Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Prodlužte dobu a zvyšte tvrdost své erekce – 19 snadných způsobů

17.listopad 2022
Prodlužte dobu a zvyšte tvrdost své erekce – 19 snadných způsobů

Pokud máte penis, pak víte, že má tendenci být někdy trochu temperamentní. Když chcete, aby během sexuální aktivity zůstal tvrdý, změkne. Když se vám pak konečně podaří udržet erekci, skončíte s příliš rychlou ejakulací. S alkoholem si moc nerozumí, ani když jste v sexuálně vzrušující situaci. Má také tendenci se ve velkém projevovat v nevhodnou dobu, například uprostřed důležité prezentace v práci. Co se týče zdrojů rozkoše, penis dokáže být zatraceně frustrující...

Podle studie zveřejněné v časopise American Journal of Medicine 85 % mužů ve věku 20 až 39 let tvrdí, že "vždy" nebo "téměř vždy" dokáží dosáhnout a udržet erekci, což znamená, že 15 % mužů v nejlepších letech má problém s erekcí, alespoň občas. Stejná studie zjistila, že z mužů ve věku 40 až 59 let pouze 20 % uvedlo, že většinou dokáží dosáhnout dostatečně zdravé erekce pro sex.

Proč se tolika lidem nedaří postavit? "Obecně řečeno, špatná erekce je způsobena jednou z pěti věcí: sníženým průtokem krve, abnormální hladinou hormonů, léky, abnormální funkcí nervů a poslední věcí je psychická složka," vysvětluje Dr. Justin Houman, certifikovaný urolog a specialista na sexuální a reprodukční zdraví mužů.

Ačkoli nikdy nebudete schopni se stoprocentní přesností předpovědět, jak se bude váš penis chovat, můžete podniknout určité kroky, abyste se ujistili, že až přijde čas na výkon, bude vaše erekce co nejzdravější a nejsilnější. Takže bez dalších okolků vám přinášíme 19 tipů, které vám pomohou udržet erekci.

Jak prodloužit dobu erekce?

Vyzkoušejte erekční kroužek

Věděli jste, že erekční kroužek vám může pomoci udržet erekci? Tato hračka ve tvaru písmene O se nasadí kolem penisu a pomáhá udržet krev tam, kde ji chcete mít. Kroužek na penis také pomáhá předcházet žilnímu úniku, což je forma erektilní dysfunkce, kdy krev proudí do penisu, ale má problém se tam udržet. (Giddy, nová pomůcka ve tvaru erekčního kroužku určená k léčbě erektilní dysfunkce, může také pomoci mužům s žilním únikem udržet silnější erekci.)

Existují čtyři typy erekčních kroužků, z nichž všechny mohou pomoci v oblasti erekce:

  • Nastavitelné kroužky
  • Natahovací kroužky
  • Vibrační kroužky
  • Pevné kroužky

Chcete-li se dozvědět více o různých typech, podívejte se na našeho průvodce erekčními kroužky.

Zapracujte na Kegelových cvicích

"Svaly pánevního dna hrají při sexuální aktivitě důležitou roli," vysvětluje doktor Robert Valenzuela, certifikovaný urolog a lékařský poradce společnosti Promescent. "Kontrakce svalů pánevního dna (tzv. Kegelovy cviky) pomáhají vyvolat zvýšení tlaku na penis a jeho ztopoření." Zjednodušeně řečeno, Kegelovy cviky - při nichž stahujete a uvolňujete svaly pánevního dna - mohou pomoci posílit vaši erekci.

"Kegelovy cviky jsou také součástí praxe známé jako 'rehabilitace penisu'," dodává doktor Michael Ingber, urolog a urogynekolog. "Stejně jako po operaci ramene navštívíte fyzioterapeuta, aby zapracoval na vašich svalech, posiloval je a zvětšoval rozsah pohybu, platí totéž pro penis, svaly a nervy, které hrají roli při erekci." Proto mnoho urologů doporučuje včasnou rehabilitaci penisu - která zahrnuje i Kegelovy cviky - krátce po událostech, které ovlivňují erektilní nervy penisu, jako je například operace rakoviny prostaty. "To se provádí ve spojení s léčebnými postupy, například Viagrou," říká Ingber.

