Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Poznejte nejčastější úchylky, fetiše a výstřední puppy play

3.květen 2022
Poznejte nejčastější úchylky, fetiše a výstřední puppy play

Podle nejnovějších sexuálních výzkumů jsou lidé dost výstřední. O jakých zvláštních věcech nejčastěji fantazírují? Už jste slyšeli třeba o puppy play?

Existuje spousta různých úchylek a může být těžké zjistit, jak jsou běžné. Studie z roku 2017 v časopise Journal of Sexual Medicine však zjistila, že téměř 50 % běžné populace už v životě vyzkoušelo nějakou formu BDSM. Bondage, Dominance, Sadismus a Masochismus (= BDSM) nejsou zdaleka tou "nejúchylnější úchylkou", ale patří k těm nejrozšířenějším.

Ačkoli neexistuje žádné konkrétní číslo, které by vyjadřovalo, jak často se lidé věnují perverzním aktivitám, existuje shoda v tom, jak často lidé o perverznostech fantazírují. Hodně výzkumů o fantaziích pochází od doktora Justina Lehmillera, výzkumného pracovníka Kinseyho institutu. Pro svou knihu Tell Me What You Want (Řekni mi, co chceš) provedl průzkum mezi 4 175 Američany ve věku 18-87 let ohledně jejich sexuálních fantazií a přesně zjistil, o jakých úchylných věcech lidé sní nejčastěji.

"To, že o určité úchylce fantazírujete, ještě neznamená, že ji chcete skutečně provozovat," podotýká Lehmiller. "Pokud je fantazie nekonsensuální nebo představuje nepřijatelné riziko újmy, neměla by se nikdy uskutečňovat," vysvětluje. "Mějte na paměti, že fantazie a realita jsou dvě různé věci a některé fantazie je lepší nechat jako fantazie."

Níže Lehmiller svými slovy uvádí nejčastější úchylky a fetiše, na které při svém výzkumu narazil.

Tušíte, jaké jsou nejčastější úchylky a fetiše?

BDSM

Bondage/disciplína, dominance/submisivita a sadismus/masochismus (BDSM) jsou úchylky, o kterých lidé fantazírovali nejčastěji. Zjistil jsem, že 93 % mužů a 96 % žen již někdy fantazírovalo o některém aspektu BDSM. BDSM samozřejmě odráží široké spektrum chování, od mírného až po divoké, a většina lidí se pohybuje na tom mírnějším konci, přičemž nejčastější jsou fantazie o převzetí dominantní nebo submisivní role, o svázání partnera nebo o tom, že je svázán, a o lehkém sadomasochismu (myslím výprask a kousání).

BDSM lidi přitahuje z mnoha důvodů. Pro některé je to prostě únik z tradičních genderových rolí. Pro jiné jde o únik před sebepoznáním nebo zkoumáním jiných stránek sebe sama. Pro další je to přitažlivost tabu, vyzkoušení něčeho nového nebo touha po intenzivní stimulaci.

Fetiše

Fetiš fantazie zahrnují zaměření na specifické předměty (např. boty nebo punčochy) nebo na jiné než intimní části těla (např. chodidla nebo podpaží). Zjistil jsem, že 45 % mých účastníků uvedlo, že již někdy měli nějakou fetiš fantazii, přičemž muži uváděli tyto fantazie častěji než ženy.

Nejčastější fetiš fantazie se týkala nohou - přibližně každý sedmý dospělý uvedl, že již někdy měl fantazii, v níž hrály významnou roli chodidla nebo prsty na nohou.

Psychologové se domnívají, že většina fetišů je naučená - díky zkušenostem si začneme vytvářet asociace mezi určitými objekty/částmi těla a sexuálním vzrušením. Mohou však obsahovat i tabuizované prvky a překrývat se s BDSM, například když někdo fantazíruje o tom, jak po něm jiná osoba šlape nebo chodí.

Mezi nejčastější fetiš fantazie patří chodidla, punčochy a další

Tělesné tekutiny

Mnoho lidí uvedlo fantazie, ve kterých hrály velkou roli konkrétní tělesné tekutiny. Nepřekvapivě se nejčastěji jednalo o mužský a ženský ejakulát, o nichž většina mužů a žen již někdy fantazírovala. Často se však objevovaly i jiné tělesné tekutiny.

