Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Pohrajte si s teplotou nebo voskem

30.září 2021
Pohrajte si s teplotou nebo voskem

Pro všechny, kteří chtějí svůj sexuální život rozproudit, jsou tu pro vás voskové hrátky. A ne, nemyslíme tím depilaci chloupků. Jde o formu teplotních nebo pocitových hrátek, která má podle sexuoložky Shamyry Howard, členky poradního sboru pro zdraví mužů, původ v komunitě BDSM. Teplotní hrátky mohou znamenat rozpouštění kostek ledu na těle, zmrazování sexuálních hraček, kapání vosku a další.

Vaše kůže je plná teplotních receptorů, které vás informují o tom, zda je nějaký předmět horký nebo studený, takže se můžete chránit před případným poškozením. Tyto receptory jsou užitečné například k tomu, abyste se nepopálili o horkou konvici. Ale vězte, že všechny z nich jsou skvělé pro váš sexuální život, když se věnujete teplotním hrátkám.

"Teplotní hrátky zahrnují využívání tepla nebo chladu při sexuálních hrátkách," říká Bryony Cole, poradkyně společnosti Lovehoney. "Myšlenka spočívá v tom, že změny teploty stimulují vaše neuroreceptory a spouští ve vašem těle různé pocity."

Při teplotních hrátkách můžete používat kostky ledu, zmrazovat erotické hračky, kapat na partnera vosk a mnoho dalšího. "Teplotní hrátky lze začlenit jako formu předehry, během sexu a lze je také použít jako způsob relaxace po sexu nebo jiném sexuálním zážitku," říká Cole.

Zjistěte, jaké jsou kreativní způsoby, jak si při sexu užívat s teplotou.

Aktivity při studených teplotách

Drážděte se kostkou ledu

"Led můžete použít k masáži bradavek, vnitřní strany stehen, krku nebo pod prsy," říká Ashley Cobb, sexuální pedagožka a "dohazovačka" erotických hraček na Lovehoney. Můžete si také vložit ledovou tříšť do úst (nebo si loknout ze sklenice studené vody), když jdete provádět orální sex; přirozené teplo z vašich úst plus chlad z ledu může vyvolat dráždivou reakci. Nezapomeňte použít jen malý kousek ledu, abyste se neudusili.

Ochlaďte erotické hračky

Věděli jste, že skleněné nebo nerezové erotické hračky můžete před hraním vložit do ledničky, abyste je zchladili? "Jednoduše je vložte do lednice nebo je ponořte do sklenice s ledovou vodou, aby mohly absorbovat chlad, než s nimi uspokojíte sebe nebo svého partnera," říká Cobb. Můžete také použít pásku přes oči a posunout tak hrátky s teplotou na další úroveň. "Páska přes oči posiluje smysly a vytváří očekávání," říká Cobb. "Zavázané oči budou mít vaše smysly napjaté z toho, že nevidíte a nemůžete předvídat, kam se led nebo hračka vydá příště."

Přineste si studené jídlo

"Olízejte zmrzlinu z partnerových bradavek, varlat nebo kdekoli jinde, kde se vám to bude líbit," říká Cole. Pokud nejste fanoušky zmrzliny, můžete použít nanuk nebo jakoukoli lahodnou, mraženou pochoutku. Zkuste přejíždět nanukem po partnerově kůži a po jeho hrudi. Pak tuto sladkou stopu slízejte.

Vezměte si k ruce zmrzlinu nebo nanuk a drážděte partnerova citlivá místa, včetně intimních partií

Střídejte teplá ústa a chladné ruce

"Až příště budete partnerovi dopřávat orální sex, mějte vedle sebe misku s ledovou vodou," doporučuje Cole. Ponořte do ní ruce, dokud nebudou vychlazené. Partnerce dejte svůj teplý jazyk na její klitoris a pronikněte do ní studenými prsty. Partnerovi sajte teplými ústy žalud a studenýma rukama manuálně stimulujte jeho penis.

Aktivity při teplých teplotách

Masáž teplými oleji

"Zkuste partnerovi nakapat teplý olej na záda a udělat mu erotickou masáž," říká Cole. Ale pozor, masážní oleje se nedají dobře ohřívat v mikrovlnné troubě, takže je lepší koupit ohřívač masážních olejů - do nádoby vložíte lahvičku a ona vám ji ohřeje. Jednodušší možností je koupit si masážní svíčku, jejíž plamen promění ztuhlý vosk v teplý, rozteklý masážní olej. Svíčku zapálíte 15-30 minut před masáží, sfouknete ji a pak máte k dispozici "olejíček".

Použijte zahřívací erotickou hračku

"Existuje řada pánských masturbátorů, které se zahřívají, jako například Blowmotion Power Heat Warming Rechargeable Vibrating Male Masturbator," říká Cole. Tyto hračky můžete používat sólo nebo s partnerem. Lora DiCarlo má také řadu zahřívacích kolíků a vibrátorů.

Prozkoumejte hru s voskem

Tyto hrátky zahrnují kapání horkého vosku na nahou kůži. "Existují masážní a erotické svíčky, které jsou speciálně vyvinuté tak, aby hořely při nižších teplotách než běžné voskové svíčky," vysvětluje Cobb. Jemně nakapejte trochu horkého vosku na záda partnera a sledujte, jak se svíjí rozkoší. Další důležité informace si můžete přečíst o pár řádek níž, kde se hrátkám s voskem věnujeme dopodrobna.

Hrajte si s ohněm - ale opatrně!

