Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Na co si dát při sexu pozor?

6.srpen 2019
Na co si dát při sexu pozor?

I sex má své stinné stránky, na které byste si měli dávat pozor. Ačkoliv sex sám o sobě je velmi pozitivní záležitostí, která nám přináší spoustu potěšení a dobré nálady, není to bohužel celé jen o tom. Musí se dodržovat určitá pravidla a také se musí na některé věci dávat pozor. Přinášíme vám návod, jak mít ten nejlepší a nejbezpečnější sex.

Chytneme se spojení "nejlepší sex". Ten totiž pro každého bude vždy znamenat něco jiného, pro každého ale platí, že ten nejlepší sex má stejný základ - bezpečný sex. A ten může být bezpečný z mnoha různých pohledů a všechny tyto aspekty by se měly brát v potaz a splnit se podmínka, že všechno se bude blížit co nejvíce ideálnímu cíli. 

Nemyslete si, že když žijete v dlouhodobém vztahu nebo když úplně pokaždé používáte kondom, máte bezpečný sex. Všechno není jen o tom nestřídat partnery a dávat si pozor na pohlavní choroby. Neštěstí může způsobit i mnoho dalších věcí, o kterých jste třeba nikdy ani nepřemýšleli a možná jste se jim doposud vyhnuli, ale zítra už to může být úplně jinak. Udělejte tedy vše pro to, abyste se co nejvíce vzdělali i v intimní oblasti života, jejíž vzdělávání je často velmi opomíjeno. Naučte se tedy něco nového a dejte si při sexu pozor na tyto věci!

S kým máte sex

Je to ten, za koho ho máte?

Potkali jste novou známost v baru. Tento člověk vám nabulíkoval, že s vámi stráví zbytek života (což je přesně to, po čem vy toužíte), ale nakonec druhý den zjistíte, že mu šlo pouze o sex na jednu noc a nic víc. Můžete si ušetřit spoustu zklamání, když nebudete hned všem důvěřovat každé slovo a také když se sexem trochu počkáte. Někdo, kdo chce pouze sex na jednu noc, se nebude obtěžovat tím, aby s někým chodil na rande, nebo dokonce několik, než bude sex. Buďte v této věci trochu obezřetní.

Při nových známostech si dávejte pozor na pohlavně přenosné nemoci

Ne, že by u dlouhodobějších známostí nebyla hrozba pohlavně přenosné nemoci (ta je tu vždycky, stačí, aby vás druhý jednou jedinkrát podvedl), ale u těch nových se musíte mít obzvláště na pozoru. Člověk může vypadat jako největší svatoušek a čistě teoreticky může i být, ale nemusí být v sexu dostatečně vzdělaný a problém je na světě. VŽDY používejte v takových případech kondom. Nediskutujte o tom, a pokud druhá strana nechce, berte nohy na ramena.

Nesexujte, když nějakou máte

Může se samozřejmě stát, že se člověk nakazí a většinou to neznamená konec světa (ačkoliv HIV se určitě nikdo opravdu nakazit nechce). Znamená to ale, že nebudete nemoc šířit dál a sexu se na potřebnou dobu, kterou vám stanoví lékař, vzdáte. Nebuďte sobečtí a neohrožujte ostatní lidi.

Dávejte si pozor na to, s kým máte sex

Orální sex není bez rizika

Věřte tomu, že i při orálním sexu musíte dodržovat pravidla, abyste se vyhnuli pohlavně přenosným chorobám, i když to není příjemné. Muži, víte, že i ženský orální sex můžete (a měli byste) dělat s ochranou? Jedná se o latexový čtverec, kterému se přezdívá dental dam nebo kofferdam.

Hygiena při sexu je velmi důležitá

Hygiena při sexu neznamená jen to, že se máte pravidelně sprchovat. 

Šup sem, šup tam

Pokud patříte mezi ty, kteří si rádi užijí anální sex, měli byste rozhodně vědět, že nikdy nesmíte nic (ani penis, ani třeba nějakou erotickou hračku nebo cokoliv jiného) zasouvat do vagíny po tom, co se to ocitlo v análním otvoru. Pokud to uděláte, vystavujete ženu infekcím jak vagíny, tak ale i močových cest, protože močová trubice je vagíně velmi blízko a bakterie tam bez problému "přicestují". Takové infekce vůbec nejsou příjemné a lékaři při nich zakazují sex na několik týdnů. 

Ženy a jejich posexová rutina

Jestliže se vám po sexu nechce do sprchy, tak nemusíte, pokud nemáte problémy s imunitou. Ale žena by si vždy po sexu měla dojít na záchod, aby co nejrychleji vyplavila bakterie, které se jí mezitím mohly dostat do močové trubice. V opačném případě mají vhodné podmínky pro množení a do rána může být problém na světě.

Vagína, konečník a jídlo

Správně jídlo nepatří do žádných jiných otvorů kromě úst. Když ale stejně podlehnete pokušení zasouvat potraviny do jiných otvorů, měli byste se ujistit, že jsou dostatečně tvrdé, že se nemohou zlomit, a opatřit je kondomem. Do análního otvoru byste neměli zasouvat nic, co nemá pevnou základnu, to znamená mohutnější část, která funguje jako zátka, díky které se předmět "nevcucne" dovnitř, kde byste ho už jen těžko hledali a vyndavali a vaše další cesta by vedla na pohotovost.

