Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Muži, chcete vydržet v posteli déle? Zjistěte jak!

8.červen 2021
Muži, chcete vydržet v posteli déle? Zjistěte jak!

Pro muže existuje jen málo věcí, které jsou v životě víc frustrující a zklamáním než předčasná ejakulace. Je to ošemetná situace pro oba partnery. Je to trapné, neočekávané a mění to to, co má být jednou z největších životních radostí, v jedno z největších životních zklamání. Nikdo nechce říkat "omlouvám se" kdykoli před, během nebo po sexu.

Ale muži by měli vědět, že i když předčasná ejakulace může být neuvěřitelně frustrující, je to stejně neuvěřitelně běžné. "Předčasná ejakulace je problém, který v určitém okamžiku života postihuje téměř každého muže," říká Thomas J. Walsh, MD, urolog z Washingtonské univerzity. I když je větší pravděpodobnost, že zažijete předčasnou ejakulaci ve svých 20-30 letech, až jeden ze tří mužů všech věkových skupin říká, že se s tím v určitém okamžiku svého života potýkal.

Vědomí, že nejste sami, vás může uklidnit, ale bohužel to nezmění realitu toho, jak může předčasná ejakulace ovlivnit váš program v ložnici. Když ejakulujete během první minuty styku, nemůžete své partnerce říct: "No, vlastně spousta lidí zažije předčasnou ejakulaci, takže je to opravdu normální." Bude ji spíš zajímat: "Dobře, ale jak mi to pomůže právě teď a tady?"

Můžete ale podniknout nějaké kroky, abyste v posteli vydrželi déle. Příliš rychlý orgasmus nemusí být problémem, který vás bude trápit po zbytek vašeho života. Kombinace následujících technik zvýší pravděpodobnost delšího sexuálního styku!

Nejprve by si měl ale každý uvědomit, že po orgasmu sex ještě skončit nemusí. Po vyvrcholení můžete vždy strávit 20–25 minut ruční nebo orální stimulací své partnerky. Ta bude nakonec pěkně nažhavená, a protože jste si dali mezitím pauzu, budete moci zkusit znovu penetrační sex. A protože jste již jednou ejakulovali, měli byste být schopni vydržet déle než poprvé.

Jaká je průměrná doba do ejakulace?

Studie z roku 2005 v časopise Journal of Sexual Medicine se zúčastnilo 500 heterosexuálních párů, které při sexu měli stopky k měření času mezi vaginální penetrací a ejakulací mužů. Během čtyř týdnů si takto měřili své sexuální hrátky. Celková průměrná doba byla 5,4 minuty.

Spousta mužů nevydrží tak dlouho. V knize The New Naked: The Ultimate Sex Education for Grown-Ups z roku 2014 se uvádí, že téměř polovina mužů skončí podle New Republic do dvou minut.

Ale může se stát, že vám bude diagnostikována předčasná ejakulace, a to především v případě, pokud pokaždé ejakulujete do jedné minuty po proniknutí, bez ohledu na to, jak moc se to snažíte oddálit.

Jedním z důvodů, proč je předčasná ejakulace tak stresující, je to, že můžete mít pocit, že nad tím nemáte žádnou kontrolu. Čím více se tomu snažíte zabránit, tím hůř to dopadá. Ano, možná dokážete v posteli vydržet o několik sekund déle přemýšlením o svém oblíbeném fotbalovém týmu, ale kdo chce během sexu myslet na fotbalové statistiky? Existují nějaká lepší řešení?

Naštěstí odpověď zní ano. Navzdory tomu, jak beznadějná může být vaše situace, existuje spousta chytrých, rozumných a zdravých způsobů, jak omezit (pokud ne vyléčit), předčasnou ejakulaci a vydržet v posteli déle.

Trápí vás předčasná ejakulace? Zjistěte, co můžete udělat, abyste v posteli vydrželi déle!

Tipy, které vám pomohou vydržet v posteli déle

Posilujte svaly pánevního dna

Pravděpodobně jste už slyšeli o kegelových cvicích, při kterých trénujete své pubococcygeální (PC) svaly pánevního dna pomocí řady kontrakčních a uvolňovacích cviků. Abyste pochopili, o kterých svalech tady mluvíme, zkuste při příští návštěvě koupelny přerušit tok moči. Poté, co ho přerušíte, zase ho spusťte, pak znovu zastavte a tak dokola.

Chcete-li pomoci izolovat tyto svaly, zkuste se postavit před zrcadlo a použít je ke zvednutí varlat bez pomoci rukou. Představte si, že je chcete "zvednout do vnitřností" nebo že chcete "zkrátit penis".

Jakmile budete mít pocit, že víte, jak stahovat tyto svaly, stáhněte je a vydržte 10 sekund, poté uvolněte. Cvičte v setech po 10. Krása tohoto cvičení, které bude mít za následek zvýšenou kontrolu ejakulace a pomůže vám vydržet déle v posteli, je, že ho můžete dělat prakticky kdekoli.

