Bloom Intimate Vibrating Body Pump with Quick-Release ValveErotická hračka KINK - Pumped - Rechargeable Vibrating Sucking Vagina Pump

New York Toy Collective

  • York Toy Collective Trans Masc Pump - 35 dolarů

Erotická pomůcka York Toy Collective Trans Masc PumpErotická pomůcka York Toy Collective Trans Masc Pump

Lelo

  • Sila - 170 dolarů

Sila je luxusní pumpa na klitoris malých rozměrů. Je nabíjecí, slibuje více sací síly, ale zároveň méně hluku (je prý tak tichá jako šeptání), což se obojí hodí. Těšit se můžete na 8 různých nastavení, od té nejmenší a nejjemnější intenzity až po uspokojující pulsace. Skvěle sedne na tělo, je na sto procent voděodolná, takže si ji můžete vzít do sprchy nebo do vany, což je skvělé plus. Vyrobena je z ultra jemného prémiového silikonu pro příjemný pocit.

Erotická hračka Sila od Lelo

Cal Exotics

  • Intimate Clitoral Pump - 28 dolarů

Tato pumpa je vyrobena z luxusního, tělu bezpečného silikonu bez ftalátů. Má tlačítko na rychlé uvolnění podtlaku.

  • Silicone Pussy Pump - 40 dolarů
  • Advanced Clitoral Pump - 30 dolarů

Ergonomicky tvarovaná a snadno použitelná originální a jedinečná klitorální pumpa nabízí nový vzrušující způsob, jak se dostat do extáze. Tato úžasná hračka je dodávána se dvěma vyměnitelnými oválnými objímkami, které se nasadí přes ovladač pumpy (jeden má jeden uzlík a druhý má čtyři), flexibilní vzduchovou hadicí, která umožňuje nastavit sání a ventil pro rychlé uvolnění tlaku (tlačítko ve tvaru srdce poblíž pumpy). Účelem sání je zvýšit průtok krve, čímž je klitoris citlivější na dotek. To vytváří úplně jiný sexuální vjem a je skvělým předchůdcem dalšího kroku: rezonančních vibrací. Pumpa dokáže vytvořit silné, ale ne ochromující dozvuky, které proudí od spodu až nahoru k vrcholu. S touto hračkou rozhodně můžete být kreativní. Zkuste použít sání před sexem nebo na bradavkách.

Erotická pomůcka Intimate Clitoral Pump Cal ExoticsErotická hračka Silicone Pussy Pump

Home

  • Pussy Pump - 34 dolarů

Blush Novelties

  • Beginner's Clitoral Pumping System - 25 dolarů
  • Temptasia Advanced Pussy Pump System - 40 dolarů

Naprosto jednoduchá pumpa na klitoris vhodná i pro začátečníky. Nechybí ani tlačítko pro rychlé uvolnění podtlaku. Je vyrobena z bezpečného silikonu a akrylového cylindru, který se dává na klitoris. Můžete si pořídit i "rozdvojku" a díky tomu si sáním stimulovat obě bradavky najednou nebo třeba bradavku a klitoris.

Ačkoliv je hlavní funkcí zvýšení průtoku krve pro zvýšení citlivosti, někteří mohou pumpy používat i z estetických důvodů:

"Někteří lidé budou používat klitorální pumpy kvůli dočasnému zvětšení genitálií, což může být nejen skvělé vizuálně, ale také dobré pro potvrzení pohlaví u těch, kteří chtějí, aby jim jejich genitálie během sexu přišly větší nebo podobnější penisu," vysvětluje Finn. Skvělou volbou jsou pak Trans Masc Pumpy (New York Toy Collective), které jsou přímo na tento problém zaměřené.

Erotická pomůcka Beginner's Clitoral Pumping SystemErotická pomůcka Temptasia Advanced Pussy Pump System

Co byste měli vědět o pumpách na klitoris?

