Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Pečujte o svého partnera po sexu (a to nejen po BDSM hrátkách!)

4.říjen 2022
Pečujte o svého partnera po sexu (a to nejen po BDSM hrátkách!)

Chcete obohatit svůj vztah o více intimity a větší blízkost? Tak si odpovězte na tuto jednoduchou otázku: Co děláte po sexu? Pokud se oba otočíte na opačný bok a jdete spát, nedivte se, že vám blízkost ve vztahu chybí. Ale nebojte, můžete to snadno napravit. Poradíme vám jak.

Ať už jde o rychlé mazlení, nebo dlouhé relaxační povídání po sexu, péče o partnery je po sexuálních hrátkách běžnou praxí. Představte si ji jako rituál po sexu - něco, co děláte, abyste se uzemnili a podpořili svého partnera či partnery po této intimní aktivitě. "Péče po sexu je v podstatě péče, kterou po sexuálním zážitku provádějí všechny zúčastněné strany, aby se vzájemně emocionálně a fyzicky zkontrolovaly," vysvětluje certifikovaná sexuální pedagožka Irma Garcia.

Pokud jste tento termín už někdy slyšeli, možná proto, že následná péče je historicky spojována s BDSM - což je zkratka, která zahrnuje bondage a disciplínu, dominanci a podřízení, sadismus a masochismus. Je to proto, že sex zahrnující dynamiku BDSM může být dost intenzivní. Někdy jsou lidé dobrovolně svazováni, plácáni, biti, ponižováni nebo jinak fyzicky a psychicky ovládáni. Může to být neuvěřitelně pohlcující, takže následná péče slouží k tomu, aby se partneři vrátili do reality.

Ale následná péče není důležitá jen pro lidi, kteří dávají přednost řetězům a bičíkům. Z rituálu může mít prospěch každý, protože následná péče může posílit pouto s partnerem (partnery) a zvýšit celkovou intimitu sexuálního prožitku. Klíčové je zavést rutinu následné péče, která řeší fyzickou a psychickou pohodu vašeho partnera. Cílem je pečovat jeden o druhého tak, abyste se oba z tohoto zážitku vrátili spokojení, propojení a v bezpečí.

Zde je vše, co potřebujete vědět - od důvodů, proč zařadit péči po styku do svého repertoáru, až po naše nejlepší nápady, jak na to.

Výhody následné sexuální péče

Hlavním účelem následné péče je zajistit, aby naši partneři mohli z blaženého prostoru plného sexuálního potěšení a/nebo BDSM her spokojeně přejít zpět do reálného světa. Je nezbytné, aby se partneři cítili opečovávaní, protože pocit bezpečí a intimity jdou ruku v ruce.

Sexuální následná péče a BDSM

Pokud praktikujete BDSM, péče po sexu je obzvlášť důležitá, abyste se vyhnuli dom/sub dropu: nepříjemným fyzickým, psychickým a emocionálním pocitům, které se někdy objevují v hodinách a dnech po intenzivní scéně.

Dom/sub drop může souviset s postkoitální dysforií, což je situace, kdy někdo po jinak nádherném a konsensuálním sexu pociťuje smutek nebo úzkost. Tato reakce často souvisí s dalšími stresory ve vnějším světě, jako je například prožité trauma nebo existující psychické potíže. (Mimochodem, je také nezbytné zvážit, v jakém rozpoložení se nacházíte, než přistoupíte k dané scéně; někdy se negativní rozpoložení promítne během sexu i po něm, což vám nemusí posloužit tak, jak byste si přáli).

Když se orientujete v dynamice vašeho partnerství, je důležité si uvědomit, že následná péče je zásadní jak pro dominantní, tak pro submisivní partnery. A protože následná péče funguje jako záměrná kontrola partnera, může pomoci v krocích k uzdravení ze sexuálního traumatu - ve skutečnosti mnoho lidí používá BDSM jako doplněk k uzdravení.

Nevynechte péči po sexu

Jiní mohou zjistit, že BDSM a perverzní aktivity s sebou nesou stud, který je obtížné odbourat, a v takovém případě může být následná péče užitečným nástrojem přechodu; je to jako most do méně intenzivního myšlenkového prostoru. "Po poznání Dom/sub dropu je na čase se tohoto pocitu zbavit, samozřejmě až budete připravení," říká Garcia. "Toho lze dosáhnout tím, že představíte opak toho, co říká vaše mysl (pokud si myslíte, že si nejste péči hodni, myslete na opak). A nezapomeňte, že vaše tělo funguje tak, jak má. Je normální, že po prožití příliš velkého množství jedné věci dochází k hormonálním poklesům/nerovnováze (k návalům adrenalinu), takže se s vámi nic neděje."

Nejlepší způsoby, jak praktikovat péči po sexu

Celkovým cílem následné péče - ať už máte BDSM, perverzní, nebo vanilkový sex - je vrátit se navzájem do příjemného rozpoložení a zajistit, aby se nikdo po hře necítil zanedbaný nebo rozladěný. Abyste toho dosáhli, budete si muset promluvit o své ideální představě o následné sexuální péči. "Komunikace je zde velmi důležitá," říká Garcia. "Tehdy zjistíte, co potřebujete vy i váš partner, abyste se cítili bezpečně před, během i po hrátkách."

Následující seznam není vyčerpávající a často se v rámci jedné noci používá více těchto aktivit. Považujte tyto nápady za výchozí bod pro navázání kontaktu a péči po sexu:

Objímání

Mazlení má pozitivní účinky na vaše tělo i vztahy, takže je přirozeně skvělou formou péče po sexu. Mazlení nám pomáhá uvolňovat hormon oxytocin, který může snižovat stres a zvyšovat intimitu. Mazlení je navíc nízkoenergetická aktivita, která může uklidnit submisivní osobu na konci hrátek s mocí nebo kohokoliv, kdo se cítí trochu přetažený ze všeho toho kardia navíc.

