Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Opravdu extendery na penis vaše přirození zvětší?

10.prosinec 2019
Opravdu extendery na penis vaše přirození zvětší?

Délka penisu představuje častý důvod nedostatečného mužského sebevědomí. Také si myslíte, že by to "tam dole" mohlo být lepší a trápí vás to? Tak si přečtěte, co s tím můžete udělat. Je to naprosto jednoduché, účinné a bude to zajímavá zkušenost jak pro vás, tak pro vaši partnerku.

Někdy se zkrátka stane, že příroda muži nenadělí tolik, co ostatním. Ostatně to tak je i u žen, některá mají velikost prsou tak malou, že na to ani nejsou čísla, jiné ženy si naopak vůbec nemusí stěžovat. A i když jsou muži tvrďáci a jen tak jim něco sebevědomí nesrazí, tak to sexuální může kvůli nedostatečné velikosti penisu pokulhávat. 

Bohužel mužská plastika penisu, která funguje na podobném principu jako plastika prsou u žen, není řešením, alespoň ne dostatečně bezpečným, finančně dostupným a ani výsledky nejsou tak uspokojující. Nicméně neznamená to, že byste byli úplně bez možností. Existují i další možnosti. Existují doplňky stravy, natahovače penisu, vakuové pumpy i návleky na penis, které sice penis prodlouží "jen jako", ale účinek to má při sexu stejný a mnohdy použití této metody má pro partnerku další výhody.

Dnes se budeme zabývat především natahovači neboli extendery na penis. Co to je, jak se to používá a jsou nějaká rizika? To vám zodpoví lékaři a odborníci na danou tematiku.

Co potřebujete vědět o extenderech na penis

Natahovače na penis a vakuové pumpy jsou dvě úplně odlišné věci

"Pumpa na penis je určena k použití při erektilní dysfunkci, ale způsobí jen dočasný efekt, kdy se do penisu zahrne krev a díky tomu vypadá penis větší," vysvětluje uroložka Anika Ackerman. Judson Brandeis následně říká, že natahovač penisu je mechanické tažné zařízení, které napíná penis ve ochablém stavu, jehož cílem je napnout penis, aby se prodloužil. Zařízení pro natahování penisu byste měli nosit po dobu čtyř až devíti hodin denně po dobu až šesti měsíců, zatímco pumpa penisu by neměla být používána déle než 30 minut, protože by mohlo vést ke zranění penisu. Toto je u vakuové pumpy opravdu důležité pravidlo, které byste měli mít vždy na paměti.

Jestliže chcete opravdu dobrý extender na penis, nejprve byste měli navštívit lékaře

Zatímco vakuové pumpy můžete najít v kdejakém sexshopu, natahovače penisu jsou zdravotnická zařízení, takže je v nich nenajdete. "Jestliže opravdu chcete nějaké chirurgické řešení této situace, doporučuji zajít za odborným lékařem, v tomto případě urologickým chirurgem," dodává Robert J. Cornell, urolog se sídlem v Houstonu. Určitě se nestyďte takového lékaře navštívit, protože vám dokáže velmi poradit ohledně možností, které jsou v naší zemi dostupné.

Vakuové pumpy působí okamžitě, ale krátkodobě, zato extendery nosíte měsíce

Jejich hlavní funkcí není kosmetická úprava délky penisu, ale opravdu zlepšit Peyronieho chorobu

Jak vysvětluje Dr. Ackerman, Peyronieho choroba je stav, který způsobuje zakřivení penisu z neznámých důvodů, obvykle ve středním věku. Tato choroba je však podle slov Ackermana poměrně vzácná - odhaduje se, že by ji mohlo mít asi 9 procent populace. No nevím, jak vám, ale nám to přijde jako celkem vysoké číslo.

Jsou to povětšinou plastové nástroje, které se nasazují podél penisu

Většinou mají tyto extendery dva kroužky, jeden se umístí na kořen ochablého penisu (bez erekce) a druhý na jeho špičku. Podél penisu se z obou stran nachází spojovací část obou kroužků. Muž, který má toto zařízení na sobě, nastavuje postupně pružiny, díky kterým se doslova natahuje ochablý penis tak, aby se zvětšila jeho délka.

Slibují, že se délka vašeho penisu zvětší, ale lékaři na to mají různé názory

Extendery na penis, jako je například Andropenis, se prodávají jako lékařské "trakční vylepšení pro muže", které může zvětšit délku a obvod penisu. Jejich webové stránky tvrdí, že se délka prodlouží o 1,6 palce (4 cm) a obvod o 0,4 palce (1 cm). Podle jedné studie zveřejněné v British Journal of Urology je jejich tvrzení je založeno na pravdě. Live Science uvádí, že studie se zúčastnilo 15 mužů, kteří používali extender penisu po dobu 6 měsíců. Postupně zvyšovali tažnou sílu, která natahovala penis v průběhu těchto měsíců. Začínalo se na 0,59 kg a postupně se tato hmotnost zvýšila až na 1,18 kg. 

Muži ve studii údajně viděli výsledky o 0,9 palce (2,2 cm) v ochablé délce. Někteří lékaři však tvrdí, že je zapotřebí dalšího výzkumu. "Existuje jen malé množství důkazů, že tyto přístroje opravdu dokáží zvětšit velikost penisu v malé míře do délky a šířky. Nemůžete ale vůbec počítat s tím, že by se váš penis dostal z 10 cm na 18 cm," vysvětluje uroložka Leslie Deane.

Opravdu se zvětší délka a šířka penisu díky extenderu?

