Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Nejlepší tipy, jak udržet kamarádství s výhodami

13.březen 2018
Nejlepší tipy, jak udržet kamarádství s výhodami

Nezávazný milostný vztah s kamarádem zažilo mnoho lidí. Jen v několika případech to ale dopadlo dobře - bez zlomeného srdce ani u jednoho z vás. Jak to udělat, aby tento kamarádský vztah s výhodami vydržel? To vám poradíme v dnešním článku.

Jestliže máte kamaráda nebo kamarádku s výhodami, musí i tento vztah (jako každý jiný) mít nějaká pravidla, která budete oba respektovat. To vše proto, aby se nestalo třeba to, že se jeden z vás do toho druhého zamiluje a chtěl od tohoto vztahu něco víc. To pak většinou končí velmi smutně, často i rozpadem celého kamarádství, které jste třeba budovali i mnoho let. Přijdete pak v podstatě úplně zbytečně o přítele, kterého vám už nic nenahradí. Zbude ve vás už jen prázdné místo, které budete chtít nutně nahradit někým jiným, a tak se poženete do unáhleného vztahu. Přesně tak to dopadnout nesmí! I když třeba teď kamaráda s výhodami nemáte, může vás to kdykoliv ve vašem životě potkat, a proto byste si měli přečíst následující rady, abyste věděli, co dělat a čemu se vyhnout.

Kdo ví, že má okamžité tendence k druhému cítit něco víc, měl by se kamarádství s výhodami rovnou vyhnout. Tento typ vztahu je určen pouze pro silné jedince, kteří se rádi baví, rádi si užívají intimností a dokáží zapomenout na nějaké hlubší city.

Nedělejte z kamarádství plnohodnotný vztah

Někteří lidé (často to jsou ženy, ale ani někteří citlivěji založení muži nejsou výjimkou) si myslí, že když se s nimi někdo vyspí, hned se to může proměnit v něco vážnějšího. Bohužel to tak není a dalo by se to spíše přirovnat ke stavění hradu z písku - nemá to zrovna pevné základy. Kamaráda s výhodami byste si měli "pořizovat" proto, že chcete vášeň, zábavu, užívat si a nic víc. I když se občas může stát, že se kamarádství s výhodami vyvine z vašeho nejlepšího přítele, kde jste si museli s danou osobou rozumět už předtím a nějaké pěvnější základy by tedy byly - přemýšlejte hodně, než se do toho pustíte. Takováto přátelství jsou vzácná, opravdu o něj chcete přijít?

Zůstaňte emocionálně neutrální

Může být opravdu velmi těžké, abyste do toho nezatahovali emoce, ale je to opravdu velmi důležité, pokud chcete, aby to správně fungovalo. Nesmíte k druhému moc přilnout. Nesmíte začít žárlit, když ho/ji uvidíte, jak flirtuje s někým jiným nebo když si s někým vyjde. A také nesmíte být naštvaní, pokud okamžitě neodepisuje.

Nemazlete se

Vynechání mazlení po sexu představuje pravidlo, na které lidi často (a někdy i rádi) zapomínají. Když se začnete mazlit po sexu, vaše pouto s druhým se bude prohlubovat. A to vám celou situaci vůbec nebude usnadňovat, obzvláště pokud se ji jinak budete snažit držet bez emocí. Má to ale dvě negativa. Většina lidí miluje mazlení po sexu, zkrátka se přitom cítíme dobře - a právě tento pocit si teď budete muset ospustit. Druhá věc je ta, že možná nebudete vědět, co přesně po sexu dělat. Zvednout se a odejít? To hned nemusíte, můžete zůstat ležet a třeba si povídat. Hlavně nemazlit a nedržet za ruce.

Jak se nejlépe chovat, aby vaše kamarádství s výhodami vydrželo?

Nepřehánějte to s komunikací

Na mysli máme především komunikaci přes mobil a různé sociální sítě. Nemůžete neustále tomu druhému psát, otravovat ho, on má i svůj soukromý život, kterého vy součástí nejste. Zaprvé ho můžete pěkně vystrašit, protože si bude myslet, že chcete vážný vztah. Zadruhé, když ho to nebude otravovat, můžete si tak vytvářet silnější a silnější pouto, které pak ale nebude mít nic společného s kamarádstvím s výhodami...

