Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Proč lidé nepoužívají kondomy?

11.duben 2019
Proč lidé nepoužívají kondomy?

Kondomy představují velkou součást životů mnoha sexuálně aktivních lidí. Určitě ne ale všech. Jsou lidé, kteří se rozhodli kondomy nepoužívat, proč? Prozradíme vám jejich důvody. Máte také nějaké? A jaké kondomy můžete pořídit, abyste si s nimi užili co nejvíce a byly co nejméně na obtíž?

Ne každý používá při sexu kondom, nikdo totiž nikoho nemůže vyloženě donutit. V průzkumu Cosmpolitanu, kterého se účastnili mladí lidé od 18 do 34 let, vyplynulo, že při posledním sexu použití ochrany v podobě kondomu zvolilo pouhých 30 % lidí. A pokud se vám to zdá šokující, tak co teprve tyto další údaje...

Předpokládá se, že 20 milionů Američanů dostane tento rok nějakou pohlavně přenosnou chorobu. No není to alarmující číslo?! V poslední době totiž toto číslo raketově vystoupalo, což je celkem ironické vzhledem k tomu, jaká osvěta se díky internetu provádí a kolik různých možností ochrany je na trhu, především tedy různých druhů kondomů. Jestliže je používáte neustále a správně, pak se můžete chránit jak proti početí (s 98% úspěšností - pořád lepší než nic) i proti většině druhů pohlavně přenosných patogenů. A i přes to všechno již 4 roky v řadě toto číslo nakažených stoupá. Děje se to prý proto, že lidé nepoužívají ochranu pravidelně. 61 % lidí uvádí, že používají ochranu pouze v případě, kdy ví, že jejich partner má nějakou pohlavní nemoc, 60 % lidí ale také uvedlo, že kondom používají buď velmi zřídka nebo vůbec. A rovných 50 % dotázaných pak řeklo, že ještě nikdy (si) žádný nenasazovali. 

A jaké jsou tedy nejčastější důvody toho, že lidé nepoužívají kondomy? Najdete se také v nějakém z nich? Nebo jste poctiví a kondom při sexu s cizím člověkem (ale třeba i dlouhodobým partnerem) použijete vždy?

Nepoužívám kondom, protože...

...se nebojím pohlavně přenosných onemocnění

Kromě nejčastějších odpovědí, které zahrnovaly lidi, kteří nemají sex, používají kondom vždy nebo se snaží otěhotnět, byla nejčastější odpovědí právě tato, že se nebojí pohlavních nemocí. A to dokonce ani HIV. Je sice pravda, že se chlamýdie, kapavka a syfilis dají v dnešní době celkem úspěšně léčit antibiotiky, Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí ale upozorňuje na to, že většina případů zůstane nediagnostikovaná nebo neléčená, a to může mít neblahé vedlejší následky, jako například neplodnost. Navíc je nutno podotknout, že stále neexistují léky proti herpesu nebo HIV. Proto byste měli být velmi opatrní a nemělo by vám být jedno, zda nějakou pohlavně přenosnou nemoc dostanete.

...můj partner na tom netrvá

33 % lidí použije kondom pouze v případě, že na tom jejich partner trvá. Ale 72 % lidí říká, že kondom použijí, pokud je o to jejich partner požádá, protože to respektují. Očividně se tedy vyplatí o tom mluvit. Nemusíte o tom ale vést sáhodlouhé konverzace, stačí, když řeknete něco ve smyslu "Nech mě nasadit ti kondom" nebo "Jen chvilku počkej, nasadím si kondom". To vysílá jasnou informaci o tom, jaké jsou vaše úmysly. Jestliže chcete, aby byl kondom použit, nenechávejte si to pro sebe, můžete to být právě vy, kdo odejde nakažený. Za ten risk to nestojí!

Navrhnout někomu použití kondomu není trapné, ale chytré

...nesnáším, když je pak musím vyhodit

Ano, i taková maličkost stačí k tomu, aby je někdo odmítl používat. Možná je trochu zvláštní, že tuto výmluvu častěji uváděly v průzkumu ženy než muži. Je pravda, že ženy jsou většinou větší citlivky, ale nezapomínejte, že jste v pokoji dva a také jste se dva podíleli na celé této věci, a proto nemusí být uklízení použitých kondomů jen na vás. Po sundání zabalte kondom do kapesníku a vyhoďte, jak jednoduché! Ne sexy, ale patří to k tomu.

...mám zrovna periodu

Sice je technicky pravda, že žena nemůže otěhotnět, když probíhá její perioda, ale i tak se může nakazit pohlavně přenosnou nemocí. Navíc, pokud se opravdu rozhodnete mít sex při periodě, oba jistě oceníte, že toho s kondomem nebude tolik "na uklízení" a celkově vám to s ním může připadat čistější. 

...používám antikoncepci

A opět podobný případ jako v předchozím bodě. Můžete polykat pilulky, mít nitroděložní tělísko nebo používat jinou metodu proti otěhotnění, žádná vám ale nezaručí, že se na vás nepřenesou pohlavní choroby. Muži pak tuto výmluvu nemohou využít vůbec. Nejčastěji jsou to mladé ženy, které dostanou svou první antikoncepci a mají mylnou představu o tom, že jsou chráněny, ale nejsou. 

