Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Óda na orgasmus: Co jste o něm nevěděli?

12.leden 2021
Óda na orgasmus: Co jste o něm nevěděli?

Nejnovější studie dokazují, že muži si v posteli užívají mnohem víc než ženy. Určitě to ale můžete změnit. Stačí si přečíst náš článek, prakticky všechno vyzkoušet a dostanete se ke svému spravedlivému dílu rozkoše!

Cesta za orgasmem připomíná spíš maraton než sprint. Z průzkumu Pražského sexuologického ústavu totiž vyplynulo, že přetnout pásku slasti se povede jen šestnácti procentům Češek! Nemluvě o tom, že vaginální explozi ještě nezažilo čtrtnáct procent a přes sedmdesát procent z nich uspokojení už někdy předstíralo.

Jak vidí muži ženský orgasmus?

Podobné výsledky se objevily i v Americe. Celých 72 procent žen si v anketě navíc postěžovalo, že jejich milý vyvrcholí dřív než ony a pak už se je ani nepokusí uspokojit. "Jakmile je hotový, je po sexu," potvrzuje pětatřicetiletá Monika, která s přesně takovým sobcem žije. Problém může vězet v tom, že protějšek vašim potřebám prostě nerozumí, anebo o nich nemá nejmenší tušení.

U mužů spínač slasti pracuje jednoduše a rychle, jenže ženský orgasmus je jiný, připomíná na míru šité večerní šaty. Rodí se pomalu a není zadarmo, ale o to víc vás uspokojí. Nechcete s drahým tenhle "mechanismus" bez servítků probrat? Je si například vědom, že byste ocenily, kdyby během čísla vydržel déle? Podle sexuologů platí přímá úměra: čím delší soulož, tím vyšší šance, že nastane vyvrcholení. Spousta mužů také věří, že k jejich spokojenosti postačí co nejdelší penis. Jenže z průzkumu mezi studentkami lékařské fakulty vyplynulo, že u 84 procent žen nehraje velikost penisu při dosahování orgasmu žádnou roli. 

Mnohem víc si cení doteků na správných místech a laskání ve správném rytmu. Klíč ke svému blahu má nejspíš každá žena, jen ho musí vylovit z kapsy. A měla by to stihnout do 8. srpna, protože v ten den se slaví Mezinárodní den ženského orgasmu.

Zajímavosti o ženském orgasmu

Jistě, některé ženy nepotřebují mít orgasmus úplně pokaždé a užívají si sex i bez něj. Ale kdo by nechtěl zažívat orgasmus častěji? Pomůžou následující čtyři tipy.

  • Připomínejte si, jak ho vzrušujete. Ať řve jako tygr, nebo prožívá slast potichu, pohled do jeho tváře vám řekne, že je vzrušený. Díky vám! Tohle vědomí vás může posunout blíž k vyvrcholení.
  • Nebojte se mu povědět, co vás rozpaluje. Pokud například chcete, aby vám v posteli nadával, neznamená to přece, že byste to strpěla mimo ložnici.
  • Spousta žen uvádí, že si sex víc užijí, když si uvolní tělo i mysl trochou alkoholu. Ale pozor, po vypití víc než dvou sklenic vína touha klesá!
  • Zhluboka dýchejte a představujte si, jak vám energie proudí přímo do intimních partií. Zní to možná zvláštně, ale zaplaví vás chtíč!

Když s partnerem nepřichází orgasmus, co je nejčastější překážkou?

Jak odpověděly ženy na to, co jim nejčastěji brání v orgasmu při sexu s partnerem.

50 % - Cítím, že jsem blízko, ale vyvrcholení nikde.

38 % - Chybí mi stimulace klitorisu.

32 % - Nedokážu se uvolnit nebo se strachuju, jak vypadám.

35 % - Partner vynechává věci, které mě vzrušují.

Jak zaručeně dosáhnout u ženy orgasmu?

Jak dosáhnout vrcholu s partnerem? Návod pro vás!

