Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Připravte se na sex trendy pro rok 2023

5.leden 2023
Připravte se na sex trendy pro rok 2023

Nový rok 2023 je tady a s ním i malá předpověď toho, co pěkného a zajímavého můžete v jeho průběhu očekávat v intimním životě. Čeho si budou lidé více vážit a na jaké nové erotické vychytávky se můžete těšit?

Sex je nejstarší zábavou člověka, ale sexuální intimita se neustále mění a vyvíjí - a rok 2023 nebude výjimkou. Od sexu za účelem přežití druhu přes sex mezi manželi až po dobu přijmutí "promiskuity" a otevřených vztahů - tento rok opět dostane sex v našich životech vyšší prioritu. Od sexu ve virtuální realitě až po znovuobjevení takových aktů, jako je anální sex. Nový rok bude v oblasti sexu znamenat rok prvních a nových objevů.

Na pořadu dne je rozhodně hlubší proniknutí do tématu sexu, protože lidé začnou odkrývat vrstvy toho, co sexuální intimita znamená a jak z ní udělat ještě příjemnější zážitek.

Přeskočme tedy předehru a ponořme se do toho, jaké budou podle odborníků z Lovehoney největší trendy v sexu v roce 2023.

Na co se v sexu těšit v roce 2023?

Sexuální uvědomělost

Ve světě, kde jsme přilepeni k obrazovkám svých telefonů a počítačů, jsme neustále baveni a přehnaně stimulováni. To může vést k tomu, že lidé fungují ve vysoké míře stresu a vyčerpání způsobené ohromným množstvím možností a informací - a lidé se snaží najít rovnováhu. Aplikace, semináře a knihy o mindfulness zažívají boom, protože lidé se chtějí soustředit sami na sebe a prožívat smysluplné zážitky.

Podle Lovehoney se do centra pozornosti dostává spíše cesta než cíl, ať už jde o sólo sex, nebo sex s partnerem. Sexuální uvědomělost znamená méně příležitostných schůzek a sexu zaměřeného na výkon, ale více interakcí zaměřených na sebe. V případě sexu s partnerem jde o soustředění se na partnera a své tělo, skutečné prožívání okamžiku bez tlaku na výkon nebo vyvrcholení.

Otevřená intimita

V příštím roce se tabu dostanou do pozadí a do popředí našeho sexuálního života se dostanou otevřené rozhovory o menstruaci a ženské sexualitě. V žádném případě se nejedná o přirozenou změnu. Je to posun, za kterým stojí ženy a členové komunity LGBTQI+, kteří hlasitě vystupují proti předsudkům a stigmatizaci, a také snazší přístup k informacím.

Celosvětový průzkum společnosti Lovehoney ukázal, že při získávání informací o masturbaci hraje pro mladé lidi ve věku 18-24 let internet (39 %) stejně důležitou roli jako zkoušení (41 %). Při položení stejné otázky lidem ve věku 35 let a starším se většina z nich o masturbaci dozvěděla až jejím vyzkoušením (53 %), následovaným rozhovorem s přáteli a rodinou jako zdrojem informací (26 %).

Navzdory přísným pravidlům, co lze na Instagramu a TikToku zobrazovat, počet kanálů, které hovoří o sexuální výchově, výrazně vzrostl.

Společnost Lovehoney zjistila, že se na tyto kanály obrací zejména generace Z, aby se informovala a vzdělávala. Otevřená intimita vede k lepší komunikaci o našich potřebách a touhách. Pokud se podíváme mimo internet, můžeme podobný trend pozorovat v supermarketech a drogeriích, ať už se jedná o módní výrobky pro menstruaci nebo erotické hračky. Obaly a design výrobků se změnily tak, že se z nich staly výrobky životního stylu.

Chytré sexuální technologie a metaverse

Měli byste sex se sexuálním robotem? Pokud ano, pak patříte mezi 36 % lidí, kteří by byli natolik zvědaví, že by to vyzkoušeli. Zatímco během pandemie získal popularitu kybersex a virtuální zážitky, nyní lidé opět vyhledávají zážitky v reálném světě. A namísto úplné virtuální sex zkušenosti chtějí lidé to nejlepší z obou světů.

Erotické hračky jsou stále chytřejší: některé nabízejí připojení k aplikacím, jiné jsou vybaveny funkcí vyhřívání nebo dokážou automaticky přizpůsobovat vibrační vzory hudbě. Více než polovina respondentů průzkumu společnosti Lovehoney uvedla, že by byla otevřená používání hraček ovládaných aplikací, přičemž naprostá většina z nich uvedla, že by to bylo pro "zpestření hrátek v ložnici". Možné překvapivé překonání vzdálenosti k partnerovi, který je na jiném místě, uvedlo jako důvod pouze 26 % respondentů.

V roce 2023 se můžete těšit na nové technologie v oblasti sexu i na záměrné randění

Další technologie, které spojují digitální a analogový svět, jsou rozšířená realita (AR), smíšená realita (MR), virtuální realita (VR) a umělá inteligence (AI).