Existují vědecké důkazy, že kegelovy cviky mohou mužům pomoci, aby sex trval déle. Studie z roku 2005 zjistila, že 75 procentům mužů se zlepšila erektilní funkce díky cvičení těchto cviků. V jiné studii italští vědci zjistili, že 61 procent mužů bylo vyléčeno z předčasné ejakulace rehabilitací svalů pánevního dna.

Omezte přirážení

Existuje spousta způsobů, jak si užít pohlavní styk, aniž byste přiráželi jako nadržený zajíc. Špičkou penisu můžete dráždit klitoris. Můžete se soustředit na nervová zakončení ve vaginálním vstupu, místo abyste pozorovali, jak hluboko se můžete dostat. Můžete přitlačit penis na její bod G. Jistě, určitě nezapomeňte ani na přirážení, ale pokud máte pocit, že se chystáte dosáhnout bodu, odkud není návratu, existují způsoby, jak to zpomalit, aniž byste obětovali potěšení své partnerky.

Počkejte déle na samotný styk

Až příliš často si myslíme, že sex je penis ve vagíně. Ale to je taková omezující - a upřímně řečeno, nudná - definice sexu. Existuje spousta dalších sexuálních aktivit, které vám přinesou potěšení a prodlouží celkovou délku vašich hrátek, včetně erotické masáže, experimentování se sexuálními výstřednostmi a novými věcmi nebo úplné zaměření na stimulaci vaší partnerky (orální sex).

Když už mluvíme o ústech, je to skvělý způsob, jak zvýšit pravděpodobnost dosažení orgasmu. Studie z roku 2017 publikovaná v časopise Sex and Marital Therapy zjistila, že pouze 18 procent žen má schopnost orgasmu z přímého pronikání, zatímco zbytek žen potřebuje k orgasmu klitorální stimulaci.

Sex není jen o penetraci, vyzkoušejte proto i jiné sexuální praktiky, než přejdete na penetrační sex

Obměňujte věci

Místo toho, abyste si vybrali jednu polohu a bušili do toho jako výše zmíněný zajíc, zkuste vystřídat několik různých poloh, abyste při sexu vydrželi déle. Střídání poloh poskytuje trochu "volna", při kterém váš penis není stimulován.

Můžete také vyzkoušet některé složitější sexuální polohy, které vyžadují fyzickou výdrž. Při těchto "divočejších" fyzicky náročnějších sexuálních polohách se budete více soustředit na techniku a rovnováhu, takže se nebudete moci tolik soustředit na fyzickou stimulaci.

Vyberte si sexuální polohy, které vám pomohou vydržet déle

V podobném duchu byste rozhodně měli vynechat polohy, které poskytují příliš mnoho stimulace. Polohy na pejska nebo na pejska vleže, při kterých můžete jít velmi hluboko a užívat si extra stimulaci od partnerčina zadečku, je dobré vynechat.

Místo toho vyzkoušejte polohy, které umožňují pouze mělčí průnik nebo které neumožňují mnoho pohybů "dovnitř a ven". Technika CAT (Coital Alignment Technique) je ideální. Navíc, pro ženu je to skvělé potěšení! Pak je tu poloha lotusu, která je o vzájemném otírání na rozdíl od tvrdého přirážení.

Vyzkoušejte edging

Oddálení orgasmu při masturbaci může být jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se naučit vydržet déle při sexu. Tento postup se také nazývá edging a podle Walshe je to jedna z nejčastějších technik, jak se vyhnout předčasné ejakulaci. V podstatě se přivedete až na hranici orgasmu a pak přestanete s veškerou sexuální nebo masturbační aktivitou, dokud nebudete mít své vzrušení pod kontrolou.

Praktikování této techniky vám pomůže naučit mozek a tělo lépe kontrolovat reakci na orgasmus a prodloužit trvání sexu. Jen nezapomeňte při praktikování edgingu používat hodně lubrikantu, abyste se vyhnuli odřeninám.

Vyzkoušejte "stisk"

Pokud cítíte, že se blíží váš orgasmus, zastavte se a stiskněte si penis přímo pod žaludem. Silně zatlačte palcem a ukazováčkem a zaměřte tlak na močovou trubici neboli trubičku vedoucí podél spodní strany penisu.

Technika stisku vám může pomoci vydržet v posteli déle, protože vytlačuje krev z penisu a na chvíli snižuje sexuální napětí, které potlačuje ejakulační reakci. Jedná se o další typ biologické zpětné vazby, podobně jako při edgingu.

Vyberte si takové polohy, které nebudou příliš stimulující a prostřídejte je během sexu, abyste zmírnili šanci na předčasnou ejakulaci

Masturbujte předem

Samotná masturbace před sexuálním stykem je bezplatná a jednoduchá technika, která pomáhá v boji proti předčasné ejakulaci. "Mnoho mých pacientů před sexem masturbuje," vysvětluje Evan Goldstein, proktolog, který se ve společnosti Bespoke Surgical specializuje na sexuální zdraví mužů. "Někdy je příliš rychlá ejakulace způsobena tím, že jste celí rozrušení a v poslední době jste neejakulovali, což znamená, že vaše prostata je přeplněná." Když už je to nějaká doba, co jste naposledy ejakulovali, sebemenší dotek, líznutí nebo příraz vás může vyburcovat.