Například:

  • 45 % mužů a 35 % žen mělo fantazie zahrnující sliny
  • 31 % mužů a 14 % žen mělo fantazie zahrnující mateřské mléko
  • 32 % mužů a 15 % žen mělo fantazie zahrnující moč
  • 6 % mužů a 2 % žen mělo fantazie zahrnující výkaly

V mnoha fantaziích zahrnujících tělesné tekutiny byly tyto tekutiny použity při aktu dominance/podřízení, takže se zdá, že právě to je zde velkou součástí přitažlivosti.

Voyeurismus

Fantazie o sledování svlékání nebo sexu s někým jiným jsou velmi časté. Ve skutečnosti 60 % mých účastníků uvedlo, že o tom již někdy fantazírovalo, ačkoli muži fantazírovali o voyeurismu častěji než ženy.

Voyeurismus je pro mnohé přitažlivý, protože jsme v oblasti sexu velmi vizuální bytosti - je to něco jako sledování porna v reálném životě. Voyerské fantazie však často zahrnují i plížení, takže součástí přitažlivosti může být vzrušení z toho, že děláte něco, co byste neměli.

Exhibicionismus

Mnoho lidí fantazíruje o tom, že se budou předvádět. Konkrétně 42 % mých účastníků uvedlo, že sní o veřejném obnažování nebo sexu před publikem. Ve svém průzkumu jsem rozlišoval mezi dobrovolným a nedobrovolným exhibicionismem a údaj 42 % se vztahuje na případy, kdy je přítomno souhlasné publikum.

Přibližně 10 % mých účastníků fantazírovalo o nekonsensuální formě, například když se cizí osobě rychle ukázali nazí nebo masturbovali na veřejnosti.

Fantazie o konsensuálním exhibicionismu jsou pravděpodobně poháněny několika věcmi - zvýšením vzrušení přítomností diváků a vědomím, že vás ostatní lidé považují za atraktivní nebo sexy.

Nekonsensuální exhibicionismus je něco úplně jiného - ten je často poháněn touhou šokovat nebo urazit.

Spoustu lidí má fantazie, ve kterých se předvádějí

Hrátky s věkem

Někteří z mých účastníků fantazírovali o tom, že na sebe berou různé role různých věkových kategorií. Například 11 % z nich fantazírovalo o tom, že se převlékají za děti a/nebo si na ně hrají.

Zjistil jsem, že tyto fantazie se hodně překrývají s BDSM, protože často zahrnovaly témata dominance/podřízení a/nebo ponížení, takže tyto fantazie jsou často jen variantou hlubších zájmů BDSM.

Furries

Asi 9 % účastníků mé studie uvedlo, že fantazírovali o tom, jak se převlékají za zvíře, aby měli sex.

Furry fantazie souvisely s širší tendencí měnit se ve svých sexuálních fantaziích, což naznačuje, že by se často mohlo jednat o psychický únik. Mnozí z nás se ve svých fantaziích stávají různými lidmi - a někdy i různými tvory -, protože to poskytuje únik od uvědomění si sebe sama, což umožňuje soustředit se více na sex než na sebe.

Chlupaté fantazie však mohou být pro některé přitažlivé i jako forma něčeho nového a dobrodružného.

Genderové hrátky

Mnoho cisgenderových lidí používá své fantazie jako způsob, jak prozkoumat a vyjádřit svou genderovou roli. Například jsem zjistil, že přibližně 1 ze 4 lidí fantazíroval o převlékání se za opačné pohlaví, zatímco přibližně 1 ze 3 lidí fantazíroval o výměně těla s osobou jiného pohlaví.

Tyto fantazie se někdy týkají touhy vymanit se z tradičních genderových rolí nebo zkoumání vlastního já; hodně se však také překrývaly s BDSM. Několik mužů například uvedlo něco, co popsali jako fantazie o "nucené feminizaci", kdy je partnerka "nutí" oblékat se jako žena.

Cuckolding

Fantazie o sledování partnera/partnerky při sexu s někým jiným jsou velmi časté, zejména mezi muži. Zjistil jsem, že o tom dokonce někdy fantazírovalo až 58 % mužů a 33 % žen.

