Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Nezdravá sexuální náklonnost k sériovým vrahům

5.březen 2019
Nezdravá sexuální náklonnost k sériovým vrahům

Občas člověka překvapí, co vše může lidi přitahovat. Dnes bude řeč o lásce ke kriminálníkům, sériovým vrahům a o tom, jak nám internet a především televize tyto osoby romantizují. Jestliže se vám to zdá za hranicí vašeho chápání, pak se s tímto problémem zkuste ve článku seznámit více, abyste pochopili, co k tomu lidi vede.

Vždycky byli lidé tak trochu fascinovaní jinými lidmi, kteří dělali nějaké zlé nebo zakázané věci. Obzvláště ženy jsou spojovány s tím, že chtějí, aby muž měl kousek toho špatného v sobě. V posledních letech se to ale rozmohlo trochu víc, než je zdrávo, a lidé oslavují opravdovou kriminalitu. Existuje mnoho filmů, dokumentů nebo minisérií o těch nejtemnějších momentech lidstva a o tom, jaké bylo pozadí a život jednotlivých zločinců. Pokud se na ně podíváte, rozhodně to z vás nedělá špatné lidi. Ale někteří jsou až fascinováni sériovými vrahy a tento zájem se kříží se sexuální přitažlivostí. Tento problém se dá také nazvat hybristofílie.

Když se podíváte na internet, můžete najít spoustu příkladů tohoto chování. Většinou se jedná o ženy a dívky, které obdivují nějakého ze sériových vrahů. Na Twitteru podlézají Jamesu Holmesovi, který střílel v divadle v Coloradu. Dveře se netrhly ani během uvěznění Stevena Averyho, který měl mnoho přítelkyň a snoubenek, nebo se třeba zaměřte na vysoký zájem o seriálovou stalkerskou postavu Joeho (Penn Badgley) ze seriálu You. Posledním z našeho výčtu sexuálních přitažlivostí k "nesprávným lidem" je sériový vrah Ted Bundy. Je to 30 let od doby, co byl popraven, ale v poslední době se stal opět do popředí a těší se velkému zájmu. Může za to dokumentární série od Netflixu, která se jmenuje Conversations With a Killer: The Ted Bundy Tapes a vyšla v roce 2019. Ted Bundy se tak otevřel úplně nové generaci lidí, kteří byli před 30 lety moc mladí a nepamatují si ho ze zpráv nebo ještě nebyli ani na světě. 

Zájem o Teda Bundyho ale není ničím úplně novým. Jednou z nejpozoruhodnějších věcí na tomto seriálu je to, že hned zpočátku Bundyho označují jako pěkného, dobře vypadajícího a atraktivního. Tak tomu bylo také v archivních zprávách ze sedmdesátých a osmdesátých let obsažených v seriálu. Nedávno musel Netflix na svém Twitteru upozornit, že jejich streamovací kanál obsahuje mnoho filmů a seriálů, kde najdete atraktivní muže, kteří ale nebyli usvědčenými sériovými vrahy. Sami si všimli lidí, kteří začali Bundyho obdivovat, uznávat ho nebo po něm toužit.

Když se ale naprosto nezaujatě na Bundyho podíváte, zjistíte, že je to vlastně naprosto průměrně vypadající chlap. Co ale tedy ženy vede k sexuální přitažlivosti k němu a ostatním násilníkům? Odpovědi poodkryjí experti.

Proč se objevuje tato přitažlivost?

Zjistilo, že důvodů k sexuální přitažlivosti k sériovým vrahům a jim podobným je několik. Jedním z nich je, že mnoho z nich je vnímáno jako velmi okouzlující. "Lidé, zejména ženy, jsou sexuálně přitahovány k sériovým vrahům, protože vysoká intenzita jejich kouzla dosáhne úrovně vzrušení, což je opojné", říká Dr. Fran Walfish, rodinný a psychologický terapeut z Beverly Hills, autor knihy The Self-Aware Parent. 

Podle kriminoložky Dr. Melissy Hamilton z University of Surrey School of Law jsou sérioví vrazi často velkými manipulátory. "Jsou-li krásní, pravděpodobně se naučili využívat tuto krásu ve svůj prospěch, aby byli schopni přitahovat, svádět a ovládat ženy," říká Hamilton. "Ted Bundy je toho jasným příkladem. Krásní muži, kteří vždy dostali pozitivní a důvěřující pozornost, se mohou stát sebevědomější, což je samo o sobě dalším faktorem, který přitahuje důvěru žen." Hamilton poznamenává, že to všechno je genderové: Přitažlivost ženských sériových vražedkyň (které jsou určitě méně početné) není známa, že by se vyskytovala. 

Co ženy přitahuje k sériovým vrahům?

Ale kromě okouzlení jsou také lidi fascinováni silou, která proudí z toho, že byli schopni vzít tolik životů. "V lidských dějinách je poměrně nové to, že schopnost zabít a naopak nebýt zabit, nezáleží přímo na postavení člověka ve společnosti," říká Howard Forman, forenzní psychiatr v Montefiore Medical Center. "Proto nějaká přitažlivost k násilníkům může představovat v podstatě sebeobranu a součást evoluce."

Podle Hamilton násilný muž značí dlouhověkost a schopnost zajistit svou rodinu, protože násilí znamená fyzickou sílu, schopnost přežít v těžkém světě a ochotu dělat to, co je nezbytné k obraně sebe a jeho rodiny. Existuje také modernější kulturní úhel: lákadlo napravení špatného chlapce. "Mnoho kultur zdůrazňuje, že ženskost je sama o sobě definována schopností krotit divokého člověka, stejně jako podporovat jeho 'usazování' se ženou a rodinou," vysvětluje Hamilton. "Nepodložené důkazy v případech žen přitahující sériové vrahy naznačují, že vyjadřují touhu změnit ho k lepšímu."