Goldstein pokračuje: "Pokud masturbujete okolo doby, kdy víte, že budete mít sex, v podstatě máte sex podruhé, což znamená, že vyvrcholení bude trvat o něco déle." Upozorňuje však, abyste mezi jednotlivými akty praktikovali vhodné načasování, protože poslední věc, kterou chcete, je, abyste pak vůbec nebyli schopni podat nějaký výkon.

Pokud si všimnete, že i při jedné předchozí masturbaci máte stále problémy s předčasnou ejakulací, můžete předtím masturbovat opakovaně, abyste pomohli bojovat s problémem během sexu.

Používejte správný kondom

Pokud bojujete s předčasnou ejakulací, kondomy mohou být vaším nejlepším přítelem, pokud jde o delší výdrž při sexu. Většina velkých výrobců kondomů vyrábí extra silné druhy, které fungují jako nasazovací znecitlivující prostředek pro penis, a ty vám mohou pomoci vyhnout se předčasné ejakulaci. Vyzkoušejte například kondomy Trojan Pleasures Extended, které jsou vybaveny znecitlivujícím prostředkem, který vám oběma pomůže prodloužit rozkoš.

Poraďte se se svým lékařem o lécích

V Evropě existuje mnoho legálních léků, které údajně pomáhají vydržet déle v posteli. Ale třeba v USA Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) tyto léky neschválil. Přestože studie prokázaly, že tyto léky skutečně prospívají mužům s předčasnou ejakulací, FDA nastavuje velmi vysokou laťku pro léky používané k léčbě život neohrožujících stavů.

Existují také důkazy, které naznačují, že některá antidepresiva mohou pomoci oddálit orgasmus - obzvláště účinný se ukázal být paroxetin, ale mohou vést ke změnám nálady nebo jiným nežádoucím účinkům a neměla by se používat, pokud je nepředepíše lékař. Nakonec by tedy měly být považovány za poslední možnost.

V závislosti na tom, jak jste sexuálně aktivní, můžete léky užívat buď denně, nebo podle potřeby před sexem. Svého lékaře byste se ale měli zeptat, jak dlouho bude trvat, než léky začnou účinkovat, protože se to u jednotlivých léků liší.

Abyste předešli předčasné ejakulaci při sexu, masturbujte před sexem, dle potřeby i opakovaně

Používejte anestetické ubrousky

V roce 2017 malá studie zjistila, že použití ubrousků pokrytých malým množstvím benzokainu, což je mírné anestetikum, vám může pomoci vydržet déle v posteli. Problém? Na vaši partnerku by mohly mít ubrousky nechtěný účinek, že ji tam dole znecitliví.

Doktor Jamin Brahmbhatt, urolog a odborník na sexuální zdraví ve společnosti Orlando Health, navíc doporučuje znecitlivující léky - jako je Promescent - které se dodávají ve formě krémů a sprejů. "Podobně jako kondomy mohou tyto věci způsobit menší sexuální potěšení," vysvětluje Brahmbhatt. "Navíc to může ovlivnit i partnerčino uspokojení. Ujistěte se, že vaše partnerka ví, že je používáte, abyste se ujistili, že v minulosti neměla alergickou reakci nebo problém s jejich používáním."

Vyzkoušejte technologie, které vás údajně naučí vydržet déle

Nový program s názvem Prolong, který schválil Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), vám údajně pomůže naučit se oddálit ejakulaci pomocí speciálního zařízení. Za 299 dolarů dostanete vibrační masturbační pomůcku, příručku a lubrikant.

"Během šestitýdenního tréninkového programu převezmete vládu nad svým vyvrcholením," uvádí se na webových stránkách.

Nechcete utratit 299 dolarů, ale přesto si chcete dopřát léčbu předčasné ejakulace? I na to existuje aplikace.

Podívejte se na aplikaci Premature Ejaculation App - zkráceně PEA. Aplikace, která je označována jako "virtuální sexuální terapeut", vás provede třístupňovým masturbačním tréninkovým programem, který vám pomůže léčit váš problém, a umožní vám sledovat zlepšení v průběhu času.

Zeptejte se odborníka

Pokud máte pocit, že jste vyzkoušeli všechno, abyste měli lepší a delší sex, ale bez úspěchu, možná je čas probrat svůj problém s lékařem. Mnohé z léčebných postupů, o kterých jsme již hovořili - edging a biofeedback - jsou poměrně náročné techniky, které vám odborník může pomoci efektivně používat.

Doporučujeme požádat svého lékaře o doporučení k urologovi, který vás může buď léčit sám, nebo vás odkázat na vhodného odborníka na váš problém. Pomůže vám k tomu přistupovat prakticky a pragmaticky. Nejde o to, abyste se dostali do kontaktu se svým vnitřním já. Jde o to, abyste se naučili tělesné nebo duševní mechanismy, které vám pomohou vyhnout se předčasné ejakulaci.

Odborníky na vaše intimní problémy najdete po celé České republice.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.