Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Nespokojenost s vlastním tělem ovlivňuje váš sexuální život

23.červenec 2019
Nespokojenost s vlastním tělem ovlivňuje váš sexuální život

Hodně lidí se v určité fázi svého života cítí nespokojeno se svým tělem. Často ale začnou dělat něco pro to, aby byli opět spokojení, nebo tento stav sám přejde. Někteří lidé jsou ale se svým tělem nespokojeni permanentně a to je pak velmi negativně ovlivňuje při sexu a všech dalších intimních chvilkách. Co s tím?

V posledních letech, možná než kdy víc, nás média, internet i sociální sítě tlačí do toho, abychom žili zdravý způsob života a měli šíthlou postavu. Kdo toto nesplňuje, může (ale také nemusí) zaregistrovat zvláštní nebo nesouhlasné pohledy lidí, kteří jsou tímto způsobem života někdy až posedlí. Měli bychom ale opravdu všichni mít štíhlou postavu? Měli bychom do sebe cpát jen zeleninu, když nám to nebude přinášet vůbec žádnou radost?

Určitě ne. Život žijete jen jeden. Ano, když to s nezdravým jídlem budete přehánět, budete kouřit a ještě to přehánět s alkoholem, pravděpodobně se dožijete nižšího věku. Ale pokud jste celý život dělali to, co vás činilo šťastné, tak jste možná prožili lepší život než ti, kteří se neustále řídili nějakými pravidly a nic si neužili, ale žili déle. 

To jen tak na úvod. Nicméně nespokojeni se svým tělem nejsou pouze lidé s kily navíc (pokud je to tedy trápí), ale i lidé, kteří mají na svém těle cokoliv jinak než je ukazováno na přehlídkových molech nebo na krásně vyretušovaných fotografiích v časopisech a na internetu. Může se jednat třeba o strie, které se mohou vyskytnout na různých částech těla z důvodu rychlého napnutí kůže, buď při růstu, nabrání váhy nebo při těhotenství, nebo se může jednat o pihy a znaménka, jizvy a jakékoliv tělesné anomálie. V sexuálním životě se pak často lidé potýkají s nedostatkem sebevědomí kvůli velikosti nebo tvaru přirození, ženy také kvůli příliš malým, ale i příliš velkým prsům.

Zhasnuté světlo při milování jako záchrana

A co pak lidé v těchto intimních chvilkách dělají? Někteří se jim vyhýbají úplně. Nejčstěji se ale potkáme s tím, že se zásadně milují jen v noci a se zhasnutým světlem. Expertka na randění a vztahy, Sarah Louise Ryan, říká, že mít sex ve tmě je mnohem běžnější, než si myslíme. Většinou je to právě kvůli tomu, jak sebevědomí jsme ohledně našeho těla a toho, jak vypadáme nazí. 

Někomu vyhovuje sex ve tmě, protože se stydí za své tělo

24letá Anna říká, že jí trvalo velmi dlouho, než se cítila dobře s rozsvícenými světly. "V mém předchozím vztahu jsme se cítila velmi nesebevědomě ohledně svého těla a ze zhasnutých světel se stal zvyk. Bylo mi fajn, když jsem nemusela ukazovat své tělo a měla jsem stále větší strach z toho, že budu muset mít sex při světle. Vůbec tomu nepomohlo ani to, že můj ex nikdy neskládal mému tělu komplimenty. Bylo jednodušší mít tedy sex ve tmě, takže jsem té situaci nikdy nemusela čelit." svěřuje se.

Nicméně momentálně se Anna nachází ve zdravém vztahu, ve kterém se nebojí mít sex při světle, a dokonce si to oblíbila. "Teď jsem s někým, kdo neustále skládá mému tělu poklony tak, že se mě dotýká nebo mě chytne, a to při jakékoliv příležitosti. Navíc říká, jak moc miluje mé tělo a díky tomu se cítím sebevědomá. Vím, že bychom se neměli spoléhat pouze na názor ostatních, co se týká sebevědomí ohledně našich těl, ale právě tohle bylo to popostrčení, co jsem potřebovala, abych se mohla svléknout v prosvětlené ložnici," vysvětluje.

Další žena, 26letá Hilary, říká, že rozsvícená světla v ložnici pro ni znamená jedno velké NE: "Není to tak špatné, pokud je to tlumené osvětlení, ale jinak to u mě není možné. Je to vlastně nejblíže, jak se ke člověku můžete dostat a všímáte si i malých věcí, které vám jinak uniknou. Jako někdo, kdo se extrémně stydí, cítím se celkem paranoidní ohledně toho, jak vypadám, obzvláště v takto zranitelné situaci."

Ale to, že se v posteli stydíte, nemusí mít pouze efekt na to, že budou zhasnutá světla, ale může to také ovlivňovat osobu, se kterou spíte. Corry se svěřil, že jeho partnerka chce mít vždy světla zhasnutá, a on z toho úplně šílí: "Jsem z toho smutný. Náš sex je velmi vášnivý a chtěl bych být schopný ji u toho vidět. Bojuje s nesebevědomím a se vzhledem svého těla, ale já si myslím, že je neuvěřitelně atraktivní. Myslím, že mi úplně nevěří s jejím tělem."

