Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Sex na Silvestra: vzrušující, nebo trapné?!

30.prosinec 2021
Sex na Silvestra: vzrušující, nebo trapné?!

Silvestrovské oslavy se blíží a s nimi i mnoho sexuálního vzrušení, jiskření a líbání. Jak je to se sexem na Silvestra? A proč je tradicí se o půlnoci líbat? V našem posledním článku roku 2021 se tohle všechno dozvíte.

4 důvody, proč je Silvestr v oblasti sexu na nic

Zítra je Silvestr, což znamená, že je na nás vyvíjen tlak, abychom se dobře bavili, někoho políbili a možná si i vrzli. Ale všechen ten tlak znamená, že Silvestr je tak trochu nejhorší noc v roce, pokud jde o váš sexuální život. Tady je důvod.

1. Je ten půlnoční polibek opravdu tak romantický?

Zkrátka ne, není a může se jít třeba zahrabat. Pokud jste nezadaní, buď sedíte o půlnoci sami v koutě a snažíte se vypadat, že je vám to jedno, ale dusíte v sobě slzy, nebo se nedbale líbáte s kýmkoli, koho zrovna náhodou popadnete, abyste si dvě vteřiny po půlnoci uvědomili, že je vám ten člověk nějak odporný, a v tu chvíli propadnete panice, že jste teď udali tón celému roku.

2. Silvestrovský sex je vynucený

Viz výše. Pokud jste svobodní a 31. prosince/1. ledna vykouříte cizího muže, riskujete, že budete litovat, a lítost z 1. ledna je ta nejhorší lítost. Pokud jste ve vztahusex na Silvestra vám připadá povinný, stejně jako sex na narozeniny nebo na Valentýna, a povinný sex je málokdy ten nejlepší.

3. Sex dostává zcela nový význam

Většinu času během roku můžete prostě mít sex, aniž byste se tím příliš zabývali. Ale na Silvestra máte pocit, že jakýkoli sex, který máte nebo nemáte, znamená něco o novém já v novém roce, i když ve skutečnosti je 1. leden jen den po 31. prosinci a za 24 hodin se těžko stanete novým člověkem. Ale přesto. Se vším tím tlakem na to, abyste v novém roce napravili všechno, co je a kdy bylo ve vašem životě špatně, se sex stává součástí rovnice. Tedy se jedná o pěkně stresující sex.

Máte už svého partnera na novoroční polibek nebo to necháváte osudu?

4. Sedět doma se zdá být lákavé, ale pokud to děláte a jste nezadaní, nikoho nepolíbíte, natož abyste se s ním vyspali

Sedět doma někdy vypadá jako zábavná věc, kterou lze na Silvestra dělat. Kluby jsou na nic, večírky se přeceňují a jít v tuto výjimečnou, zvláštní noc do restaurace nebo baru je pěkně drahá záležitost. Ale pokud jste nezadaní a sedíte doma, rozhodně si na začátek nového roku nic neužijete, a to by vás mohlo 1. ledna 2022 v 00:01 mrzet.

Ale mezi páry je Silvestr oblíbeným časem pro sváteční sex

Podle průzkumu se zdá, že páry mají zvláštní zálibu o Štědrém večeru a na Silvestra. Zadaní lidé si to rádi v tyto dny rozdávají, alespoň to tvrdí průzkumy.

Zatímco přibližně 60 procent párů, které se průzkumu zúčastnily, uvedlo, že by 24. prosince nejraději provozovaly sex, téměř stejný počet lidí (58 procent) vyjádřil touhu užít si na Silvestra "čas na sblížení", ukázaly výsledky průzkumu společnosti Lovehoney - největšího britského prodejce sexuálních hraček. Oproti tomu jen 47 procent respondentů uvedlo, že se na Štědrý den oddá sexu, informoval britský portál Yahoo Style.

Výsledky založené na průzkumu mezi 2 175 lidmi naznačují, že sváteční dny nejen připravují půdu pro posezení u jídla a pití, ale také odemykají klíč k naplnění vášní. To by také mohlo být důvodem, proč je 26. září nejčastějším datem narození dětí ve Velké Británii - je to 39 týdnů a dva dny po Vánocích. 

Mnozí - 44 procent žen a 50 procent mužů - se však domnívají, že pobyt u rodičů a tchánů, který je v období vánočních svátků častý, by mohl vést k noci bez sexu. O tom jsme se ostatně už zmiňovali ve článku Užijte si žhavý vánoční sex kdekoliv.

Podle průzkumů se páry oddávají sexuálním hrátkám na Silvestra

Kolik nezadaných hledá na Silvestra příležitostný sex?

Být single na Silvestra může být emocionální horská dráha. Když udeří půlnoc, myslíte si, že si přejete mít někoho, s kým byste se mohli políbit - nebo jít ještě dál. Podle nových údajů je naštěstí spousta lidí na stejné lodi jako vy, takže najít nějaký ohňostroj o velké noci by mohlo být něco, co stojí za pokus.

