Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Pomoc! Snížila se mi citlivost penisu! Co s tím?

20.duben 2021
Pomoc! Snížila se mi citlivost penisu! Co s tím?

Snížená citlivost penisu potrápí alespoň jednou za život každého muže. Má mnoho příčin, podle kterých se odvíjí následná řešení tohoto problému. A protože tento problém dokáže být pěkně frustrující, rozhodli jsme se vám ho přiblížit.

V průběhu let jste si možná všimli, že máte penis méně citlivý, než býval. Nemluvíme teď o tom, že by se jeho citlivost naprosto vytratila, to je jiný příběh, jen je o něco méně vnímavý ke stimulaci. To může být celkem otravné, protože zatímco některé sexuální rozkoše jsou psychologické, většina z nich pochází z fyzické stimulace. To znamená, že je možné, že si se sníženou citlivostí penisu sex tolik neužíváte.

Dokonce se může stát, že se budete marně snažit dosáhnout orgasmu nebo s tím budete mít potíže, což je nejen pro muže mimořádně frustrující. V takovém případě pravděpodobně budete hledat co nejrychleji způsoby, jak citlivost penisu zvýšit. 

Tento problém je u mužů podle odborníků celkem běžný. "Na naší klinice pro sexuální zdraví vidíme spoustu mužů, kteří si stěžují na sníženou citlivost penisu," říká Michael Ingber, MD, urolog a urogynekolog z Garden State Urology. I když to zprvu nemusí znít jako dobrá zpráva, musíte si uvědomit, že to také znamená, že urologové jsou zběhlí v léčbě lidí, kteří mají sníženou citlivost. Znají běžné příčiny a mohou poskytnout řešení.

Jak funguje citlivost mužských intimních partií?

Ale ještě dřív, než se rozhodnete tento stav dát zase do pořádku, je dobré a i poměrně důležité zjistit, jak citlivost penisu vůbec funguje. "Penis je inervován (protkán nervy) nervem zvaným pudendální nerv," říká Ingber. Pudendální nerv neposkytuje citlivost jen kůži penisu, ale také perineální oblasti (hráz), šourku a konečníku.

"Kůže na penisu je stejná jako na zbytku vašeho těla. V závislosti na tloušťce kůže a přítomnosti nervových vláken můžete cítit různými způsoby," říká Jamin Brahmbhatt, MD, urolog a odborník na sexuální wellness ze společnosti Orlando Health. Kůže na penisu je méně silná než, řekněme, kůže na chodidlech, a proto je penis citlivější.

Dobře, teď, když lépe rozumíte pokožce na penisu a nervům, které stimulaci způsobují, pojďme se zabývat tím, proč se pokles citlivosti objevuje a co s tím můžete dělat.

Příčiny snížení citlivosti penisu a jejích řešení

Moc tření

"Vaše tělo přirozeně sníží citlivost penisu, pokud během krátké doby dochází k neustálému mechanickému tření," říká Brahmbhatt. Dokonce existuje slovo, které označuje snižující se fyziologickou odezvu na často opakující se podnět: habituace. Habituace se může objevit, když budete příliš masturbovat nebo když budete sexovat celou noc.

Příčin snížení citlivosti penisu existuje hned několik

Jak to vyřešit?

Musíte změnit své masturbační návyky. Pokud masturbujete moc agresivně a/nebo velkým tlakem (často pak vidíte bílé klouby), musíte toto sevření uvolnit. Pokud jste na tento typ masturbace zvyklí, možná vám nebude najednou připadat tak příjemná nebo uspokojující, ale postupem času se vaše tělo opět přizpůsobí a citlivost se znovu vrátí.

Dalším způsobem, jak v tomto případě navrátit penisu citlivost, je masturbovat s nižší frekvencí. Jestliže se uspokojujete několik hodin denně nebo třeba 3krát až 4krát denně (nebo i víckrát), dejte si trochu oraz - jednou denně na pár minut vám bude časem stačit, uvidíte!

Nakonec ještě můžeme doporučit změnu polohy při masturbaci, ale i v sexu. Opět jde o reakci na zvyk, kdy děláme stejnou věc pořád dokola. Takže jestli si ho honíte pořád ve stejné poloze, stejným způsobem, vaše tělo si na to zvykne. Když budete sexovat pořád jen na koníčka, vaše tělo si na to zvykne. Zkrátka změňte věci tak, aby si váš penis užil taky někdy něco jiného a nebyl pořád v nudném stereotypu.

Častá jízda na kole

"Jízda na kole, zejména na kole s úzkým sedlem, může časem omezit průtok krve, a to až o 60 %," říká Ingber. "Je to proto, že tepna, která dodává krev do penisu, je při sezení stlačena."

Jak to vyřešit?

Je asi zřejmé, že by pomohlo jezdit méně na kole, ale to samozřejmě vášnivým cyklistům navrhovat nebudeme. Můžete do svého zdraví ale investovat zakoupením speciálního druhu sedel, která se specializují na to, aby měl muž při jízdě co největší pohodlí.

Dlouhé sezení

Je to podobné jako u jízdy na kole. "Práce z domova může na perineum a prostatu vyvíjet tlak. Takže přesně na místa, kde nervy a krevní cévy vstupují do penisu," říká Brahmbhatt. To může ovlivnit citlivost, ale dokonce i kvalitu erekce. S příchodem pandemie a velké části populace, která začala pracovat na home office, se tento problém stal viditelnějším.

Snížená citlivost penisu může být frustrující nejen pro muže

Jak to vyřešit?

