Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Odhoďte stud: Rimming vás dostane na kolena

10.únor 2022
Odhoďte stud: Rimming vás dostane na kolena

"Rimming" může znít jako elegantní trik na skateboardu a "toss the salad" může znít jako součást kuchařského návodu. Ve skutečnosti jsou však oba názvy eufemismy pro sexuální akt, který může přinést velké potěšení: analingus.

A i když o tom lidé dnes mluví otevřeněji, anální hrátky nejsou ničím novým. Tento akt existoval v sexuálním světě ještě dřív než Nicki Minaj rappovala o orálně-análním sexu ve skladbě "Anaconda" nebo než se Desi "miloval" s Marniiným zadkem pomocí jazyku v seriálu Girls.

Přesto se rimmingu začala věnovat zasloužená pozornost až poté, co se "peach play" dostaly do kulturního povědomí (jak jste si asi všimli, rimming má hned několik názvů a my se budeme snažit většinu z nich ve článku uvést). Ale sexuální akt tak příjemný, jako je analingus, by si zasloužil ještě více pozornosti (a experimentátorů), protože rimming může být příjemný při přijímání i poskytování.

"Jako samostatný akt může být přijímání rimmingu stejně příjemné nebo příjemnější než jakýkoli jiný druh análního sexu," říká doktorka Carol Queen, sexuoložka ze společnosti Good Vibrations, která se zabývá výrobou erotických hraček. "Poskytování análního sexu může být také vzrušující, protože někoho vzrušujete, děláte mu službu a je to velmi nemravné."

Zaujalo vás to? Renomovaní sexuologové a pedagogové se s vámi podělí o všechny informace o tom, co přesně rimming obnáší.

Co je to rim job?

Rimming je hovorový výraz pro lízání okraje análního otvoru jiné osoby a jeho okolí. "Známý také jako analingus - je to v podstatě orální sex prováděný na zadku," vysvětluje Queen.

"Rimming často zahrnuje kroužení kolem vchodu do zadku," říká. Ale stejně jako je tomu u orálu na vulvě a penisu, existuje spousta možností orálně-análních hrátek. "Jeho součástí může být i pronikání jazykem," říká.

Jaký je smysl rimmingu?

"Pro mnoho lidí je to určitě zdroj sexuálního potěšení," říká doktorka Kimberly McBride, docentka veřejného zdraví na Toledské univerzitě, která se análním sexem intenzivně zabývá. Dokonce lidi nabádá, aby se takovému zkoumání nevyhýbali, protože to může být velmi příjemné.

Ale proč je to vlastně tak příjemné? "V řitním otvoru je spousta erotických nervových zakončení, takže lidé mohou opravdu zjistit, že mají z rimmingu jiný, lepší orgasmus," vysvětluje doktor Joe Kort, certifikovaný sexuální terapeut z Royal Oak v Michiganu. Navíc se můžete dokonce vzrušit více než obvykle, protože tato oblast je obvykle neprozkoumaná.

Podle Korta i McBride je zcela možné dosáhnout orgasmu z analingu bez penetračního sexu. Ale i když vám lízání nezpůsobí orgasmus, jeho zařazení do sexuálního repertoáru může celkový zážitek ještě vylepšit. Podle McBride může rimming vést k intenzivnějšímu vaginálnímu orgasmu. Poznamenáno!

Pro některé lidi může být rimming také psychicky vzrušující, protože navzdory tomu, že o tom Nicki rapovala, zůstávají hrátky se zadkem v jistém smyslu stále tabu. A tabu může být sexy, protože aktivuje "zakázanou" část našeho mozku, vysvětluje McBride.

Vylepšete si své sexuální hrátky pomocí rimmingu!

Tady máte přesný návod, jak peach play provádět a přijímat.

Jak na analingus?

