Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Naučte se stimulovat ta správná místa na mužském těle – 1. díl

12.říjen 2023
Naučte se stimulovat ta správná místa na mužském těle – 1. díl

Pokud jste žena, pravděpodobně jste zjistila, že vzrušení muže není zrovna raketová věda. Přesto si myslíme, že existuje jisté umění, jak muže nažhavit a vzrušit, a vše začíná znalostí spouštěčů mužského vzrušení - tedy částí jeho těla, kterým byste měly věnovat největší pozornost, pokud chcete, aby se cítil dobře (jako ooopravdu dobře).

I když možná znáte některá z těchto sexuálně žhavých míst, po celém těle jich je ještě spoustu – a i ta čekají na stimulaci.

"Spouštěčem vzrušení může být jakákoliv část těla, která vám pomáhá se fyzicky vzrušit," říká koučka pro sex a vztahy Lucy Rowett. A i když sem patří standardní erotogenní zóny, o kterých jste pravděpodobně už slyšeli, mezi oblíbená místa pro vzrušení mohou patřit i různá jiná, zdánlivě nesexuální místa na těle.

"Je to proto, že sexuální vzrušení je složitou souhrou mezi vaším duševním a emocionálním stavem, hladinou hormonů a celkovým fyzickým stavem," říká Rowett a vysvětluje, že pokud se nějaká část těla stane spouštěčem vzrušení, je to nejčastěji způsobeno tenčí kůží a/nebo vyšší koncentrací nervových zakončení v dané oblasti, zvýšenou fyzickou citlivostí nebo průtokem krve, osobními vzpomínkami spojenými s daným místem nebo nějakou kombinací všech těchto faktorů.

"Když je jedno z těchto míst příjemně stimulováno, do mozku je vyslána zpráva, že je to příjemné," vysvětluje certifikovaná sexuální pedagožka Gigi Engle, hlavní odbornice na intimitu ve společnosti 3Fun a spolumoderátorka podcastu Bad Break. "Mozek pak vyšle odpovídající zprávu genitáliím, že zažíváme rozkoš. Tím se spustí celý proces sexuálního vzrušení."

Jistě, můžete namítnout, že jakákoli zóna na něčím těle může být spouštěčem vzrušení, pokud se s ní vhodně zachází, ale existují důkazy, že některým konkrétním oblastem stojí za to věnovat větší pozornost než jiným, pokud jde o uspokojení vašeho partnera.

Je samozřejmě důležité mít na paměti, že žádní dva lidé nejsou úplně stejní. "Každý člověk je jiný a to, co je pro jednoho sexuálně stimulující, nebude vždy sexuálně stimulující pro druhého," říká Engle. "Je důležité s partnerem komunikovat, abyste se ujistili, že se ho dotýkáte způsobem, který je mu příjemný."

"A upřímně řečeno, zjistit, která místa vašeho partnera vzrušují (a která ne), je vlastně součást zábavy," dodává učitel randění Connell Barrett, autor knihy Dating Sucks But You Don't: "Je to jako objevit poklad příjemný na dotek, o kterém váš partner možná ani nevěděl, což ho dělá ještě víc sexy."

Abychom vám pomohli na vaší cestě za rozkoší, shromáždili jsme 41 nejlepších spouštěčů mužského vzrušení podle odborníků, kterým byste měli věnovat pozornost, když se snažíte najít tajná místa, která mu dělají dobře, a také tipy, jak přesně tato sladká místa hladit jako skutečná sexuální bohyně, o které zatraceně dobře víte, že jste. V dnešním díle se můžete těšit na prvních 20 z nich.

Stimulace těchto míst muže nažhaví!

Předkožka

Někteří muži nejsou obřezaní (což představuje v ČR většinu) a někteří ano – nemůžeme říct, že by jedno z toho bylo lepší. Ale neobřezaní muži mají jednu výhodu: Předkožka představuje asi 97 cmerotogenní zóny navíc! Neuvěřitelné, co? "Předkožka je plná nervových zakončení a stimulace tenké kůže v této oblasti poskytuje velmi příjemný zážitek," říká Mia Sabat, sexuální terapeutka společnosti Emjoy. Citlivost je vysoká na vnějším i vnitřním povrchu předkožky.

Vyzkoušejte tohle: Sabat navrhuje, abyste rukou pohybovali předkožkou nahoru a dolů nad samotnou špičkou penisu. Během orálního sexu se na ni můžete zaměřit také pomocí kombinace rukou, jazyka a rtů. Vzhledem k citlivosti vnější i vnitřní strany předkožky mohou být docela příjemné i klouzavé pohyby po předkožce během sexu.