Dávejte si pozor na to, co jíte

Potraviny, které jsou špatné pro srdce, jsou špatné i pro penis - což dává smysl, protože srdce i penis jsou závislé na průtoku krve, aby správně fungovaly. Podle studie z roku 2020 je středomořská strava - která zahrnuje ovoce, celozrnné výrobky, tuky zdravé pro srdce, jako jsou ořechy a olivový olej, červené víno a zeleninu - dobrým začátkem.

"Souvislost mezi středomořskou stravou a zlepšením sexuálních funkcí byla vědecky prokázána," řekl WedMD doktor Irwin Goldstein, ředitel sexuální medicíny v nemocnici Alvarado v San Diegu.

Více cvičte

Podle doktora Ryana Berglunda, urologa z Clevelandské kliniky, je průtok krve klíčem ke zdravé erekci a nic nepodporuje průtok krve tak jako aerobní cvičení. Nejenže vás udržuje v kondici - také vytváří v těle oxid dusnatý, který pomáhá udržovat erekci.

Běh je skvělý, ale pokud můžete, nejezděte na kole. "Vytrvalostní cyklisté, kteří tráví dlouhou dobu na sedadle kola, mohou mít větší problémy s erektilní dysfunkcí," říká doktorka Erin Michos, docentka medicíny na Johns Hopkins University School of Medicine.

"Je to proto, že jízda na kole může stlačit pudendální tepnu, která prokrvuje penis," dodává Ingber. "Používání speciální sedačky na kolo (split-seat) spolu s nošením speciálních šortek může pomoci erektilní dysfunkci zabránit."

Přestaňte kouřit

Přehled literatury z roku 2015 zjistil, že kuřáci jsou vystaveni vyššímu riziku vzniku erektilní dysfunkce než zbytek populace mužů. Existují také určité důkazy, že kouření ovlivňuje sílu a velikost erekce.

"Kromě poškození cév může kouření způsobit poškození samotné tkáně penisu, stává se méně pružnou, a to brání jejímu roztažení," říká Goldstein.

Lepší důvod, proč přestat, jsme zatím neslyšeli.

Pijte kávu

Studie University of Texas Health Science Center v Houstonu zjistila, že muži, kteří konzumovali kofeinový ekvivalent 2-3 šálků kávy denně, méně často trpěli poruchami erekce než ti, kteří si raději dopřávali nápoje bez kofeinu.

Nechte si udělat vasektomii

Pokud jste skončili s produkcí potomků (nebo jste si jisti, že děti nechcete), zvažte investici do "renovace" továrny na sperma.

"Riziko selhání antikoncepce může být pro některé muže velkým zdrojem úzkosti, zejména pro ty, kteří v minulosti zažili antikoncepční katastrofu - nebo se jí zalekli," říká doktorka Karen Donahey, ředitelka programu sexuální a manželské terapie na Northwestern University.

Tato úzkost může vést k problémům s erekcí a způsobit stejný začarovaný kruh, kvůli kterému je úzkost z výkonu takovým zabijákem nálady.

Pokud však není žádné sperma, riziko otěhotnění je více než zanedbatelné: Správně provedená vasektomie má účinnost 99,9 %. Podle organizace Planned Parenthood stojí zákrok v závislosti na vašem pojištění obvykle od 0 do 1 000 dolarů. "Mnoho mých pacientů za ně nakonec nezaplatí nic, protože mají plány s nízkou spoluúčastí," říká Ingber. "Často ji můžeme provést v ordinaci s lokální anestezií, což může u některých pacientů minimalizovat náklady."

Máte problém s erekcí? Zkuste jej vyřešit pomocí našich rad

Zůstaňte věrní

Je běžné, že muži, kteří začnou mít poměr, přestanou mít erekci. Je to tak běžné, že se lékaři, kteří léčí erektilní dysfunkci, často ptají svých pacientů, zda mají nějakou bokovku. Pokud nejste v otevřeném nebo polyamorním vztahu, určitě se budete cítit provinile, když budete mít sex se svým partnerem poté, co jste si to tajně rozdávali s někým jiným. Pocit viny se může změnit v úzkost a ta může následně erekci zabít.