Představte partnerovi (partnerce) myšlenku rimmingu

Překvápka jsou většinou zábava a jsou přijímána pozitivně. U hrátek se zadkem si to ale dvakrát rozmyslete. K takovému aktu je předem potřeba souhlas obou stran, aby nedošlo k nepříjemným chvílím.

Váš partner vám ale neumí číst myšlenky, a proto pokud máte o rimming zájem, McBride doporučuje představit mu vaši myšlenku, ještě když jste oblečení. "Vždy je lepší mluvit o novém sexuálním aktu v nesexualizovaném okamžiku," vysvětluje.

McBride dokonce doporučuje vést tuto diskusi s dostatečným předstihem před tím, než se začnete svlékat, aby měl váš partner dostatek času a prostoru se rozhodnout, zda chce do vašeho společného "seznamu erotických hrátek" zařadit rimming, nebo ne.

Jakmile najdete tu správnou chvíli, záleží jen na vás, jak k tématu přistoupíte. Podle McBride je na místě přijít rovnou s žádostí o přijímání nebo poskytování rimmingu. Můžete například říct: "Představa, že mi budeš lízat zadek, mě opravdu vzrušuje. Dělá to s tebou něco?" Ať žije přímá komunikace!

Pokud to ale není váš styl nebo by vám to nebylo příjemné, navrhuje říct něco méně přímočarého. Zkuste: "Kamarád/ka mi vyprávěl/a o tomhle zážitku a moc se mu/jí to líbilo. Je to něco, co bych možná rád/a zkusil/a." Nebo: "Viděl/a jsem článek o rimmingu. Co si myslíš o tom, že bychom to vyzkoušeli?"

Zvažte prozkoumání jiných hrátek, které vytvářejí podobný pocit jako rimming

Tvrdá pravda je, že váš partner možná nebude mít z jakéhokoli důvodu o orálně-anální sex zájem.

Pokud se obáváte, že vás odpálkuje, Kort doporučuje, abyste se o tento strach s partnerem podělili a požádali ho, aby vás neodsuzoval, dokud mu nevysvětlíte, proč přesně máte zájem vyzkoušet něco nového.

"Nikdy nepodporuji zastavení konverzace jen proto, že jeden člověk řekne, že to nechce dělat," vysvětluje. Místo toho navrhuje, abyste společně vymysleli řešení, které bude vyhovovat oběma stranám. Můžete se partnera zeptat: "Jak to vyřešíme, abychom respektovali hranice nás obou?".

Láká vás rimming? Proberte to s partnerem!

Můžete ho požádat, aby vysvětlil, proč nemá zájem. Například: "Respektuji tvé ne, ale pokud jsi tomu otevřený, rád/a bych si poslechl/a, proč jsi tak proti tomu, abychom to zkusili." Můžete se zeptat: "Jaký je tvůj názor?" nebo: "Nebude ti vadit, když ti položím jednu nebo dvě doplňující otázky o tvých důvodech?".

Vzhledem k tomu, že se o análních hrátkách jakéhokoli druhu v sexuální výchově neučí, je běžné, že se lidé bojí neznámého nebo mají mylné představy o tom, že anální hrátky jsou "špinavé" nebo "bolestivé".

Pokud je tomu váš partner otevřený, můžete to využít jako příležitost poučit ho o skutečném potenciálu zadečkové rozkoše. "Jen nezapomeňte: Ne znamená ne. Cílem zde tedy není přimět partnera, aby nakonec ustoupil vašim touhám," říká Kort. "Cílem je umožnit vám, abyste se s partnerem podělili o své sexuální zájmy."

Pokud se mu rim job nelíbí, dobrou zprávou je, že existují další možnosti. Může mu například nevadit sledování erotického filmu, ve kterém je rimming, nebo společné probírání rimmingových fantazií.

Nebo možná bude souhlasit s tím, že vám bude kroužit prstem kolem análního otvoru se spoustou silikonového lubrikantu. Pocit je podle Queen podobný rimmingu. Nebo bude možná pro, abyste prozkoumali tento zájem s někým jiným. Vy a váš partner byste si měli vzájemně sdělit své hranice.

