Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Problémy s penisem, které byste neměli ignorovat

26.září 2018
Problémy s penisem, které byste neměli ignorovat

Jak moc pozornosti věnujete svým intimním partiím, co se zdraví týká? Často raději přehlížíme spoustu věcí a přesvědčujeme sami sebe, že se sami spraví. Někdy to tak opravdu je, ale jak poznat tu hranici? Kdy už jde opravdu o problém? A jaké příznaky by mohly již naznačovat nějakou nemoc?

Každý často čte, že bychom si s naším zdravím neměli zahrávat, protože máme jen jedno. Na kolik to dodržujete, to už je věc druhá. Čas od času nás potrápí nějaký ten zdravotní problém a nevyhne se ani našim intimním partiím. Nutno dodat, že jestliže se chováte při sexu bezpečně, chráníte se a dodržujete dostatečnou hygienu, můžete toto riziko jejich onemocnění značně snížit. Nezapomínejte proto používat kondom a mít sex pouze s lidmi, kterým důvěřujete , protože mnoho těchto zdravotních problémů se odvíjí od pohlavně přenosných nemocí. Dnes se budeme věnovat mužské části populace a jejich nádobíčku.

Muži často rádi porovnávají svůj penis s ostatními a přemýšlí, jestli ten jejich penis je "normální" nebo ne. V naprosté většině případů na něm není nic špatně, jen se každý trochu liší. Kdyby byl každý stejný, no, nebyla by to trochu nuda? Jak by se vám, muži, líbilo, kdyby každá vagína byla stejná? Asi moc ne. Existují ale některé příznaky, kterých byste si měli všímat a neměli je brát na lehkou váhu. Seznamte se s nimi, ať si příště víte rady.

Skvrny, flíčky

Občas si můžete všimnout na těle penisu červených skvrnek. To bude jen odřená kůže, říkáte si, a pravděpodobně máte i pravdu. Ale jestli tato skvrna není bolestivá nebo citlivá a zejména pokud jste neměli v poslední době sex (ze kterého se tyto odřeniny dělají nejčastěji), může jít i o rakovinu penisu. Nechceme vás strašit, ale jestliže si nejste vědomi, že byste si nikdy nějak ublížili a skvrny vás nebolí, pak byste rozhodně měli navštívit lékaře. Můžete to poznat i podle toho, že odřenina za několik dní sama zmizí, ale tyto skvrny přetrvávají. Jestliže to zvládnete zachytit dostatečně včas, pak bude stačit lokální léčba nebo povrchová operace, ale pokud to necháte zajít moc daleko, nebo to nebudete řešit vůbec, může se stát, že vám penis bude muset být odstraněn

Pocit těsnosti

Jestliže vám kůže na žaludu připadá trochu těsnější, tak nějak, jako když se vám v pračce srazí tričko, a zároveň v této stejné oblasti uvidíte bílé flíčky nebo fleky, měli byste zpozornět. Může se jednat o nemoc, která se nazývá  lichen sclerosus, stav, který je způsoben hormonální nebo imunitní nerovnováhou. Obzvláště byste neměli takové příznaky podcenit v případě, že nemáte obřízku (což je v České republice většina mužů), nebo pokud vám přijde, že musíte tlačit, když čůráte. Jestliže tento stav nebudete řešit, může se rozvinout až k úplnému zablokování močového ústrojí. A věřte, že to už vás do nemocnice dostane.

Zakřivení

Jestliže se změnilo zakřivení vašeho penisu při erekci, zejména pokud se zvětšilo, můžete se potýkat s nemocí, která se nazývá morbus peyronie nebo také nazývána induratio penis plastica. To způsobí, že se ve vašem penisu vytvoří tvrdý vazivový pruh. Nebudete-li tento stav léčit , pak se může objevit bolest při sexu, protože váš penis nebude mít vyhovující tvar, zakřivení se i dále bude zvětšovat a bude hrozit dokonce i zlomení penisu. Sex je pak v takových případech již dokonce nemožný pro extrémní zakřivení a bolest. Možnosti léčby záleží i na závažnosti stavu, ale v naprosté většině případů obsahují enzymové injekce nebo injekce se solným roztokem, někdy pomůže až operace. 

Potýkáte se s nějakým problémem v intimních partiích? Řešte to!

Krev v moči

Krev v moči může poukázat například na ledvinové kameny nebo na zvětšenou prostatu. Dále může být také jedním z příznaků rakoviny močového měchýře. Pokud se vám zdá, že vaše moč vypadá v pořádku, ale všimnete si malé skvrny ve vašem spodním prádle, nemusíte se hned obávat nejhoršího. Místo toho si raději zkontrolujte svůj šourek a penis a hledejte červeně nebo modře zbarvené skvrny (takové malé stroupky). V takovém případě se může jednat o angiokeratom, který je právě zdrojem této krve, kterou objevíte. Nebojte se, je neškodný, ale i tak byste si měli zajít k lékaři, který vám doporučí nejvhodnější léčbu.

