Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

(Ne)bezpečnost erotických pomůcek

14.únor 2019
(Ne)bezpečnost erotických pomůcek

Při pořizování erotické hračky byste rozhodně měli dbát na některé důležité věci. Bezpečnost je na místě hned v několika ohledech. Nebo by se vám také mohlo stát, že dopadnete jako nešťastníci, kteří si takovéto rady nebrali k srdci... A věřte, že to byste nechtěli.

O své bezpečí byste měli pečovat ve všech oblastech vašeho života. Mnoho věcí děláme automaticky, protože nás to odmala učí, ale když pak přijde dospělost, přijde s ní i spoustu věcí, které nás rodiče nenaučili. Musíme si informace zjišťovat sami a s tím je kolikrát problém. Ne že byste je v dnešní době internetu nedohledali, ale kolik lidí napadne, že by si měli dávat třeba při výběru erotické pomůcky na něco pozor? Moc ne, a právě proto se pak můžeme setkat s děsivými příběhy, které končí minimálně návštěvou pohotovosti, někdy i vážnějším zraněním a v nejhorších případech i smrtí.

Nedá se říct, že by většina erotických hraček byla nebezpečná. Musí se s nimi ale umět zacházet a musíte si umět vybrat ty správné a bezpečné. 

Celková bezpečnost

Je to stejně jako s elektronikou. Když si pořídíte levnou elektroniku z Aliexpressu, nemůžete čekat, že vám doma vydrží dlouho. Stejně jako nemůžete spoléhat na to, že se jedná o naprosto bezpečný vyrobek. Když si uvědomíte, kam si erotické hračky zasouváte nebo k jakým partiím se přibližují, pravděpodobně nechcete, aby se vám s nimi něco stalo. Dejte tedy pozor, od jaké značky erotické pomůcky kupujete, raději volte známější značky, na jejichž pomůcky najdete recenze. Ty se hodí i ohledně toho, jak daná firma reaguje na reklamace, ačkoliv to se může lišit i podle toho, kde budete pomůcku kupovat. A když už jsme u toho, nejosvědčenější jsou právě přímo stránky výrobce nebo kamenné obchody, do kterých si reklamaci můžete přijít vyřídit osobně. 

Hračku byste si měli (alespoň na internetu, když nebude jiná možnost) pořádně prohlédnout. Zkontrolujte, zda nemá ostré hrany, které by vám mohly ublížit. Stejně tak záhyby, které by se špatně čistily, nejsou žádoucí. Musí být také vyrobena z vhodného materiálu, který si podrobněji rozebereme dále. 

Materiál

Materiál je velkou kapitolou při výběru erotické pomůcky. Vždy byste dopředu měli vědět, jaký materiál preferujete. Takže si nejprve zjistěte, jaké jsou u konkrétní pomůcky různé varianty materiálů, a pátrejte po tom, který by nejvíce vyhovoval vašim představám. Ale nejen to, nezapomeňte na bezpečnost a hygienu. 

Nebezpečí pro vás mohou představovat například plasty, které mohou obsahovat ftaláty. ABS plasty jsou ale jedny z nejbezpečnějších a to i co se hygieny týče, velmi dobře se čistí a neusazují se na nich žádné bakterie.

Jestliže se vám zalíbila silikonová hračka, je to určitě dobré rozhodnutí vzhledem k jejím vlastnostem, ale musíte se ujistit, že je výrobek opravdu z pravého lékařského silikonu a ne z žádné náhražky. Tyto náhražky jsou o dost levnější a mohou ohrozit vaše zdraví díky příměsím cínu. 

Existuje mnoho erotických pomůcek - vybírejte pečlivě!

Polyuretan může vyvolat podráždění pokožky. Navíc se na něm velmi snadno usazují bakterie, takže se na erotickou pomůcku tento materiál moc nehodí. 

Pokud si chcete pořídit skleněnou erotickou hračku, pak dbejte především na to, aby byla opravdu velmi kvalitní a z tlustého skla. To se sice pojí s vysokou hmotností, ale nebude hrozit prasknutí nebo roztříštění skla při používání.

Ocelové pomůcky nebo pomůcky, kde se jakékoliv ocelové doplňky nacházejí, by měly být z chirurgické oceli, která je hypoalergenní. Ostatní mohou obsahovat příměsi niklu a mohla by vzniknout alergická reakce. Některé prvky hraček mohou být z hliníku a ty mohou také způsobovat alergické reakce.

Jestliže vás zaujala hračka, která je vyrobena z gumy, a to především svou cenou, velmi dobře nákup zvažte. Guma je velmi pórovitý materiál a to znamená, že se na ní snadno usadí bakterie a vy se budete muset hodně snažit, abyste hračku dostatečně umyli. Navíc často zapáchají a i tento materiál může způsobovat alergii. Jestliže se pro takovou hračku přece jen rozhodnete, raději ji vždy používejte s kondomem.

U dřevěných pomůcek si musíte dát pozor především na to, jak bylo dřevo ošetřeno a zda se kdekoliv nenacházejí třísky. Musíte myslet i na to, že dřevo není zrovna snadné očistit, a proto se v něm mohou usazovat nečistoty. Když už budete po nějaké dřevěné pomůcce pátrat, přidejte jako parametr, aby byla z javorového dřeva, které odpuzuje bakterie.