Promyslete si, zda chcete připravit svůj zadeček

Anální hrátky jsou bohužel stále opředeny celou řadou mýtů a mylných představ. Ten nejrozšířenější? Že vás anální hrátky přivedou tváří v tvář exkrementům.

"Věc se má takto: Za předpokladu, že příjemce neprovedl polovičaté utírání, je riziko, že se během análu dostanete do kontaktu s výkalem, malé. V análním kanálu se totiž hovínka neukládají - prostě jen procházejí z tlustého střeva análním kanálem na cestě ven z těla," vysvětluje Queen.

Přesto nakonec... zadek je zadek. A vzhledem k tomu, že jste pravděpodobně strávili spoustu času s tím svým, víte, co dělá. Pokud se tedy obáváte čistoty nebo zápachu, McBride a Kort doporučují se předem osprchovat. Nebo se osprchujte společně, abyste se dostali do správné nálady.

Ať už se rozhodnete mydlit jakkoli, McBride radí mýt jemně teplou vodou a mýdlem. Doporučuje také vyhýbat se jakýmkoli vysušujícím prostředkům. Mohou zvýšit náchylnost k popraskání konečníku, protože některé čisticí prostředky mohou odvádět vlhkost z konečníku a zvýšit náchylnost tkáně k nákaze pohlavně přenosnými chorobami.

Hledejte tělová mýdla nebo mýdla s označením "bez parfemace", protože tradiční mýdla (myšleno složky, ne klasická tvrdá mýdla obecně) spadají do této silně a "vysušující" kategorie.

Rimming si mohou užívat muži i ženy

Během orálně-análního sexu si promluvte o bezpečnějších sexuálních praktikách

Stejně jako většina ostatních sexuálních aktů může rimming přenášet pohlavně přenosné infekce.

"K orálnímu přenosu bakteriálních (např. kapavky a chlamydií) a virových (např. HIV a HPV) pohlavně přenosných chorob může dojít a také dochází," vysvětluje McBride. "Pokud se k tomu přidají další faktory, jako je používání některých lubrikantů, snížený imunitní systém, mikrotrauma kůže nebo sliznic nebo již přítomná pohlavně přenosná choroba, šance se zvyšuje."

Je ale vyšší i riziko jiných druhů infekcí. Požitím částeček hovínek - dokonce i nepostřehnutelných - se mohou přenášet bakterie jako escherichia coli a shigella, stejně jako střevní paraziti, například giardie.

McBride doporučuje používat dental dam, aby se riziko co nejvíc snížilo. Dental dam je tenký čtverec, obvykle vyrobený z latexu, který se přikládá na genitálie, včetně zadečku (pokud jste na latex alergičtí, jsou k dispozici i polyuretanové).

Jste-li v nouzi, dental dam si můžete vyrobit také sami - odstřihněte spodní a horní část kondomu a pak ho rozstřihněte podélně, abyste vytvořili čtvercový tvar.

Profesionální tip: "Před zakrytím řitního otvoru ho potřete lubrikačním gelem na vodní bázi (nezničí latex), abyste zvýšili potěšení," říká McBride.

Vyhněte se čištění zubů před i po aktu

Poskytování rim jobu je prý něco jako fluorid u zubaře (s důrazem na "něco jako"). Jinými slovy, podle McBridea si nechcete čistit zuby dvě hodiny před nebo po rimmingu.

"Pokud se vám při čištění zubů dostanou do úst drobné mikrotrhlinky, může to usnadnit přenos pohlavně přenosných chorob," vysvětluje, protože trhlinky představují vstupní bránu pro infekce (totéž platí i pro klasický orální sex).

