Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Proč tak milujeme orgasmy?

9.březen 2021
Proč tak milujeme orgasmy?

Protože nám dělají dobře! Mohla by znít jednoduchá odpověď na tuto otázku. Všechno má ale samozřejmě hlubší důvody a i touha dosáhnout orgasmu je poháněna našimi vnitřními procesy. Chcete-li vědět, co za tím vězí, pokračujte směle dále ve čtení.

At už je pro vás dosažení orgasmu jednoduché nebo složité, dozvědět se, co se s vaším tělem děje před, v průběhu a po orgasmu vám může pomoci porozumět lépe vašemu tělu a sexualitě. Každý by si měl být vědom toho, že čím víc toho bude v této oblasti znát, tím větší bude potěšení a uspokojení

Orgasmy jsou výsledkem dění v obojím - vašem těle i mysli. Když jedno z toho nebude fungovat správně, k orgasmu se nedoberete. Nenechte se mýlit, nemusí být vždy ohromné a bouřlivé, jak jsou často popisovány na internetu nebo ukazovány v pornu. Mohou být i mnohem decentnější, ale ve finále stejně tak uspokojivé. Vždy nás nějak fyzicky ovlivní. Ale především se budete cítit skvěle. Proč se to vůbec děje? Prozradíme vám 6 věcí, které se s vaším tělem dějí v průběhu orgasmu, a které způsobí, že chcete prožívat další a další. 

Co se děje v těle vašeho partnera (ale i v tom vašem) při orgasmu?

Svaly pánevního dna se stahují

Pánevní dno se skládá z několika svalů, které zabírají prostor mezi stydkou kostí ke konci páteře. Tyto svaly jsou velmi důležité, protože pomáhají zabraňovat nepěkným věcem, jako jsou inkontinence a propad pánevního dna. Kromě toho jsou ale také velmi zapojeny do procesu orgasmu

Když dosáhnete orgasmu, vaše svaly pánevního dna se začnou rytmicky stahovat. Pohyb těchto svalů je mimovolní (nemůžeme ho ovládat myslí) a čím jsou tyto stahy silnější a delší, tím je silnější a delší i váš orgasmus. A jak to udělat, aby vaše svaly byly co nejsilnější a váš orgasmus tudíž co nejkrásnější? Procvičujte tyto svaly Kegelovými cviky! Brzy uvidíte a ucítíte výsledky. Je také skvělé, že díky těmto cvikům můžete zabránit nebo zmenšit riziko inkontinence ve stáří. 

Bolest ustoupí

Když vás něco bolí, pravděpodobně se vám do sexu úplně chtít nebude. Možná i proto některé ženy běžně používají výmluvu, že je bolí hlava. Protože když někoho opravdu bolí hlava, nejsou pak rozhodně myšlenky na intimnosti. Je to způsob, jakým můžete vyjádřit "ne", aniž byste "ne" řekli. Není ale asi žádným překvapením, že bolest nebo další zdravotní problémy jsou jedním z nejčastějších důvodů nízkého libida jak u žen, tak i u mužů. 

Když se ale cítíte jen trochu "nic moc", ať už kvůli bolesti hlavy, zad nebo třeba menstruačním bolestem, sexuální potěšení, zejména tedy vyvrcholení, vám může pomoci se bolesti zbavit, i když jen dočasně. Orgasmus totiž působí tak trochu jako lék proti bolesti. To v kombinaci se vzrušením, které přirozeně zvyšuje vaši toleranci bolesti, funguje jako kouzlo... Až příště budete mít tendenci si kvůli mírné bolesti odříct sex nebo masturbaci, nejprve to zkuste a pak dělejte závěry.

Orgasmus milují muži i ženy, co se v našem těle při něm děje?

Tělo je zaplaveno oxytocinem

Když máte během sexu orgasmus, váš mozek uvolňuje oxytocin. Jedná se o hormon, který způsobuje dobré pocity a dobrou náladu a mimo jiné je také zodpovědný za sbližování s ostatními a navázání intimnějšího vztahu. A také je tak trochu odpovědí na otázku, proč tak milujeme orgasmy a proč máme blíže k osobě, se kterou jsme ho prožili.

Vzhledem k tomu, že orgasmus doprovází tyto příjemné pocity, "používají" ho někteří lidé jako "zmírňovač stresu", ať už ho dosáhnou sexem nebo masturbací. Oxytocin vám umožňuje relaxovat a díky tomu vám orgasmus může pomoci si odpočinout po náročném dni, a dokonce vám pomůže usnout.

Zvýší se vám krevní tlak

Orgasmy jsou často popisovány jako naprostý vrchol sexuálního prožitku, a to jak z pohledu potěšení, tak časově - pro mnoho lidí je vyvrcholení signálem, že sex je u konce. Ale je to spíše vaše tělo, které se v tu chvíli nachází na vrcholu. Když dojde k této výbušné slasti, vaše srdce začne pracovat naplno. To znamená, že váš krevní tlak stoupá a dýchá se vám obtížněji. Zvyšuje se tedy nejen vaše potěšení, ale také reaktivita vašeho těla na tuto situaci.

Vaše logické uvažování si dá pauzu

To, co se stane s vaším tělem, když máte sex a dosáhnete při něm orgasmu, se může občas zdát skoro jako sci-fi. Například část vašeho mozku, která řídí logiku, laterální orbitofrontální kůra, je dočasně postavena "mimo provoz". To vysvětluje, proč někteří z nás mohou při sexu dělat odvážnější rozhodnutí, než by dělali za běžných okolností. I vaše jinak úzkostná povaha se může změnit v sebevědomí a chuť riskovat. Nebo můžete mít pocit, že byste rádi vyzkoušeli věci, které vás jindy nelákají. Bez úzkosti a strachu jsou sexuální vzrušení a orgasmus snazší.