Je to k naštvání, když se tak moc stydíte, že se před svým partnerem ani nesvléknete, dokud jsou světla rozsvícená, ale dá se s tím něco dělat, abyste se cítili pohodlněji. Mimochodem, nejedná se pouze o ženy, které chtějí mít při sexu tmu, ale je jich naprostá většina.

Sarah radí: "Je důležité si uvědomit, že milovat sami sebe jako první je zásadní a až poté můžeme dát lásku někomu jinému. Cokoliv, co cítíme, že nám chybí, se následně odráží na tom, co chceme po našem partnerovi, a někdy je to břímě, které je v milostném životě velmi těžké nést. Když popřemýšlíte nad tím, jak moc máte sexu s určitou osobou ve tmě oproti sexu ve dne nebo s rozsvícenými světly a zjistíte, že hodně, zeptejte se sami sebe proč."

Milujete se pouze ve tmě nebo v šeru? Změňte to!

Změňte to, milujte se při rozsvícených světlech!

Sarah navrhuje, že byste si měli udělat seznam, proč jste vyděšeni z toho mít sex při světle a měli byste k sobě být naprosto upřímní. "Je opravdu něco zvláštního na tom, když zahodíme popírání a vystoupíme ze tmy (v ložnici) tím, že uznáme, co nás vede k tomu, abychom se drželi důvěry a byli naším nejlepším já. To zahrnuje i sebevědomí ohledně svého těla v ložnici." Je důležité, abyste komunikovali se svým partnerem a dobrým způsobem, jak se dostat k jádru věci, je sdílení tohoto seznamu se svým partnerem. 

Komunikace je klíčová, a pokud váš partner neví, co se děje s vaším sebevědomím, neporozumí ani tomu, co se odehrává ve vaší hlavě a jak tím může být postižen váš sexuální život. A tato komunikace nepomůže jen člověku, který chce sex se zhasnutými světly, ale i jeho partnerovi.

Tudíž, pokud jste stejně jako Cory zjistili, že jste naštvaní, protože vám váš partner nevěří s jeho tělem, je důležité, abyste si s ním sedli a popovídali si o tom. Řekněte mu, jak se cítíte, ale nemanipulujte se situací tak, aby cítil vinu. Dejte najevo, že rozumíte tomu, že má určité nejistoty. Také ho uklidněte. Řekněte mu, proč byste si rádi užívali intimní chvilky s rozsvícenými světly, proč ho chcete vidět a jak milujete jeho tělo.

Jestliže jste ta osoba, která chce u vás doma světla zhasnutá, měli byste si také projít takovou konverzací. Zeptejte se ho, co má rád na vašem těle. Vždy si ale pamatujte, že sebeláska a sebevědomí jdou s tím, že vás (a vašeho tělo) má někdo rád, ruku v ruce. Když budete vědět, že jsou tu některé části vašeho těla, které miluje, vám může ale pomoci, abyste je ukazovali - a to i když se bude jednat o části těla, kvůli kterým jste předtím cítili nejistotu. 

Pokud jste předtím vždy měli sex pouze ve tmě, může být cekem děsivá představa, že najednou ho budete mít v plně prosvětleném pokoji. Jděte na to pozvolna. Sarah navrhuje, abyste nejdříve zapálili třeba svíčky. "Pokud se necítíte dost sebevědomí a rádi byste dostali jasnější představu o tom, jak to bude vypadat na světle, začněte tak, že si zapálíte svíčky a časem se dopracujete k lampě nebo ke dvěma. Mějte na paměti, že se jedná o maraton a ne o sprint. Důvěra zvenčí je o tom, co se děje uvnitř. Možná časem poznáte, že se snažíte stále dopracovávat dál, dokud se nebudete cítit naprosto spokojení - a třeba se nakonec budete milovat i při rozsvícených světlech."

Intimní chvilky ve tmě budou minulostí

Nátlak na štíhlou postavu najdeme všude, dokonce i u erotických hraček

Když se na trhu objevil vibrátor, který počítá, kolik kalorií žena při masturbaci spálila, většina lidí se asi jen pousmála. Co to ale doopravdy znamená? 

Ze všech stran se na ženy tlačí, aby si počítaly každou kalorii, kterou sní a kterou spálí, aby co nejvíce zhubly. Existují studie, které se zabývají tím, kolik kalorií spálíme, když se smějeme, žehlíme, koupeme se, čistíme si zuby nebo máme sex. Ani není divu, že se počítání kalorií dostalo až k erotickým hračkám. Uspokojovat byste se ale neměli (muži ani ženy) kvůli tomu, že chcete zhubnout, ale kvůli tomu, že vám to přináší potěšení a pěkné pocity. V dnešní době to vypadá, jako by všechno muselo mít ještě nějaký jiný účel. Nenechte se tím ovlivnit a sexujte a masturbujte, protože vás to baví a uspokojuje a ne proto, abyste spálili kalorie nebo splnili svůj týdenní plán.

Smiřte se s nedostatky svého těla, zvyšte si své sebevědomí a třeba vyfoťte nějaké sexy erotické fotky na profil na naší sex seznamce, kde se určitě najde někdo, kdo je ocení a složí vám kompliment.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.