Dolní část žaludku

"Další oblastí plnou nervů je spodní část žaludku. Čím blíže se místo nachází ke genitáliím, tím více nervů se tam koncentruje," říká Sabat. Dopřejte oblasti těsně pod pupíkem nad stydkou kostí nebo genitáliemi trochu více lásky, abyste svému partnerovi projevili náklonnost a pozornost.

Vyzkoušejte tohle: "Dráždění a stimulace této oblasti mohou být příjemné díky líbání, jemnému kousání a hrátkami s teplotou," říká Sabat. "Můžete dokonce experimentovat s lehkými hrátkami s tlakem, ale pozor! Nejlepší je vyzkoušet je s prázdným močovým měchýřem," dodává Sabat.

Naučte se lépe vnímat mužské tělo

Vnitřní strana paží

Tenká a jemná kůže na vnitřní straně paží je podle Sabat velmi citlivá. Zamyslete se - jak často věnujete pozornost vnitřní straně paží?

Vyzkoušejte tohle: Zatímco většinu těchto erotogenních zón lze stimulovat líbáním nebo jazykem, pro vnitřní paže je obzvláště vhodný lehký, kontrolovaný pohyb prstů. "Pohlaďte kůži těsně od vnitřní strany ramene a jemně postupujte dolů k vnitřní straně lokte," říká Sabat. Pokud se s partnerem věnujete BDSM a mluvili jste o tom, že to vyzkoušíte, může být tato stimulace, když má partner svázané ruce (buď ve tvaru pevného T, nebo jen se zápěstími nad hlavou), také velmi sexy.

Vnitřní strana zápěstí

Pohyb dolů po paži, stimulace citlivé, tenké kůže vnitřního zápěstí může být pro vašeho partnera také neuvěřitelně příjemná. "Nejen to, ale i pocit, že se partnerův tep zvyšuje, když se blížíte k jeho palpačnímu místu tepu, může být vzrušující a nesmírně posilující," říká Sabat.

Vyzkoušejte tohle: Vnitřní zápěstí je skvělou erotogenní zónou, kterou můžete stimulovat, když jste oba na veřejnosti (přípustným způsobem). "Prosté hlazení nebo líbání partnerova vnitřního zápěstí je skvělý způsob, jak dát najevo, že se cítíte smyslně, a celkově je to prostě docela milé gesto," říká Sabat

Dlaně a konečky prstů

"Ruce jsou ve skutečnosti jedny z nejcitlivějších a nejvnímavějších oblastí těla," říká Sabat. Tato oblast je plná nervových zakončení - což už pravděpodobně víte, pokud jste se někdy lehce řízli o papír a přišlo vám, že vám uřízl celý prst.

Vyzkoušejte tohle: "Vezměte partnerovu dlaň do svých rukou a jemně jeďte konečky prstů po okrajích jeho dlaně," říká Sabat. "Pak to zintenzivněte tím, že políbíte jeho dlaně a konečky prstů nebo jemně vezmete jeden prst do úst a cucejte ho, kružte jazykem kolem prstu a pohybujete rty po jeho délce."

Zadní strana kolene

"Nejenže je tato kůže tenká a citlivá, ale také hned pod ní vedou nervy," říká Sabat. Navíc bývá velmi přehlížená, protože opravdu – uvažovali jste někdy o tom, že byste oblasti pod koleny věnovali zvýšenou pozornost? Pravděpodobně ne.

Vyzkoušejte tohle: Oblast za kolenem může být skvělou univerzální erotogenní zónou, protože ji lze dráždit na veřejnosti (aniž by to bylo nechutné), ale také se na ni zaměřit během sexu, když, víte, jste zase v soukromí. Sabat říká, že můžete zkusit jemně přejíždět prsty po této oblasti nebo se jí věnovat během penetračního sexu dotýkáním, hlazením nebo trochu zvýšit intenzitu tlakem.

Anální otvor

I když jste možná slyšeli o tom, že stimulace prostaty je pro muže příjemná na velmi vysoké úrovni, i bez prostaty mohou být hrátky se zadkem příjemné. "V anální oblasti je spousta nervových zakončení a jakmile anální hrátky proberete s partnerem a odsouhlasíte, může to být pro vás oba opravdu žhavý zážitek," říká Sabat. Nezapomeňte, že stejně jako u všech ostatních análních hrátek nelze dostatečně zdůraznit důležitost lubrikantu, trpělivosti a trvalého souhlasu. Anální otvor se sám nelubrikuje jako vagína, takže spousta lubrikantu je při těchto hrátkách nutností.

Vyzkoušejte tohle: Pro ty, kteří chtějí prozkoumat anální hrátky, ale ještě si nejsou jisti, zda chtějí anální penetraci poskytnout (nebo přijmout): Nebojte se, anální otvor můžete rozhodně stimulovat i bez penetrace. Sabat doporučuje začít masáží hýždě. "Hlaďte celou oblast a položte ruce na záhyby v místě, kde se setkávají nohy a hýždě, pak přejíždějte prsty po záhybu od vnitřní strany stehna k vnější oblasti a teprve poté začněte laskat vnější stranu konečníku," navrhuje.