Další fakta, která vyplynula ze studie

44 % lidí raději při prvním sexu s neznámou osobou použije kondom

"Je chytré je používat u nových partnerů," zněla odpověď respondentů. Ano to je. Protože dokud vám neukáží výsledky testů na pohlavní choroby, nemůžete si být stoprocentně jistí. No a dokonce si stoprocentně jistí nemůžete být ani v případě, že je budete mít přímo před nosem. Když pomineme to, že je šikovný člověk určitě dokáže nějak zfalšovat (a laik to nepozná), tak pořád zůstává možnost, že některé nemoci jsou zaregistrovatelné až po nějaké době, stejně tak nakažený nemá žádné příznaky. Proto je opravdu lepší použít kondom a mít tak jistotu. Jedna studie dokonce říká, že pokud se chceme vyspat s někým známým, například s někým, koho známe už od dětství, spíše mu budeme věřit, že žádnou nemoc nemá. To je ale špatně. Nikomu nevěřte.

Používejte kondomy, abyste se vyhnuli nechtěnému početí, ale i pohlavně přenosným chorobám

58 % lidí tvrdí, že jsou si naprosto jistí tím, že používají kondom správně

Ale umí to opravdu? Dá se v tom udělat dost chyb, i když se to zdá velmi jednoduché. Jako první se musíte podívat, zda není po době spotřeby, opatrně vybalit a podívat se, zda není někde dírka. To hodně lidí zanedbává, už jen proto, že sex se často děje v noci a také se nasazením kondomu nevěnuje dost času. Pak se musí zmáčknout špička kondomu a nasadit na žalud, kousek volného prostoru by se ale mělo nechat, aby zbylo místo pro ejakulát. Zbytek kondomu se sroluje podél penisu. Pak, když kondom dobře sedí, můžete pokračovat v další akci.

88 % lidí se nechrání při orálním sexu

Mnoho lidí si myslí, že se při orálním sexu nemohou nakazit pohlavně přenosnou chorobou, ale dále od pravdy už být asi nemohou. Naštěstí se v dnešní době myslí i na to, a tak máte několik možností. U orálního sexu pro muže je to celkem zjevné, použije se klasický kondom, akorát pro tyto účely je lepší použít třeba nějaký s příchutí. Vyzkoušejte, která vám vyhovuje nejvíce. Muži ale často neví, že existuje i varianta pro ženy. Jmenuje se dental dam a jedná se o čtvereček z latexu, který používají zubaři. I tato pomůcka se dá pořídit v různých příchutích, například jahody, vanilka, hrozny, banán nebo máta.

16 % lidí by zvolilo kondom, ale jen kdyby to nezničilo danou chvilku

Jeden respondent uvedl: "Když je moje žena připravená, nechci plýtvat čas nasazováním kondomu, protože by pak mohla ztratit zájem." Když se nad tím ale zamyslíte, tak to zas tak hrozné není. Čím častěji budete kondom používat, tím rychleji a zkušeněji ho budete nasazovat. Navíc můžete vyzkoušet edging - vydráždíte ženu téměř k vrcholu, ale pak přestanete. Když to uděláte několikrát bude škemrat o orgasmus, který, mimochodem, bude naprosto skvělý! A pokud vás ani toto nepřesvědčí, tak můžete kondom zahrnout do svojí předehry, může z toho být totiž docela sexy chvilka, když si dáte záležet. A to především v případě, kdy ho nasazuje žena.

To bychom měli odůvodněno, proč není problém si vyhradit chvilku na nasazení. Když ale budeme koukat realisticky přímo na případ tohoto respondenta, tak je celkem logické, proč kondom nepoužívají. Lidé v dlouhodobých vztazích nebo manželstvích, kteří si navzájem věří (že je ten druhý nepodvádí), přestanou většinou kondomy používat, protože pohlavně přenosná nemoc nehrozí, a buď se o otěhotnění snaží, nechávají ho náhodě nebo používají nějakou formu antikoncepce. Nebudeme zase přehánět, že ho musí člověk používat naprosto vždy.

5 % lidí někdy použilo ženský kondom

Ženský kondom rozhodně není tak známá forma ochrany jako mužský kondom. Výhod má ale hned několik, a to jak pro ženy, tak i pro muže. Pro ženy především proto, že se s ochranu nemusí spoléhat na svůj mužský protějšek. A jak známe některé typy mužů, ty ochranu moc neřeší a je jim to jedno. Navíc je často vyroben z pevnějšího materiálu, než je latex, a protože není z latexu, mohou ho používat i ženy (a muži), kteří jsou na latex alergičtí. Chrání samozřejmě před početím i pohlavně přenosnými chorobami. No a poslední skvělá výhoda - může se zavést již 8 hodin před plánovaným stykem! Takže odpadá celý problém popsaný v předchozím bodě. Samozřejmě má i nevýhody, a to především tu, že dráždění vagíny (prsty nebo orálně) nebude tak vzrušující, protože se tam bude nacházet "bariéra". Také je poměrně obtížné ho zavést a navíc je nutno použít lubrikační gel.

Až budete příště na rande, třeba s někým ze sex seznamky, pořádně si dopředu rozmyslete, zda použijete kondom. Radíme vám se rozhodnout pro kladnou variantu. Můžete se díky tomu vyhnout mnoha nepříjemnostem, které by vás nakonec mohly doprovázet po celý život, ať už by se jednalo o HIV, herpes nebo neplánovaného potomka.

[Lil]

Zdroj:

https://www.cosmopolitan.com

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.