Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Postel nemusí sloužit pouze ke spánku a sexu

18.květen 2018
Postel nemusí sloužit pouze ke spánku a sexu

Postel je jedno z nejintimnějších míst celého domu. Sex se nejčastěji odehrává právě v ní. Díky ní poznáváme milence i "lásky" na jednu noc. V dlouhodobějších vztazích ale slouží často postel primárně ke spánku. Změňte to, dáme vám tipy, co vše v ní můžete dělat.

Často si lidé spojují slovo sex s aktem jako takovým a všechno ostatní je pro ně předehra. Pokud to berete také takto, tak se možná na tu předehru málokdy dostane, protože se zaměřujete primárně na akt jako takový. Tím ale přicházíte o mnoho zábavy, kterou můžete zažít. Po celém těle najdete mnoho míst, kde se shlukují nervová zakončení, a ta se nachází nejen na genitáliích. Říká se jim erotogenní zóny a psali jsme o nich například v tomto článku. Nejen hledání erotogenních zón vám ale pomůže v posteli dělat i jiné příjemné věci než sex. Vyzkoušejte následující tipy, při kterých se určitě nebudete nudit a sex díky nim nabyde úplně nových rozměrů.

Zkuste vzájemnou masturbaci

Díky vzájemné masturbaci se nejen uspokojíte, ale můžete i zjistit, co se druhému líbí za doteky. I když vám to možná přijde zvláštní, nestyďte se, přinese vám to jenom pozitiva. Nejdříve uspokojujte každý sebe a okoukejte, jak to ten druhý dělá. Pak se zkuste uspokojit navzájem. Pilujte takto techniky, abyste dosáhli co nejlepšího uspokojení. A to vše klidně místo penetrativního sexu.

Věnujte jednu noc každé své potřebě

Možná berete sex jako výměnný systém, kdy vy uspokojíte partnera a on za to uspokojí vás - v tom lepším případě. To není úplně špatně, nicméně časem to může začít být nuda, protože se to opakuje pořád dokola. Ačkoliv byste si opravdu měli dát pozor na to, aby to bylo dlouhodobě vyváženě, v krátkodobém horizontu můžete dělat malé změny. A to třeba tak, že jedna noc bude věnována vám a další vašemu partnerovi. Pokud to budete chtít ještě zpestřit a rozvinout, můžete jednu noc věnovat pouze jedné praktice, kterou chcete zkusit nebo ji máte rádi a další noc budete zase dělat něco, co miluje váš partner. Budete mít celou noc jen pro sebe a stále zachováte férovost.

Hrajte si s přehlíženými částmi těla

Narazit na nová místa na těle, která poskytují určité vzrušení, se dá mnoha způsoby. Třeba tak, že si jeden z vás lehne na postel a druhý sáhne na místo, o kterém si myslí, že by nemohlo být erotogenní zónou nebo že není nějak extra vzrušující, když se ho dotýká. Zkoušejte různé pohyby, tlaky i různé části těla (ne pouze prsty, ale celé dlaně, rty, nos, cokoliv). Uvidíte, že i místa, o kterých jste si mysleli, že se nevzrušíte, když se jich bude někdo dotýkat, mohou být vašimi vlastními erotogenními zónami. Jen na to musíte nejprve přijít, to i znamená se odhodlat k experimentování. Aby to bylo ještě obtížnější, může ten, který leží, nemluvit a dávat vědět pouze pohyby nebo zvuky, zda se mu to líbí a zda by chtěl, aby se jeho partner tomuto místu věnoval trochu více. Pamatujte si, na co při tomto zkoumání přijdete, abyste to mohli využít v dalších pěkných chvilkách.

Nezapomeňte na přehlížené části vašeho a partnerova těla

Dívejte se partnerovi hluboko do očí

Dlouhotrvající oční kontakt se používá v tantře, aby se se partneři cítili více emocionálně propojení. Je to moc pěkné a vzrušující, když se svým partnerem navážete kontakt a nemusíte se u toho dotýkat ani na sebe mluvit. Možná se zpočátku budete trochu chichotat, protože vám to bude připadat divné. Lidé nejsou zvyklí oční kontakt udržovat takto dlouho a někomu to přijde i trapné. Neuhýbejte ale pohledem a snažte se to vydržet. Překonejte tento zlomový bod a pak začnete cítit emoce a komunikaci z partnerových očí. Sami uvidíte, že to bude úžasné a nebudete to zkoušet naposledy.

Čtěte si navzájem erotické příběhy

Někdy stačí o sexu pouze slyšet a člověka to dokáže nažhavit skoro tak dobře, jako kdyby si ho sám užíval. Proto je dobré, když si jednou za čas přečtete nějakou erotickou knihu nebo erotickou povídku. Ne sami pro sebe, ale předčítejte ji partnerovi. Erotické povídky můžete nalézt v naší kategorii Erotické povídky, ale můžete třeba sami nějakou sepsat, nejlépe takovou, která by odrážela i vaše fantazie a sny. Když vám bude předčítat partner, zavřete oči, uvolněte se, soustřeďte se pouze na jeho hlas a na příběh. Můžete se k němu mazlit nebo se třeba zabavit i jinak, to už bude na vás, jak moc vás to vzruší. 

