Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Mužské intimní partie nemají rády zimu

9.listopad 2018
Mužské intimní partie nemají rády zimu

Teploty nám pěkně klesají (a že už bylo na čase, vzhledem k tomu, že máme čtvrtku listopadu za sebou) a s tím se pojí spoustu věcí. Třeba to, že začne být zima určitým částem našeho těla, jako jsou třeba ruce, nos, uši, chodidla nebo... penis. Ano, je to tak.

Polovina naší populace tento problém nezná, ale ta druhá až příliš důvěrně. Jak vám asi došlo, řeč se vztahuje k rozdílu mužů a žen. Zatímco ženské genitálie v zimě nijak netrpí, o těch mužských se to říci nedá. 

Obecně bychom o nich mohli říci, že si vždy jdou za tím, co chtějí a nic jim nestojí v cestě - nic jim totiž v cestě stát nemůže, protože je nemůžeme kontrolovat. Není to zkátka tak jednoduché, že byste si řekli "tak a teď se postavíš" nebo "opovaž se postavit" a ono to vždycky vyjde, nenene, to by byl nudný život. Jak by pak vznikaly všechny trapné situace? Zkrátka si nic nedělají z toho, co by si o nich jejich majitel mohl myslet. Skvělé. Kdo by jen chtěl mít takového "přítele" že ano. 

Zimní penis? Ano, opravdu existuje!

No a určitě víte, co se stane, když dáte penis a varlata do chladného prostředí - smrsknou se (říká se tomu zimní penis). A víte jak moc? A víte, co to způsobuje? Chladné počasí právě přichází a s ním i tento jev, tak si ho pojďme objasnit, ať víte, co vás (nebo vašeho partnera) bude po dobu několika dalších měsíců čekat.

Urologové tvrdí, že se penis smrskne až o 50 % v délce a až o 20 nebo 30 % v průměru, pokud teplota okolního vzduchu klesne po 15 stupňů. "Když se muži (a obecně i lidé) dostanou do chladu, jejich cévy se stáhnou, což zabraňuje krvi do penisu proudit. To způsobí právě dané zmenšení velikosti," říká Darius Paduch, ředitel sexuálního zdraví a medicíny na Weill Cornell Medicine.

Důvod

Zní to jako krutý vtip, který si na nás příroda nachystala, ale má to opravdu své biologické opodstatnění. Dalo by se to nazvat i evoluční výhodou. Proč? Máme k tomu další vysvětlení, které vám to objasní: Tělo je naprogramováno tak, aby uchovalo teplo a energii. Takže pokud je zima, odvede krev z míst, která nutně nepotřebují být prokrvena a naopak ji udržuje ve středu těla, kde se nachází životně důležité orgány. To je důvod, proč je vám v zimě zima na prsty, chodidla nebo třeba právě genitálie. 

To ale není všechno. Kromě penisu se totiž stáhnou i varlata, která se "přimáčknou" blíže k tělu, aby se o něj mohla ohřívat a zůstat teplá.

Informovanost žen není valná

Je to až s podivem, kolik žen o tomto jevu vůbec neví a jakmile uvidí svého nahého partnera, kterému je zima, začnou se smát. Jejich penis otiž najednou vypadá o dost menší. Pokud se začne žena smát, je to jeden z těch horších scénářů, protože někteří muži si to mohou brát osobně a jsou na toto téma citliví. A samozřejmě - vůbec za to nemohou, je to automatická reakce těla, kterou nemohou nijak potlačit, ani zvrátit a o to hůř se cítí. Ženy, projevte proto trochu soucitu a nesmějte se svému partnerovi, že je jeho chlouba trochu menší než obvykle. Nejlepší asi bude tento stav vůbec nekomentovat, protože by to mohlo dopadnout špatně.

Ženy, nesmějte se partnerovi, když má "zimní penis"

Nepříjemná záležitost

Nepříjemným zážitkem to pro muže může být i z dalšího důvodu. Díky tomu, že krevní tlak klesá, penis se stává "gumovým". Pokud má muž oblečené spodní prádlo nebo kalhoty, může to vyvolávat opravdu velmi nepříjemné tření, které může být buď jen otravné, nebo až bolestivé. Jako řešení mohou posloužit volné boxerky, které výrazně sníží tření. Neznamená to ale, že zmizí, u některých mužů můžu přetrvávat i nadále a nepříjemný pocit je s nimi všude, kde je zima. Takže pokud ani to nezabere, může se muž odebrat k doktorovi, který mu může předepsat léky na erektilní dysfunkci, které pomáhají uvolňovat svaly a zvýší se tak průtok krve penisem. Nemusíte se ale vůbec bát, že byste pak chodili s permanentní erekcí, tak tyto léky totiž nefungují. Muž musí být vzrušený na to, aby tyto léky zafungovali na erektilní dysfunkci. Tak možná že by se jedině vyplatilo, aby se daný člověk trochu vyhýbal vzrušivým podnětům, protože to by pak mohlo vyvolat neplechu. I situace, při kterých by byl normálně penis vklidu a dal by se nějak trochu "ovládnout", s těmito léky by to mohlo být mnohem komplikovanější.

