Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Proč lidé podvádějí?

5.září 2018
Proč lidé podvádějí?

Za svůj život se s tím setká asi každý - buď bude mít partnera, který ho bude podvádět, nebo on sám bude tím, kdo podvádí. V extrémním případě obojí najednou. Víte, proč se to děje?

Podvedli jste už svého partnera? Co vás k tomu vedlo? A pokud ne, udělali byste to? Pravděpodobně si říkáte, že byste to nikdy neudělali. Ale kdo ví, co se může stát, když se naskytne příležitost, změní se okolnosti nebo se stane spousta dalších věcí. Jak se říká nikdy neříkej nikdy, a proto by i vás mohlo zajímat, proč vlastně lidé své partnery podvádějí. Je to jedna z otázek, na kterou se nejednou ve svém životě člověk zeptá sám sebe, a to už po celá staletí. V dnešní době je vážný vztah a především pak sňatek jasným znakem dospělosti, a pokud začnete svého manžela nebo manžeku (nebo zkrátka partnera nebo partnerku) podvádět a lidé se to dozví, budou vám to neustále vyčítat a často především ti vám nejbližší. 

Své zkušenosti s podváděním nám v dnešním článku popíše žena, která nechtěla být jmenována, nicméně sama o sobě říká, že své partnery podváděla opravdu hodně a často.

"Podváděla jsem své partnery. 3 z nich. Jeden z nich věděl, že jsem měla nějakou "aférku", ale ostatní se to nikdy nedozvěděli. Když jsem se bavila o mém podvádění s mými kamarády a přáteli, často z toho vyplynulo, že jsem si už užila své a už to nikdy neudělám. Také jsem ale věděla, že snadno podlehnu pokušení. Je to asi něco, co jsem měla prodiskutovat s terapeutem a i se svým partnerem, když ta situace byla aktuální. Popravdě nemůžu slíbit, že nepodvedu znovu. Také se nedá přesně říct, jestli vás váš partner někdy podvede nebo jaké byly důvody k tomu, že už to udělal. Jediné, s čím se vám mohu svěřit, je to, co se mně osobně dělo v hlavě a proč se to neustále děje i nadále."

Může to být snadný způsob, jak ukončit vztah

Možná vám to bude připadat jako zvláštní způsob, ale možná už jste zažili ten vztah, ve kterém jste se necítili tak nějak dobře a chtěli jste se s partnerem rozejít, ale vlastně jste ani nevěděli proč, nemohli jste najít ten správný důvod. Začít si s někým jiným, i kdyby to bylo jen o sexu, můžete za důvod již považovat. Není to sice od vás nejhezčí a nejmilejší, ale člověk neví, co v takové situaci dělat a měsíce plynou... Možná vás tato osoba bude do konce života nesnášet, ale s tím musíte počítat. Ze vztahu vás to rozhodně dostane rychle. 

"Já jsem tohle zkusila u jednoho vztahu. Chodili jsme spolu 6 měsíců a já jsem věděla, že by to prostě nefungovalo. Začala jsem tedy randit s jinými muži, zatímco jsme byli stále spolu. Ukončila jsem ten vztah tím, že jsem mu dala vědět, že jsem potkala někoho jiného. Toto podvádění se stalo jen proto, že jsem uvnitř sebe věděla, že ten vztah už je ukončený."

K podvádění se často lidé uchýlí se svým kolegou nebo nadřízeným

Je těžké odolat pokušení

Nezačnete si nevšímat jiných atraktivních lidí jen proto, že jste ve vztahu s někým jiným. Když prožíváte nádhernou a úžasnou lásku, tak jste možná prvních pár měsíců trochu "osleplí", ale to se rychle zase spraví a vy kolikrát vidíte i to, co byste raději neměli, nebo sami nechcete vidět, protože víte, že nebudete moci odolat...

"Nepodvádím úplně pořád, ale rozhodně k tomu mám větší sklon než ostatní moje kamarádky. Možná je to znak zvýšeného libida nebo se možná jedná o můj strach z vážného vztahu, z nějakého závazku. Ať už se jedná o cokoliv, zkrátka jsem neustále přitahována k mužům, se kterými momentálně nerandím. Experti na vztahy by pravděpodobně řekli něco ve stylu, že je důležité si o tom promluvit se svým parterem a pak třeba zkusit hrát role play, abyste do vašeho nudného a stereotypního sexu dostali trochu adrenalinu, to vše ale vyžaduje porozumění a uvážlivost, které ale většinou schází, když jeden druhého podvádí."

Někdy je to opravdu jenom o sexu

Ne vždy se musí jednat o podvádění, protože byste svého partnera nemilovali nebo mu chtěli ublížit. Možná jen toužíte po něčem víc v sexu, po něčem novém (a to nemusí být pouze nové polohy nebo techniky, ale třeba i jiný penis/vagína, tělo, vášeň a spousta dalšího).