Cuckoldingové představy mohou být přitažlivé z řady důvodů. Pro některé jde o zvýšení sebevědomí - vědomí, že ostatní lidé považují jejich partnera za sexy, jim vlastně zvyšuje sebevědomí. Pro jiné je to touha vidět svého partnera sexuálně spokojeného - mají potěšení z partnerova potěšení. A pro další je tu prvek BDSM - v mnoha těchto fantaziích pozorovatel přebírá submisivní roli a někdy je při tom i ponižován.

Jídlo a sex

Ukázalo se, že se spoustě lidem líbí myšlenka propojení jídla se sexem. Přibližně 40 % mých účastníků o tom již někdy fantazírovalo.

Nejčastěji šlo o věci jako kostky ledu, jahody a šlehačka.

Jahody patří mezi jídla nejčastěji užívaná při sexu

Přitažlivost spojování jídla a sexu je částečně o novosti nebo o touze vyzkoušet nové a odlišné věci. Jde však také o přidávání nových vjemů, chutí a textur.

Někdy je však v používání jídla také fetišistický prvek a někdy i prvek BDSM - jídlo se někdy používá dominantním/submisivním nebo ponižujícím způsobem.

A co méně tradiční úchylky? Slyšeli jste už o puppy play?

Někteří muži mají pocit, že se při sexu mění ve zvíře. Pokud jste ale sledovali druhou sérii BDSM seriálu Bonding od Netflixu, pak víte, že jiní se při sexu raději převlékají za zvíře. Puppy play (neboli hra na štěňata) je forma konsensuálního hraní rolí (role play) dospělých v leathers gay komunitě, kdy se lidé převlékají a ztělesňují vlastnosti psa. Často tito lidé, "štěňata", nosí koženou psí masku a ocas (obvykle v podobě análního kolíku). Chodí po čtyřech, štěkají a někdy jedí a pijí z misky.

Tato štěňata však nejsou toulavá. Obvykle mají "majitele", kterému se také říká "psovod" nebo "pán". Majitel může své štěně venčit na vodítku, hladit ho a zahrnovat láskou stejně jako skutečného psa. Ale na rozdíl od skutečných psů může majitel se svým štěnětem také souložit - i když sex není povinný. Někteří lidé prostě pociťují velké uspokojení z toho, že je někdo obléká a chová se k nim jako ke psovi.

V minulé sezóně seriálu Bonding, který nahlíží do života dominy a jejího asistenta, se objevila poněkud intenzivní scéna zobrazující muže oblečeného od hlavy až k patě za dalmatina, včetně jakési keramické puntíkované masky. Sedí na zadních nohách a poté, co si sedne a zůstane sedět jako "hodný kluk", se může najíst z misky s nějakým nechutně vypadajícím psím žrádlem.

Lidé, kteří puppy play provozují, ale říkají, že takhle puppy play většinou nevypadá. Obvykle tam není místnost s deseti dominami, které krmí jedno štěně jídlem (museli byste mít hodně peněz, aby se taková představa stala skutečností). Nemluvě o tom, že keramické masky jsou na štěněcí scéně extrémně vzácné; normou jsou kožené masky.

Doktor Justin Lehmiller se vyjádřil i k této poměrně netradiční úchylce. V následujícícj řádcích si můžete přečíst také osobní zkušenosti "štěňat" Seana a Champa. Tito zvrhlíci se s námi podělili o to, jak se dostali k těmto hrátkám a proč milují zážitek z převlékání a zacházení jako se psem.

V čem spočívá kouzlo puppy play/hrátek na štěňata?

Ke hře na štěňata patří často dynamika dominance a submisivity, i když jde o hravý vztah. Když majitel řekne sedni, štěně si sedne. Když majitel řekne štěkej, štěně štěká. "Pes a majitel mají ze štěněcích her stejný užitek jako lidé, kteří se věnují jiným formám BDSM, včetně úniku od sebeuvědomění a změny myšlení," říká Lehmiller. "Ne vždy se však jedná o sexuální záležitost - někdy jde spíše o hru a trávení volného času než o cokoli jiného."

Šestadvacetiletý Sean (změna jména kvůli anonymitě) říká: "Miluji uvolnění zábran, které mi puppy play přináší. Je to způsob, jak uniknout jakýmkoli 'lidským' problémům a prostě si užít zábavu, ať už v ložnici, nebo na mošování."

