Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Podrobná cesta masáží yoni

17.leden 2023
Podrobná cesta masáží yoni

V minulém článku jsme se věnovali masážím intimních partií u mužů i žen. Zajímá vás, jak může masáž yoni vypadat v reálu? Přečtěte si zkušenost jedné ženy s touto intimní masáží.

Masáž vagíny a vulvy, neboli masáž yoni, si vyzkoušela Georgina Berbari, která se se svým příběhem rozhodla svěřit v magazínu Women's Health.

Reálná zkušenost s masáží yoni

Když jsem v den masáže yoni vstupovala do místnosti, mé srdce se chvělo v očekávání jako neposedný motýl. Cítila jsem se nervózní a vzrušená, ale bez jakéhokoli očekávání. Sáhla jsem po levandulovém a královsky modrém hedvábném šátku své zesnulé babičky, složeném do dokonalého trojúhelníku a zastrčeném do tašky. Pořád ještě voněl jako ona.

Během přípravných sezení s mou masérkou mi navrhla, abych si přinesla posvátné předměty podle svého výběru, aby prostředí bylo osobnější a intimnější. Šátek mé zesnulé babičky byl nejen posvátný, ale představoval i uzdravení, kterého jsem doufala během sezení dosáhnout. Myslela si, že přijde do pekla jen proto, že provozovala sex pro potěšení, nejen pro plození, protože to jí bylo řečeno.

Vyrůstala v ortodoxním křesťanství a brzy jsem se naučila, že o sexuálním potěšení se nemá mluvit.

Strohá sdělení, která jsem kolem sexu dostávala, byla, že je posvátný, výjimečný, vhodný pouze v mezích manželství - ale tím konverzace končila. Přirozeně mě toto zakázané ovoce zaujalo. Co to bylo za zlověstnou, dokonce nebezpečně vypadající věc, na kterou se člověk musel "šetřit"? Co kdybych neposlechla a predčasně přišla o panenství? Církev měla jednoduchou odpověď: Půjdu do pekla.

Když jsem na střední škole poprvé masturbovala, fascinovala mě nesmírná síla pocitů, které mi pulzovaly v oblasti genitálií. Chtěla jsem víc. Ale protože mluvit o sexuální rozkoši, natož ji prožívat, bylo tabu, cítila jsem palčivý stud, pro který jsem tehdy neměla pojmenování - prostě jsem věděla, že dělám něco špatně.

Na střední škole jsem začala zkoumat svou zálibu v chlapcích a skrývat svou zálibu v dívkách. V posledním ročníku jsem přišla o panenství. Tímto prvním "hříchem" jsem zahájila dlouhou cestu zmateného a bezvýchodného sexu s mnoha muži v průběhu mých raných dvácátých let.

Po absolvování vysoké školy jsem začala navštěvovat terapeuta, abych se pokusila to rozebrat a vyléčit se z desetiletí sexuálního studu.

Mluvila jsem o své obrovské vině obklopující mou sexualitu, o svém odporu k sobě samé, že jsem "coura", o svém hluboce zakořeněném přesvědčení, že jsem k ničemu, špinavá, zničená, odporná.

Po letech terapie je cesta k uzdravení stále pomalá, ošklivá, namáhavá. Nyní jsem si však uvědomila, že se mohu odnaučit poselství, s nimiž jsem vyrůstala, a získat zpět autonomii nad svou sexualitou způsobem, který mé babičce a dalším předkům nikdy nebyl umožněn. Začala jsem chápat, že sex je posvátný, ale ne tak, jak mi bylo řečeno.

I když to moje mysl začíná chápat, mé tělo stále lpí na příbězích z minulosti, uložených v kyčlích a pánvi, hluboko ve vazech a fasciích. Uvědomila jsem si, že terapie mluvením mě na této cestě může přinést jen určité zlepšení, a věděla jsem, že potřebuji somatickou léčbu.