A nakonec je tu sláva

"Celebrita je obecně pro mnoho lidí velmi atraktivní," vysvětluje Forman. "Lidé nemusí jen vidět člověka jako zlo, ale jako člověka, který má kulturní význam a nabízí možnost uniknout rutině každodenního života."

Hamilton souhlasí a dodává, že známost a sdružení se slavnou osobou spojené s tím, že se daná osoba nachází ve vězení a je nepravděpodobné, že by někdy byla propuštěna, a proto nemůže být násilná vůči jim nebo jejich dětem, může být dalším důvodem. To může obzvláště platit pro ženy, které mají vlastní traumatické zkušenosti s muži, a ty se takto mohou chovat podvědomě. Je totiž v bezpečí za mřížemi, kde jim nemůže ublížit, ale na druhou stranu je nemůže ani podvádět, alespoň ne sexuálně ve fyzické rovině.

Ano, i dobře vypadající lidé dokáží dělat hrozné věci

Další zajímavou součástí Netflixové dokumentární série o Bundym bylo to, jak některé ženy, které se zúčastnily rozhovorů - zejména ty, které se rozhodly osobně zúčastnit jeho soudního procesu - uvedly, že mají pocit, že je příliš atraktivní na to, aby zavraždil, znásilnil a zmrzačil více než 30 žen. "U sériových vrahů vyvolávajících okouzlení spojené s hezkým vzhledem, jako v případě Teda Bundyho, je často pro lidi těžké uvěřit, že se skutečně dopustili hrozných zločinů," vysvětluje Walfish. Vzhledem k šarmu, dobrému vzhledu a zvýšenému vzrušení začne mnoho žen "bláznit" nebo popírají, že by sociopat tu špatnou věc opravdu udělal. Podobně, jako máme podmíněno, že spojujeme dobrý vzhled s dobrým chováním, děláme to i naopak. Hamilton ještě dodává: "Nakonec bychom tedy spíše odpustili vinu pěkně vypadajícímu muži než nějakému nepěknému."

Nenechte se zmást vzhledem sériových vrahů!

Hamilton dále vysvětluje, že studie naznačují, že lidé mají tendenci důvěřovat atraktivním lidem (jako heuristický nástroj) - což znamená kognitivní hru, která nám umožňuje rychle učinit úsudky. "Důvody, proč samotná fyzická krása je podvědomá nebo polovědomá stopa pro poctivost, jsou vysvětlena evolučními vědami," vysvětluje. "Vnější známky krásy naznačují dobré geny, vynikající fyzické zdraví, pozitivní rodičovskou péči a genetickou pravděpodobnost produkce hezkých a zdravých dětí." Navíc Hamilton říká, že pohlednost u mužů je také vnímána jako ukazatel přístupu k penězům

Další film a navíc sexy herec?!

S Tedem Bundym se v roce 2019 roztrhl pytel. Nejen, že nás Netflix seznámil s originálními video a audio nahrávkami, ale navíc v tomto roce vyjde ještě jeden film, ve kterém bude Ted Bundy hlavní postavou. Jmenuje se Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile. Víte, co je na tom ale nejhorší? Hrát ho bude Zac Efron který je považován za jednoho z nejvíc sexy herců. Takže se můžeme připravit, že se situace se sexuální náklonností k sériovým vrahům bude ještě zhoršovat. A když se nad tím zamyslíte, myslím, opravdu zamyslíte, nepřijde vám to hrozné? Člověk, který zmanipuloval, znásilnil a zavraždil přes 30 žen (odhaduje se dokonce 100 a více) a tisíce lidí po celém světě ho najednou budou uznávat. K Tedovi Bundymu se rozhodně vrátí sláva, ale ne ta, jaká by se dala z jeho činů předpokládat.

První a druhá řada seriálu You

První řadu seriálu You jste mohli shédlnout již na podzim roku 2018. Další řada vyjde také tento rok, stejně jako výše zmíněný film. Již první řada odstartovala mánii. Lidé nedali dopustit na Joeho, pěkného a na první pohled sympatického mladého muže, který se nechal unést "zachraňováním" Beck, ženy, kterou se stal posedlý. Chtěl, aby se do něj Beck za každou cenu zamilovala a bezmezně ho milovala, a udělal pro to cokoliv. Mnoho online reakcí na Joea je ale znepokojujících. Mladé dívky ho spojovaly s hashtagem #bae (berou to jako zkratku pro babe, tudíž zlato, zlatíčko). Penn Badgley sám musel v rozhovoru pro New York Times upozornit na to, že romantizování sériového vraha není zdravé chování. 

Oba, Ted Bundy i Joe Goldberg, věděli, že je společnost nebere jako hrozbu. Byli arogantní, velmi všímaví a lidi dokázali naprosto zmást tím, jak vypadali a jak mluvili. Mistři manipulátoři.

Pokud se vám stane, že se přistihnete, že vás přitahuje Ted Bundy, jiný sériový vrah nebo kriminálník, raději se vraťte o krok zpět, celé to přehodnoťte a pokuste se zjistit, z čeho tato přitažlivost plyne. A jak zmínil Netflix na svém Twitteru, existuje mnoho mužů, kteří si zalouží váš obdiv a pozornost a nejsou sériovými vrahy. Až se budete seznamovat s mužem nebo se ženou, dávejte velký pozor na jejich chování a zda nesází jen na to, jak vypadají a jak mluví.

[Lil]

Zdroj:

https://www.csfd.cz

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.