Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Neobvyklé fetiše: hrátky s krví i bezchybný úklid

3.březen 2022
Neobvyklé fetiše: hrátky s krví i bezchybný úklid

Fetiše, zvrhlosti nebo sexuální výstřednosti přináší lidem sexuální potěšení neobvyklými způsoby. Některé z fetišů se staly už docela známými i mezi širokou veřejností, jiné jsou stále velké tabu (a možná jím i zůstanou). A právě o dvou takových je dnešní článek.

Erotické hrátky s krví

Na první pohled nevypadá instagramové video, na kterém Machine Gun Kelly žádá Megan Fox o ruku, nijak zvlášť neobvykle. MGK si k žádosti o ruku klekne na jedno koleno, "překvapená" Fox se k němu na kolenou připojí a láskyplně se obejmou: jasný ukazatel toho, že řekla ano.

Ale pak se dostanete na konec popisku pod Foxiným příspěvkem na Instagramu (přejděte dolů a přečtěte si ho celý) a uvědomíte si, že jejich žádost o ruku měla jeden poměrně unikátní prvek. "A stejně jako v každém životě před tímto a stejně jako v každém životě, který bude následovat, jsem řekla ano," napsala Fox. "...a pak jsme si navzájem vypili krev."

Pokud krev není vaše parketa, možná si říkáte... opravdu to někteří lidé dělají? V sexuálním smyslu? "I když se projev náklonnosti Fox a Kellyho může zdát neobvyklá, hrátky s krví jsou ve skutečnosti poměrně běžnou sexuální fantazií," říká doktor Justin Lehmiller, výzkumný pracovník Kinseyho institutu a moderátor podcastu Sex and Psychology.

Když Lehmiller pro svou knihu Řekni mi, co chceš provedl průzkum mezi 4 175 Američany ohledně jejich sexuálních praktik, 17 procent žen a 9,5 procenta mužů uvedlo, že mají fantazie zahrnující krev. "Zajímavé je, že to byla jediná tělesná tekutina, o které ženy fantazírovaly častěji než muži," říká Lehmiller.

Proč tedy lidi vzrušuje krev a jak ji začleňují do svého sexuálního života? Pojďme se podívat trochu hlouběji.

Proč mají lidé zálibu v krvi?

Podle Lehmillera mohou být hrátky s krví velmi nebezpečné - a to je součástí jejich kouzla. Z fyzického hlediska s sebou nesou riziko přenosu krví přenosných nemocí a bakteriálních infekcí, zjizvení od řezných ran nebo jehel a - pokud ji pijete - hemochromatózy neboli předávkování železem. Vzhledem k tomu, jak intenzivní zážitek to může být, může vás hra s krví rozhodit i po psychické a emocionální stránce.

"Krev může být silným symbolem toho, že dělali (nebo dělají) něco riskantního nebo nebezpečného," říká Lehmiller. "U některých strach a nebezpečí zvyšují sexuální vzrušení. Může to pramenit z toho, že mají vyšší práh vzrušení, což má tendenci přitahovat lidi k riskantnějším aktivitám."

Krev je naše životní síla, přesto se jí mnoho lidí bojí. Tento rozpor také vytváří cestu ke vzrušení. "Pro některé může být krev spíše signálem velmi intenzivního zážitku, například když se objeví krev při kontaktu nehtů člověka se zády jeho partnera," říká Lehmiller. "Pro jiné to může být symbolický způsob, jak si vytvořit nadvládu nebo podřízenost, nebo něco, co se vyskytuje společně se sexuální bolestí. Krev může být také přitažlivá pro ty, které přitahuje tabu."

Fantazie o hrátkách s krví doprovází prvky různých roleplay scénářů i BDSM

Jak si lidé při sexu hrají s krví?

Lehmiller se neptal konkrétně na to, jak lidé do svých fantazií zapojují krev, ale požádal je, aby napsali vyprávění popisující jejich úplně nejoblíbenější fantazii - a několik lidí se zmínilo o krvi. "Nejčastěji to bylo v kontextu nějaké BDSM aktivity, například hry s nožem, ale objevila se i v některých sci-fi/fantasy scénářích, například při sexu s upírem," říká.