"Hrátky s ohněm zahrnují oheň v blízkosti nebo přímo na kůži člověka, včetně použití plamenů svíček v blízkosti kůže člověka, potření kůže alkoholem a jeho zapálení, poklepání na kůži zapálenou pochodní nebo použití hořícího biče či bičíku na kůži," říká Cole. Hrátky s ohněm jsou velmi nebezpečné a vyžadují dodržování četných bezpečnostních opatření, včetně toho, abyste měli po ruce mokré ručníky nebo hasicí přístroje.

Při hrátkách s ohněm buďte opatrní

Vyzkoušejte hrátky s voskem

Podle Shamyry Howard je rozšířeným omylem, že k vyzkoušení voskových hrátek je třeba být profesionálem nebo členem BDSM komunity. Nemusíte! Ve skutečnosti můžete hrátky s voskem provozovat sami nebo s partnerem, a to v pohodlí domova. A pro začátek k tomu není potřeba mnoho pomůcek.

Než se ale začnete polévat voskem od hlavy až k patě, seznamte se s technikami a pomůckami, které k bezpečným hrátkám potřebujete. Pusťte se do toho s připraveným plánem, abyste se nespálili.

Připravte si vosk

Neberte si jen tak nějakou vonnou svíčku, která se vám válí doma po ruce. Tyto svíčky hoří při vysokém žáru a mohly by způsobit popáleniny. Howard upozorňuje, že potřebujete speciální svíčky na voskové hrátky, které hoří při nižším žáru a jsou vyrobeny pro těsný kontakt s vaším tělem.

Pro začátečníky jsou nejlepší masážní svíčky. Zapálíte svíčku, počkáte 15-30 minut, sfouknete ji, necháte vychladnout a pak můžete začít kapat. Pokud se chcete dostat na vyšší úroveň a dosáhnout vyšší teploty, vyberte si svíčku na bázi sóji. Parafínové svíčky také poskytují vysokou teplotu. "Jsou teplejší než masážní svíčky, takže s nimi musíte být opatrní," říká Howard.

A pokud hledáte alternativu k masážním svíčkám, existují i jiné předměty z vosku, z nichž některé už možná máte doma. Vhodné jsou pastelky a narozeninové svíčky, protože mají nízkou teplotu hoření.

Nejprve vyzkoušejte teplotu

Než začnete kapat vosk na sebe nebo na partnera, musíte se ujistit, že má správnou teplotu. Zapalte knot a nechte vosk kapat na předloktí z výšky šesti centimetrů. Pokud to zkoušíte na partnerovi, platí stejný postup.

"Uvědomte si, jestli se vám to líbí, pokud vám to je nepříjemné, zvedejte ruku držící svíčku výš, dokud vám to nebude příjemné," říká Howard. Čím větší je vzdálenost mezi svíčkou a vaším tělem, tím méně intenzivní je pocit - vosk nebude v době, kdy dosáhne vaší kůže, tak horký. Čím menší vzdálenost, tím intenzivnější pocit.

Při hrátkách s voskem vždy nejprve vyzkoušejte jeho teplotu a hlavně se vyvarujte citlivým místům

Vyvarujte se kapání vosku na citlivá místa

Rozhodně se držte dál od obličeje, vlasů a genitálií. Z vlasů (nebo chlupatých oblastí těla) se vosk dostává obtížně a může popálit citlivé oblasti. Nohy a paže jsou snadno dostupná místa a jedna z nejlepších, kam můžete vosk nanést. Místa jako břicho a stehna mohou být citlivější, proto postupujte opatrně.

Vždy komunikujte

Důležitá poznámka: pokud provádíte voskové hrátky s partnerem nebo cokoli, co zahrnuje sex, musíte spolu komunikovat. Jednoduchý systém, který Howard navrhuje, je semafor. Říct "zelená" znamená pokračovat, "žlutá" znamená pauzu a kontrolu a "červená" znamená okamžitě přestat. Nepředpokládejte, že je váš partner v pořádku, a to ani v případě, že už jste tyto hrátky dříve zkoušeli. Stejně jako u jiných BDSM hrátek, i tady byste neměli zapomenout na systém bezpečných slov.

Zde je několik nápadů, jak používat vosk při sexu

Jakmile je váš vosk horký a rozteklý a teplota je příjemná, je čas na hlavní událost! Existuje spousta způsobů, jak vosk při sexu použít, včetně:

  • Použití masážní svíčky k erotické masáži partnera. Začněte masírováním zad, a pokud se mu to líbí, můžete se dostat až pod pas.
  • Kapání na různé erotogenní zóny (pokud to nejsou citlivá nebo chlupatá místa, o kterých jsme se zmínili dříve).
  • Použití vosku k vytvoření tvarů nebo vzorů na těle.
  • Kapání vosku na sebe během masturbace, abyste si zpestřili obvyklou rutinu.
  • Přidejte vosk do hry se zavázanýma očima nebo bondáže. Zatímco jeden z partnerů má zavázané oči nebo je spoutaný (nebo obojí), druhý si může na kůži kapat horký vosk.
  • Použijte ho jako formu BDSM trestu.

Zakončete hrátky následnou péčí

A nezapomeňte, že máte co do činění s horkým voskem. Ujistěte se, že máte po ruce ručník a kelímek s vodou, abyste mohli vosk očistit. Pak si po voskových hrátkách odpočiňte u šálku čaje, mazlení nebo jiné uklidňující činnosti. 

Na závěr Howard radí, abyste nenechali to, co vidíte na internetu, rozhodovat o tom, co budete dělat v ložnici, protože to může být nebezpečné nebo dokonce zcela smyšlené - jako například, že si lidé dávají voskové svíčky do genitálií nebo kolem nich. "Sociální média a internet nám dávají nápady a my se jimi řídíme," říká Howard. "Ale prosím, nedělejte to!"

Zařaďte teplo nebo chlad do svých erotických chvilek, ať už jste muž, či žena.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.