Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Můžou být erotické pomůcky nebezpečné?

15.únor 2018
Můžou být erotické pomůcky nebezpečné?

Pokud vás inspirovala sága Padesáti odstínů šedi či cokoliv jiného k tomu, abyste oživili svůj sexuální život, měli byste si dát pozor při výběru a následném použití erotických pomůcek. Popularita erotických pomůcek stoupla s příchodem slavné ságy, avšak spolu s ní vzrostlo i množství zranění spojených s erotickými pomůckami.

Erotické pomůcky se za poslední léta staly populárnější. Prodejci po celém světě zaznamenali větší zájem a poptávku po pomůckách. Zároveň však začalo docházet k více zraněním a prekérním situacím. Toho si především všimli lékaři na pohotovosti, když do ordinací přicházelo stále víc a víc lidí s podobnými zážitky, které místo potěšení přinesly bolest.

Údaje o úrazech z Komise pro bezpečnost spotřebního zboží svědčí, že úrazů zapříčiněných použitím erotických hraček přibylo poté, co v roce 2011 v kinech vyšel první díl Padesáti odstínů šedi. Nemocnici navštívilo dvakrát více lidí, než tomu bylo v roce 2007. Podle jedné studie bylo mezi rokem 1995 a 2006 ve Spojených státech ošetřeno zhruba 6800 osob zraněných erotickými hračkami. Je však pravděpodobné, že skutečný počet může být mnohem vyšší.

To ale neznamená, že byste měli zrušit své plány ohledně vylepšení svých erotických hrátek. Je důležité, abyste si byli vědomi následujích rizik včetně způsobů, jak jim předcházet.

Můžou se zaseknout

Přibližně k 83 % zranění způsobených hračkami došlo proto, že pomůcky byly zaseknuté v nebo na genitáliích. Obvykle se jedná o dildo nebo vibrátor, ale došlo i k případům, kdy lékaři a zdravotní sestry vytáhli dálkové ovládání k televizi, mobilní telefony a jiné předměty. Rychlá prohlídka databáze Komise pro bezpečnost spotřebního zboží naznačuje, že ve většině těchto případů jde spíše o konečník než o vagínu, pravděpodobně proto, že děložní hrdlo působí jako bariéra, zatímco rektální svaly mohou ve skutečnosti vtahovat předměty hlouběji dovnitř. Chcete-li si užít bezpečné hrátky, použijte sexuální hračku, kterou lze snadno vyjmout.

Všeho moc škodí

Nadměrné používání zařízení jako je vibrátor, může v citlivých oblastech vašeho těla způsobit chronickou necitlivost. Jedna studie provedená na Kinseyově institutu na univerzitě v Indianě zjistila, že více než polovina všech zapojených žen používá vibrátor a téměř 1 z 5 těchto žen má nepříjemné zkušenosti s vedlejšími účinky, kterými byly například necitlivost a bolest. Při použití pohybujte vibrátorem a nezaměřujte se příliš dlouhou na jedno místo. Také střídejte různé styly a rychlosti vibrací, které se dají snadno nastavit.

Pokud zažíváte vedlejší účinky používání erotických pomůcek, navštivte lékaře

Při použití kroužků na penis buďte opatrní

Kroužky na penis se typicky nosí kolem spodní části penisu a používají se k prodloužení erekce (kroužek omezuje průtok krve z penisu). Zranění s kroužky na penis jsou poměrně vzácné, což představuje asi jen 2 % zranění způsobených erotickými pomůckami. Mohou však být obzvlášť nepříjemné a mohou způsobit gangrénu, pokud budou okolo penisu obtaženy příliš dlouho. V případě, že se jej rozhodnete použít, udržte si jasnou hlavu a použijte jen jeden. Vyhýbejte se drogám, alkoholu a maratonům - nepoužívejte kroužek více než 1 až 2 hodiny.

Udržujte pomůcky čisté

Studie Kinseyho institutu zjistila, že asi 18 % žen, které používají vibrátory, své pomůcky vůbec nečistí. To by mohlo být problematické, pokud jsou vibrátory nebo jiné sexuální hračky mezi partnery sdíleny. Studie zaměřená na lesbické páry, zveřejněná v časopise Sexually Transmitted Diseases (Sexuálně přenosné nemoci), ukázala, že sdílení vaginálních erotických hraček zvyšuje riziko vaginálních infekcí. Sexuální hračky by mohly také šířit HIV a hepatitidu B a C. Zvažte toto riziko. Abyste se vyhnuli případným infekcím, všechny své hračky po každém použití umyjte mýdlem a teplou vodou nebo použijte leštící alkohol, pokud pomůcka není voděodolná. Zkontrolujte pokyny výrobce ohledně konkrétních údajů.

Chemická romance

Chemikálie na a v některých sexuálních hračkách mohou uniknout z plastu, vinylu nebo pryže přímo do lidské kůže, což může způsobit svědění a vyrážky. Mnoho pomůcek často obsahuje ftaláty, které agentura pro ochranu životního prostředí označila za možný lidský karcinogen. Silikon a tvrdý plast jsou dobrou volbou pro netoxické erotické hračky. Při výběru a nákupu v kamenných sexshopech buďte proto vždy opatrní a pro jistotu pomůcku zkontrolujte. Přičichněte si, zda není cítit chemikáliemi jako například nový závěs do koupelny.

Až příště budete mít chuť si zadovádět, pamatujte, že si můžete užívat a zároveň se vyhnout riziku. Používejte pomůcky podle návodu, umyjte je po každém použití (obzvlášť, když je sdílíte s partnerem) a vyvarujte se používání pomůcek příliš dlouho na jednom místě.

Rádi byste experimentovali s erotickými pomůckami ve dvou, ale chybí vám někdo do dvojice? Nezoufejte a podívejte se na sex seznamku, zda se neskrývá zrovna tam.

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.