Pokud jste s partnerem mluvili o anální penetraci jako o něčem, co chcete oba, pak můžete začít přemýšlet o tom, že byste mohli přejít k penetraci buď svým (dobře nalubrikovaným!) prstem, nebo hračkou.

Věnujte svou pozornost i částem těla, kterých si běžně nevšímáte

Vnější strana stehen

"Některé z nejlepších erotogenních zón jsou místa, která můžeme nevinně hladit v každodenním životě, a stehna jsou toho skvělým příkladem," říká Sabat. Stehna jsou podobná tříslům nebo vnitřní straně stehen, ale mnohem méně intimní, takže s touto oblastí můžete bez problémů interagovat na veřejnosti.

Vyzkoušejte tohle: Sabat doporučuje lehce se dotýkat nebo mačkat a jemně masírovat tuto oblast, když sedíte vedle partnera. "Konkrétně se zaměřte na prostor mezi kolenem a polovinou stehna," říká Sabat, protože tento dráždivý pohyb v něm vyvolá touhu po dalším. Když jste v soukromí, můžete samozřejmě tuto oblast pokrýt jemným olizováním, polibky, a dokonce i malým kousáním, pokud se vám to oběma líbí.

Vnitřní strana stehen

Vztahová terapeutka Eboni Harris říká, že vzhledem k tomu, že vnitřní strana stehen je tak blízko penisu, tak i bez pocitu doteku pouhá přítomnost v této oblasti určitě přiměje vašeho partnera očekávat, co bude dál.

Vyzkoušejte tohle: Harris navrhuje, abyste se při orálním sexu věnovali líbání a olizování vnitřního stehna partnera, a to ještě než se dotknete jeho penisu. Drážděte a experimentujte se svými rty, přejděte od lehkých polibků k tvrdšímu sání.

Třísla

"Podobně jako vnitřní strana stehen je i tato oblast tak blízko genitáliím, že dráždění této oblasti může být stejně frustrující i uspokojující," vysvětluje Sabat. Třísla, neboli místo, kde vaše břicho přechází do dolní části těla a nohou, jsou plná nervových zakončení.

Vyzkoušejte tohle: "Chcete-li partnera opravdu rozdráždit, nechte ho, ať si nechá spodní prádlo, zatímco vy budete pomalu přejíždět prsty po této oblasti a nakonec se dotknete jeho kůže," říká Sabat. Jakmile se svléknete, doporučuje líbat a hladit danou oblast, a to zejména v případě orálního sexu, protože to může být ještě intimnější.

Uši

"Uši jsou přecitlivělé na doteky, protože podél vnitřní i vnější strany ucha se nachází spousta receptorů pro vnímání," říká Luna Matatas, lektorka sexu a rozkoše.

Vyzkoušejte tohle: Matatas říká: "Sajte horní část ucha svého partnera a pak přejeďte jazykem po jeho vnitřní straně. Krása hrátek s ušima spočívá v tom, že když jste tak blízko a osobní, vaše ruce se mohou volně pohybovat i po zbytku jeho těla."

Žebra

"Kdekoli na těle, kde je tenčí kůže, bude větší citlivost na vjemy a větší možnost průtoku krve během vzrušení," vysvětluje Matatas. Žebra jsou jednou z těchto oblastí, a protože jsou obvykle zakryta oblečením, je s tím spojen i nádech tabu.

Vyzkoušejte tohle: V případě, že je vaše drahá polovička lechtivá, vyzkoušejte tuto oblast nejprve dráždivým dotykem. Matatas doporučuje pomalu přejíždět rukama a prsty po bocích jeho těla nebo zanechávat na žebrech malou stopu lehkých polibků či jemného okusování.

Podpaží

Další citlivé místo, které může být také lechtivé, představuje podpaží. Je často přehlíženo, ale přesto může být jeho stimulace pro lidi velmi příjemná. "Podpaží může být díky svému nedostatečně využívanému statusu erotogenní zóny docela intimní," říká Matatas.

Vyzkoušejte tohle: Matatas říká, že se můžete pustit do sání, lízání nebo lehkých dráždivých doteků. Podpaží může být také oboustranně prospěšným místem, kterému je třeba věnovat pozornost během sexu, protože vylučuje vůni - skvělé pro pocit živočišnosti, když se rozehříváte.

Experimentujte s dobrou náladou

Prsty

Čím jiným začít než receptorovými body pro prožívání doteků? To, že je používáte při každém sexuálním aktu, neznamená, že nemohou mít prospěch z toho, že se na ně také zaměří pozornost.

