Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Proč jste v létě nadrženější?

31.červenec 2018
Proč jste v létě nadrženější?

Léto je v plném proudu a vy možná pociťujete zvýšenou chuť na sex nebo sexuální hrátky. Proč to tak je, ptáte se? Dnes se to dozvíte a budete překvapeni, jak moc nás toto období ovlivňuje.

Když se nad celou touto "letní situací" zamyslíte, dojde vám, že je to tak protiřečící si, až je to vtipné. V létě zažíváte hned několik pocitů, které jsou všechno (především hrozné), ale rozhodně ne sexy. Třeba takové zpocené nohy přilepené na kožené sedačce nebo umělohmotné židli, když se chcete zvednout. Většinou na nich zůstane ještě pěkný červený flek. Nebo třeba zpocený horní ret nebo nos pod brýlemi. Nebo oteklé nohy a spálená ramena. Všechno tohle má na svědomí nesnesitelné vedro, se kterým ale nic neuděláme a stejně tak s jeho následky. No a i přesto všechno se mnoho lidí cítí mnohem sexuchtivější a teplota stoupá podruhé... 

Co vyplývá ze studií?

Pojďme si to trochu objasnit. Nemůžeme úplně s určitostí říci, že by lidé měli v létě více sexu než v zimě. Výzkumy naznačují, že obyvatelé zemí ležících v tropickém a subtropickém pásu počínají v letních měsících méně dětí. Není ale úplně jasné, zda je to tím, že by měli v létě méně sexu a méně se snažili o dítě, nebo tím, že by v horkém počasí byla kvalita spermií nějak ovlivněna. V chladnějších podnebích se ale naopak děti rodí nejčastěji na jaře, což je devět měsíců po letním období. Možná to tedy není tím, že teplo samo by nás dělalo nadrženější, ale tím, že každý je šťastnější z toho, čeho má méně. Zatímco pro obyvatele chladnějších pásem je léto něco "vzácného" na co se těší celý rok, pro obyvatele teplých pásem jsou to zase naopak ty chladnější dny, které jsou pro ně výjimečnější. Tím, že chlad je pro nás jakousi rutinou, je pro nás teplo něco, co nás nadchne, máme díky tomu skvělou náladu a tím pádem máme i chuť na jiné věci než na podim a v zimě, kdy často trpíme sezónní afektivní poruchou, to znamená, že "depčíme" v posteli. V posteli je sice lépe ve dvou, ale se špatnou náladou chceme být raději sami. A tak čekáme, až zase vysvitne sluníčko a my se budeme mít fajn. 

Bohužel pravděpodobně ještě nikoho nenapadlo udělat studii, kde by si lidé měřili frekvenci sexu v jednotlivých ročních obdobích. Z výše zmíněné studie toho nelze moc odvodit, protože se tam bere v potaz pouze oplodňování a ne to, že některé ženy sexují i jen pro potěšení, takže s jakoukoliv ochranou proti početí. Což je mimochodem ještě častější v létě, kdy během "letních lásek" asi nikdo otěhotnět opravdu nechce. 

Co se tedy opravdu v létě děje? Možná, že se u vás ani nezvýšila frekvence sexu. Ale zvýšil se zájem o sex. A když nad tím popřemýšlíte, zjistíte, že to je pravda.

Studie z roku 2013 tvrdí, že se v létě zvýšil počet lidí, kteří na Googlu vyhledávají slova se sexuální tématikou. Lidé hledají častěji například porno nebo služby sexuálních pracovnic. Stejně tak nakupují i více erotických hraček, což potvrzuje Adam Lewis, spoluzakladatel společnosti Hot Octopuss: "Všímáme si zvýšení prodejů erotických hraček každé léto. Týká se to jak hraček pro sólo hrátky, tak i hraček pro páry. Možná je to tím, že se všude kolem nás pohybují odhalená těla, možná je to tím, že se nám v tomto období zvedá libido, ale obecně se zdá, že jakmile začne svítit slunce, lidé se cítí více sexy a chtějí si užívat." 

Čím to je, že jsme v létě více nadržení a chceme více sexu?

Proč v létě máme větší chuť na sex?

Důvody, proč se v letním období stáváme nadrženějšími, jsou kombinací socialiace, psychologických faktorů a psychiky. 

Nejprve začneme se socializační stránkou věci. V létě začínají jak prázdniny od školy, tak si mnoho lidí bere dovolenou v práci. To znamená, že máme spoustu volného času. V tento čas máme v mysli zakódováno, že si máme užívat, můžeme trochu popustit uzdu, což přes většinu zbytku roku nejde (většinou jen třeba na den nebo dva). Nemusíme se starat o práci, nemáme za ni zodpovědnost. Můžeme se zaměřit na to, co nás dělá šťastné a uspokojuje nás. Všechno je pohodové, jí se spousta zmrzliny, pijí se koktejly nebo piva, griluje se, posedává se na hospodských zahrádkách nebo lenoší na zahradě. Člověk má tak dobrou náladu, že i v koloně na D1 není nějak extra rozmrzelý (pokud někam nespěchá), protože i tento čas se dá pěkně strávit. 