Vysvětluje, že mošování je, když si štěňata kleknou na všechny čtyři a komunikují mezi sebou jako živá štěňata: "Olizujeme se, tulíme se a vzájemně se pereme." Místnosti pro štěňata na akcích a společenských večírcích pro štěňata mají obvykle podložku, kde si štěňata mohou společně hrát. Často není při mošování povolena žádná verbální komunikace (kromě štěněcích zvuků). "Většinou se jedná o štěkání a podobně," říká Sean.

Více puppy play fotografií naleznete na Champově Instagramu champleatherpup

Sedmatřicetiletého Champa přitahovaly hry na štěňata zpočátku kvůli sexu. "Zjistil jsem, že zvířecí a anonymní aspekt šukání mě velmi vzrušuje," vysvětluje. Champa vzrušovalo, že lidé nevědí, jak vypadá, když má na sobě masku štěněte.

Champ objevil štěněcí hrátky díky gay kožené scéně. V gay komunitě jsou puppy play často podmnožinou v rámci kožené scény, protože jako štěně nosíte koženou masku, postroj, chapsy a obojek. V roce 2017 měl Champ první zkušenost s puppy play na MAL (Mid-Atlantic Leather Weekend). Koupil si tam koženou masku pro štěňata a jeho psovod ho poprvé vedl po čtyřech. "Přišel k nám velmi atraktivní muž a domluvil se s mým psovodem, že mě odvede na hotelový pokoj a ošuká mě," říká Champ. "Bylo vzrušující, že mě ten chlap v kůži od hlavy až k patě využil."

Jeho láska k puppy play však daleko přesáhla touhu po sexu. Pro Champa je proměna ve štěně také únikem z jeho lidského života. "Champ je postava, kterou jsem si vytvořil a která je vyjádřením mého autentického já," říká. Champ je podle něj "nespoutaný" a není svázán pravidly heteronormativity, která vyplývá ze života v kultuře ovládané heterosexuály. Je to také způsob, jak se spojit s ostatními homosexuály na jiné úrovni.

Jak časté jsou hrátky na štěně?

Nevíme, jak jsou tyto hrátky časté. "V celostátních reprezentativních sexuálních průzkumech se na to nikdo neptal," říká Lehmiller. Když však Lehmiller pro svou již zmíněnou knihu Řekni mi, co chceš provedl svůj průzkum, zjistil, že přibližně 1 z 10 lidí uvedl, že fantazíroval o převlékání se za zvíře, což může zahrnovat i puppy play, ale neomezuje se pouze na ni. "Pouze 1 % mých účastníků však uvedlo, že je to něco, o čem fantazírují často, což znamená, že jako opakující se nebo oblíbená fantazie je to zřejmě dost neobvyklé."

Je důležité poznamenat, že hra na štěňata nesouvisí se zoofilií - sexuálním zájmem o zvířata. "Výzkum tuto myšlenku, že spolu vůbec souvisejí, nepodporuje," říká Lehmiller. "Nejde o přitažlivost ke zvířatům - jde o touhu vžít se do různých rolí a dočasně uniknout realitě."

Kdo puppy play praktikuje?

"Velmi omezený výzkum, který o hře se štěňaty existuje, se většinou zaměřuje na homosexuální a bisexuální muže; nemusí se však nutně omezovat na lidi jednoho pohlaví nebo sexuální orientace," říká Lehmiller. Ozvali se mu také heterosexuální muži, kteří se jí věnují. Těch několik žen, se kterými mluvil a které se účastní puppy play, obvykle zastávají roli psovoda a nepřevlékají se za štěňata.

"To neznamená, že se ženy nemohou vžít do role štěněte, ale zdá se, že je to častější u mužů," říká Lehmiller.

Jak můžete tyto hrátky sami prozkoumat?

Pokud jste gay nebo bisexuál, můžete navštívit jakoukoli leathers gay akci. Bude tam spousta mužů, kteří se věnují puppy play, a u prodejců si můžete koupit kožené masky a vybavení.

FetLife je obrovská sociální síť (a nyní i aplikace), která je určena lidem se zájmem o BDSM a další fetiše a úchylky. Snadno na ní najdete další štěňata nebo psovoda.

Existuje také aktivní Subreddit PupPlay, kde muži otevřeně mluví o hrátkách na štěňata a sdílejí své fotky, na kterých jsou tak oblečeni. I tímto způsobem se můžete zapojit do komunity a najít další podobně smýšlející... štěňata.

I na naší erotické seznamce můžete najít lidi s různými zájmy. Tak co to zkusit?

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.