Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Mužské problémy a jak se jim vyhnout

21.březen 2023
Mužské problémy a jak se jim vyhnout

I když to je pro některé trapné téma, je nutno si přiznat, že i muže někdy trápí problémy na intimních místech. A tak se můžete setkat s několika druhy svědění a různých skvrn, ale třeba i s profláklými "modrými koulemi". A bude vám k něčemu, když budete chodit naostro?

Modré koule: reálný problém?

"Modré koule" je termín, který sexuálně frustrovaní muži používají už odedávna - a pokud jste někdy byli delší dobu vzrušení bez řádného "dokončení", víte z první ruky, jak nepříjemné to může být. Pokud jste si však někdy kladli otázku: "Je to všechno jen v mé hlavě?" nebo "Co se to tady vlastně děje?", začněme tím, že si potvrdíme, že modré koule doopravdy existují. Existuje pro to dokonce lékařský termín: epididymální hypertenze.

Podle doktora Jamese Elista, urologa se soukromou praxí a vynálezce penilního implantátu Penuma, se má za to, že modré koule jsou způsobeny nahromaděním krve ve varlatech a jejich okolí, když se vzrušíte, ale nedokončíte práci.

Pro zajímavost: ženy nemusí být vůči tomuto stavu imunní. Když dojde k nárůstu průtoku krve do vulvy a klitorisu - a nedojde k orgasmu, který by tento tlak zmírnil -, může to mít také za následek to, co se často označuje jako "modrá vulva", která se projevuje podobnými příznaky bolesti, citlivosti a nepohodlí.

Jsou teda modré koule něco, čeho by se muži měli obávat? A jak si můžete ulevit - nebo ještě lépe tomuto nepříjemnému problému zcela předejít?

Co způsobuje epididymální hypertenzi?

Když se vzrušíte, tepny, které přivádějí krev do penisu, se rozšíří a umožní vám větší průtok krve - což vám umožní dosáhnout erekce. Tento přebytek krve v něm zůstane, pokud nedosáhnete orgasmu, a způsobuje tlak, který může být bolestivý nebo nepříjemný.

"Existují také určité důkazy, že dlouhodobá sexuální přitažlivost, která vede ke ztopoření, které nepolevuje, může způsobit, že část kyslíku v krvi je absorbována tkání v genitáliích. Krev tak může mít modrý nádech," říká urolog Richard K. Lee z Weill Cornell Medical College.

Lee však také dodává, že k tomu obvykle dochází pouze v případě nějakého typu blokády: "Mohou to způsobit léky na erektilní dysfunkci nebo věc omezující průtok krve, jako je kroužek na penis, ale není pravděpodobné, že by k tomu došlo přirozeně." Pokud tedy v ložnici nepoužíváte Cialis nebo novou erotickou hračku, vaše koule pravděpodobně skutečně nezmodrají - můžete jen pociťovat mírné nepohodlí.

Jsou modré koule nebezpečné?

Ujasněme si hned na začátku jednu věc: I když jsou modré koule poměrně častým jevem, tato prchavá bolest varlat nezpůsobí žádné dlouhodobé škody. Pokud máte sex a váš orgasmus je přerušen, můžete se cítit nepříjemně po dobu několika minut (nebo dokonce hodin), ale to je v podstatě všechno.

"Mýtus, že modré koule jsou nějak nebezpečné nebo super bolestivé, se zrodil z představy, že muži potřebují uvolnit svůj ejakulát, což je mýtus, jehož cílem je tlačit ženy do sexu," říká Gigi Engle, certifikovaná sexuoložka a autorka knihy All The F*cking Mistakes: a guide to sex, love, and life.

Historicky se ve společnosti o modrých koulích mluví problematicky...

Možná jste to někdy slyšeli v nějakém filmu nebo od kamaráda: "Mám kvůli ní modrý koule!"