Zkušený masér vás může provést masáží yoni

Po prozkoumání léčebných metod somatické terapie jsem se rozhodla objednat na masáž yoni.

"Slovo yoni pochází ze sanskrtu a znamená posvátný prostor, příbytek nebo domov," říká Candice Leigh, koučka sexu a intimity. "Masáž yoni může vypadat různě, ale její podstatou a záměrem je sjednotit člověka s posvátností jeho těla a najít v jeho těle hlubší rezonanci domova." (Před několika lety jsem začala studovat sanskrt během intenzivního kurzu pro učitele jógy, což byl další aspekt, který mě přitahoval k masáži yoni).

Jiným může masáž yoni doporučit terapeut. "Jako sexuální koučka pracuji se svými klienty (prostřednictvím rozhovoru, nikoli dotyků), abych je dostala ze sexuálních kolejí," říká Amy Levine, sexuální koučka a zakladatelka společnosti Ignite Your Pleasure. Masáž yoni navrhuje určitým klientům podle toho, jak jsou na tom se sexuálním sebevědomím a posílením, ale není to něco, co by nutně doporučovala hned. Přesto doporučuje, aby "každá žena zažila masáž yoni, až se bude cítit zvědavá, připravená a bude to chtít vyzkoušet". Byla jsem připravená - věděla jsem, že tento typ tělesné masáže je lékem, který potřebuji, abych se znovu spojila s posvátnou podstatou své vagíny.

Začala jsem zkoumat různé maséry masáže yoni, zjišťovat jejich reputaci a vzdělání, než jsem si s nimi předběžně zavolala, abych navázala kontakt. "Najít někoho, s kým se budete cítit dobře a budete s ním souznít, je naprosto klíčové pro skvělý zážitek," říká Leigh.

Abychom si při případné masáži vytvořili pocit pohodlí a bezpečí, absolvovala jsem s mou masérkou nejprve několik sezení bez jakýchkoliv doteků, abychom se vzájemně poznaly. Tato sezení byla založena na somatické terapii a práci s dechem. Prošly jsme dechová cvičení, mluvily o tom, kde v těle cítím napětí, a zkoumaly určité způsoby, jak se mohu pohybovat, abych toto napětí uvolnila. Tyto formy uvolnění zahrnovaly třesení, poklepávání, křik do polštáře a další.

V den mé masáže jsme ještě zvolnily proces doteků.

Moje schůzka začala popíjením bylinkového čaje, zatímco má masérka probírala kolo souhlasu. O kole souhlasu jsem slyšela už dříve, ale bylo dobré, že mi ho masérka vysvětlila podrobněji. Zeptala se mě na mé hranice, na to, co může a nemá dělat. Také mi řekla, že pokud je na nějaký druh doteku tvrdé "ne", zůstane to tak po celou dobu masáže. Například jsem jí řekla, že si nepřeji žádné doteky na prsou, a tak pokud bych si to během masáže rozmyslela, řekla by "ne", aby respektovala můj původní požadavek.

"Je nezbytné, aby byl souhlas chápán a respektován," říká Levine. "Masér musí při vaginální masáži používat latexové rukavice." Já i moje masérka jsme měly na sobě pohodlné oblečení a ona mi řekla, že zůstane oblečená a v rukavicích bude po celou dobu masáže. Měla jsem možnost nechat si oblečení nebo se svléknout do libovolné míry a rozhodla jsem se být úplně nahá. Když jsem se svlékla a udělala si pohodlí, odešla z místnosti.

"Z biologického hlediska, pokud se člověk cítí pohodlně, má podporu a je v bezpečí, může být masáž yoni hluboce uvolňující a uklidňující pro jeho nervový systém a celkovou pohodu," vysvětluje Leigh. "Hladina kortizolu se může snížit, zatímco oxytocin se může zvýšit a endorfiny se mohou uvolnit. Masáž yoni může zmírnit svalové napětí a také zvýšit libido." Dodává, že na emocionální úrovni může masáž yoni poskytnout člověku schopnost jednat, samostatnost a zmocnění nad svým tělem, rozkoší, hlasem a touhami. "Emoce se mohou uvolnit, vyjádřit a posunout, což může být léčivé a omlazující."