Mnoho erotických pomůcek se vyrábí z latexu. S tím ale přichází velké problémy. Ačkoliv je latex přírodní materiál a není tak čeho se obávat, většina erotických latexových hraček a pomůcek se vyrábí z latexu umělého, který je levnější (protože ten pravý je opravdu velmi drahý). Tento umělý latex je ale pouze jeho chemická neboli syntetická varianta. Obsahuje miniaturní póry, na kterých se snadno usazují bakterie. Nezapomínejte, že možná trpíte alergií na latex a ani o tom nevíte! Většinou se to zjistí díky latexovým kondomům, pokud je to váš případ, zvolte raději jiný materiál (i ty kondomy už seženete bezlatexové). Mohou vzniknout otoky a podráždění kůže. Pokud alergií na latex netrpíte a takovou erotickou pomůcku si chcete pořídit, dejte pozor, aby nikdy nepřišla do styku s masážním olejem nebo olejovým lubrikantem, protože to latex poškozuje!

Voděodolnost a vodotěsnost

Některé pomůcky a hračky jsou voděodolné, některé vodotěsné a některé ani jedno. Nejprve je nutné vysvětlit si tyto dva pojmy, mezi kterými je rozdíl. Voděodolná hračka vydrží krátkodobé působení vody nebo vlhkosti. Když ji zapomenete v koupelně nebo když vám na ni trochu naprší, když si budete užívat hrátky venku, nevadí. Stejně tak umýt hadrem ji můžete bez obav. Vodotěsná hračka může být do vody dokonce ponořena a vystavena určitému tlaku. Buďme realističtí - u erotických hraček se nebude jednat o žádné zázraky, nejsou navrženy na to, abyste se s nimi potápěli v moři. Ale na hrátky ve vaně rozhodně vydrží. 

Při používání erotických hraček dávejte pozor

Z toho plyne, že byste se vždy měli u prodejce nebo v návodu ujistit, zda je vaše pomůcka voděodolná nebo vodotěsná a podle toho se také chovat. Jestliže ponoříte do vody voděodolnou hračku nebo takovou, která nezaručuje ani jedno, nemůžete se spoléhat ani na vaši bepečnost. Ale největší pozor byste si měli dávat u erotických hraček, které jsou "do zásuvky". Takové hračky vás nesmí ani napadnout k vodě přiblížit. Je to stejné jako s fénem, také se nesmíte fénovat ve vaně, protože by to mělo fatální následky. Myslete na to, pokud si takový model pořídíte.

Dejte pozor na použití

Musíte mít na paměti, že určité hračky jsou určeny k určitým věcem a vždy je k těmto věcem používat a k ničemu jinému. Dobrým příkladem jsou třeba dilda nebo vibátory, které má mnoho lidí tendenci zasouvat do konečníku. To ale není vůbec dobrý nápad, protože taková věc tam může zaplout, ani si nevšimnete jak. A co vás pak bude čekat? Pokud se vám hračku nepodaří vyndat svépomocí (nebo s pomocí vašeho partnera), budete muset navštívit pohotovost a zažít poměrně trapnou situaci. Ale i do vagíny mohou zaplout malé věci, napíklad bullet vibrátory. Z vagíny jdou sice vyndat snadněji než z konečníku (koní totiž děložním hrdlem a konečník je v podstatě "nekonečný"), ale žádná zábava to také není. Obzvláště v případě, kdy je žena ve stresu a svaly se stáhnou. 

Hračky dobře schovejte. Nejen proto, abyste se vyhnuli dalším trapným situacím, kdy je objeví vaše návštěva nebo dospívající děti, ale především kdy je objeví děti malé, které v podstatě netuší, o co se jedná a mohou to považovat za dětskou hračku. Tomu se člověk sice může teoreticky i zasmát, ale vezměte si to, když si dítě vezme elektrickou nevoděodolnou hračku do vany. To už tak k smíchu není. Dávejte proto dobrý pozor, nejlépe uděláte, když si je dáte někam, kam dítě nedosáhne, nebo do šuplíku.

Ještě doplněk k materiálům, kterým jsme se věnovali výše. Nikdy nesmíte silikonové erotické pomůcky používat se silikonovými lubrikačními gely. Používejte raději lubrikanty na bázi vody. Stejně tak latexové pomůcky nesmí nikdy přijít do styku s oleji a lubrikanty na bázi oleje, jak již bylo zmíněno.

Další pozornost byste měli věnovat nabíjení a bateriím. Nabíjejte vždy originální nabíječkou dodávanou výrobcem. Jestliže je hračka na tužkové baterky, dávejte dobrý pozor, v jakém jsou stavu! Jedné Britce se před nedávnem stala velmi nepříjemná věc. Objednala si z internetu erotickou hračku na baterky, ale když přišla, baterky byly zkorodované. I přesto je vložila do hračky a ta jí vybouchla v ruce! Zranila jí na hrudníku a udělala díru do stropu. Až takovou sílu mohou mít jedny baterky. Před vložením zkontrolujte, zda nejsou baterky poškozené, ať nemusíte řešit nepříjemné následky...

Opatrnosti není nikdy dost. Ať už si budete vybírat erotickou hračku na internetu nebo v kamenném obchodě, vždy tomu věnujte dostatek času a nic neuspěchejte. Nejdříve si vše dobře promyslete a zvažte klady i zápory konkrétní hračky i materiálu. Věnujte čas hygieně a správnému uložení. A pak už nezbývá nic, jen popřát pěkné intimní chvilky strávené v její společnosti!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.