"Jiné lidi může krev přitahovat i jinak, například v souvislosti s hrátkami při periodě nebo fantaziemi o panenství," dodává.

Jak popisují hrátky s krví lidé, kteří s nimi mají zkušenosti?

Nadšenci do krvavých hrátek se svěřili, jak se této úchylce věnují. Sylvan, 25 let, říká, že nejčastěji zkoumá hrátky s krví pomocí jehel a baňkování krve. Jak tato praktika funguje: Jehly se používají k propíchnutí, rozříznutí nebo naříznutí kůže, čímž se nasaje krev. Po vyjmutí jehel někteří lidé zasažené místo "baňkují", čímž krev vytáhnou z těla na svou kůži. "Když jsem to zkoušel poprvé, moje přítelkyně mě řízla do stehna a pak mi nasadila tři baňky ve tvaru srdce. Když je sundala, krev se začala srážet a já měl tři krvavé srdíčkové gely. Bylo to nádherné."

Sylvan říká, že bolest, která přichází při hrátkách s krví, mu pomáhá spojit se se svým tělem. Jako člověk trpící úzkostí se často ocitá zaseknutý v hlavě. "Když si propichuji kůži jehlami nebo skalpely, ostrá bolest mi pomáhá odprostit se od hlavy a vstoupit do těla - více než jiné druhy hry s bolestí," vysvětluje. "Na hře s krví je také něco, co mi připadá duchovní. Mimo perverznost existují krvavé rituály, krvavé přísahy, krvavé oběti. Krev nás spojuje s naší životní silou, takže si myslím, že je to pravděpodobně nejintenzivnější a nejintimnější zvrácenost."

Sedmadvacetiletá Hannah říká, že hrátky s jehlou, krví a baňkováním by sama o sobě nepopsala jako vzrušující: "Ale je to vzrušující zážitek a ten adrenalin vás uvnitř hřeje. Potom přijde takový ten bzučivý efekt, který se mi opravdu líbí."

Třiatřicetiletá Jamie pořádáním "krvavých sexuálních večírků" vytváří skutečně pohlcující zážitek. "Krvavé orgie spočívají v tom, že si pomocí pytlíků na krev nasbíráme krev a pak se navzájem obalíme krví, zatímco si všichni užíváme sexu," říká. Jamie vysvětluje, že každý se předtím nechá otestovat na pohlavně přenosné choroby, aby se snížila pravděpodobnost přenosu nemocí a infekcí. Jsou také přítomni zdravotníci, kteří dohlížejí na odběr krve a hlídají, aby se nikdo nepřepil krve. Maximální množství krve, které můžete bezpečně odebrat, je zhruba takové, jaké byste dali při darování krve Červenému kříži, což je půl litru.

Jamie si vzala příklad z Megan Fox a Machine Gun Kellyho, a proto také požívá lidskou krev a používá ji místo prasečí krve pro řadu receptů, včetně krvavého tofu. "Konzumace těch nejbližších je zvláštně prospěšná," říká. "Symbolizuje pouto a zranitelnost a může být sexy nebo hravá, v závislosti na prostředí." Účastníci Jamiiných večírků si jsou vědomi značného nebezpečí, které s sebou nesou, a souhlasí s ním. Pokud je pro vás těžké pochopit, proč někdo podstupuje takové riziko, nezapomeňte, že každá sexuální aktivita s sebou nese určitou míru rizika.

Nejen BDSM, ale i krvavé hrátky a jiné sexuální aktivity jsou doprovázeny určitou mírou rizika

"Dvěma klíčovými úvahami při sexuálním chování je ujistit se, že vše, co děláte, je dobrovolné, a dále, že to nepředstavuje nepřijatelné riziko újmy," říká Lehmiller. "Různí lidé budou definovat 'nepřijatelné riziko' velmi odlišným způsobem, ale výchozím bodem je identifikovat a uvědomit si rizika dané aktivity ještě předtím, než se o ni vůbec pokusíte, abyste mohli učinit správné rozhodnutí."