Zvažte začlenění pohlavních orgánů

Sex je jako podzim v tom, že je to období, kdy vládnou vrstvy. "Vrstvení pocitů během hry je úžasný způsob, jak zvýšit potěšení pro příjemce," říká Queen.

Existuje neomezené množství způsobů, jak přidávat nové a nové pocity, včetně (ale nejen!) svorek na bradavky, vaginálních kolíků, návleků na penis, roubíků s kuličkou, uspokojování pohlavních orgánů rukou a dalších.

Dotýkejte se sami sebe, zatímco se váš partner věnuje vašemu zadečku

"Ať se orálně uspokojovaný dotýká svých předních genitálií, zatímco se jeho partner zapojí do lízání. Více lidí by se mělo při anální stimulaci dotýkat samo sebe," říká Queen. "Může to být nesmírně erotické a příjemné a může to pomoci osobě dosáhnout orgasmu, pokud o to stojí."

Nejlépe se k tomu hodí poloha na všech čtyřech. Ale postačí i nadzvednutý misionář.

Vyhněte se lízání zezadu dopředu

Přidat trochu hrátek s genitáliemi je opravdu zábava (čtěte: orgasmus). Ale vyhněte se lízání zezadu dopředu. Pokud jste žena, už (doufejme) znáte každodenní nebezpečí otírání zezadu dopředu. V případě, že ne: záněty močových cest. U mužů to v rimmingu platí podobně.

Celkově to platí pro orálně-anální kontakt, pokud nepoužíváte dental dam. Při pohybu zezadu dopředu (ale i opačně) může také dojít k přenosu některých pohlavně přenosných chorob z jednoho místa na druhé. Pokud má někdo například vaginální kapavku, může olizováním podélně od vulvy k análu přenést infekční bakterie i do análního kanálu.

Nemluvě o tom, že: Obšťastňovatel by se také mohl nakazit orální kapavkou. Nechť vám to slouží jako připomínka, že než se s někým pustíte do takových hrátek, je dobré si promluvit o aktuálním stavu pohlavně přenosných chorob a také o tom, jaké praktiky bezpečnějšího sexu chcete zavést.

Experimentujte!

Dobrá zpráva: Vždycky se snažte, abyste se mohli seznámit s tím, co se děje, když se vám něco stane: Neexistuje žádný špatný způsob, jak si dát hiney-head! Pokud je to příjemné všem zúčastněným, kteří hledají rozkoš, je to košer. Přesto může být vaše první cesta na analingus avenue zastrašující.

Naštěstí má Kort několik rad, které vám pomohou. "Osoba, která si nechává dělat rim job, by se neměla hýbat, a osoba, která ho provádí, by měla experimentovat s tím, jak dlouho ho chce dělat a jak málo nebo jak hluboko chce, aby se její jazyk dostal dovnitř."

"Oba partneři by měli experimentovat - neustále komunikovat slovy (a zvuky) o tom, co jim dělá dobře," říká McBride. Navíc čím otevřenější budete, tím to bude žhavější.

Nakonec můžete přidat i nějaké erotické hračky

Vyzkoušeli jste to a líbí se vám to? Queen navrhuje příště přidat erotickou hračku. "Nošení malého análního kolíku při přijímání rimmingu může být opravdu příjemné." Anální kolík může vytvořit trvalý pocit plnosti, který přidá na úrovni vzrušení.

Ještě lepší je vyzkoušet vibrační anální hračku. "Vibrace jsou na zadečku slastné. Může být uvolňující a vzrušující," říká. Jen se ujistěte, že pokud si do zadečku něco strkáte, má to rozšířenou základnu. Základna zabrání tomu, aby to vklouzlo až do análního kanálu a do trávicího traktu. "A vyberte si hračku na anální hrátky ze silikonu. Pokud je cítit chemií, nepoužívejte ji, alespoň ne bez kondomu." 

I o svých rimmingových fantaziích si můžete popovídat s uživateli naší erotické seznamky.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.