Snižte riziko cukrovky

Podle Mayo Clinic je erektilní dysfunkce běžná u lidí, kteří mají cukrovku (a zejména cukrovku 2. typu). Nemoc zasahuje penis dvojnásobnou ranou: urychluje proces onemocnění tepen a zpomaluje přenos podnětů po nervech v celém těle. A věřte nám, že necitlivý penis není šťastný penis.

Diabetes 2. typu je nejrozšířenější formou cukrovky mezi dospělými Američany. Existují různé způsoby, jak jí předcházet, včetně konzumace potravin, které proti cukrovce bojují, a pravidelného cvičení. Měli byste si také bedlivě kontrolovat hladinu cukru v krvi (o nejlepších metodách se poraďte se svým lékařem).

Nechte si zkontrolovat hladinu testosteronu

Nízká hladina testosteronu nemá přímý vliv na mechanismy, které se podílejí na vaší erekci, ale ovlivňuje vaše libido, takže je těžší se vzrušit a těžší ho, no, postavit. Pokud zaznamenáte nezvyklý pokles sexuálního apetitu - nebo některý z těchto příznaků nízké hladiny testosteronu - možná byste se měli zeptat svého lékaře, zda je vaše hladina tohoto mužského hormonu nižší, než by měla být. Pokud ano, může vám lékař pomoci dostat testosteron zpět na hodnoty v normě.

Přirážejte opatrně

Stačí jeden prudký špatně provedený zásun, aby došlo k prasknutí corpora cavernosa, podlouhlých "erektilních komor", které se táhnou po celé délce penisu. Nevěříte nám? Zkuste ztopořeným penisem zamířit na kmen stromu - má zhruba stejnou hustotu jako stydká kost vaší partnerky.

Úplné prasknutí bude vyžadovat operaci do 24 hodin, aby se zastavilo vnitřní krvácení a snížilo riziko trvalého poškození. Částečné natržení není tak závažné, ale může později způsobit problémy. Jak se výstelka tělíska zaceluje jizevnatou tkání, ztrácí svou pružnost - což vede k zakřivení, bolesti a nakonec k impotenci.

Podle některých odhadů má více než třetina impotentních mužů v anamnéze "trauma penisu". Chcete-li se chránit, buďte opatrní, když je vaše partnerka nahoře. To je poloha, která může nejčastěji způsobit poškození.

Více se procházejte

"V jedné studii vědci zjistili, že muži, kteří denně ujdou pouhé 3 kilometry, mají o polovinu méně problémů s erekcí než muži se sedavějším zaměstnáním," říká Goldstein. (Funguje i dvacet minut běhu nebo 30 minut posilování.)

"Co je dobré pro zdraví vašeho srdce, je dobré i pro cévy vašeho penisu," dodává Houman.

Usazeniny, které ucpávají nebo ztužují tepny penisu, mohou také oslabit erekci. "Muži mají tendenci považovat své tepny za jednoduché potrubí, které se může ucpat, ale děje se toho mnohem víc," říká doktor Laurence Levine, urolog z chicagského Rush-Presbyterian Medical Center. "Výstelky těchto cév jsou velmi biologicky aktivní oblasti, kde se vytvářejí a do krevního oběhu uvolňují chemické látky."

Čím více se hýbete, tím jsou tyto výstelky zdravější, čistší a pružnější.

Hodně zívejte

Omlouváme se, pokud vás přečtení slova "zívat" právě přimělo zívnout. Vlastně nás to nemrzí - protože co se týče vašeho těla, zívání a erekce jsou prakticky totéž.

Obojí je řízeno chemickou látkou zvanou oxid dusnatý. Ten se uvolňuje v mozku a může se dostat buď k neuronům, které ovládají otevírání úst a dýchání, nebo se dostane dolů po míše do cév, které vyživují penis. Někdy působí obojí (proto může velké zívnutí způsobit třes tam dole).

Nedoporučujeme předehru s otevřenými ústy. Ale když si během dne občas dovolíte zívnout, může to pomoci nastartovat neurochemické dráhy, které vedou k dobré a pevné erekci.

Dopřejte si dostatek spánku

Váš penis potřebuje co nejvíce spánku. Každou noc, když spíte, máte tři až pět hodin dlouhou erekci. Pravděpodobně jste si tohoto jevu všimli, když se vám naposledy chtělo ve čtyři ráno na záchod.