Rehydratace a občerstvení

Je důležité pít vodu neustále, ale zejména po sexu. Přínosů hydratace je mnoho a ještě více se projeví, když se jedná o fyzickou aktivitu. Někteří lidé po sexu také nepohrdnou menší svačinkou, takže mějte své šuplíky důkladně zásobené i po této stránce.

Jít na rande

Pokud praktikujete etickou nemonogamii nebo polyamorii, je pro vás zásadní znovu navázat kontakt s primárním partnerem (partnery) po skupinovém sexu nebo známosti zvenčí. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je naplánovat si bezprostředně poté rande. To vám dává příležitost sejít se na veřejném místě, abyste si popovídali, navázali kontakt a každý z vás se dostal zpět do neutrálního rozpoložení, než se společně vrátíte domů.

Fyzický kontakt s partnerem vás vrátí zpět do reality

Respektování potřeb komunikace po sexu

Dalším důležitým nástrojem následné péče, který by eticky nemonogamní lidé měli vzít v úvahu, jsou potřeby jejich partnera (partnerky) týkající se informací. Někteří lidé chtějí vědět, s kým jejich partner byl a co dělal (v různé míře podrobností), zatímco jiní by raději vynechali všechny zmínky o sexu, který měli mimo vztah. Dospějte k jasnému pochopení toho, kolik toho chce váš primární partner vědět, aby se cítil po známostech s "vedlejšími" partnery opečováván.

Péče o případná drobná zranění

Ačkoliv byste neměli být po sexuálních hrátkách výrazně zraněni, někteří lidé si je dopřávají obzvlášť intenzivně. Pokud jde o hru s krví a/nebo nožem, rány by měly být vydezinfikovány a zalepeny. Případné modřiny by se měly ledovat.

Společné sprchování

Vzájemné mytí je takový posvátný akt a je to dokonalý způsob, jak se a) po ušpinění očistit a b) po jakémkoli typu intimity znovu spojit s partnerem. Je to obzvlášť skvělá možnost pro eticky nemonogamní nebo otevřené páry jako způsob, jak se znovu spojit po sexu mimo domov. Také pokud vaše BDSM scény zahrnují tělesné tekutiny nebo hrátky s kostkami ledu, bude společné uvolnění pod vodou neuvěřitelně osvěžující.

Společné spaní

Zdřímnutí nebo spánek může být přesně to, co by vám naordinoval lékař. Funguje to jako forma následné péče, protože spaní vedle partnera (zejména pokud se mazlíte) je způsob, jak podpořit intimitu.

Sledování filmu

Možnost odreagovat se a ztratit se v něčem, jako je film, je perfektní volbou pro následnou péči. Sledování odlehčeného pořadu nebo vtipného filmu vám může dodat hřejivou náladu a zahnat případný dom/sub drop nebo postkoitální dysforii.

Vyprávění o scéně

Toto je skvělý způsob, jak provést přímou kontrolu. Po sexu si promluvte o tom, co se vám líbilo, co vám bylo příjemné a jestli bylo něco, co se vám nelíbilo. Komunikace je sexy, a kromě toho, čím více toho víte, tím více se můžete zlepšit.

Líbání, mazlení a pomalý sex jsou formy péče po sexu

Líbání nebo pomalý sex

Někdy je odpovědí na sex... víc sexu. Pomalejší, smyslnější sex může fungovat jako následná péče tváří v tvář ponížení nebo jiné drsné hře. Může partnerům umožnit znovu se spojit s tím, kým ve skutečnosti jsou, a odpojit se od svých rolí dominantních nebo submisivních. Pokud se necítíte na plnohodnotný pohlavní styk, orální sex nebo líbání nám také dává pocit blízkosti s partnerem, takže hurá na to!

Slova ujištění

Ujištění partnera, že je milovaný, cenný a úžasný, je fantastický způsob, jak se podílet na následné péči. Pokud je váš vztah méně vážný, můžete ho i tak utvrdit, aniž byste byli příliš sentimentální. Pochvalte jeho výkon nebo mu řekněte, jak je pro vás přitažlivý, aby se cítil vnímaný a spokojený.

Masáž

Nic neuvolní napětí tak jako dlouhá, táhlá masáž. Pusťte si hudbu, ztlumte světla a střídavě si masírujte těla. Obě strany budou mít pocit, že jsou hýčkány, a zároveň se uvolní díky fyzickému spojení.

Naplánujte si péči po sexu předem

Nejdůležitější je, abychom plánovali dopředu, abychom se ujistili, že se náš partner či partneři cítí bezpečně. Toto plánování by mělo být součástí každého BDSM vyjednávání, které se provádí ještě předtím, než se svlékne oblečení. Na následnou péči je dobré se zeptat, když probíráte bezpečnostní postupy, určujete bezpečná slova a podobně. A pokud o následné péči mluvíte před klasickým sexem, zvažte, zda partnerovi jednoduše nevyjádříte, co byste si přáli ("Hele, můžeme po sexu udělat X, abychom se uvolnili?").

Péče po sexu bude vždy záležet na každém jednotlivci. Někteří lidé mohou chtít hodně mazlení a kontaktu, zatímco jiní najdou útěchu v dlouhé (sólo) koupeli nebo v odreagování u videohry. Ať tak či onak, když se postaráme o své potřeby pomocí sexuální následné péče, vytvoříme lepší a spokojenější sexuální život pro všechny zúčastněné. Tak až se příště seznámíte se ženou nebo mužem na sex, myslete i na posexuální péči.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.