A protože jsme takto dobře uvolnění a nic nás netrápí, dáváme volný průchod našemu sexuálnímu podvědomí. Stres je největší zabiják sexuálního života a od toho máme teď pokoj. Navíc nás všude dráždí vizuální jevy. Je horko, lidé odhalují kůži, jak to jen jde, protože kdo by se chtěl ve 33 °C pařit v mikině a kalhotách. No a když okolo vás prochází denně spoustu lidí, kteří na sobě mají pouze plavky, tílka, kraťasy nebo šaty... Naše mysl už si s tím vždy nějak poradí, i když se tomu budeme bránit. 

Navíc také díky tomu, že se léto bere jako čas flirtování a nezávazných vztahů, se můžete mnohem lépe odvázat. V ostatních, chladnějších měsících máte neustále pocit, že jakmile si s někým něco začnete, hned to povede ke vztahu, zatímco v létě každý tak nějak počítá, že to bude jen na jednu noc. Samozřejmě i tak by bylo dobré, kdyby si to dva nejprve ujasnili, aby nevzniklo nějako nedorozumění. 

Cítíte se v létě více sexy?

Ale je v tom samozřejmě i něco víc, než pouze pohoda, jezení zmrzliny a (skoro) nahá těla. "Sluneční svit podporuje dodatečné uvolňování serotoninu a dopaminu," říká psycholog Dr. Cliff Arnall. "Jsou to dvě z nejvíce energizujících a pozitivních neurochemických látek v lidském mozku. Pro zdravý pohlavní styk musí být obě tyto chemikálie přítomny v dostatečném množství, spolu s uvolněním a trochou chichotání." Díky slunečnímu záření se vytváří ještě vitamín D, který také dokáže pomoci vašemu sexuálnímu životu. Zvýší se totiž uvolňování estrogenu a testosteronu - hormonů, které jsou velmi důležité pro váš intimní život. Vystavení se slunci může také snižovat hladiny melatoninu, což je velmi užitečné, protože ten zabraňuje sexuální hormonům v uvolňování. Co z toho plyne? Nebuďte pouze zavření doma, ale vyrazte ven na slunce. Udělá to s vámi divy! Jen pozor na spálení, protože sex se spálenou pokožkou opravdu není nic příjemného. 

Určitou roli hraje i pot, i když vám to možná přijde trochu nechutné. Ten pomáhá šířit naši jedinečnou, svůdnou vůni a přitahovat a získávat tak potenciální partnery. Moc na to ale nesázejte a stejně deodorant použijte. Ono když někoho potkáte a budete zapáchat potem, tak to zázraky neudělá, možná ten, že dotyčný od vás co nejrychleji zmizí. A to pak nemluvě o cestování veřejnou hromadnou dopravou nebo pouhá chůze po městě - pro ostatní budete noční můra, než svůdná žena/muž.

Vše to má ale i trochu stinné stránky. Ono kdyby něco bylo jenom pozitivní, tak by to bylo podezřelé. Jde o to, jak moc se těmito letními nevýhodami necháte ovládnout. Možná, že když je budete znát dopředu, budete se na ně moci připravit, protože s nimi budete počítat. Je to trochu záludné a příroda si s námi trochu hraje. Zatímco se vaše hormony zvýší, vaše podvědomí chce sex a vy pociťujete touhu, už jen myšlenka na sex ve 30 a více °C vyvolává ne úplně uspokojivý pocit. Když si ho budete v těchto teplotách užívat, může se vám stát, že vám bude nevolno. Navíc se před vedrem nemáte skoro kam schovat, protože je zkrátka všude, krom klimatizovaných míst, kde ale často mít sex nejde. To může vést k frustraci, která je ještě horší než jindy, protože je horko a vy máte "uškvařený" mozek a přemýšlení není zrovna nejjednodušší. 

Rady na závěr

Přijměte svou nadrženost a neřešte každou hloupost. Jeden chloupek nebo sůl ve vlasech nikomu nevadí, stejně tak když vám přijde, že deodorant už není tak účinný, tak se svět nezboří. Relaxujte a užívejte si toto období, protože pak už tu zase bude podzim se svým sychravým počasím. Zároveň se moc nenamáhejte. I když si chcete užít sex, raději si počkejte do večerních hodin nebo jděte někam, kde je klimatizace. Rozhodně si to nerozdávejte na odpoledním slunci! Nezapomeňte doplňovat tekutiny, a tím nemyslíme alkohol, který vše akorát zhorší, ale vodu. Také nezapomeňte trochu přemýšlet, i když to s nadrženým a přehřátým mozkem nebude snadné. Nespěte s každým, kdo se na vás hezky podívá, používejte kondom a nemějte sex na místech, která nejsou nejvhodnější (hrozí poštípání hmyzem, iritace kůže květinami nebo insekticidními postřiky apod.).

Chcete si také užít letní románek? Nemusíte kvůli tomu jezdit na dovolenou k moři. Zaregistrujte se na online erotickou seznamku, kde můžete najít partnera, který hledá přesně to samé!

[Lil]

Zdroj:

https://metro.co.uk

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.