Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Proč se vysoce postaveným lidem líbí být v posteli submisivní?

19.květen 2022
Proč se vysoce postaveným lidem líbí být v posteli submisivní?

Ve světě BDSM existují tři různé typy lidí: Dominantní lidé, submisivní lidé a lidé, kteří rádi prožívají obojí. Ti poslední se označují termínem "switch". Nejzajímavější skupinou jsou asi submisivní lidé, kteří mají v každodenním životě daleko k nesmělosti...

Představte si mocného generálního ředitele, přímočarého manažera nebo silného podnikatele. Jedná se o sebevědomé, sebejisté jedince, kteří obvykle tráví své dny vydáváním rozkazů a přebíráním kontroly. Asertivně si přivlastňují každou místnost, do které vstoupí. Jsou to lidé, kteří zahajují večírky, inovativní myslitelé a vůdci skupiny. Pro vnější svět jsou neprůstřelní, ale někde hluboko uvnitř, za sebevědomým zevnějškem, se skrývá submisivní volání o pomoc.

Může se vám líbit, že vám někdo "bere" moc - zejména pokud jste mimo ložnici ve vysokém postavení. Někteří lidé zkrátka milují, když jim v posteli někdo vládne, a na tom není nic špatného. Ale to celé pouze v případě, pokud je to bezpečné a dobrovolné. Někteří šéfové, generální ředitelé, politici a VIP po celé zemi se věnují lehké dominanci po většinu dne a budou si užívat, když na chvíli převezme vedení někdo jiný. Existuje důvod, proč si někteří lidé v takových pozicích tyto hrátky tolik užívají.

Kate Moyle, sexuální expertka značky LELO, říká: "Vztah sub/dom se soustředí na dobrovolnou výměnu moci. Zda se to někomu líbí, závisí na mnoha faktorech, jako jsou životní zkušenosti, kontext, preference a touhy." Vysvětluje: "Jedním z častých důvodů je, že submisivní role nabízí pravý opak pro někoho, kdo je v každodenním životě v roli, ve které má velkou moc - zbavuje ho to některých tlaků a očekávání každodenní rutiny a nabízí pocit úlevy nebo možnost plně se uvolnit."

Vznikla i studie s názvem Moc a sadomasochismus (Power and Sadomasochism): Joris Lammers a Roland Imhoff dospěli k výsledkům, které ukazují, že sociální moc zvyšuje vzrušení ze sadomasochismu. Čím je tedy člověk mocnější, tím větší je jeho potřeba být ovládán. Podřízení se jiné osobě umožňuje dočasně se vzdát odpovědnosti a kontroly.

Proč jsou vysoce postavení muži rádi ovládáni

Vzhledem k naší obecné společenské nerovnováze moci mezi muži a ženami je myšlenka, že jsou muži ti submisivní, zajímavá i tabuizovaná zároveň. Muži mohou mít pocit, že tato běžná sexuální touha je "nemužná" nebo že by se jí neměli účastnit, ale téměř každý si může užít být submisivní bezpečným způsobem. Představa, že je muž submisivní, zejména ten, který je "vysoce postavený", ať už v práci nebo v jiných oblastech svého života, může být vzrušující právě kvůli k tomu, že to nenaplňuje určitou normu.

Louella Alderson, odbornice na vztahy ze společnosti So Syncd, říká, že muži, kteří by to rádi prozkoumali, ale cítí se nesví, by měli začít malými krůčky. To znamená, aby partnerka udávala tón a rozhodovala o polohách, ne že se hned nechá svázat a zavázat si oči.

Doporučuje: "Najděte si někoho, s kým se cítíte dobře a s kým můžete mluvit o těchto touhách a o tom, co vás zajímá. Mluvte o věcech, které jste viděli nebo o kterých jste slyšeli a které chcete prozkoumat, a začněte pomalu. Komunikace je klíčová, takže začněte tím, že si stanovíte 'bezpečné slovo' nebo frázi, kterou můžete použít, pokud se v jakékoli fázi začnete cítit nepříjemně. Jde o to, abyste se bavili, takže zahoďte zbytečné představy o tom, co se považuje za "mužské" a co ne, a místo toho se zaměřte na to, co je vám příjemné."

I vysoce postavené ženy si užívají submisivní roli

S ženami je to ale stejné. Přijmout tuto myšlenku může být náročné, když nás neustále učí usilovat o neprůstřelné vůdkyně a přímočaré ženy. Nechceme si připustit, že feministka nebo nezničitelná obchodní ředitelka si možná potřebuje odpočinout od své image silné nezávislé ženy.

