Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Při sexu myslím na někoho jiného... Co mám dělat?

10.listopad 2017
Při sexu myslím na někoho jiného... Co mám dělat?

Stalo se vám někdy, že jste při sexu mysleli na někoho jiného než na svého partnera? Je to něco, kvůli čemu byste se měli cítit provinile nebo je to naprosto v pořádku?

Jestliže o sobě tvrdíte, že při sexu jste nikdy nemysleli na někoho jiného, téměř určitě lžete a to nejen sobě. Představte si svůj myšlenkový proces jako řeku nebo vlak. Řeky se různě klikatí a vlévají se do jiných řek, vlaky se zase odklánějí na jiné koleje. V podstatě na stejném principu fungují naše myšlenky. Ať děláte cokoliv a přemýšlíte nad čímkoliv, kdykoliv se může stát (stává se to poměrně často), že vaše myšlenky se odkloní a změní směr a hned myslíte zase na něco nebo někoho jiného. Sex není výjimkou. Je snadné se při sexu nechat unést svými fantaziemi. Naopak horší je, když pomyslíte na někoho jiného, než s kým v té chvíli máte sex. Zároveň je velmi těžké se necítit provinile, jakmile se vám to stane.

Britská společnost Lovehoney zabývající se sexuálními pomůckami prokázala, že myslet při sexu na někoho jiného je naprosto normální, neboť ve svém průzkumu zahrnující 1300 lidí zjistila, že 46 % žen a 42 % mužů během sexu myslí na někoho jiného. Přesto tento fakt způsobuje mnoho potíží. Kalifornská sexuoložka, doktorka Dawn Michael poskytla svůj odborný názor o tom, co je normální a co by mohlo znamenat, že vy a váš partner si budete muset promluvit, aby nedocházelo ke zmatku a zbytečným pocitům viny.

Sexuální fantazie mohou být užitečné

Dawn Michael ujišťuje, že nejenže je naprosto normální během sexu myslet na někoho jiného, ale je to i něco, co občas ve své praxi doporučuje. "Zvláště u mužů, pokud mají problémy s udržením své erekce nebo pokud má žena problém s dosažením orgasmu, je v pořádku myslet na něco jiného, co vás vzrušuje," řekla. To něco by mohla být porno scéna, kterou jste nedávno viděli, fiktivní postava, sexy profesor, který vás učil ve druháku nebo možná dokonce někdo, koho jste nedávno potkali na ulici nebo v obchodě s potravinami. Cokoliv, co vás napadne.

Kromě toho, že muži mohou trpět erektilní dysfunkcí nebo jen obecným nedostatkem vzrušení v daném okamžiku (to se může stát každému), Dawn Michael řekla, že běžným scénářem, kdy se stane, že žena myslí na někoho jiného během sexu, je při orálním sexu. Ženy k ní často přicházejí s problémem, že když se je jejich partner chystá orálně uspokojovat, jsou z toho nervózní, že to trvá příliš dlouho. Vyvíjejí na sebe tlak, aby už měly orgasmus a neexistuje snad nic obtížnějšího, než dosažení orgasmu, pokud ho opravdu chcete. Dawn Michael často ženám v této situaci doporučuje, aby nechaly svou mysl unášet a myslely na něco jiného, relaxačního - zaměřily se na fyzické pocity toho, co se děje, ale nechat svůj mozek vyrazit na menší výlet.

Myslet na někoho jiného může být také obecně užitečné, když máte pocit, že si sex potřebujete trochu zpestřit jinak se budete cítít úzkostlivý, pokud jde o sex. "Když jsme s někým nějakou chvíli, může se sex stát nudným nebo někdo může trpět nějakým druhem sexuální úzkosti," řekla Dawn Michael. "Být schopný se ponořit do erotické fantazie nebo myslet na někoho jiného, kdo jej vzrušuje, může člověka vrátit zpět do okamžiku."

Myslet na někoho jiného během sexu není problém, pokud se nejedná o opakovanou fantazii nebo o fantazírování o někom jiném, ke komu máme nějaké city

Kde je hranice?

I když je to normální a v pořádku, Dawn Michael také varovala, že myslet na určitou osobu (například ex partnera) nebo na někoho jiného, kdykoli máte sex, je pravděpodobně známkou hlubšího problému. Příležitostně fantazírovat o celebritách nebo cizích lidech, které jste potkali na ulici, je jedna věc, když máte během skutečného sexu opakovanou fantazii, kde si užíváte se svým ex partnerem místo vašeho současného partnera, to je věc druhá, která představuje problém. Máte-li k osobě, na kterou myslíte, nějakou citovou vazbu, není to zrovna dobré ani fér vůči vašemu současnému partnerovi, proto byste si s ním o tom měli promluvit.

Problém také může nastat, pokud se během sexu začnete citově vzdalovat, protože používáte fantazii spíš jako způsob, jak uniknout než ke zpestření současného zážitku. Určitě znáte takový ten pohled osoby, která sní s otevřenýma očima a celkově vypadá rozptýleně? To není zrovna pohled, který byste na svém partnerovi chtěli vidět během toho, co má být sdíleným intimním zážitkem.

Kdy je na čase to říct partnerovi? Jak mu to oznámit?

Dawn Michael také uvedla, že to není něco, co byste nutně měli oznámit svému partnerovi. Ale jak také řekla, že pokud se jedná o opakující se záležitost nebo zjistíte, že nemůžete dosáhnout orgasmu ani vydržet vzrušení bez pomyšlení na někoho jiného, měli byste pravděpodobně "prozkoumat svůj vztah". Partner by vás obecně měl vzrušovat, ale je v pořádku, když občas použijete fantazii, abyste se do toho dostali.

Jestliže máte pocit, že byste měli svého partnera informovat, udělejte to jemně. Berte to tak, jako byste jim říkali o jakékoliv jiné sexuální fantazii, kterou byste mohli mít. Vždy se budete chtít ujistit, že se váš partner kvůli tomu nebude cítit ublíženě, proto jednoduše řekněte, že o tom někdy přemýšlíte, protože to přispívá k sexuálnímu vzrušení.

Nebo pokud jste vy tím, který pociťuje vzdálenost mezi vámi a vaším partnerem a myslíte si, že to může mít něco společného s nějakou fantazií, ve které se váš partner během sexu ztrácí, buďte opatrní ohledně přístupu, se kterým budete tématu čelit. Sexuální fantazie jsou velmi osobní. Nesnažte se zahanbit svého partnera nebo jej dohnat k pocitu provinilosti. Řekněte mu, jak moc vám záleží na vztahu a vašem sdíleném potěšení.

Nic z toho není něco, proč byste se měli cítit provinile, ať už vy nebo váš partner. A pokud to neděláte pokaždé, a neustále si nepředstavujete někoho, ke komu jste kdysi někdy něco cítili, nemusíte si dělat starosti. Znáte sami sebe. Přijde-li vám významné, že při sexu myslíte na někoho jiného, zeptejte se sami sebe, proč tomu tak je. V opačném případě si své fantazie užívejte, protože to jsou stále jen fantazie, svého partnera skutečně nepodvádíte.

Nemáte jinou možnost, než si jen někoho představovat během masturbování? A co si zkusit někoho najít, přemýšleli jste nad tím? Podívejte se na seznamku, jestli vám někdo náhodou nepadne do oka.

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.