Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Proč jsou ženy při periodě více nadržené?

15.září 2016
Proč jsou ženy při periodě více nadržené?

Mnoho žen pociťuje větší chuť na sex právě v období menstruace - což je trochu ironické, protože velká většina z nich při menstruaci sex neprovozuje...

Ať už jste muž nebo žena, můžete mít s touto situací již zkušenosti. Muži samozřejmě zprostředkovaně přes svou partnerku, která hořela vášní, i když to vzhledem k jejímu "stavu" nebylo zrovna nejvhodnější. Je pak na rozhodnutí obou jak se k tomu postaví. Žena, které je nadrženost při periodě blízká, si tímto prochází každý měsíc a přemýšlí, jak se s tím vypořádat. Jestli jste si doteď myslely, že jste samy, mám pro vás pozitivní zprávu - nejste!

Již od počátku puberty si mnoho žen spojuje menstruaci s válením se na gauči, pojídáním čokolády, diskomfortem a křečemi v břiše. Ale během let se naše tělo mění a možná se jednou stane, že krom těchto věcí zastihne ženu i chuť na sex. Zničehonic. Je to špatně?

Zeptali jsme se několika žen, jestli je toto i jejich případ...

Linda (24): "Když to dostanu, moje vagína bolí, jako kdyby hladověla po ptákovi. Je hodně oteklá a cokoliv se jen trochu přiblíží a dotkne se jí, nemám vůbec daleko od toho, abych dostala orgasmus."

Nikola (27): "Ano, když mám své dny, jsem nadržená. Možná, že když je tu menší šance, že otěhotním, moje tělo mi víc věří? Těžko říct..."

Žena se pak většinou cítí ještě hůř - neskutečná touha a skoro žádná šance ji ukojit. Nebo tu nějaká šance je?

Dotaz na slečny zní, zastavily je tyto dny někdy v tom mít sex nebo ne?

Nikola (27): "Štve mě, jak se ženy naučily nenávidět všechny přirozené věci. A to přenáší i na kluky. Takže si myslím, že by to kluci měli přijmout a zatím všichni, se kterými jsem chodila, to udělali, ať už to znamenalo mít sex nebo prostě počkat."

Linda (24): "Souhlasím. A když už jsem to s nějakým klukem řešila, kluci z toho byli většinou nadšení... Což je trochu znepokojující, když se nad tím zamyslím..."

perioda

Proč se ale ženy takhle vlastně cítí?                                      

V internetových diskuzích se můžete dočíst, že se ženám zvyšuje sexuální apetit díky zvýšenému průtoku krve pánví v průběhu menstruace. To může způsobit vzrušení. Dalším faktorem by také mohla být výrazně vyšší lubrikace vagíny.

Doktorka Narendra Pisal z Londýna obviňuje hormony. "Je to pravděpodobně způsobeno tím, jak hormony fungují a hlavně ženy, které trpí premenstruačním syndromem, si velmi uleví, když jejich dny 'konečně přijdou'. Takže si myslím, že i to má vliv. Neexistuje ale žádná jednoznačná příčina, na které by se shodli všichni odborníci. Ale dalšími faktory mohou být i to, že žena cítí, že nemůže otěhotnět (i když to samozřejmě není pravda, otěhotnět může) nebo i to, že hlavně v minulých dobách byl sex při periodě považován za absolutně nevhodný a 'zakázaný', i to může ženy vzrušovat."

Doktorka ale také dodává zajímavou větu o ženách, které užívají antikoncepci. "Ženy, které berou antikoncepci, si mohou všimnout, že se jejich libido změnilo. Když zrovna mají týden, kdy prášky vysadí, aby dostaly menstruaci, tak se jejich hladina estrogenu změní a mají větší chuť na sex právě díky této změně."

No a konečně - co na sex při menstruaci říkají muži?

Pavel (25): "Můj názor na sex při menstruaci...? Je to nehygienické a lehce děsivé, hlavně při představě, že o tom ani jeden netušíte a najednou rozsvítíte a... Ale neberu to jako nějakou nepřekonatelnou zábranu."

Matěj (28): "Nemám s tím problém. Jestliže to chce i žena, tak můžeme, z hygienických důvodů, jít třeba do sprchy a užít si to tam. A především - když to žena chce a je nadržená, tak mě to mnohem víc rozpálí a mnohem víc si to užiju, a je jedno, jestli to má nebo ne."

Tak to vidíte, nadrženost při menstruaci není vůbec ojedinělá a dokonce ani muži se sexem při ní nemají víceméně žádný problém, akorát se o tom občas trochu stydí mluvit. Což se dá ale s trochou snahy změnit. 

Také se poslední dobou cítíte nadržení? Nemáte si s kým užít? Navštivte erotickou seznamku, vyplňte v profilu sexuální praktiky a připište vaše požadavky na partnera, kterého hledáte. Ať už požadujete cokoliv, určitě najdete někoho, kdo je bude splňovat.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.