Společnost Trojan Condoms nedávno provedla průzkum o tom, jak se zabavit v poslední den roku, a zeptala se 1000 sexuálně aktivních nezadaných (nebo lidí, kteří nebyli ve výlučném vztahu) na jejich plány na Silvestra. Podle studie 62 procent respondentů (70 procent mužů a 55 procent žen) uvedlo, že si myslí, že mají dobrou šanci mít o této velké noci náhodný sex.

Celkově je to spousta nezadaných, kteří jsou na Silvestra připraveni na akci. Pokud se chystáte vyrazit ven a chcete mít štěstí, možná byste se měli podívat na našeho průvodce sexem na jednu noc.

V průzkumu společnosti Trojan bylo také dotazováno 359 nezadaných, kteří uvedli, že měli na předchozího Silvestra štěstí. Z nich 47 procent uvedlo, že svůj protějšek potkali ještě předtím, než padla půlnoc, takže je rozhodně rozumné začít dělat kroky dřív, abyste nemuseli zběsile pobíhat po místnosti a hledat někoho, kdo je ochoten vás políbit. Všichni jsme to zažili na středoškolských večírcích a nikdo se k tomu nechce vracet. Přesto 35 procent respondentů uvedlo, že se se svým partnerem seznámilo po půlnoci, takže v prvních chvílích nového roku je šance získat i nového přítele.

Motivací společnosti Trojan je samozřejmě prodej kondomů. Jejich údaje uvádějí, že 32 procent z 359 šťastných nezadaných muselo na poslední chvíli běžet pro kondomy a 40 procent mělo nechráněný sex, protože nemělo kondom. Přibližně 20 procent mužů v druhé skupině průzkumu - 1000 nezadaných, kteří doufali v sex - uvedlo, že na předchozího Silvestra by měli sex, ale neměli ho, protože neměli kondom. Buďme realisté, to jsou pro značku kondomů docela hezké statistiky, ale poselství je jasné: nezapomeňte si na silvestrovskou párty zabalit všechny potřebnosti!

Pokud nejste svobodní, podívejte se na těchto 5 tipů pro žhavější sex během svátků - jsou určeny hlavně lidem, kteří se snaží udržet si s partnerem svěží vztah během stresujícího, na rodinu zaměřeného ročního období. Všichni ostatní se bavte a nepřehánějte to se šampaňským.

Pamatujte, že Silvestrovská noc může po novoročním polibku skončit sexem, ale nemusí

Proč se na Silvestra líbáme?

Možná už přemýšlíte o tom, kdo bude vaším "silvestrovským polibkem". Tato tradice vždycky působila jako něco, co musíte udělat, i když se vám do toho nechce (navíc často to vypadá romantičtěji, než to ve skutečnosti je). Ano, dlouho očekávaná - a někdy obávaná - oslava Nového roku může vyvolat obavy u těch, kteří touží po tom, aby si o půlnoci užili nějakou líbačku, ale nemají na to zrovna "prostředky" (rozumějte partnera). Zatracený společenský tlak, co říkáte?

I když si odmyslíme bombardování otázkami od přátel, rodičů nebo jedné tety, která nikdy neodolá a zeptá se, jestli už někoho máte, líbání na Silvestra je všudypřítomné. Stačí se podívat na popkulturu.

Jedním z prvních filmů, kde se objevil silvestrovský polibek, byl film Prázdniny z roku 1938, který byl remakem filmu z roku 1930 a adaptací divadelní hry, která mu předcházela. Takže ano, je to tu už nějakou dobu. Nemluvě o tom, že celé vyvrcholení filmu Když Harry potkal Sally se odehrává na silvestrovském večírku, kdy Billy Crystal vyznává Meg Ryan lásku a pak si ji přitáhne k sobě a dá jí jeden z nejikoničtějších filmových polibků všech dob. Zac Efron se na Silvestra vydal hned za dvěma ženami, Vanessou Hudgens a Michelle Pfeiffer, a to hned v několika silvestrovských filmech. Dokonce i Don Corleone (Marlon Brando) políbil na Silvestra svého bratra ve filmu Kmotr 2.

Když se vám polibek podaří, může to být opravdu skvělý pocit. Ne každý však stihne najít někoho na vytoužený polibek před odbitím půlnoci. Ve skutečnosti se Silvestr může zdát neuvěřitelně osamělý, pokud ho nemáte s kým sdílet, nebo prostě nemůžete být na Silvestra s osobou, kterou milujete.

Ale otázkou je, proč se vlastně o půlnoci na Nový rok líbáme?

Často se věří, že to, co děláme (nebo jíme) na Nový rok, může ovlivnit nadcházející rok. Angličané a Němci věřili, že záleží na tom, s kým přijdete do styku, což podle knihy Entertaining from Ancient Rome to the Super Bowl mohlo znamenat i to, s kým se políbíte.

"Ve skutečnosti Spojené státy převzaly většinu svých silvestrovských tradic od Angličanů a Němců", říká Alexis McCrossen, profesorka historie na Southern Methodist University a odbornice na tento svátek. Před koncem 19. století však lidé, pokud slavili, tak pouze na Nový rok. Teprve s rozmachem německého přistěhovalectví se ze Silvestra stal takový humbuk, jakým je nyní.