Pro lidi, jako je Jamie, stojí riziko hry s krví za to. "Tyto akce skupinového sexu jsou esteticky krásné, syrové, primární a zatraceně žhavé," říká. "Jak by mohly nebýt, když jste navzájem pokryti svými životními silami - zápasíte, líbáte se, kouříte, rajtujete a stříkáte na sebe?"

Sissy maids aneb uklízení uspokojuje

Pokud jste viděli seriál Bonding od Netflixu, možná si vzpomenete na postavu Rolpha: převážně mlčenlivou obhroublou postavu, která tráví většinu času v kuchyni dominy Tiff. V latexové masce, těsných kožených šortkách a malé zástěře dělá Rolph domácí práce pro Tiff, která na něj štěká příkazy z druhého konce bytu, zatímco ona odpočívá a čte si časopis. Asi nepřekvapí, že jde o poměrně reduktivní zobrazení široké a komplexní úchylky. Úchylky na uklízení a vykonávání podřadných úkolů pro dominantní ženu jsou podmnožinou komunity BDSM. Nadšenci si říkají "sissy maids".

Na Pornhubu jsou stovky videí se sissy maids. Muži, často oblečení do kostýmů francouzských služek, doplněných síťovkami a vysokými podpatky, plní úkoly, jako je vysávání, utírání prachu a mytí nádobí. Někdy jsou videa explicitně sexuální - za obzvlášť důkladné utírání prachu mohou být odměněni vyhoněním nebo masáží prostaty - ale často je vzrušující už samotný akt služby, kdy jsou neviditelnou pomocnou rukou.

Sissy maids Steffie a Stacy

Legendární profesionální domina z L.A., paní Damiana Chi, nám představila dvě ze svých služebných, které si říkají Steffie a Stacy. Pro paní Damianu dělají všechno: vynášejí odpadky, vysávají, perou, uklízejí koupelnu. Cokoliv si řekne. Obě se v běžném životě označují za muže, ale v roli služebných používají ženská jména a zájmena. Také se oblékají do nařasených šatů, korzetů, vysokých bot a líčí se.

"Někdy mě zavře na šest hodin do koupelny a věřte mi, že ta koupelna bude bez poskvrnky," říká Steffie přes Zoom. "Rozčílilo by mě, kdybych si i jen představila, že si Paní sama uklízí záchod." Kdysi nadšená běžkyně, 59letá Steffie, zpomalila kvůli nemocným kolenům, ale úklid pro Paní Damianu jí poskytuje jiný způsob relaxace. "Všechno ostatní, s čím si dělám starosti, dostanu z hlavy."

V tomto oblečku provádí Sissy maids své úklidové povinnosti

Stacy, které je kolem padesátky, opustila stresující práci v korporátu, kde pracovala více než 70 hodin týdně, a nyní pracuje v oblasti práva. Práce sissy maid jí poskytuje uvolnění od každodenního stresu, které se téměř dotýká duchovna, jak sama říká. "Samozřejmě nevím, jaké to je být mnichem, ale ve službě někomu jinému je něco energeticky velmi čistého," říká. "Existuje takový ten příběh o tom, jak mniši bezvadně čistili každý kamínek na cestě. To bych dělal s radostí, kdyby mě o to paní požádala."

Paní Damiana má doktorát z klinické psychologie. "Žijeme ve světě, kde máme spoustu starostí," říká. "Když Steffie a Stacy uklízejí, nemají žádné starosti a mohou se soustředit jen na svůj úkol. Ale je to víc než to: Je v tom pocit vyššího cíle."

Utvrzují zastaralý stereotyp?

Binární pojetí pohlaví ve společnosti nám často diktuje naše chování: Říká se nám, že muž by měl tvrdě pracovat a vyčerpávat se dlouhými hodinami, aby byl živitelem rodiny, a že vhodným odreagováním od toho je něco fyzického, například cvičení. Od žen se historicky očekávalo, že zůstanou doma a budou uklízet, vařit a obecně sloužit ostatním.