Při masáži yoni masér respektuje hranice a pracuje se souhlasem klienta

Jakmile jsem se svlékla, položila jsem se obličejem dolů na masážní stůl, aby masérka mohla začít.

Vedle hlavy jsem si položila babiččin šátek, podél trupu několik dalších posvátných předmětů a začala jsem zhluboka dýchat, abych se zklidnila. Jedním z mých záměrů pro sezení bylo procvičit si velmi konkrétní vyjadřování svých potřeb vůči své masérce, protože to je pro mě při sexu obtížné. Začala jsem tedy tím, že jsem ji požádala, aby mi masírovala boky po stranách, protože tam držím velké napětí.

Během masáže jsem si pokaždé, když jsem chtěla něco nového, musela o to říct. Byl to skvělý trénink v tom, jak konkrétně a jasně vyjádřit své přání, a posilování souhlasu po celou dobu. Byly chvíle, kdy jsem cítila vnitřní odpor k vyslovení svých potřeb, ale všimla jsem si, že se objevuje frustrace, a pak jsem ji překonala a překonala ji v daném okamžiku.

Nakonec, když jsem byla připravená, jsem se přetočila na záda a šátek jsem si volně položila na čelo. Vedla jsem svou masérku, kde má masírovat podél mého těla, postupovala jsem pomalu a všímala si pocitů, které v mém těle vznikaly, zatímco ona průběžně kontrolovala, jak se cítím.

Během poslední části masáže jsem požádala o vnitřní dotek a dotek klitorisu.

Překvapivě jsem necítila nic vyloženě sexuálního - jen příjemné, dobré a hluboce duchovní pocity, které jsem nikdy necítila při institucionálním náboženství. V průběhu jsem měla vize kruhového světla v každém energetickém centru podél mého těla, kterého se dotýkala - světelné disky měnily barvy a ladily s barvami toho, čemu staří jogíni říkali čakry. Při těchto vizích jsem se cítila v bezpečí a nebyla jsem nucena k jakémukoli výkonu nebo dosažení vyvrcholení.

"Při sólovém/partnerském sexu nebo intimním styku je nejčastěji cílem orgasmus. Mnoho z nás společnost tlačí na výkon," říká Levine. "Masáž yoni je však zážitek, který je o učení a ocenění mocného umění přijímat."

Během své masáže yoni jsem nevyvrcholila. A bylo to pro mě naprosto v pořádku.

V tu chvíli jsem prožila silné, ztělesněné uvědomění: Nic na mé sexualitě nebylo nikdy špatné. Naopak, můj eros mě může doslova přenést do jiných dimenzí. Můj klitoris mi může poskytnout mystické vize za hranicemi všednosti. Mohu používat svůj hlas a žádat o to, co chci, a vůbec to není nebezpečné - je to osvobozující. Když jsem se začala osvobozovat z okovů vlastního studu, cítila jsem, jak se od svého "hříchu" osvobozuje i moje babička.

Ještě mě čeká spousta práce při odstraňování institucionálně - a patriarchálně - zakořeněných stigmat obklopujících mou sexualitu. Rozhodně mám v plánu v budoucnu podstoupit další masáž yoni, abych se s tímto mocným, tajemným portálem mezi nohama sblížila ještě více. Zatím jsem svému smyslnému tělu, svému posvátnému domovu, vděčná za vše, čím prošlo. Oceňuji a ctím své ženské předky za jejich sílu a odolnost v traumatech a uprostřed tvrdého útlaku. Tím, že jsem se naučila zbavit se svého studu, jsem udělala první krok k vytvoření nového odkazu pro sebe - a pro všechny ženy, které přijdou po mně.

I vy můžete prožít úžasnou tantrickou masáž, třeba v Brně...

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.