Podejte si ruku

Jestli potřebujete při pronikání laskat klitoris, sáhněte si do klína klidně sama. Máte ho pohodlně na dosah třeba při milování vleže na boku nebo na všech čtyřech.

Milujte se před odchodem na večírek, ne až po návratu domů

Alkohol sice vyburcuje touhu, jenže po jeho požití se vám prokrví genitálie a tkáň zduří, takže do vás partner nezapluje tak hluboko, jako když jste střízlivá. A to může některým ženám ztěžovat cestu k vyvrcholení.

Navlhčete se

Téměř padesát procent žen udává, že když použijí lubrikant, snadněji dospějí k orgasmu.

Požádejte ho, aby do vás během orálního sexu zavedl prst (nebo dva)

Kombinované dráždění zvyšuje pravděpodobnost, že zasténáte rozkoší.

Nechť se věnuje i stydkým pyskům

Tkáň poštěváčku se táhne dolů podél stydkých pysků ve tvaru obráceného písmene V. Požádejte proto partnera, aby vám při orálním sexu hnětl nebo olizoval stydké pysky.

Milujte se ráno

Spousta žen prožije rozkoš spíš těsně po probuzení než před usnutím. Jste odpočatá, uvolněná, nemyslíte při sexu na kolegyni, která vás naštvala...

Sledujte svůj menstruační cyklus

Proč? Protože třináctý den (těsně před ovulací) vám stoupne hladina testosteronu. Díky němu vás zaplaví větší chuť na sex a i vyšší šance na orgasmus.

Spěte s laskavými muži

Z amerického průzkumu vyplývá, že 75 procent žen snadněji dosahuje orgasmu s mužem, kterého mají rády a důvěřují mu. I když zrovna s nikým nerandíte, vyberte si laskavého, ohleduplného milence, kterému na vás záleží a vy se s ním cítíte v bezpečí. A dívejte se mu při sexu do očí. Pocit intimity okamžitě vzroste.

Masturbace ženám dopomůže k orgasmu

Orgasmu ale můžete dosáhnout i při sólové jízdě

Tohle je fakt: ženy, které běžně masturbují, mívají při sexu s mužem menší problémy s vyvrcholením. Dobře totiž znají své tělo a umějí nezkušeného milence zasvětit.

Změňte polohu

Neomezujte se na masturbaci vleže na zádech jen proto, že se tak většinou uspokojují ženy ve filmech. Jestli jste poprvé v životě dosáhla orgasmu tím, že jste třela rozkrokem o polštář nebo opěradlo křesla, klidně si dopřejte úplně stejnou jízdu.

Škádlete se

Přiveďte se na pokraj orgasmu, třeba drážděním klitorisu (klidně si předtím dejte jednu sklenku bílého vína), přestaňte, chvíli počkejte a začněte od začátku. Čím déle se ve vás rozkoš rodí, tím má pak výbušnější efekt.

Zapojte představivost

Díváte se pokaždé na stejné porno nebo používáte stejnou hračku? Obojí odložte a spoléhejte jen na vlastní ruce a fantazii. Když přijdete na erotickou představu, která vás opravdu vzrušuje, vybavte si ji vždycky, když chcete skočit do ráje.

Dělejte Kegelovy cviky

Rytmické zatínání vaginálních svalů vám vážně zařídí mocnejší rozkoš. Když si při cvičení v hlavě pustíte svoji osvědčenou vizi, můžete si zařídit orgasmus, aniž byste se sama sebe dotkla!

Pořiďte si nový "nástroj"

Vyzkoušejte novou erotickou pomůcku. V našem magazínu v sekci Erotické pomůcky najdete spoustu tipů na erotické hračky pro ženy, které přivodí ten nejskvělejší orgasmus. Velmi oblíbené jsou hračky, které pracují s podtlakem, a tak simulujé orální sex, který obecně většinou ženy milují.