Jaké další efekty má zimní penis?

Není to jen o tom, že se zmenší jeho velikost. Má to vliv i na jeho funkci. Pro muže je v takovém stavu mnohem těžší dosáhnout erekce. To může být celkem nervy drásající, protože často se žhavá chvilka naskytne i v chladném prostředí. Takže bude něco málo pravdy na tom, že svou erekci rychle ukončíte studenou sprchou. No a když už se jim povede svou chlubu postavit, tak se mohou objevit problémy s orgasmem. K tomu nemusí bohužel vůbec dojít. Teplo totiž tělo uvolňuje, takže se orgasmu dosáhne snadno, zatímco v zimě jsou všechny svaly zatnuté a vše je mnohem obtížnější. Zima také dělá penis méně citlivým a snížená citlivost způsobí, že méně reaguje na stimulaci. Na orgasmus má pak zima ještě jeden dopad. Když už se totiž muž k sexu dostane, často nedokáže myslet na nic jiného, než aby se rychle zahřál a když má plnou hlavu jiných myšlenek místo toho, aby se soustředil na sex, tak samozřejmě k žádnému orgasmu nemá šanci dojít.

Stydíte se, když je vám zima a váš penis se zmenší?

Jak se to dá napravit?

Zásadní věcí je dostat se do tepla. To pomůže stoprocentně. Jestliže jste doma, můžete zapnout topení nebo se třeba přikrýt dekou. Někdo si ale rád užívá hrátky v chladném počasí nebo třeba v koupelně, která není úplně vyhřátá, takže se hodí i nějaké další tipy. Pomoci mohou erotické hračky, především kroužek na penis, který slouží k udržení erekce. Existují dokonce i takové, které dáte do teplé vody nebo jinak nahřejete.

Existuje i zimní vagína?

Zatímco zimní penis rozhodně existuje, o zimní vagíně to tak jednouznačně říct nemůžeme. S tímto pojmem přišel poprvé deník The Sun, kde si žena stěžovala na to, že se snížením teploty ji trápí vaginální suchost. Ta následně velmi negativně ovlivňuje sexuální život ženy, což je třeba zrovna přes Vánoce škoda, protože je konečně volno a páry na sebe mají chvilku času (pokud nestráví celou dobu návštěvou příbuzných). O tomto problému zimní vagíny se zmínil i gynekoložka a specialistka na ženské pohlavní ústrojí Dr. Jen Gunter, která tvrdí, že se toho nemusíme obávat. Na svůj blog dokonce sarkasticky dodala, že kdyby to bylo pravdivé, tak by v Kanadě nikdo od prosince do března neměl sex. Také poukázala na to, že se nikdo nebojí o svůj anální otvor, ačkoliv to vyjde skoro nastejno. Pravdou je totiž to, že zimní období nemá na naše vnitřní otvory žádný vliv. A to znamená i na vagínu. Ta je zaprvé uvnitř těla a zadruhé ji těsně obléhá oblečení, především tedy spodní prádlo, na rozdíl od většiny mužů, kteří nosí boxerky a jiné volnější spodní prádlo.

Vagína se o sebe umí postarat sama, je samočistící, sama se lubrikuje a stejně tak si i sama reguluje teplotu, takže ji nemusíte ochlazovat ani zahřívat. Ve skutečnosti vaginální suchost nebo pocit suchosti (jsou to totiž dvě rozdílné věci) jsou spíše následkem nedostatku estrogenu, vedlejších efektů léků nebo třeba kvasinkové infekce. Teplota vagíny zůstává stejná, protože se nachází uvnitř těla a lidská teplota klesá jen velmi výjimečně a zvedá se jen pokud máte horečku. Takže stejně tak, jako horké počasí neovlivní vagínu, ani v chladném počasí nenastanou žádné změny. A pokud vás trápí vaginální suchost, měly byste spíše navštívit svého gynekologa, než to svádět na počasí. Příčina může být naprosto jednoduchá, ale i závažná. 

Je skvělé, že žádná zimní vagína neexistuje. Zimní penis je ale opravdu reálný. Naštěstí věřte, že tento nepříjemný jev netrvá dlouho. Respektive záleží na tom, jak dlouho se budete pohybovat v chladném prostředí a popřípadě jak se budete hýbat a zahřejete se. Jakmile se dostanete do teplejšího prostředí, vše se zase spraví, navrátí se průtok krve do všech oblastí těla a váš penis bude "jako dřív". 

Ženy, souciťte s muži a nevysmívejte se jim. Muži, postavte se k tomu jako chlapi a neberte si hned všechno tak moc osobně.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.