Doktorka Pepper Schwartz, sexuoložka, odbornice na vztahy v pořadu Ženatý na první pohled a autorka knihy 50 velkých mýtů o lidské sexualitě, upozorňuje, že muži si dlouho stěžovali na modré koule jako na prostředek nátlaku na ženy při sexu - a to nikdy není v pořádku. Není povinností vaší partnerky, aby vám ulevila od modrých koulí, bez ohledu na to, do jaké předehry nebo jiné zábavy jste se pustili.

"Chlap bude předstírat, že ho něco bolí, a apelovat na soucit ženy, aby dosáhl toho, co chce," dodává Engle. "Je to manipulativní, špatné a rozhodně je to forma nátlakového útoku, když se modré koule používají k nátlaku na někoho, aby vykonal sexuální akt, který nechce."

Zjistěte více o mužských problémech při sexu

Nezapomeňte, že k jakékoli sexuální interakci potřebujete nadšený souhlas - tedy nadšené "ANO!". Přimět někoho ke styku tím, že mu řeknete, že máte modré koule, jako by to byl nějaký nebezpečný zdravotní stav? Ne. To nepomůže.

Nebojte, tohle zvládnete. Pokud máte alespoň jednu funkční ruku, tak to určitě zvládnete.

Měl bych někdy navštívit lékaře kvůli modrým koulím?

Jestliže jste vzrušený a nedotáhnete to do konce, je pravděpodobné, že jde o modré koule a není se čeho bát.

Pokud je však bolest silná, dlouhodobá nebo doprovázená dalšími příznaky, může to signalizovat vážnější stav, jako např:

  • varikokéla, abnormální rozšíření žil ve varlatech
  • torze varlete, kdy dojde ke zkroucení jednoho z varlat, což brání průtoku krve

Pokud tedy vaše příznaky trvají déle než několik hodin, objevují se během jiných než sexuálních situací nebo jsou doprovázeny zarudnutím, otokem či horečkou, je čas navštívit lékaře nebo urologa. Tímto způsobem můžete vyloučit jakékoli další zdravotní potíže.

Existuje lék na modré koule?

Neexistuje žádná výzkumem podložená léčba "modrých koulí" - vaší nejlepší volbou je prostě ejakulovat, ať už díky partnerce, nebo sám s nějakým pornem, lubrikantem a kapesníčkem.

Pokud to však z jakéhokoli důvodu není možné, Schwartz navrhuje studenou sprchu - a přestože neexistuje žádný výzkum, který by tuto konkrétní strategii podporoval, poznamenává, že terapie chladem má tendenci pomáhat při zánětu, což je důvod, proč by mohla zmírnit otok varlat.

Navíc přiložení studeného obkladu na postiženou oblast může pomoci stáhnout cévy a snížit nepříjemné pocity spojené s modrými koulemi.

Doktor Sony Sherpa, certifikovaný lékař v nemocnici Shahid Hospital and Research Center a autor lékařských článků v Nature's Rise, říká, že se můžete také jen nějak rozptýlit, dokud nepříjemné pocity neustoupí. Koneckonců, modré koule zřídkakdy trvají déle než hodinu nebo dvě.

Ještě více však Schwartz doporučuje cvičení. Ať už naskočíte na běžecký pás, nebo si dáte posilovací trénink, říká, že fyzická aktivita může pomoci rozhýbat krev z genitálií a zmírnit tak nepříjemné pocity.

A pokud je bolest příliš velká, doporučuje užít volně prodejný lék proti bolesti, například ibuprofen.

Lze modrým koulím předcházet?

Modrým koulím se skutečně nedá zcela zabránit - protože jediný způsob, jak zajistit, aby k nim nedošlo, je ejakulovat pokaždé, když se vzrušíte, a to je samozřejmě v životě nemožné zaručit. Zkrátka se to každému někdy stane.

Sherpa však říká, že delší přestávky během sexu nebo příliš časté změny poloh před ukončením mohou zvýšit riziko výskytu tohoto obávaného stavu. Také doporučuje vyhýbat se sexuálním aktivitám, když víte, že nemusíte mít čas skončit. (Jinými slovy, buďte opatrní, když se snažíte užít si rychlovku - nebo na to můžete doplatit.)