Orgasmu můžete dosáhnout i jen díky pumpě

Možná se budete divit, ale někdy stačí jen použití samotné pumpy a citlivější jedinci mohou během chvilky dosáhnout orgasmu. Pokud máte takové představy o dokonalé pumpě na klitoris, Finn doporučuje, abyste se drželi takových produktů, které jsou určené k masturbaci nebo jsou vyrobené pro hrátky a vzrušení. Příkladem takové pumpy je Kink Pumped Rechargeable.

Pumpy na klitoris a pumpy na vulvu nejsou jedno a to samé

Mysleli jste si doteď, že tyto dvě pumpy jsou vlastně jedna a ta samá? Omyl! Pumpy na klitoris poznáte podle toho, že mají více cylindrický tvar a svou velikostí obejmou jen externí žlázy klitorisu, zatímco pumpa na vulvu je často ve tvaru spíše kyslíkové masky a má za úkol obejmout celou vulvu.

Vždy si pozorně přečtěte příbalový leták s instrukcemi, protože každý výrobek je jiný

I když pravděpodobně většinu příbalových letáků s instrukcemi vyhodíte, u erotických hraček byste si je měli přečíst. U jednoduchých a celkem "neškodných" hraček jako je například bullet vibrátor ho můžete jen rychle projít očima, ale u složitějších hraček, do kterých se řadí právě třeba pumpy, si je musíte pořádně prostudovat. Různé pumpy mohou mít odlišný design, a tím pádem budou i jinak fungovat. "Především byste měli dbát na bezpečnost. Měli byste si předem zjistit, kde je rychlovypínací tlačítko nebo ventil, které okamžitě zruší podtlak a sání. Když budete chtít zlepšit těsnění mezi pumpou a tělem, naneste na tělo lubrikant na vodní bázi. Navíc s ním bude odstraňování mnohem příjemnější," říká Finn. Nastudujte si také, jak hračku přesně používat, dodržujte všechny kroky a dbejte jak na bezpečnost, tak na správnou hygienu a péči o pomůcku po hrátkách.

Poprvé ji pravděpodobně budete chtít vyzkoušet o samotě

Opět se to může týkat všech erotických hraček, ale u pump je to častější. Samy si můžete řídit, kolik tlaku budete přidávat a nebudete se muset před nikým předvádět nebo se nechávat ovládat. To je samozřejmě také pěkné, ale spíše až budete mít s pumpou nějaké zkušenosti. O samotě budete mít spoustu času zjistit, jaké pocity vám to přináší a jestli se vám to opravdu líbí. Dále se naučíte s hračkou pracovat a odstranit ji z těla. Více si budete všímat signálů, které vám bude tělo vysílat, že je něco v nepořádku. "Pamatujte, že pokud vám to bude připadat nepohodlné nebo dokonce bolestivé, vaše tělo vám dává najevo, že něco není v pořádku a měly byste přestat," doporučuje Finn.

Hodně vám pomůže, když budete předem vědět, jak velkou plochu chcete pumpou stimulovat

Většina pump na vagínu má přibližně stejnou velikost, ale pumpy na klitoris se mohou v průměru lišit. Pokud víte, že máte větší klitorální žlázy (nebo zrovna procházíte hormonální terapií, jejíž součástí je růst genitálií), vyberte si takovou pumpu, která má širší základnu, aby lépe vyhovovala vaší anatomii. A jak poznáte, že jste vybrali správnou velikost? Vše potřebné by se mělo vejít dovnitř a zároveň by mělo nahoře zůstat ještě trochu vzduchu, který bude obklopovat tkáň uvnitř pumpy. Základna by měla být v úplném kontaktu s vaším tělem, aby se vytvořilo dobré těsnění, které je potřebné ke správnému pumpování.

Užívejte si všechno vzrušení, co vám fyzikální síly nabízí. Sání není žádná velká věda, ve většině případů na to nepotřebujete elektřinu a v případě diskomfortu se rychle "vysvobodíte". Tak proč to nezkusit? Pumpy zakoupíte ve většině sex shopů nebo online.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.