Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

O čem byste neměli mluvit bezprostředně po sexu

10.březen 2019
O čem byste neměli mluvit bezprostředně po sexu

V našem magazínu dostáváte spoustu rad, jak si užít ten vůbec nejlepší sex. Ale málokdy se věnujeme tomu, co dělat po sexu. A znáte to, ženy si většinou chtějí povídat, zatímco muži chtějí spíše spát. O čem nemluvit, o čem mluvit a co dělat?

Co budete dělat po sexu, to především záleží na tom, v jakou denní dobu jste si to rozdali. Pokud ráno, pravděpodobně nebude mít na žádné povídání čas, protože následuje odchod do práce nebo jiné povinnosti. Ani odpoledne často nemá člověk úplně čas nebo chuť se povalovat v posteli s povídat si. Zato večer, v klasickou dobu, kdy si nejvíce lidí užívá sex, je toho času poměrně hodně, a to i když vezmete v potaz, že byste měli usnout co nejrychleji, protože zítra brzy vstáváte. 

Již jednou jsme se věnovali hygieně po sexu ve článku Jaké hygienické návyky před a po sexu jsou špatné?, takže hygienu dnes necháme stranou a zaměříme se spíše na to, o čem se rozhodně nebavit. Když ležíte oba v posteli, ať už po sexu nebo ne, a povídáte si spolu, říká se tomu pillow talk. Pillow znamená polštář a talk je rozhovor, mluvit. Takže v překladu by to bylo něco jako polštářový rozhovor. Při takové chvilce si toho můžete říct opravdu hodně, někdy krásné věci, jindy se ale dokonce můžete začít hádat. Ale tato chvilka po sexu by měla být krásná, protože si užíváte dozvuky hezkých pocitů ze sexu a odpočíváte.

Ale právě díky endorfinům, hormonům štěstí, které se vám po sexu ženou tělem, můžete mít pocit, že právě teď je vhodná doba na to, abyste řešili závažnější témata, například to, jak definovat svůj vztah, který spolu máte, protože jste to ještě neudělali. Začne se vám honit hlavou, zda jste jen kamarádi s výhodami, milenci nebo zda se to přehouplo do něčeho víc. Ale věřte, že v tuto chvíli opravdu není vhodná doba se o tom bavit!

City, city, city

Ano, za všechno mohou city a naše zranitelnost. "Nikdy nejsme zranitelnější než v průběhu sexu, což zahnruje i dobu bezprostředně před a po sexu," říká Eliza Boquin, vztahová a sexuální terapeutka a zakladatelka The Flow & Ease Healing Center. "To je důvod, proč bychom se měli vyhýbat určitým tématům, které mohou způsobit, že se před námi partner emocionálně uzavře nebo nám sice odpoví, ale rozhodně ne upřímně," doplňuje Boquin. A zajímá vás, kterým tématům se přesně vyhnout? Ty si rozepíšeme níže. A nezapomeňte, že nezáleží na tom, zda jste se právě vyspali se svým dlouholetým partnerem, kamarádem s výhodami, milencem nebo s někým, s kým jste si užili pouze sex na jednu noc. Všichni jsou lidé a všichni to mají nastaveno stejně. 

Kterým tématům se bezprostředně po sexu vyhnout?

Nekritizujte výkon svého partnera

I když to, co jste právě zažili, byl váš nejhorší sex v životě, druhému to určitě neříkejte. Možná si je sám vědom svých nedostatků. Citlivější lidé nebo lidé s nízkým sebevědomím by to mohli vzít v tuto chvíli opravdu špatně. Jestliže to nebyl váš dlouhodobý partner, už nikdy se s ním nemusíte znovu vidět a už vůbec spolu nemusíte znovu spát. Občas vás ale člověk požádá, abyste váš společný sex zhodnotili (což by také neměl dělat, pokud se nedokáže vyrovnat s negativní odpovědí), takže i když si o to v podstatě řekl, milosrdná lež neublíží. Určitě to ale nepřehánějte, neříkejte, jak to bylo skvělé, úžasné a že byste si to rádi zopakovali znovu, když to tak nebylo. Zkrátka řekněte, že to ušlo, bylo to ok, v pohodě a tak dále. Ani do toho nezatahujte škálu od 1 do 10, protože váš život se takto škatulkovat nedá, stejně tak ten sexuální. 

Někdy je lepší po sexu raději hned usnout, než se bavit o věcech, které vyvolají hádku

I když se jedná o dlouhodobého partnera a jedno číslo se vám nelíbilo, nekritizujte ho. Možná neměl svůj den, a tak se nedokázal pořádně uvolnit a oddat se tomu. A jestliže problémy ve vašem společném sexuálním životě přetrvávají, měli byste si o nich promluvit, ale určitě ne před, během nebo po sexu.