Dříve si lidé na Nový rok dávali dárky

"Spousta německých přistěhovalců se přestěhovala do amerických měst a tak trochu formovala americkou kulturu," říká McCrossen. "Měli vliv na vznik Silvestra jako času oslav a večírků."

Jedna z prvních zmínek o líbání na Silvestra se objevila v článku v New York Times z roku 1863, který pojednával o německých oslavách: "Když hodiny odbíjejí půlnoc, celá tato slavnost se na chvíli zastaví, všichni poslouchají, a když poslední úder odezní do ticha, všichni velcí i malí, staří i mladí, muži i ženy se tlačí do náručí a jsou slyšet pouze srdečné polibky s vykřikováním "Prost's Neujahr! (šťastný nový rok!)."

Co je to ale za posedlost úderem půlnoci"Úder půlnoci se stal lákavým. Lidé začali chtít slavit přesně v okamžiku, kdy přišel Nový rok." Podle McCrossen některé tradice na Nový rok přišly a zase odešly - lidé si například dříve dávali dárky na památku příchodu nového roku. Pokud tedy patříte k lidem, kteří si dělají naděje, že tato tradice líbání úderem půlnoci prostě vymizí, vaše přání se možná splní (...jednou). Ale pokud se tak nestane, nezoufejte.

Co máte dělat, když nemáte nikoho, s kým byste se o půlnoci políbili?

Tato tradice může zesílit společenský tlak na single jedince, aby si našli partnera, a obklopení dalšími líbajícími se páry může vyvolat špatné pocity nebo obavy. "Můžete se cítit nejistí a odstrčení nebo si dokonce myslet, že s vámi není něco v pořádku," říká psycholožka Leslie Becker-Phelps.

"Mnoho svobodných lidí se cítí být tlačeni do toho, aby se oženili nebo alespoň navázali dlouhodobý vztah. Takže když nemáte na Silvestra rande, můžete se cítit neúspěšní. Nebo si můžete vzpomenout na neúspěšná rande nebo vztahy a cítit se znovu odmítnutí," dodává autorka knih Bouncing Back from Rejection a Insecure in Love.

Pokud se s těmito pocity potýkáte na prahu nového roku, Becker-Phelps doporučuje mít na paměti následující:

Připomeňte si, že máte hodnotu jako celá osoba

Becker-Phelps říká: "Přemýšlejte o vlastnostech, které se vám na sobě líbí, a o úspěších, na které jste hrdí. I když byste si přáli mít na Silvestra rande, to, že ho nemáte, o vás nevypovídá nic jiného, než že ten večer nemáte rande," dodává. A kdo ví - jít na Silvestra ven a cítit se sebejistě vám může přinést nečekaný polibek. Pokud ne, je to naprosto v pořádku. Jen si pamatujte, že nemusíte rušit zábavné plány s přáteli, protože se nemáte s kým pomuchlovat.

Nenechte se zastrašit novoročními polibky, pokud jste nezadaní. Domluvte se se svými blízkými na platonickém polibku na tvář!

Přehodnoťte, jak důležité je líbat někoho o půlnoci

"Na líbání s někým právě v tuto dobu opravdu není nic magického," říká Becker-Phelps. Místo toho se zaměřte na to, co je vaším celkovým cílem - možná toužíte po půlnočním polibku, protože chcete mít vážný vztah. Místo toho, abyste se trápili tím, co právě teď nemáte, přemýšlejte o tom, co můžete udělat pro to, abyste se k tomuto cíli posunuli. "Může to znamenat, že se konečně zaregistrujete na online seznamku nebo že se vzdáte svého vztahu, který nefunguje, abyste si vytvořili zdravější a stabilnější vztah," vysvětluje Becker-Phelps.

Pokud vám ale udělá radost to, že si dáte litr zmrzliny a budete sledovat oslavy z pohodlí domova, jděte do toho!

Pamatujte, že nepolíbit se na Silvestra může jednoduše znamenat jen to, že jste ještě nenašli tu pravou osobu

Místo toho si možná naplánujte přátelský polibek na tvář nezadané nejlepší kamarádce/kamarádovi. Platonická láska je přece stejně důležitá jako láska romantická! "Nakonec to nejdůležitější, co můžete udělat, je nechat si prostor pro sebereflexi," říká Becker-Phelps. Zeptejte se sami sebe, proč máte pocit, že "musíte" někoho políbit, a začněte pracovat na tom, abyste se sami se sebou cítili dobře.

"Pokud dokážete pracovat na tom, abyste se cítili spokojeněji sami se sebou - aby se vám líbilo, co vidíte, když se podíváte do zrcadla - je mnohem méně pravděpodobné, že budete naštvaní kvůli tomu, že nemáte někoho, koho byste mohli na Nový rok políbit," radí Becker-Phelps. 

Celý tým sex seznamky Flirtkontakt vám přeje, ať je nový rok 2022 přesně podle vašich představ! ♥

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.