"Nejlepší sex, který jsem kdy zažila, jsem prožila s náhodnou známostí před několika lety. Právě se přestěhoval do Londýna. Svým způsobem se tak nějak objevil v mém životě ve chvíli, kdy jsem ještě neměla vážný vztah, ale pak jsem už měla a nepřestala jsem se s ním vídat. Věděla jsem, že spolu nikdy nebudeme moci mít vztah, protože nás dělila velká vzdálenost. Navíc jsem si byla docela jistá, že se mnou podvádí svou partnerku. Takže i když vím, že to zní nerozumně, říkám, že to, že jsem byla s ním, se nepočítalo. Kromě toho se mi sotva líbil jako osoba, jeho osobnost. A vzhledem k tomu, že jsem k němu nechovala vůbec žádné city krom fyzické přitažlivosti, to, že jsem s ním byla, jsem nebrala jako nějakou zradu, jako kdybych k němu chovala i opravdové emocionální city."

Podváděli byste někdy svého partnera nebo ne?

Je rozdíl mezi touhou a láskou

S tímto tvrzením bude souhlasit mnoho lidí. Ale co s tím dalším, co píše žena, která má s podváděním mnoho zkušeností?

"Nikdy jsem neměla žádnou emocionální aféru, a i když se mnou teď třeba hodně lidí nebude souhlasit, nemyslím si, že by sex sám o sobě byl nějaký velký problém. Znám pár párů, které to mají nastaveno tak, že když je jeden delší dobu na služební cestě nebo z nějakého jiného důvodu pryč z domova, mají povoleno se stýkat s někým jiným. A opravdu si umím představit, že takovéto uspořádání dost dobře funguje. Ale protože si většina lidí myslí, že sex je opravdu velký problém, snažím se to nějak udržet v tajnosti, a tím pádem se samozřejmě uchýlím k podvádění, stejně jako ve výše popsaných případech."

Opravdu se to může jen tak zničehonic "prostě stát" nebo si to zvládnete dobře odůvodnit

Jsou dva typy "prostě se to stalo". Buď se to stane tak rychle a zničehonic, že si ani nestíháte uvědomit, co a proč se stalo. Je to většinou věcí touhy, která byla popsána výše (nebo také alkoholem a jinými omamnými látkami). A pak je tu druhý typ "prostě se to stalo", který je takový trochu laxnější, protože vy si dokážete rozumně (nebo pro vás rozumně) odůvodnit, proč jste do toho šli, a že se o nic vlastně nejedná. 

"Když jsem poprvé podváděla svého partnera, byla jsem na služební cestě a měla jsem aférku s mužem, který byl ženatý. Pili jsme spolu v hotelovém baru, začali jsme spolu flirtovat a dala jsem mu pěkně zabrat, když jsem upozornila na jeho snubní prsten. Pak jsem mu ale řekla, že mám také partnera. A protože jsme oba své partnery podváděli, bylo to pro nás skoro akceptovatelné. Už nikdy jsme se znovu neviděli, použili jsme ochranu a byli jsme v tu chvíli oba osamělí a stovky kilometrů od domova."

Lidé se ale mohou měnit

"Vím, že jsem řekla, že možná ještě někdy budu podvádět a také tomu věřím, ale také věřím tomu, že mé podvádění bylo i tak trochu obranným mechanismem, protože vždy ten partner, se kterým jsem v tu dobu byla, nebyl pro mě ten správný člověk. Předtím, když jsem byla mladší, jsem chtěla mít jistotu nějakého vztahu a být jeho součástí, ale zároveň jsem si chtěla užívat zábavu jako svobodná holka. Ale teď, když jsem starší, jsem si uvědomila, že opravdu chci vážný vztah. Možná i díky tomu, že se většina mých přátel žení a vdává, začala jsem trochu přemýšlet a přehodnotila jsem můj pohled na vztahy a chci zapracovat na mém problému se závazky

I tak bych ale chtěla svému budoucímu partnerovi říct o své minulosti. Vím, že bude hodně těžké si získat důvěru, pokud mu odhalím úplně všechno, ale podle mě to, že se mu se vším svěřím, bude pro něj velkým znamením, že tentokrát to chci jinak a že tentokrát budu jiná. Takže pokud narazíte na osobu, která to měla v minulosti stejně jako já... dejte jí šanci. Dejte jí šanci začít znovu s čistým štítem nebo možnost free passu." (Free pass znamená, když jsou dva lidé ve vztahu a jeden dovolí druhému mít něco s někým dalším, ať už na služební cestě, dovolené nebo třeba na rozlučce se svobodou.)

Popřemýšlejte o svém názoru na podvádění a možná ho i díky dnešnímu článku přehodnotíte. Ať už na to máte názor jakýkoliv, pokud hledáte partnera, který bude mít rád sexuální hrátkyzaregistrujte se na sex seznamku a tam si budete moci vybírat, protože svůj účet si založilo již statisíce mužů a žen.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.