"Vždy komunikujte s partnerem o svých sexuálních potřebách a přáních. Pomůže to zajistit, že oba partneři jsou na stejné vlně, a může to zabránit zklamání nebo frustraci," dodává Sherpa.

Suchá a svědivá kůže na penisu a v jeho okolí

Možná jste si všimli suché kůže na penisu. Nebo vás tak svědí, že se z toho můžete zbláznit. Nepříjemné pocity může způsobit už jen přemýšlení o tom, co byste se svěděním měli udělat: bude stačit trocha hydratačního krému, nebo bude potřeba něco silnějšího? A je tu ještě jedna nepříjemná věc... Možná se bojíte, že to není jen suchá kůže - že máte na nádobíčku nějakou nemoc, která způsobuje svědění, nebo třeba něco horšího.

Jak můžete řešit mužské intimní problémy?

Dobrou zprávou je, že někdy se opravdu jedná jen o suchou kůži. "To nejlepší, co můžete pro suchá třísla udělat, je zvlhčit oblast jemnou zvláčňující mastí, případně produktem obsahujícím bambucké máslo, který pomůže zmírnit oděrky, podráždění a hrubou pokožku," říká dermatologický poradce Corey L. Hartman. Pokud se však objeví nějaké svědění, může se podle něj jednat o něco, co vyžaduje jinou léčbu nebo návštěvu dermatologa.

Abyste věděli, jak zvlhčovat pokožku na penisu a jeho okolí, musíte vědět, s jakým svědivým místem máte co do činění. Objevte nejčastější příčiny suché a svědivé pokožky v oblasti třísel a co s nimi dělat.

Náhlá červená, svědivá vyrážka: kontaktní dermatitida (alergická reakce)

Můžete být alergičtí na kondomy, prací prášek nebo dokonce na krém či parfém, který používá vaše partnerka. V takovém případě snadno zastavíte toto kožní drama volně prodejným steroidním krémem, například kortizonem. S odhadováním původu svědění a následnou aplikací krému ale buďte opatrní. "Všechno svědění není stejné a steroidní krémy mohou ve skutečnosti zhoršit plísňovou nebo bakteriální infekci," vysvětluje doktor Hartman. "Pokud krém používáte týden nebo 10 dní a nevidíte žádné zlepšení, vyhledejte lékařskou péči," říká. Také přejděte na jemný prací prostředek. Dr. Hartman také doporučuje oblečení dvakrát vymáchat a vyhnout se avivážím.

Jasně červená, svědivá vyrážka v místě, kde se nohy setkávají s třísly: tinea cruris

"Tinea cruris vyžaduje buď perorální, nebo lokální protiplísňové přípravky, z nichž některé vyžadují předpis od dermatologa," vysvětluje Dr. Hartman. Pokud jste náchylní k této nemoci, naneste si před tréninkem do oblasti třísel protiplísňový prášek, a pokud to dává při tréninku smysl, noste volné oblečení.

Příště této nepříjemné vyrážce předejděte: Udržujte oblast třísel v suchu. To znamená, že se ihned svlékněte ze zpoceného tréninkového oblečení (a ideálně se také ihned osprchujte) a před začátkem použijte nějaký pudr.

Co jste pravděpodobně nevěděli

Dr. Hartman říká: "Mnoho případů svědění tinea cruris vzniká přetažením spodního prádla přes nohy napadené plísní (atletická noha - tinea pedis) a přenesením těchto organismů do třísel, takže se ujistěte, že společně se svými intimními partiemi vyléčíte i plíseň na nohou," říká Dr. Hartman.

Skvrny žlutých, mastných šupinek s mírným krvácením při poškrábání: lupénka (psoriáza)

Podobné skvrny můžete najít na loktech, kolenou, břiše nebo pokožce hlavy a vaše nehty na rukou a nohou mohou vypadat hrbolatě. Proti projevům můžete zkusit použít hydrokortizonový krém. Lupénka ale není jednorázová záležitost, jedná se o autoimunitní onemocnění, takže se vyplatí navštívit lékaře, abyste ji mohli správně zvládnout.