Hrbolky

Rakovina varlat se nejčastěji vyskytuje u mužů od 20 do 35 let. Známky jsou tvrdé, bezbolestné hrbolky nebo hrudky na varlatach. Pokud se zachytí včas, je 99% šance, že se člověk vyléčí. Z tohoto důvodu byste si měli svá varlata opravdu dobře prohmatávat minimálně jednou měsíčně, zda nenarazíte na jakékoliv abnormality. Nejlépe to provedete při horké koupeli nebo při sprchování horkou vodou, protože se tak naprosto uvolní a vy budete mít možnost je prohmatat lépe, obzvláště pokud jsou ta vaše umístěna blíže k tělu. Udělejte si z toho svůj pozitivní návyk třeba každý první den v měsíci.

Svědění

Pokud vás trápí svědění "tam dole", příčin můžete nalézt poměrně mnoho. Svědění je častou příčinou plísňové infekce, jako je například moniliáza nebo také kvasinkové infekce. Také se může jednat o příznak balanitidy, což je zánět předkožky nebo žaludu. Ta může být způsobena buď nedostatečnou hygienou intimních míst nebo sexuálně přenosnými chorobami, jako je například herpes. Měli byste si dojít k doktorovi, který vám udělá test, pokud to bude potřeba, ale většinou správnou diagnózu dokáže odhadnout již podle příznaků a ihned nasadit správné léky, abyste se nepříjemného svědění co nejrychleji zbavili.

Svůj problém s penisem byste měli konzultovat se svým lékařem

Výtok

Uretritida je lékařský termín pro výtok z penisu, který se může stát, když je zanícena trubice mezi močovým měchýřem a koncem penisu. Někteří muži pociťují pálení, bolest nebo neodkladnou potřebu na záchod, ale většina mužů nepociťuje žádné příznaky. Nejčastější příčinou uretritidy je kapavka nebo negonokoková uretritida (také známá jako nekapavčitá). Nejčastěji se tyto nemoci projevují u mladých mužů, zejména u těch, kteří mají styk s dalšími muži. Trápí-li vás výtok, rozhodně byste si měli odpustit styk se svou partnerkou (nebo partnerem), dokud nebudete oba testováni a nezjistíte, o jakou infekci se jedná. Ani pak ale nemáte vyhráno, musíte nejdříve nemoc vyléčit a a často jít na další testy, aby se zjistilo, zda jste opravdu již bez nemoci.

Erektilní dysfunkce

Jak poznáte, že trpíte erektilní dysfunkcí? Nedokážete erekci udržet tak dlouho, abyste mohli vykonat pohlavní styk, nebo se vám nepodaří dostat penis do erekce vůbec (to je častější u starších mužů). Mohou k ní přispívat ještě další faktory, například problémy s krevním oběhem, cukrovka nebo nedostatek testosteronu. Další příčiny se mohou skrývat v konzumaci alkoholu nebo drog, únik krve žilami penisu nebo mnoho stresu, popř. úzkost. Podle toho, o jakou příčinu se jedná, vám doktor naordinuje správnou léčbu. Určitě se nestyďte s tímto problémem k němu zajít.

Boule a hrbolky

Pokud máte podél délky penisu malé hrbolky, mohlo by to znamenat genitální bradavice, které jsou nejčastěji způsobeny HPV (lidským papilomavirem). Je to velmi časté, jelikož se šíří kontaktem s kůží, a to především při sexuálním styku. Bradavice samotné mohou být odstraněny laserem, léčbou chladem nebo chirurgicky, ale HPV sám o sobě je neléčitelný.

Skvrny na penisu

Neškodné skvrny na vašem penisu nebo šourku jsou velmi časté a mohou být pouze důsledkem dráždivých účinků na prostředí, ale pokud také prožíváte bolest, mohlo by to být důsledkem pohlavně přenosné nemoci, jako je genitální herpes nebo syfilis. Nebo by se mohlo jednat o reakci na léky na předpis ("fixní lékový exantém"). Pokud bolest trvá déle než 2 týdny, navštivte lékaře. A pokud se jedná o zarostlé chloupky, pak se to dá jednoduše vyřešit přiložením ručníku namočeném v horké vodě po dobu 30 sekund dvakrát denně.

Ať už vás trápí jakýkoliv problém s intimními partiemi, nebojte si o tom promluvit se svým lékařem, který vám vždy poradí nebo vám doporučí odborníka. Takové odborníky najdete v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, ale i v jiných, menších městech. Pokud máte podezření na sexuálně přenosnou nemoc, nestyďte se, řešte tuto situaci co nejdříve a rozhodně se vyhněte jakémukoliv intimnímu fyzickému kontaktu s kýmkoliv (a to dokonce i orálnímu sexu)! Úmyslné šíření pohlavních nemocí je trestný čin. Také je vhodné se se svým intimním problémem podělit se svým partnerem, který vás může v takové situaci podržet a podpořit, protože příznaky, ale i diagnóza mohou být někdy stresující

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.