Ani nijak nekomentujte jejich tělo

Velmi blízké téma tomu předchozímu. Ženy by neměly komentovat velikost penisu, muži zase velikost prsou. Ani jedno pohlaví by se tomu druhému nemělo vysmívat za jakékoliv nedostatky na těle toho druhého. Nikdo není dokonalý, i když se o to mnoho lidí plastickými operacemi snaží. V dlouhodobém vztahu se vám tohle ale po sexu asi nestane, protože tělo svého partnera znáte dobře, ale můžete provést něco stejně hrozného - a proto nikdy po sexu nekomentujte změny na těle svého partnera! Dobře, přibral "pár kilo" a určitě nejste jediní, kdo si toho všiml. Ale to, že je na čase jít do posilovny nebo začít jíst méně tučných jídel, mu můžete připomenout kdykoliv jindy. Právě s vámi sdíleli velmi intimní chvilku a nechtějí slyšet nic víc než obdiv nebo uznání. Pokud pro ně taková slova nemáte, raději buďte zticha.

Vyhněte se všem tématům, která by mohla vyvolat konflikt nebo kvůli kterým se často hádáte

Právě díky dobré náladě po sexu máme tendenci mluvit o tématech, při kterých se s partnerem často hádáme nebo předpokádáme, že se kvůli nim hádat budeme. Ale věřte, že tato dobrá nálada neovlivní názor prostějšku, naopak to celou dobrou náladu zkazí a vy máte po pěkném sexu (ke kterému tyto chvilky "po" rozhodně patří). Tato doba opravdu není lepší, než kterákoliv jiná, i když se vám to může tak zdát...

Nebavte se o předchozích sexuálních zkušenostech

Když už jste si užili sexu, proč se o sexu nebavit, že ano? Ale nikdo nechce slyšet porovnávání s vašimi ex, protože to je přesně to k čemu by to ve finále vedlo. Je sice důležté s partnerem svou sexuální historii probrat, ale ne okamžitě po sexu. Jestli vám v sexu chybělo něco, co máte rádi nebo po čem toužíte, zkuste si najít jinou vhodnou dobu, třeba až budete trávit nudné nedělní odpoledne na gauči a nebudete mít o čem jiném si povídat.

Vyvarujte se po sexu některým tématům, abyste měli pěkný zážitek

Nevyužívejte to jako příležitost k tomu, aby souhlasili s něčím, co předtím odmítli

Je to velmi podobné jako téma, které by mohlo vyvolat konflikt. Pokud po partnerovi něco chcete, ale předpokládáte, že to odmítne, nebo vás dokonce už odmítl, neptejte se ho po sexu znovu. Nejen, že to bude vypadat, že jste využili sexu k tomu, aby změnil názor, ale ono to tak opravdu bude, ačkoliv si to třeba nebudete uvědomovat, protože jste to udělali podvědomě. Obzvláště pokud se jedná o nějaké vážnější téma, tak ani dobrá nálada po sexu partnera nepřesvědčí a naopak ho to rozhořčí, že jste si vybrali takovou chvíli. Bude se cítit, jako byste s ním manipulovali nebo ho do něčeho nutili.

Neptejte se jich, kde se to, co dělali, naučili

Když se nad tím zamyslíte, tak je to opravdu stupidní otázka, no ne? Kde by se to měli naučit? Maminka nebo tatínek je to naučili? Těžko (snad). Jasně, je to spíše řečnická otázka, na kterou člověk ani neočekává odpověď, ale kdo chce slyšet o tom, že je to naučil naučil jejich ex, protože ten/ta byli na sex opravdu mistři. Dokázali tohle a tamto a vyzkoušeli spolu spoustu různých poloh a praktik. Tohle chcete poslouchat? Jestli ne, tak se na to raději vůbec neptejte, protože i takové odpovědi se vám může dostat.  

Nediskutujte o budoucnosti vašeho vztahu (ať už je jakýkoliv)

Jestliže jste si šli užít sex na jednu noc, váš protějšek to měl pravděpodobně stejně. Až se budete loučit, můžete se zeptat, zda si s vámi nevymění telefonní číslo a respektovat, když chtít nebude. O tom to prostě je. Určitě se ale neptejte ihned po sexu, co bude dál. Stejně tak není vhodné tuto otázku vytahovat třeba u kamarádů s výhodami, protože tam je budocnost často nejistá a je to téma, o kterém se buď nebudete bavit vůbec nebo se o něm musíte bavit vážně. Ale rozhodně ne hned po sexu, ačkoliv vám může připadat, že jste se s tímto člověkem díky sexu více sblížili. No a nakonec tu máme opět dlouhodobý vztah. V tomto případě budoucnost znamená většinou koupi domu nebo děti, občas i změnu práce. Ale rozhodně nejhorší z těch tří je téma děti, obzvláště v případě, kdy jeden dítě chce a druhý ne. Děti vznikají sexem, proto je toto téma v tuto chvíli tak moc citlivé. I když se budete muset třeba hodně držet, abyste o tom nemluvili, určitě se vám to vyplatí.

Sex představuje nádherné, intimní, společně strávené chvíle, kdy jsme šťastní a naprosto oddaní svým pocitům. Nenechte si je zkazit tím, že nebudete přemýšlet nad tím, co říkáte. V praxi si to můžete vyzkoušet třeba díky sex seznamce, na které si můžete najít partnera na sex a trénovat tak chvilky po sexu.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.