A už vůbec si nechceme připustit, že tyto silné ženské ikony touží po tom, aby jim muži dominovali. Vždyť právě proti tomu jsme desítky let bojovaly. Je to tedy krok zpět ve feminismu? Nebo je to silný pokrok, kdy máme konečně možnost volby? Odpovědí je, že můžeme být, kým chceme, aniž bychom se musely omlouvat nebo komukoliv cokoliv vysvětlovat. Jak vysvětluje Pamela Madsen: "Jde o syrové sexuální potěšení... Co třeba to brát prostě tak, že spousta žen chce být ovládáno, protože je to příjemné. Tečka."

Co je tak špatného na tom povolit kravatu, odhodit podpatky a dovolit si být na chvíli zranitelní, ať už je naše pohlaví nebo mocenské postavení jakékoli? Je to úleva, když se zbavíme vysokých očekávání, která na sebe klademe, přestaneme na chvíli řídit ten náš rozjetý vlak a jednoduše se uvolníme. Nemusíme být neustále vůdčí osobností. Ve skutečnosti má přijetí našich nejniternějších sexuálních tužeb a přizvání zranitelnosti do našeho života neomezené výhody.

Nemusíte hned začínat se svazováním a zavazováním očí, přenechte partnerovi kontrolu a komunikujte

Submisivní partneři? Jde to

Louella dodává: "Dvěma klíčovými složkami vztahu jsou komunikace a kompromis. Pokud jste oba rádi ovládáni, je důležité, abyste si to oba užili. Dohodněte se s partnerem, že se budete v dominanci střídat. Vzdát se toho může být těžké, ale pravděpodobně budete mít uspokojení z toho, že si to váš partner užívá - a vy jste na řadě příště."

Vzrušení z toho, že nemusíte převzít hlavní roli, může být sexy, a bez ohledu na pohlaví je v pořádku to prozkoumat.

Svěřením svých nejhlubších fantazií druhé osobě můžeme snížit úzkost a zvýšit kreativitu

Studie provedené v letech 2009 a 2014 sociálním psychologem Dr. Bradem Sagarinem ukazují, že submisivní a dominantní osoby mají po zapojení do BDSM aktu nižší hladinu kortizolu, stresového hormonu, než před ním. Zvláště patrné je to u submisivů, u nichž během BDSM dochází ke zvýšení stresu, po němž následuje výrazně nižší celková hladina kortizolu.

Podobně jako meditace nám i BDSM může pomoci soustředit se na přítomný okamžik namísto obav z budoucnosti. Koneckonců je docela náročné plánovat, co bude k obědu, když vás někdo plácá koženým jezdeckým bičíkem po zadku.

Článek v časopise The Cut popisuje termín "subprostor", což je název pro změněný stav vědomí, který člověk zažívá, když je při sexu svázaný. Je to stav, kdy se člověk cítí zcela osvobozen od stresu a je přítomen v daném okamžiku. Tento "změněný stav vědomí" také zvyšuje kreativitu. Během subprostoru mozek přestává přemýšlet a plánovat a místo toho umožňuje pracovat jiným částem našeho mozku.

Toto přepnutí myšlení se nazývá přechodná hypofrontalita a dochází k němu také při meditaci, běhu nebo denním snění. Health Medicine Network říká, že během přechodné hypofrontality můžeme zažít ztrátu vědomí sebe sama, proměnu času a pocity vnitřní odměny.

Pokud vám tedy klidná a kreativnější mysl zní jako recept na úspěch, vysněte si svou nejtajnější sexuální fantazii a požádejte partnera, abyste ji spolu vyzkoušeli. Koneckonců, ze snížení úzkosti, volně plynoucího a kreativního myšlení a trochy zábavy v ložnici můžeme mít prospěch všichni.

Jak zůstat v bezpečí, když jste submisivní

  • Stanovte si předem prodiskutované limity a hranice.
  • Používejte bezpečná slova a signály.
  • Zajistěte následnou péči (ve formě rozhovorů o zážitku a mazlení).
  • Zajistěte, aby mezi zúčastněnými panovala důvěra.

Navzdory tomu, jak to může na první pohled vypadat, může být dobré přemýšlet o dominanci v posteli jako o posílení sám sebe.

Louella, říká: "I když se může zdát, že se vzdáváte své moci, ve skutečnosti je to naopak. Když se to praktikuje správně, s jasnými hranicemi a souhlasem, je ovládání v ložnici někým jiným zcela kontrolovaným scénářem. Je to vzdání se své každodenní mocné osobnosti a její předání někomu jinému pod záminkou, že jste podřízení, zatímco ve skutečnosti jste to vy, kdo má vše pod kontrolou, protože vše se praktikuje v rámci vámi stanovených hranic."

Najít partnera, který nám umožní splnit si naše sexuální sny a přivést své fantazie do reálného života není vždy snadné. Online sex seznamka vám to může ale velmi usnadnit.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.