Před, při i po sexu dbejte na správnou hygienu

Když to bolí, něco je špatně

Bolest nemá při sexu co dělat. Jestliže se objeví, je to varovný signál, který byste neměli ignorovat. 

Bolest může mít spoustu příčin

Začneme mužskou bolestí, protože s tou se nesetkáme zas tak často. Tu může způsobit špatné dosednutí partnerky, či špatné přiražení, penis se ohne a způsobí bolest. V horším případě se penis i "zlomí" (více o tom dále). Pak už bolest mužských intimních partií způsobí asi jen pohlavně přenosná choroba či nějaké změny uvnitř penisu.

Zato bolest při sexu zná ale mnoho žen. Může být způsobena například divokým sexem, suchostí vagíny, nervozitou, stažením vagíny, zánětem a mnohými dalšími důvody. Většinou pomůže lubrikační gel, který byste určitě měli použít, protože když to neuděláte, vzniknou ve vagíně mikrotrhlinky, které mohou být vstupní branou pro infekce.

Když budete chtít věci napravit lubrikantem, zvolte správně!

Ale ani s lubrikantem to není úplně jednoduché. Existuje několik druhů podle toho, na jaké bázi jsou vyrobeny. Všechny z nich mají své výhody, ale i nevýhody. Lubrikant na silikonové bázi je skvělý, protože vydrží dlouho, ale nesmíte ho používat se silikonovými hračkami. Lubrikační gel na olejové bázi je také dobrý, ale ten zase nesmíte používat s latexem, což znamená i s kondomem, který je vyroben z latexu. Lubrikant na vodní bázi můžete používat s čím chcete, to je jeho nesmírná výhoda, ale svou funkci nebude plnit tak dlouho a musíte jeho aplikaci opakovat.

Nehody se mohou stát kdykoliv, i při sexu

Ano, je to nepříjemné, ale je to tak. Nehodou při sexu můžeme rozumět mnoho věcí - můžete spadnout z postele, o cokoliv se bouchnout, žena může nešťastně dopadnout na penis a ten se může bolestivě ohnout nebo "zlomit" (ve skutečnosti zlomit nejde, protože v něm není kost, ale i tak je to velmi nepříjemné a zásah lékařů je nezbytný). Při orálním sexu zase může žena penis kousnout.

Sex v posteli se může zdát bezpečný, ale i z ní můžete spadnout a ublížit si

Nehody se stávají i s erotickými hračkami. Když použijete do análu nebo vagíny hračku (nebo jinou věc), která není určena pro penetraci, může se vám tam ztratit, což představuje problém především u análního otvoru. I třeba kroužky na penis dokáží být pořádně zákeřné, když je necháte na penisu moc dlouho nebo zvolíte špatnou velikost. Ze závěsné sex houpačky můžete spadnout. Existuje spoustu rizik, proto byste se měli nejdřív seznámit s tím, jak erotické hračky správně používat.

Ženy i muži by měli mít neustále na paměti riziko nechtěného otěhotnění

Rada je jednoduchá, pokud neplánujete děti, tak vždy používejte kondom nebo antikoncepci. Pokud nemůžete druhému v tomhle věřit (a pokud je to někdo cizí, ani byste pro jistotu neměli), raději zvolte dvojitou ochranu. Myslete také na to, že antikoncepce v podobě pilulek vás a partnera sice celkem spolehlivě ochrání před otěhotněním, ale rozhodně ne před pohlavně přenosnými chorobami. 

Chcete se nechat načapat?

Občas se člověk ocitne v takovém víru vášně, že si neuvědomí, kdo všechno by ho mohl vidět. Jestliže nebydlíte sami, nezapomínejte na to, že si máte zamykat dveře, ať už před vlastními dětmi, jinými příbuznými nebo spolubydlícími. Pokud vás to přepadne na veřejném místě, tak si to raději nechte na doma, protože byste mohli dostat pokutu. I sex v autě byste měli pro vaše vlastní dobro provozovat raději někde na odlehlé lesní cestě než v obydlené oblasti.

Sex na veřejnosti se zkrátka nevyplácí, ale nezoufejte, pořád jsme na tom lépe než v jiných zemích po celém světě, kde je nejen zakázán sex na veřejnosti, ale pár se nesmí třeba ani políbit nebo si projevit jakoukoliv jinou náklonnost.

Ovlivňuje vás i to, co jíte

Odér vašich intimních partií, a dokonce i chuť vašich intimních tekutin ovlivňuje to, co sníte. Některé potraviny mají větší vliv, některé menší. Pokud se chcete vyhnout těm nepříjemným, neměli byste konzumovat ostrá a pálivá jídla, velké množství masa, kávy, alkoholu, rýže a obilovin. Také kuřáci na tom nejsou nejlépe. Naopak byste měli konzumovat hodně zeleniny a ovoce ve velkém množství a pravidelně, například ananas, jablka, borůvky, banány, celer a také brambory nebo skořici.

S nově nabytými informacemi o sexu se můžete pustit do seznamování s lidmi, se kterými byste si to chtěli bezpečně rozdat. Není vůbec problém takové lidi potkat na sex seznamce, na které si jednoduše založíte profil a začnete se seznamovat prostřednictvím zpráv.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.