Vyzkoušejte tohle: Matatas navrhuje masírovat partnerovy prsty (protože jak skvělá je ta masážní část při manikúře, že?), jemně líbat polštářky prstů partnera, lehce po nich přejíždět zuby nebo si je dát do úst a pomalu je vytahovat. Tím lépe, když během poslední části zesílíte oční kontakt.

Vousy

Pokud má váš partner vousy, můžete je opravdu využít ve svůj prospěch. "Pomyslete na to, jak sexy je, když vám někdo přejíždí prsty po vlasech," říká Kate W., spoluzakladatelka Pleasure Better. "Z nějakého důvodu nikdy nepřemýšlíme o tom, že u vousů to může být stejně," dodává. No, není to škoda?

Vyzkoušejte tohle: Kate radí začít u paty partnerova krku a pomalu přejíždět prsty přes jeho vousy a nakonec přejít přes pokožku hlavy. Tento trik je tak příjemný, že nebude trvat dlouho a jejich prsty se nakonec zapletou i do vašich vlasů.

Kořen penisu

"Penis ve skutečnosti zasahuje hlouběji do těla, než by se na první pohled mohlo zdát, což znamená, že je to skvělé místo pro hrátky s tlakem a zvýšeným průtokem krve," říká Matatas.

Vyzkoušejte tohle: Pomocí prstů najděte základnu penisu a prozkoumejte ji tlakem. "U základny penisu experimentujte s tlakem okolo penisu ukazováčkem a palcem ve tvaru kolečka a tlačte zpět směrem k tělu," říká Matatas. Zatímco se vaše prsty pustí do práce, druhou volnou rukou nebo ústy stimulujte hlavičku partnerova penisu.

Zadní část krku

"Zadní strana krku je žhavé místo, protože se zde nachází mnoho nervových zakončení," vysvětluje odbornice na sex Antonia Hall. Také je to opět jedno z často přehlížených míst při vzrušování.

Vyzkoušejte tohle: Hall doporučuje olizovat místo těsně pod linií vlasů partnera, po jeho krku a po stranách. Můžete také začít s pomalými, smyslnými polibky a nakonec jazyk uvolnit, abyste zvýšili veškerou citlivost.

Vlasy

Víte, jak je příjemné, když si někdo hraje s vašimi vlasy? To samé platí i pro muže. "Muži mají na pokožce hlavy nervová zakončení, která jsou napojena na zbytek těla, a když je při polibku jemně zataháte za vlasy, vysílá to stimulaci do zbytku těla," říká terapeutka pro sex a vztahy Tammy Nelson, PhD.

Vyzkoušejte tohle: Zkuste při líbání přejíždět konečky prstů po vlasech svého protějšku, jemně po pokožce hlavy a pak trochu silněji zatahejte. "Pokud zareaguje drobnými zvuky a sténáním rozkoše, zatáhněte silněji a pak pusťte dřív, než to bude chtít," říká Nelson. Toto hravé dráždění ho zákonitě přivede k šílenství.

Prsty u nohou

Máte rádi shrimping? Že nevíte, co to je? Tak se říká tomu, když svému partnerovi sajete prsty u nohou (nebo on saje ty vaše). "Je to velmi erotické, protože chodidla jsou netradičním ohniskem pocitů, které jen čekají na nějakou stimulaci," říká sexuoložka Megan Stubbs.

Vyzkoušejte tohle: Během sexy předehry se polibky dráždivě pohybujte po jeho těle, dokud se nedostanete až k chodidlům. Stubbs doporučuje sát partnerovy prsty nebo dokonce jemně kousat každý prst. Jen mu možná zkuste před tím navrhnout, jestli si nechce dát sprchu...

Meziprstí na nohou

"Už máte jeho prsty v ústech, takže když už jste tam, můžete věnovat zvláštní pozornost oblasti mezi prsty. Kůže mezi prsty je poměrně citlivá a tenká, takže toto místo je podceňovanou erotogenní zónou, na kterou se můžete zaměřit," vysvětluje Barrett.

Vyzkoušejte tohle: Barrett navrhuje: "Použijte malíček - ne palec nebo ukazováček - k pohlazení oblasti mezi prsty. Je pravděpodobné, že se tam vašeho partnera ještě nikdy nikdo nedotkl, a bude vzrušený i překvapený, když na toto přehlížené místo narazíte." Zkuste měnit tlak - třeba nehtem - a zjistěte, co vaši drahou polovičku přivede k orgasmu.

Rozhodně ještě nekončíme! V dalším díle, který naleznete v kategorii Svět sexu, se dozvíte dalších 21 přehlížených míst na těle, jejichž stimulací dosáhne váš partner pocitů blaženosti.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.