Vyrážka s bílými, práškovitými šupinkami v záhybech kůže: ekzém

Může se objevit také v záhybech loktů a na zadní straně kolen. "Nejlepší obranou proti ekzému je neporušená kožní bariéra," říká doktor Hartman. "A nejlepším způsobem, jak zajistit neporušenou kožní bariéru, je hydratace hutným, jemným hydratačním krémem bez parfemace a konzervačních látek."

Cokoliv z výše uvedeného, co po ošetření nezmizí, a navíc nepravidelné hrbolky: Navštivte lékaře

Na penisu je možné dostat rakovinu kůže (ano, i když si ho na pláži zakrýváte). Budete muset navštívit odborníka, aby provedl biopsii postiženého místa. Neříkejte si pořád "to asi nic není", ani nedovolte, aby vás od lékaře odradil jakýkoli druh pocitu, že jít k takovému lékaři je divné (lékaři říkají, že si opravdu nemyslí, že je něco divného, a jsou rádi, když se přijdete zeptat...). Americká onkologická společnost upozorňuje, že pokud se zachytí včas, lze ji obvykle vyléčit.

Pomůže proti problémům s nádobíčkem nenošení spodního prádla? Na co si dát pozor?

Sundat si spodní prádlo je osvobozující. Vaše koule mohou konečně dýchat!

Průzkumy ukazují, že 5 až 7 % mužů nenosí spodní prádlo vůbec. A možná na tom něco bude, protože nenošení spodního prádla může být rozhodně prospěšné. Umožňuje lepší cirkulaci vzduchu, snižuje riziko infekcí a dokonce pomáhá při produkci spermií a plodnosti.

Ale co je důležitější, nenošení spodního prádla je prostě příjemné! Je tedy snadné pochopit, proč někteří muži chtějí mít pocit svobody neustále. "Neexistuje žádný lékařský důvod, který by uváděl, že potřebujete spodní prádlo pro podporu penisu," říká doktor Jamin Brahmbhatt, spoluředitel urologické kliniky PUR v Clermontu na Floridě.

Klidně si svlékněte boxerky nebo slipy - jen se nejprve ujistěte, že dodržujete tato pravidla.

Čemu byste se měli vyvarovat, pokud chcete přestat nosit spodní prádlo?

Chraňte si své přirození, nebo se připravte na odřeniny

Odřeniny vás mohou pronásledovat bez ohledu na to, co máte na sobě (ano, i pytlovité kalhoty mohou způsobit potíže). "Bez spodního prádla nemáte žádnou ochranu mezi vnější vrstvou kůže a drsnou realitou látky a švů kalhot," říká doktorka Mona Gohara, docentka dermatologie na Yaleově univerzitě.

"To může způsobit bolestivé podráždění kůže. Než se tedy pustíte do práce, naneste si na třísla tenkou vrstvu dětského pudru nebo vazelíny. Pomůže to vytvořit bariéru, která minimalizuje tření," říká Dr. Gohara. Přemýšlení dopředu vás také může ušetřit bolesti. Podle dermatologa Hadleyho Kinga naneste před spaním hydratační krém, který podpoří hojení kůže přes noc a zároveň zabrání odřeninám na další den.

Nezapomeňte na tinea cruris

Jen proto, že máte volné koule, nepředpokládejte, že možnost tinea cruris (nemoc, o které již byla řeč výše) je vyloučena. Ať už se jedná o spodní prádlo, nebo ne, muži jsou k tomuto onemocnění náchylnější jednoduše kvůli anatomii třísel. "Tinea cruris - kožní onemocnění, které se projevuje jako svědivá, červená vyrážka ve tvaru prstenu - vzniká, když jste vystaveni působení plísní," říká Dr. Gohara.

A plísně se rády zdržují v teplém a vlhkém prostředí - například uvnitř kalhot, když se vám potí koule.