Používejte vibrátor nebo jiné erotické hračky

Nikdo nikdy neřekl, že vibrátory slouží pouze k ženské masturbaci. Mohou je používat muži a zároveň se mohou používat i na jiné části těla než na intimní partie. Jejich vibrace jsou příjemné, každý je ale ocení někde jinde - někdo na hrudníku, na prsou, někdo v tříslech nebo na perineu. Vyhrajte si a určitě přijdete na to, co se líbí vám a vašemu partnerovi. Samozřejmě nemusíte používat pouze vibrátor, na trhu je nepřeberné množství erotických hraček, které můžete vybírat podle nejrůznějších kritérií. Vhodné jsou hračky pro páry, ze kterých mají většinou potěšení oba. Pokud se ve světě erotických pomůcek moc neorientujete, můžete navštívit naši rubriku Erotické pomůcky a přečíst si články, které vás budou zajímat. Věděli jste, že když budete používat erotické hračky, budete mít vyšší šanci na orgasmus? Tak šup šup, jděte zkoušet, zda je to pravda.

Přečtěte si v posteli erotické příběhy nebo erotickou knihu

Zahrajte si role play

Role play sice nemusí, ale někdy je jedním ze základních kamenů úspěšného dlouhodobého vztahu. Některé páry dokonce hovoří o tom, že hraní různých rolí v posteli jim zachránilo jejich sexuální život. Není asi žádným překvapením, že páry začnou zažívat určitý stupeň nudy ohledně sexuálního života již po 6-12 měsících vztahu. A co pak teprve když se vztah počítá na roky nebo desítky let. Nebojte se s tou nudou něco udělat! Role play je pro to jako stvořený, i když se třeba zpočátku budete cítit trapně. 

Jaké role si vyberete bude záležet pouze na vás, můžete se inspirovat například v erotických povídkách, knihách, videích, pornu nebo svou vlastní představivostí. Možnosti jsou naprosto neomezené. Vaše představivost v celém tomto bude hrát velkou roli, takže pokud ji máte vytrénovanou, tím lépe. Pokud ne, nebojte, dá se to napravit. Pro role play si můžete, ale nemusíte sehnat kostým toho, za koho budete hrát. Můžete něco vyrobit doma nebo být klidně nazí a pouze si ho představovat. 

Dopřejte si erotickou masáž

Fyzická náklonnost může být tím nejsilnějším ze všech jazyků lásky. Ženy hodnotí náklonnost jako jednu z nejdůležitějších složek láskyplného vztahu a vědci zjistili, že páry, ve kterých se o sebe navzájem partneři starají, zažívají snížení stresových hormonů a krevního tlaku, spolu s nárůstem hladin oxytocinu. Studie také ukázaly, že dotyk má analgetický účinek, zlepšuje fungování plic, podporuje zdravý růst, snižuje hladinu cukru v krvi a zvyšuje imunitu. To je opravdu velký výčet pozitiv fyzické náklonnosti. Tu můžete mimojiné vyjádřit i pomocí erotické masáže

Erotická masáž není ale pouze o hlazení těla. Jde také o atmosféru (která by měla být klidná, uvolněná, relaxační, může být i romantická), prostředí (uklizené, čisté, voňavé), o vhodný výběr masážního oleje (kvalitní, příjemné vůně) a o jeho teplotu. Když začnete masírovat olejem, který má teplotu jako kdyby byl v ledničce, nikdo nebude nadšený, to samé platí i pro ruce. Poté teprve můžete začít přemýšlet nad tím, jaké budou vaše pohyby rukou (lehké, jemné, někde se může trochu přitlačit a místo promasírovat). Nemusí se masírovat pouze rukama, ale i jinými částmi těla, to zvedá vzrušení na obou stranách.

Můžete to celé brát jako předehru a zakončit sexem, nebo si jen tak udělat příjemný večer se vzájemným namasírováním (a třeba i manuálním uspokojením). 

Mluvte o sexu

Komunikace je dalším základním kamenem spokojeného dlouhodobého vztahu, a to i ta v oblasti sexu. Někdy ale člověk neví, jak se začít na nějaké sexuální téma bavit, aby nevznikla trapná atmosféra, nebo vůbec netuší, co má říkat. Dáme vám pár tipů, jak takovou konverzaci začít:

  • Líbí se ti, když...
  • Ukaž mi, jak se ti to líbí.
  • Kolikrát do týdně/měsíce bys chtěl/a mít sex, kdybys žila v ideálním světě?
  • Co chceš, abych dělal/a těsně po tvém vyvrcholení? Kde se mám dotýkat?
  • Kdybych tě měl/a zítra svést, co bych pro to měl/a udělat?

Díky tomu, že partnerovi ukážete vaši touhu se naučit více, bude se cítit spokojený. A poté pravděpodobně i uspokojený.

Vidíte, že v posteli se dá (a mělo by se) dělat mnohem víc aktivit, že samotná penetrace. Užívejte si to! A pokud nemáte s kým, seznamte se se ženou nebo s mužem na online seznamce.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.