Vyvrcholení je pořádný nápor na celé naše tělo

Ejakulace může, ale nemusí být součástí

I když se to někomu může zdát nereálné, pravdou je, že lidé všech pohlaví mohou dosáhnout ejakulace, pokud mají orgasmus. U mužů je tento případ častější a lidé často díky tomu zaměňují orgasmus a ejakulaci, resp. je považují za jednu a tu samou věc, ale tak to není! Zatímco orgasmus je skutečný pocit blaha, ejakulace je samostatná událost, která může být doprovázena vyvrcholením, nebo ne. 

To je důvod, proč muži nemusí být se svými orgasmy spokojení na sto procent, i když ejakulace proběhla, a zároveň se může stát, že muž prožije úžasný orgasmus, ale ejakulace se nedostaví. Říká se tomu suchý orgasmus. To samé platí i pro ženy. Ne každá žena v průběhu života dosáhne mokrého orgasmu, ale neznamená to, že by ho nebyla schopná - je velká pravděpodobnost, že se tato schopnost někde hluboko skrývá, jen se musí probudit správnými technikami. Ženy říkají, že samotné uspokojení se při mokrém orgasmu ještě zvyšuje a popisují to jako velmi intenzivní zážitek.

Takže co se všechno stane s vaším tělem, když prožíváte orgasmus? Vaše srdeční frekvence se zvýší, stejně jako práh bolesti. Můžete mít mokrý orgasmus, mozek bude zaplaven oxytocinem a vypne svou logickou stránku a svaly pánevního dna se budou rytmicky stahovat. Bez ohledu na to, jak velký orgasmus budete prožívat, je z toho dost evidentní, že tento vrchol uspokojení má na naše těla dost zásadní vliv.

Jak poznat ženský orgasmus?

Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli vaše partnerka opravdu prožívá orgasmus, nebo ho jen předstírá? Můžete to celkem snadno rozpoznat, jen si stačí všímat určitých znamení, která vám bude dávat.

Pokud ženu, se kterou máte sex, znáte dobře, není žádný problém se jí zeptat, zda orgasmus prožila. Je to na jednu stranu milá otázka, protože vás žena a její uspokojení zajímá, na druhou stranu ale klade na ženu velký tlak. Ženy rády dělají mužům radost, a tak jejich odpověď je většinou ano. Dnes vám ale prozradíme, jak to můžete sami poznat, aniž byste se jí museli ptát.

Dokážete rozpoznat, že měla žena opravdu orgasmus?

Při orgasmu nejde jen o pohlavní orgány. Žena (ale i muž) ho tak může prožít, i když se budete zaměřovat na klitoris, bod G, celé tělo, krk, anál, bradavky, mysl, smysly, srdce a energii.

Zaměřujte se na fyzické příznaky vzrušení, protože ostatní může žena celkem jednoduše zfalšovat, pokud je dobrá herečka. Nemusí proběhnout všechny a u každé se mohou objevit jiné: zatnutí prstů na nohou, zrychlený dech, hluboké dýchání, zrychlený tlukot srdce, velký výdech v jednu chvíli, strnulost, nebo naopak zmítání se v rozkoši, ejakulace (i když většinou se jedná pouze o pár kapek), zarudnutí kůže v obličeji, břiše, prsou a genitáliích, zvýšená teplota těla, vaginální kontrakce, otevírání vagíny, třes, hrdelní zvuk nebo výkřik.

Jak podle fyziologa doopravdy zjistit, zda měla žena (nebo i muž) orgasmus? Jediný způsob, který doopravdy vyvrcholení značí, je 8-12 pravidelných kontrakcí, ke kterým dochází v pánevním svalstvu, jež od sebe dělí přibližně 0,8 sekundy se zvyšující tendencí až k jejich úplnému ukončení. Ty můžete nejsnadněji detekovat ve vaginálním nebo análním otvoru. Určitě to neznamená, že byste teď měli začít počítat vaginální kontrakce své partnerky, případně partnera. Ale můžete si toho začít víc všímat, protože tyto svaly jsou mimovolní, tudíž je žena opravdu nemůže ovládat vlastní vůlí. 

Úplně nejlepším způsobem ale stále zůstává otevřenost mezi partnery. Ženy by si měly uvědomit, že není potřeba mužům lhát, ale místo toho by měly být upřímné a říct, co je opravdu k orgasmu dovede. Nejen, že se prohloubí intimní vztah mezi partnery, ale oba budou šťastnější. Muži by se zase měli doopravdy zajímat i o potřeby své partnerky a ne jen ty svoje. Stará klasika, kdy muž párkrát zasune, vystříká se a sex končí tak, že se svalí na postel a usne, už je snad dávno pryč. 

Orgasmus můžete prožít i díky naší seznamce! Nevěříte? Zaregistrujte se na ní jednoduše online a pište si žhavé zprávy nebo příběhy s lidmi na druhé straně. Pokud si budete rozumět, můžete se časem i sejít a zažít vyvrcholení, ke kterému vás dovede někdo jiný. No a pokud si raději užíváte sami, můžete si přečíst například jednu z erotických povídek, které najdete ve stejnojmenné sekci

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.