Tinea cruris může být dost nepříjemná zkušenost. Abyste se plísním ubránili, udržujte své nádobíčko v suchu, postačí posypání dětským pudrem po ránu. Pokud se intenzita nepříjemného pocitu zvýšila, použijte k vyčištění místa antimykotický přípravek na předpis a na závěr použijte antimykotický krém. Nejdůležitější však je pravidelně prát kalhoty. Což nás přivádí k dalšímu pravidlu:

Zdvojnásobte praní

Pokud běžně nosíte jedny kalhoty čtyřikrát, než je vyperete, snižte tento počet na pouhé dvě nošení. Vaše genitálie přenášejí spoustu bakterií, takže je důležité, aby vaše oblečení bylo po nošení stále čerstvé. "Když budete chodit naostro, zkraťte cyklus od nošení do praní na polovinu," říká David Burrows, spoluzakladatel služby chemického čištění Laundri založené na aplikaci.

"Když se látka nachází přímo u vaší pokožky, kalhoty se rychleji zašpiní - a zapáchají. Pokud nosíte látky, které se čistí pouze chemicky, jako je vlna, může se to prodražit," říká Burrows.

"Kalhoty z těžších a silnějších látek obvykle vydrží mezi praními déle než lehčí a tenčí kalhoty," říká.

Počítejte se skvrnami od potu

Ačkoli je tato myšlenka dost nechutná, vaše spodní prádlo nasákne pot v oblasti rozkroku, který se během dne shromažďuje. "Když nemáte další látku, která by absorbovala vlhkost kolem rozkroku, skončíte s ošklivými skvrnami od potu," říká M. Jay Singleton, poradce pro pánský styl a zakladatel Urban Squire Club.

Tyto skvrny jsou podle něj viditelnější na světlejších látkách a barvách, jako jsou khaki kalhoty.

Stejně jako v případě prevence odřenin nebo svědění, i zde je dobré posypat si přirození dětským pudrem, abyste se vyhnuli trapným skvrnám. Ten absorbuje vlhkost, takže se na něm nebudou tvořit skvrny.

Pokud vás začnou trápit skvrny, které na oblečení zůstávají, máme pro vás jeden tip: potřete potřísněné místo lžičkou prostředku na nádobí smíchaného se dvěma lžičkami peroxidu vodíku a nechte 30 minut působit. "Pak oděv vyperte jako obvykle ve studené vodě s běžným pracím prostředkem," říká Burrows.

Vyvarujte se úzkých džínů

"Kalhoty skinny střihu, zejména ty z těžších materiálů, jako je džínovina, se mohou při sezení zařezávat do rozkroku," říká Singleton. A silnější barviva, která se o vás třou, mohou vést k dočasným skvrnám na kůži z vaší oblíbené tmavé prané džínoviny. Těsné kalhoty mohou také způsobovat stejné podráždění a nedostatečné větrání jako spodní prádlo.

Aby toho nebylo málo, pokud není látka dostatečně silná (nebo pokud máte na sobě příliš světlou barvu), můžete všem vytřít zrak. "Chcete-li zamaskovat podivné linie nebo boule, noste vlněné nebo těžší bavlněné kalhoty," říká Ray Li, generální ředitel a zakladatel pánské oděvní řady Suitable.

Vyhněte se šatnám

V oblasti vašeho rozkroku se to hemží spoustou bakterií, včetně těch, které mohou vyvolat střevní potíže.

Možná vám to přijde jasné, ale pro jistotu to tady zmíníme: nezkoušejte si nové kalhoty, když chodíte naostro. "Některé z těchto fekálních bakterií se mohou přenést na látku," říká doktorka Sarah Council, mikrobioložka z výzkumné laboratoře Muzea přírodních věd v Severní Karolíně. Nejenže můžete tyto bakterie přenést, ale můžete být vystaveni bakteriím od kohokoli jiného, kdo si zkoušel stejný kus oblečení.

Pečujte o celé své intimní partie, určitě tím zaujmete nejednu ženu.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.