Najděte způsoby, jak strávit co nejméně času sezením. Jestli musíte pracovat z domova a sedíte u počítače, zkuste si stůl přizpůsobit tak, abyste mohli občas i stát. Nastavte si připomenutí na telefonu, abyste se zvedli od stolu a trochu se protáhli nebo se šli projít, a to minimálně každou hodinu. Pokud budete telefonovat, choďte u toho. A v neposlední řadě nezapomeňte trávit svůj volný čas jinak než sezením. Mnoho lidí v dnešní době dopracuje a zbytek dne stráví i nadále u počítače na sociálních sítích, nebo u televize. Najděte si aktivnější koníček, který vám pomůže nejen s tím, abyste nepřibírali kila, ale i se sníženou citlivostí vašich intimních partií.

Nízký testosteron

Citlivost je obecně velmi složitý proces a svou roli mohou hrát i hormony. "Nízká hladina testosteronu může způsobit snížené libido, které se může promítnout i do toho, jak se cítíte při sexuální aktivitě, a to včetně vašeho penisu," říká Brahmbhatt.

Jak to vyřešit?

Nechte si zkontrolovat hladinu testosteronu. "Pokud je nízká, může váš lékař doporučit podávání substituční léčby testosteronem," říká Brahmbhatt. Existuje několik způsobů podání. Většinu lidí hned napadnou injekce a bojí se toho, ale existují i ​​kožní náplasti, gely a tablety, které se rozpouštějí v ústech. Takže možností je opravdu mnoho, vůbec se nemáte čeho bát. Většina lidí si všimne úlevy od příznaků během 4–6 týdnů od zahájení léčby.

Alkohol

Když se hodně opijete, pravděpodobně vás nečeká uspokojující sexuální zážitek, a to třeba i proto, že penis nebude tak citlivý jako běžně. "Alkohol je sedativum a může způsobit, že se objeví snížená citlivost, stejně jako celá řada dalších věcí, zvláště když ho vypije až moc," říká Brahmbhatt.

Je váš penis méně citlivý při stimulaci? Zjistěte proč!

Jak to vyřešit?

Neexistuje žádné konkrétní číslo, které by udalo, kolik toho ještě můžete vypít, abyste neměli s citlivostí problémy (nebo jiné problémy v sexu). Pokud je pro vás důležité udržet si citlivost v některý konkrétní den, ve který víte, že budete konzumovat alkohol, držte se hodně zkrátka. Dvě skleničky budou určitě stačit. A pokud to i tak přeženete, nemusíte panikařit - citlivost bude zpět, jakmile vystřízlivíte a vaše tělo se zase vrátí do normálu. Vězte ale, že chronická konzumace alkoholu může vést k dlouhodobým chronickým dysfunkcím, které setrvávají i ve stavu střízlivosti. V takovém případě budete muset vyhledat odbornou pomoc, abyste alkohol ze svého života vyřadili.

Léky

"Existuje několik druhů léků, které snižují schopnost vnímat bolest, jedním z nich jsou opioidy," říká Brahmbhatt. Mnoho léků, které snižují bolest, snižují také obecně citlivost, což může být důvod, proč tam dole nectíte tak jako kdysi. I antidepresiva mohou způsobovat, a to obzvláště na začátku léčby, podobné problémy s intimními oblastmi.

Jak to vyřešit?

Dejte svému lékaři vědět, že citlivost penisu se zmenšila. Zeptejte se, jestli to nemůže mít něco společného s vašimi současnými léky, případně zjistěte, zda by se nedaly nahradit jinými bez těchto vedlejších účinků.

Co když jste nepřišli na žádnou příčinu snížené citlivosti penisu?

Pokud nenajdete tu správnou příčinu, bude pravděpodobně dost obtížné vyřešit tento problém. Než ale hodíte flintu do žita, můžete zkusit ještě několik dalších věcí. "Měl jsem pacienty, kteří praktikovali tantru, meditaci a byli schopni zlepšit svou citlivost pouze na základě tohoto. Ale máme také několik inovativních terapií, které fungují skvěle, i když zatím na malém vzorku mužů," říká Ingber. Je pravda, že meditaci, tantře a podobným "východním" praktikám, přisuzují někteří lidé až magické účinky, a těchto lidí není málo. Možná na tom opravdu něco bude. Zkuste zklidnit svou mysl pomocí těchto technik a uvidíte, jestli se jako vedlejší efekt neobjeví i ztracená citlivost.

Jednou z terapeutických možností je plazma bohatá na destičky neboli PRP. "Tato terapie zahrnuje odběr vlastní krve a izolaci kmenových buněk. Tyto buňky jsou poté znovu vstřikovány do vašeho penisu na několika různých místech," říká Ingber. Pro mnoho mužů je nepředstavitelné, že by jim někdo píchal injekce do penisu, proto tato metoda asi nebude tou první, kterou si zvolíte, ale v nouzi se možná bude hodit.

U některých lidí funguje mnohem méně invazivní možnost, a to krém speciálně navržený ke zvýšení citlivosti penisu. Existuje jich několik druhů od různých firem a najdete je většinou v sex shopech. S těmito produkty však neslibujeme žádné zázraky, protože jak se podle recenzí zdá, někomu fungují skvěle, jiný nepociťuje žádnou změnu. Když vám ale nic jiného nepomůže, tak proč to nezkusit, že?

Nakupovat běžně můžete ve větších městech, jako jsou Praha, PlzeňBrno nebo Olomouc, ale v současné době se nákupy přesunuly na internet.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.