Tyto technologie v budoucnu změní způsob, jakým nakupujeme online. Pokud jde o něco tak intimního, jako jsou erotické hračky, pomůže rozšířená realita mnoha zákazníkům získat představu o velikosti a tvaru hračky z pohodlí domova a orientovat se ve stále se rozšiřující nabídce dild, vibrátorů a análních kolíků. Především Metaverse, sociální platforma virtuální reality, byla v roce 2022 hojně diskutována a zkoumána a bude tomu tak pravděpodobně i v následujících letech.

Společnost Lovehoney se připojila k řadě známých značek a otevřela pop-up obchod v Decentralandu, aby nabídla anonymní místo pro lidi, kteří chtějí prozkoumat produkty sexuální pohody a obsah týkající se sexuality, a přivítala zákazníky z celého světa.

Bryony Cole, globální expertka společnosti Lovehoney, uvedla: "Kombinace anonymity a intimity Metaverza umožňuje lidem dále se zabývat tímto tématem, což jim možná v reálném životě není příjemné, a to umožňuje více lidem se vzdělávat."

Záměrné randění a sexuální fantazie

Po dvou letech odstupu a izolace otřásá kulturou randění obnovená touha po intimitě. Pandemie v nás opravdu zanechala stopy. Nezadaní se proto více zajímají o "pomalou lásku", která na začátku upřednostňuje emocionální spojení a smysluplné rozhovory a zároveň zajišťuje sexuální kompatibilitu. Sbohem, příležitostné randění...

Podle společnosti Lovehoney se 44 % žen ve Velké Británii a 37 % mužů ponoří do tématu sexuálních tužeb a fantazií během prvních tří měsíců randění. Není překvapením, že nejčastější fantazie se u mužů a u žen značně liší.

Mezi tři nejčastější sexuální fantazie mužů patří "sex s někým, kdo není mým partnerem", "orální sex" a "sex s cizím člověkem", zatímco ženy fantazírují o romantickém sexu, vášnivém nebo smysluplném sexu a intimnostech na veřejném místě. Společnost Lovehoney uvedla: "Sexuální fantazie samozřejmě existují tak dlouho, jak dlouho existují lidé, ale mluvit o nich a jednat podle nich je součástí celkového trendu destigmatizace sexuality."

Nové seznamovací platformy a aplikace pomáhají usnadnit hlubší intimitu tím, že od začátku spojují lidi s podobnými sexuálními preferencemi a fantaziemi, jako například naše sex seznamka Flirtkontakt.cz, na které si můžete najít sexuálního partnera podle svých sexuálních zálib a oblíbených praktik.

Znovuobjevování análních hrátek

Pokud jde o anální sex, stále existuje kultura studu a stigmatizace, která mnoha lidem brání v jeho vyzkoušení. Jestliže však mají obě strany zájem a jsou otevřené zkoumání, je co objevovat a pořádně si to užít.

Podle Lovehoney je při pohledu na mužské potěšení prostata erotogenní zónou, která je často přehlížena.

Mluvčí uvedla: "Prostata je žláza o velikosti kaštanu, tvořená svalovou tkání a umístěná pod močovým měchýřem v blízkosti erektilní tkáně močové trubice. Celosvětová studie přinesla zjištění, že čtyři z pěti mužů nikdy neslyšeli o prostatě jako o erotogenní zóně. Přesto 34 % dotázaných mužů o ní ví, ale nikdy se ji nepokusilo stimulovat. Stejná studie však odhalila, že 35 % mužů anální sex vyzkoušelo a líbí se jim."

Z procenta mužů, kteří odpověděli "ano", jich neuvěřitelných 67 % uvedlo, že anální sex pouze poskytují, ale nepřijímají ho - a v důsledku toho možná přicházejí o pořádné potěšení. Lovehoney chce zdůraznit, že anální hrátky jsou objevnou záležitostí a existují způsoby, jak je vyzkoušet, aniž by se muselo jít rovnou do penetrace.

'Nedávná studie Indiana University ukázala, že tři různé způsoby stimulace análního otvoru mohou ženám přinést potěšení: Anal Surfacing, Anal Shallowing a Anal Pairing," vysvětluje mluvčí Lovehoney.

"Anal Surfacing, který 40 % zúčastněných žen považuje za příjemný, jsou doteky na řitním otvoru a v jeho okolí bez penetrace. Anal Shallowing je dotyk těsně u otvoru, ale ne příliš hluboko, zatímco Anal Pairing je dotyk na řitním otvoru nebo uvnitř něj současně s vaginální penetrací nebo stimulací klitorisu. Celkově lze říci, že kolem análního otvoru je toho hodně k prozkoumání a lze objevovat nové zóny rozkoše."

Ze kterého sex trendu máte největší radost a na který se nejvíc těšíte? Podělete se o to třeba na svém profilu na naší erotické seznamce!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.