Získejte slast při cvičení

Jasně, můžete ho prožít i při obyčejném cvičení. Především ale u některých konkrétních cviků, při kterých zatínáte ty správné svaly. Potěšení a hubnutí najednou? To bere každá! Tady jsou dva z nich!

Zvedání kolen

V posilovně použijte posilovací stojan na břišní svaly, takzvaný captain's chair. Zapřete se o lokty a zatněte břišní svaly, jako byste se snažila co nejvíc sevřít žaludek. Zvědněte kolena a záda tiskněte k opěradlu. Pak se vraťte do výchozí pozice. Zopakujte dvacetkrát.

Nohy vzhůru

Lehněte si na záda s rukama podél těla. Propnuté nohy zvědněte tak, aby svíraly s trupem devadesátistupňový úhel. Mírně pokrčte nohy a spouštějte je níž. Jakmile se vám začnou prohýbat záda, vraťte se do výchozí pozice. Zopakujte desetkrát.

Promluvte si o sexu

Pohybuje se ve vás... A vy z toho nejste úplně nadšená. Jak mu proboha máte povědět, že dělá něco špatně? Zrušte rozpaky a promluvte.

Měl orgasmus, ale vy ne a chcete ho...

Dejte mu pár minut na zotavenou, polibte ho a povězte: "A teď jsem na řadě já." Pak mu podejte vibrátor s pokynem: "Tímhle se mě dotýkej přesně tady."

Partner nedělá to, co potřebujete

Ukažte mu, co vám dělá dobře. Třeba oznamte, že chce být nahoře, abyste mohla podle libosti zpomalit nebo zrychlit tempo. Protože poloha, ve které ženy nejčastěji při sexu dosahují orgasmu, je právě na koníčka. Nebo ho můžete navigovat: "Pomaleji..." A chvalte: "Takhle se mi to líbí..."

Naučte svého partnera, jak chcete uspokojit

Cítíte, že dnes večer to prostě nepůjde

Pošeptejte mu: "Chci, aby ses udělal." Po akci se ho zeptejte: "Zkusíme to znovu ráno?"

Jak ženy nejčastěji dosáhnou orgasmu?

39 % když masturbuje rukama nebo pomocí erotické hračky

20 % při pronikání a současném dráždění klitorisu

Kdy ženy poprvé prožily orgasmus?

Méně než 11 let - 9,5 %

11-13 let - 14 %

14-16 let - 19 %

17-19 let - 27 %

20-24 let - 18 %

25-29 let - 4 %

30-34 let - 1 %

35-40 let - 0,5 %

Nepamatuji si - 7 %

A co stimulace bodu G?

Existuje, nebo ne?! Jeho slavná propagátorka Beverly Whipple s ním udělala pěkný humbuk.

Když v roce 1992 americká sexuoložka Beverly Whipple ve své knize The G Spot představila bod G, vypuklo šílenství. Od té doby se vědci hádají, jestli "spínač slasti" existuje, nebo se jedná o fámu. Mělo by jít o oblast, která se nachází asi 5 centimetrů hluboko na přední straně vagíny, má zhruba 5 centimetrů v průměru a její dráždění vyvolává ženskou ejakulaci a orgasmus. Jenže v roce 2012 se v americkém časopise Journal of Sexual Medicine objevila studie, z níž vyplývá, že bod G je nesmysl! Autoři práce uvádějí, že jde jen o základ klitorisu uvnitř vagíny. Co na to propagátorka bodu G?

"Ano, dnes už bych informovala spíš o oblasti G," přiznala. Proč? Na malém prostoru je vtěsnáno hodně tkáně a nervů, například Skeneho žlázy (neboli ženská prostata) a vnitřní části klitorisu. Sečteno a podtrženo: Orgasmus vyvolaný bodem G a klitorální výbuch slasti spolu souvisejí. Takže přestaňte hledat konkrétní místo a prostě se soustřeďte na doteky a dráždění, které vám dělají dobře.

Nepřicházejte zbytečně o orgasmus s partnerem a najděte si ho na erotické sex seznamce!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.