Tyto erekce tu nejsou jen proto, aby zpestřily život vaší partnerce v posteli. Pracují na tom, aby váš penis dobíjely - udržují ho dobře zásobený okysličenou krví.

"Teoreticky platí, že čím více nočních erekcí budete mít, tím pružnější bude vaše erektilní tkáň. A to může pomoci udržet erekci silnou i s přibývajícími lety," vysvětluje Goldstein.

Užívejte aminokyseliny

Pokud se potýkáte s mírnou erektilní dysfunkcí, možná nebudete potřebovat léky na předpis, abyste se dostali zpět do pohody. Aminokyseliny L-citrulin a L-arginin jsou známé tím, že zlepšují sexuální výkonnost, a můžete je získat v tabletové nebo energetické formě.

"Pomáhají zvýšit některé neurotransmitery, které signalizují větší průtok krve do penisu," vysvětluje Houman. Než vyzkoušíte nový doplněk, poraďte se se svým lékařem - průmysl doplňků není dobře regulován a některé doplňky mohou negativně působit na léky na předpis.

Vyzkoušejte léky na erektilní dysfunkci

Pokud vše ostatní selže, existuje léčba erektilní dysfunkce v podobě léků. Viagra, vůbec první perorální léčba erektilní dysfunkce, funguje několik hodin, než její účinky začnou slábnout. Pak je tu Cialis, který může napomáhat erekci až 36 hodin (proto se mu často říká "víkendová pilulka"). Stendra je rychle působící variantou - "nastartuje" vás během 15 až 30 minut po užití tablety.

"Nakonec si prostě musíte najít ten lék, který vyhovuje vašemu životnímu stylu nebo se hodí pro danou příležitost," říká Houman.

Existuje spousta možností a všechny fungují podobně. Léky na erektilní dysfunkci zvyšují účinky oxidu dusnatého, chemické látky, kterou produkuje vaše tělo a která uvolňuje svaly a tepny v penisu. To pomáhá většímu průtoku krve tam, kam chcete, aby se dostala během vzrušení (a pouze během vzrušení). Neskončíte tak s 36hodinovou erekcí.

Jakmile začnete užívat léky na erektilní dysfunkci, mohou se u vás objevit některé nežádoucí účinky. "Někteří muži budou mít bolesti hlavy, návaly, pálení žáhy a bolesti v dolní části zad," říká Houman. "Většinou platí, že čím častěji budete léky užívat, tím více si na ně vaše tělo zvykne a tyto příznaky odezní." Pokud u vás nežádoucí účinky přetrvávají, může vám lékař pomoci najít jinou pilulku, která bude vyhovovat vašim potřebám.

Promluvte si se svým lékařem o tom, které léky na erektilní dysfunkci by pro vás mohly být vhodné.

Vyzkoušejte Trimix

"Pokud tradiční perorální léky na erektilní dysfunkci nezabírají, existuje něco, čemu se říká Trimix, kdy si do kořene penisu vstříknete látky rozšiřující cévy," říká doktor Jed Kaminetsky, certifikovaný urolog a lékařský poradce společnosti Promescent. "Ve skutečnosti je to méně bolestivé, než se zdá, a je to účinné u více než 90 % mužů s erektilní dysfunkcí."

Nicméně i když Trimix funguje skvěle, "je třeba si uvědomit komplikace," říká Ingber. "U některých mužů může tato erekce přetrvávat a stát se bolestivou. Pokud trvá déle než 4 hodiny, říká se tomu 'priapismus' a stává se z toho případ pro lékařskou pohotovost."

Pořiďte si implantát

Pokud léky na erektilní dysfunkci a změna životního stylu nezlepší vaši sexuální funkci, může vám k vysněné erekci pomoci operace penilního implantátu. Přes malý řez vám lékař do šourku zavede pumpu, která čerpá ze zásobníku naplněného sterilní vodou. Kdykoli budete chtít dosáhnout erekce, můžete na pumpu zatlačit, čímž se do penisu dostane tekutina pro silnou erekci, která vydrží tak dlouho, jak potřebujete. Jako u každého chirurgického zákroku i zde existuje riziko komplikací, ale celkově lidé, kteří si nechají voperovat tento implantát, uvádějí vysokou míru spokojenosti. A stejně tak jejich partnerky.

Svou úžasnou erekci pak můžete předvést třeba na svém profilu na erotické seznamce.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.