Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Populární sexuální polohy v různých zemích

7.listopad 2016
Populární sexuální polohy v různých zemích

Jiný kraj - jiný mrav, říká se. Funguje to tak i v sexu? Samozřejmě! A proto je tu nový článek o tom, jaké sexuální polohy jsou nejpopulárnější v Polsku, Brazílii, Belgii, Austrálii, Kanadě a nezapomeneme ani na Českou republiku.

Zajímá vás, v jakých polohách si užívají obyvatelé států po celém světě? A jak jsou na tom Češi? Kde jsou upjatí a kde to dokážou pořádně rozbalit? Čtěte dále!

Začneme cizími zeměmi, abychom s nimi pak mohli porovnat nejoblíbenější polohy Čechů. Pamatujte ale, že uvedené polohy nemusí korespondovat zrovna s vaším žebříčkem, každý má jiný vkus a jiné sexuální chutě...

Polsko - Cválající kůň

Jak na to

Muž sedí na židli s roztaženýma nohama. Žena sedí na muži čelem k němu, ruce má na jeho ramenech nebo židli a nohy obkročmo. Ramena se žena snaží směřovat dozadu, aby si držela balanc a udržela svůj pas tam, kde má být, aby si oba co nejvíce užili.

Proč je to sexy

Na vysvětlení doktor Daniel Cysarz, který pracuje jako sexuolog a psychoterapeut, říká: "Polská kultura je velmi tradiční, to ale neznamená, že budeme upjatí v sexu. Začínáme se stavět více otevřeně k objevování a zkoušení nového." Samotný název této polohy vyjadřuje svobodu, a tak to také ve skutečnosti je - existuje totiž mnoho různých variant, jak tuto polohu vyzkoušet. Navíc se může praktikovat skoro kdekoliv a ne jen v posteli v ložnici. Žena může zkusit zvednout nohy do vzduchu a nebo naopak si může obročmo stoupnout (nechá nohy na zemi). Jen pozor na vratké židličky, žena může být tak zapálená a vášnivá, že vás může oba převrhnout...

Brazílie - Amazonka

Jak na to

Muž si lehne na postel a kolena dá k hrudi. Žena si dřepne na mužův penis a muž jí obejme svými koleny.

Proč je to sexy

"Lidé v Brazílii jsou velmi nábožensky založení a tudíž vyrůstají ve víře, že sex je špatný," říká Olivia Barbosa, brazilská sexuální koučka. "Ale poslední dobou vídám více a více žen, které se soustředí na své vlastní uspokojení a prolamují tak místní sexuální tabu." Muž v této pozici nemá moc možností pohybu, a tak si vše řídí sama žena - hloubku, rychlost i směr. Pro obměnu se může žena přidržet partnerovo kolen a muži se tak naskytne nejen pěkný pohled, ale i možnost dráždit ženě klitoris nebo hladit a zkoumat její tělo.

Belgie - Misionář

Jak na to

Klasická a celosvětově známá poloha - žena leží na zádech a muž na ní, oba obličejem k sobě. Pro obměnu může být muž opřený rukama o postel (nebo to, na čem zrovna ležíte), aby se trochu oddálil.

Proč je to sexy

Misionář je velmi oblíbený v Belgii pro svou romantickou atmosféru. "Misionářská pozice nabízí mnoho pocitů," říká doktorka Agnes Jacquerye, klinická sexuoložka v Bruselu. "To, že jsme si při této poloze tak blízko, oční kontakt a možnost se během sexu líbat, jí dodává vášeň, něhu a smyslnost." Když se muž trochu nadzvedne a opře se rukama, zvýší se prostor pro dýchání a navíc ženy budou moci obdivovat mužovy svaly, což každou bezesporu rozpálí... Navíc si ženy velmi vychvalují úhel průniku penisu a tření se partnerova těla o klitoris, což nejedné přivede orgasmus.

Misionářská poloha je celosvětově velmi oblíbená

Austrálie - Na pejska, ale vleže

Jak na to

Žena si lehne na břicho a muž do ní vstupuje zezadu. Je lepší si vyvýšit hrudník polštářem, aby žena mohla dýchat nebo se žena musí lehce zapřít o lokty.

Proč je to sexy

Tato poloha disponuje výhodou - kombinuje totiž dominanci z polohy na pejska a blízkost a smyslnost z polohy lžíce. "V naší společnosti je pořád jasná mužská síla, ale už také přijímá rovné postavení obou pohlaví, a proto je tato poloha tak oblíbená. Kontrolu nad touto polohou má stále převážně muž, ale zroveň je pro oba partnery velmi uvolňující a smyslná," říká Elaine George, ředitelka společnosti Sexuology Australia.

Kanada - Na pejska, ale vestoje

Jak na to

Žena se postaví zády před svého partnera, předkloní se a muž do ní zezadu vstoupí. Pro udržení rovnováhy se buď musí žena nečeho chytit nebo si ji muž musí přizdržovat (za ramena nebo hrudník).

Proč je to sexy

Stejně jako klasická poloha na pejska, tak i tato umožňuje partnerům stimulovat bod G. Výhodou ale je to, že ve "stojící verzi" se dá praktikovat víceméně všude. Mnoho Kanaďanů přiznalo, že má rádo sex v přírodě a tudíž je tato poloha pro ně jako stvořená. Sexuoložka z Toronta Jessica O’Reilly říká: "Kanaďané obecně jsou velmi otevření k sexu a jeho praktikám. Sex, při kterém se stojí, je hodně běžný, protože se může provozovat kdekoliv a pokud je to v přírodě, nehrozí riziko pobodání hmyzem v důsledku lehnutí si na něj, neušpiníte se a nedotknete se škumpy." Škumpa je v Kanadě velmi běžná rostlina a kontakt s ní vyvolává velmi svědivé a bolestivé puchýře.

Jak jsou na tom Češi?

Češi ve své nejoblíběnější poloze nijak nevynikají. Nejraději praktikují misionářskou polohu, stejně jako Belgičané. Důvody jsou zřejmé - úplně stejné jako v Belgii. 

Další oblíbenou polohou je poloha na pejska neboli lidověji "zezadu". Žena klečí na všech čtyřech a muž do ní zezadu vstupuje. Mužům se tato pozice líbí, jelikož mají vše pod kontrolou a navíc mohou ženě uštědřit pár ran na zadek nebo si hrát s pohupujícími se prsy. Ženám se pak líbí především hloubka průniku.

Ani poloha na koníčka není opomíjená a to především u mužů. Muži tuto polohu mají velmi rádi, protože tato chvilka pro ně znamená relax a pěkný pohled na ženské tělo. Navíc je můžou vzrušovat stahy svalů uvnitř vagíny.

Na pomyslný žebříček dále můžeme zařadit polohu lžíce. Partneři leží vedle sebe na boku, žena má za zády muže, který do ní vstupuje. I tahle pozice je oblíbená pro svou intimitu a je to nejčastější poloha, kterou se začíná sex před spaním, jelikož mnoho párů právě takto usíná.

Poloha 69 (neboli vzájemný orální sex) mezi Čechy až zas tak oblíbená není, narozdíl třeba od Ameriky, kde se drží na horních příčkách. To ale neznamená, že bychom ji neměli rádi nebo že by se nám požitek z této polohy nelíbil! Jen zkrátka dáváme přednost jiným (a možná i fyzicky a zkušenostně méně náročným?) polohám.

A jakou máte vy nejoblíbenější sexuální polohu? Ve které si nejvíce užijete?

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.