"Rozhodně jsem vyrůstala ve velmi toxickém prostředí," říká Steffie. "V dětství mě učili, že muži jsou muži a ženy jsou ženy a že jejich místo je v domácnosti. I když si myslím, že se tento přístup pomalu mění."

Někdo by mohl namítnout, že tím, že se Stacy a Steffie ve svých rolích služebných identifikují jako ženy, nechtěně přispívají k tomuto zastaralému stereotypu ženy v domácnosti - ale Stacy to tak nevidí. "Mohu mluvit pouze o své vlastní zkušenosti a vím, že nemohu odčinit léta historického útlaku, ale svým způsobem je to malý akt pokání - trochu vyrovnávám misky vah svým vlastním způsobem," říká. "Žen si velmi vážím. Myslím, že si žen vážím víc než mužů."

Stacy měla problém vysvětlit svůj zájem být sissy maid - stejně jako své submisivnější sexuální preference obecně - partnerům, z nichž mnozí reagovali negativně. "Rozhodně jsem měla v životě ženy, které chtěly, abych byla 'dominantním partnerem'," říká. "Nejen sexuálně, ale i obecně ve vztahu. A pak opravdu bojovaly s tím, že jsem chtěla být spíš submisivní." Tyto špatné reakce Stacy dlouho brzdily v objevování její sexuality. Nějakou dobu se dokonce pokoušela nutit do dominantního chování, které jí nepřipadalo přirozené. "Měla jsem pocit, že lžu, že jsem si vytvořila falešnou roli, a pak jsem se do ní musela vžít a hrát ji," říká. "Bylo to velmi těžké."

Na úklidových úchylkách se jí líbí mimo jiné to, že jí pomohly rozbít genderové binárnosti a prozkoumat aspekty sebe sama komplexnějším způsobem, než jaký předepisuje společnost. "Dlouho jsem byla velmi rozdělená," říká. "Ale já nejsem jenom chlap, mám v sobě spoustu holčičí energie. Ženská energie mě velmi přitahuje."

Sissy maids bourají genderový stereotyp

Názor odborníka

Stephen Quaderer, generální ředitel ThotExperiment, sexuálně pozitivního digitálního ekosystému pro sexuální zkoumání, vysvětluje, že binární představy o mužskosti a ženskosti jsou omezující a škodlivé. "Společenský konstrukt mužnosti vyzdvihuje asertivitu jako jednu z definičních charakteristik, a to až k sebestřednosti nebo dokonce sociopatii," říká. "Být považován za 'nemužného' s sebou nese značné společenské stigma, a to pro obě strany vztahu.

"Jakýkoli náznak toho, že její milenec je méně než mužný, s sebou pro ženu přináší i pořádnou porci studu," pokračuje. "Tyto konstrukty a stigma, které s sebou nesou, mohou ztížit a zneklidnit i jen úvahy o zapojení se do vztahu mezi mužem a submisivní ženou a dominantní ženou - což je naprosto zdravá, naplňující a milující dynamika."

Žijte svou pravdu

Paní Damiana říká, že lidé, kteří chtějí tuto úchylku prozkoumat s partnerem, by si měli dobře rozmyslet svá očekávání a to, zda bude partner skutečně ochoten uspokojit jejich potřeby.

"Myslím, že obě strany musí skutečně chtít tuto oblast prozkoumat," říká. "Může to vést k obtížné situaci, pokud jedna strana zpočátku souhlasí s tím, že s partnerem něco sexuálně prozkoumá, ale ve skutečnosti se snaží tento zájem vynutit." Najít toho pravého partnera může být náročné, ale vyplatí se hledat dál. Pomoci by vám mohly aplikace přátelské ke zvrácenostem, jako jsou FetLife a Feeld. 

"Je důležité žít svou pravdu, a to i - nebo zejména - když je v rozporu s tím, jak by podle společnosti 'měl' člověk žít ve svém vztahu nebo projevovat svou sexualitu," říká Quaderer.

Užívejte si života a neohlížejte se na to, co si o vás druzí pomyslí. Napište si své fetiše otevřeně do profilu na naší online erotické seznamce.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.