Když je budete nosit, bude vás to bolet

Mnoho prodlužovačů penisů je vyrobeno s plastovým základním kroužkem, dvěma kovovými spojovníky s vnitřními pružinami a horním plastovým držákem se silikonovým páskem. Toto zařízení by se mělo nosit na penisu téměř po celý den, čtyři až devět hodin denně, v ochablém stavu. Pokud vám tento popis připadá bolestivý, tak máte pravdu. "Může to být nepohodlné a navíc to musíte nosit několik hodin denně a mít tak penis neustále natažený, mluvíme minimálně o 4 až 6 hodinách a to není zrovna krátká doba," říká Dr. Deane. Ian, 21letý muž ze Severní Karolíny, je vlastníkem jednoho extenderu populární značky a potvrzuje, že je nepříjemné ho nosit. Dodává, že to spíš natahuje jeho ochablý penis, než aby mu to nějak přidalo na erekci.

Mohou narušovat váš běžný život

Jak naznačil Ian, taková zařízení mohou být nejen nepohodlná, ale mohou také zasahovat do každodenního života. Webové stránky Andropenis, ale i dalších značek, jako jsou X4 Labs a SizeGenetic, tvrdí, že je lze pohodlně nosit po celý den jako součást vaší běžné rutiny. A i když to může být pravda, pro každého to rozhodně neplatí. "Je to sotva snesitelné, když po dlouhou dobu stojím," říká Ian. "Pokud se s tím chystáte posadit, musíte si dávat pozor, abyste hodně roztáhli nohy. 

Je také téměř nemožné je nosit s čímkoli jiným než volnými tepláky. Nastupování a vystupování z automobilů je pravděpodobně to nejhorší, co můžete s takovým zařízením zkusit, natož pak řízení." Tato zařízení jsou obvykle vyrobena z plastu, který se neohýbá moc snadno, takže se pohodlně přizpůsobí uživatelům jen ve chvíli, kdy stojí a zařízení je tak schopné zůstat v klidu. Tvrdý plast se s tělem ne vždy pohybuje elegantně, protože není pružný jako naše tělo.

Natahovače penisu mohou pomoci s určitými onemocněními

Dr. Deane říká, že existuje jen málo důkazů, že prodlužovací přípravky mohou být užitečné pro lidí, kteří trpí chorobou zvanou Peyronieho choroba. Tato nemoc způsobuje zakřivení penisu v důsledku vývoje tvrdého plaku na erektilní tkáni. "Pokud jde o natažení tohoto plaku, může to způsobit uvolnění různých faktorů v místní oblasti, které pomáhají změkčit tento plak a mohou snížit některé zakřivení a trochu zvýšit funkci délky." Ale opět jsou k dispozici pouze opravdu malé studie. Ve skutečnosti neukazují žádné přesvědčivé důkazy," říká Dr. Deane.

Natahovače na penis mohou penis zvětšit, ale zázraky nečekejte

Dodává, že dalším důvodem, proč muži mohou vyhledávat extender penisu, je prodělaná rakovina prostaty. Ta může způsobit poškození nervů při operaci nebo ozařování. V takovém případě může muž zvolit tento přístroj, aby přidal délku ztracenou při takových ošetřeních. Dr. Deane však dodává, že neexistuje dostatek výzkumů, které by ukázaly, že natahovač penisu může těmto lidem vždy pomoci.

Zdraví muži si je kupují jen proto, aby dosáhli většího penisu

Asi je vám naprosto jasné, že většina mužů si nekupuje extender penisu kvůli Peyronieho chorobě nebo rakovině prostaty, ale zkrátka proto, že chtějí větší penis. Dr. Deane říká, že muži, kteří chtějí znatelně zvětšit svou velikost, by neměli mít velké naděje. "Výsledky jsou velmi variabilní a nejsou široce aplikovatelné na všechny muže. Třeba ti, kteří mají menší a průměrný penis, a chtějí se pokusit získat navíc 5 nebo 8 cm. To se prostě nestane," upozorňuje Dr. Deane.

Když je nebudete nosi správně, mohou způsobit poškození

Když je budete nosit správně podle návodu výrobce, může být jejich nošení sice nepříjemné, ale jestli je budete používat nesprávně, může vás to dokonce ohrozit na zdraví. "Pokud toto zařízení budete nosit nesprávným způsobem, můžete mít kožní problémy nebo bolesti," říká Dr. Deane. Agresivní použití natahovačů penisu může způsobit poškození kůže a krevních cév nebo dokonce způsobit zlomeninu penisu (ano, k tomu může skutečně dojít). "Myslím, že se můžete zcela vyhnout zranění za předpokladu, že posloucháte své tělo a jeho napětí velmi pečlivě a okamžitě zastavíte vše, jakmile vám něco budete připadat špatně," radí Ian na základě své zkušenosti.

Rozhodně se nedá říct, že by byly odpovědí na uspokojivější sexuální život

Tlak společnosti na muže, aby měli obří, tvrdé erekce, je velmi velký. "Takový problém je složitý a lze jej snadno vysledovat k základním problémům nízké sebedůvěry a pravděpodobně k nezdravé chuti srovnávat sebe s ostatními," připouští Ian. Je snadné kritizovat výrobky, jako jsou natahovače penisu, protože mohou způsobit poškození, jsou nepříjemné a nemusí přinést očekávané výsledky, ale je důležité si uvědomit, proč touha po takových produktech existuje. Pokud jste vy nebo váš partner znepokojeni velikostí penisu, nejlepšími věcmi, které můžete udělat, je zapamatovat si, že sex je o mnohem více než o velkém, tvrdém penisu.

Neřešte tolik délku penisu, ale spíše se zaměřte na své schopnosti v sexu. Ty se totiž rozhodně neodvíjí od délky přirození. Zlepšete je díky sex seznamce.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.