Vybírejte si pečlivě

Myslete dopředu. To znamená, že byste se měli zamyslet nad tím, že tento "vztah" někdy skončí a vám pak nesmí být v přítomnosti druhého trapně. Nebude ideální, když budete několik měsíců spát se svým kolegou, tento kamarádský vztah s výhodami ukončí jeden z vás, a pak se budete muset potkávat každý den. Zvolte někoho, koho nepotkáváte tak často. Někdy se to všechno semele tak rychle a člověk nemá čas moc přemýšlet, ale můžete to alespoň včas utnout.

Nespěte spolu 5 dní v týdnu

I když oba milujete sex a nejraději byste spolu spali pořád, nedělejte to. Tím všechno akorát zničíte. Jednou za týden nebo jednou za dva týdny se dá považovat za optimální možnost. Víc než dvakrát v týdnu už je zkrátka špatně, na druhého si moc zvyknete, stane se v podstatě součástí vašeho života a toto vše vede k... zamilovanosti

Nepřespávejte u sebe

To, že s někým spíte, ještě neznamená, že u něj musíte i přespat. Je naprosto v pořádku, když odejdete za hodinu poté, co jste přišli. Pokud to bude přespání jednou za čas nebo z praktických důvodů (větší vzdálenost mezi vámi, špatné spoje domů apod.), ničemu to nevadí. Dávejte si ale pozor na již zmíněné mazlení po sexu a celkově při spánku. Tím byste si mohli pěkně zavařit.

Neřešte neustále vaši situaci

Kamarádství s výhodami a vážný vztah jsou rozdílné v tom, že ve slově kamarádství chybí slovo vážný, a proto je také méně vážný. Když jste s někým ve vztahu, obzvláště na začátku, ale i v průběhu, často řešíte, kam se spolu posouváte, zda to už řeknete kamarádům, rodině, nastěhujete se k sobě, koupíte dům nebo chcete děti. V kamarádství s výhodami nic takového není, takže ani není, co byste měli řešit. Takže to neřešte, nenavádějte na to vždy úmyslně konverzaci a nechte volně vyplynout, jak tento "vztah" dopadne. Jeden rozhovor o tomto tématu udělat můžete, je dobré mít jasno v tom, že oba chcete nezávazný vztah, tím by to ale také mělo skončit.

Kamaráda s výhodami můžete najít třeba v posilovně

Vždy používejte ochranu

Velmi, velmi a velmi důležité pravidlo. Jen proto, že tento "vztah" neberete vážně, to ještě neznamená, že nebudete brát vážně své zdraví. I když jste si jistí, že váš kamarád nebo kamarádka žádnou pohlavně přenosnou nemocí netrpí, jistota je jistota, a proto byste ochranu použít měli. Dále by se ženy i muži měli zaměřit na to, aby žena v žádném případě neotěhotněla. Nedopadá to totiž pak tak, jako v amerických filmech, že ženě muž skočí okolo krku a je z nich rázem šťastný a dokonalý pár. Realita je mohem drsnější a určitě by se vám tolik nelíbila.

Smiřte se s tím, že tyto vztahy nejsou uzpůsobeny k tomu, aby trvaly

Již na začátku pamatujte na to, že nikdy nevíte, kdy to může skončit. Nakonec z toho může být poměrně jednorázová záležitost, která bude trvat jednu noc, týden nebo dva. Většinou se jedná o pár měsíců, jen opravdu málokdy tyto vztahy trvají déle než rok, za což může mnoho důvodů. Užívejte si, dokud to trvá a víc neřešte.

Nebuďte překvapeni, když se vám to nakonec nebude líbit

Sex kamarádů s výhodami se často vyznačuje tím, že je sexy, žhavý a plný vášně. Někomu takový sex nemusí vůbec vyhovovat a naopak má rád intimnější a romantičtější chvilky. Pokud vám bude připadat, že ten sex, který prožíváte se svým kamarádem nebo kamarádkou, není to, čím jste (nejste to "vy"), nebojte se to narovinu říct a najděte si raději někoho na vážnější vztah než ten kamarádský s výhodami.

Jestliže hledáte kamaráda s výhodami a ve vašem okolí se nenachází nikdo, kdo by splňoval vaše požadavky (třeba to, že byste ho ve svém soukromém životě nepotkávali), můžete se porozhlédnout na sex seznamce, na které by vám někdo mohl padnout do oka.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.