Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Může se ze sexu na jednu noc stát vážný vztah?

28.únor 2018
Může se ze sexu na jednu noc stát vážný vztah?

Zkoušeli jste někdy sex na jednu noc? Bylo to opravdu naprosto bez citů nebo jste s danou osobou zůstali v kontaku a chtěli jste z toho něco víc než jen pár minut uspokojení? Jsou vůbec nějaké šance, že by z toho mohlo být něco víc?

Jednorázovky neboli sex na jednu noc se stávají čím dál populárnější (nebo se o nich alespoň více mluví). Je pravdou, že dříve ženy i muži měli svatbu hned po dosažení 18 let a v manželství žili dlouhá léta, i když spolu třeba sex ani neměli. A i když se jeden z nich k nějakému tomu sexu na jednu noc dostal, byla to soukromá záležitost a nikde se tím nevychloubal. Dnes je realita naprosto jiná. Lidé svatbu často odkládají, nevedou vážnější vztahy a užívají si mládí. A to třeba i tak, že chodí do baru, kde potkají někoho, kdo jim po pár panácích nebo pivech přijde sympatický, a tak si to s ní rozdají. Dokud se oba chovají bezpečně (používají ochranu), není proč soudit. Někdy se ale stane, že jeden nebo oba z nich chtějí posléze něco víc než pouze jeden sex. A tím nastává problém.

Zatracené reakce

Ne vždy musí být sex na jednu noc výsledkem alkoholu, někdy se tak může stát i po sexy žhavé konverzaci na online erotické seznamce. Existuje nespočet dalších situací, kdy si s někým jen tak můžete užít. Nicméně výsledek je v podstatě pořád stejný. Buď už se nikdy neuvidíte, nebo ano. A to si pak budete muset rozmyslet, co dál. A vězte, že málokdy je sex na jednu noc opravdu jen na jednu noc nebo je to alespoň těžké na jedné noci udržet. Proč? Protože pro většinu lidí vede sex ke skutečné emocionální vazbě. Existují v našem těle určitě naprogramované chemické a hormonální reakce, které se spustí, když prožíváme sex. Právě tyto reakce způsobují, že se vytvoří skutečné pouto mezi vámi oběma - jak fyzické, tak psychické.

Štěstí, nebo prázdnota?

Prvně bychom se měli zamyslet, proč lidi do sexu na jednu noc vůbec jdou. Když pomineme alkohol, kdy nám mozek zrovna dvakrát nemyslí a my se často necháme druhým svést, pak jsou tu situace, kdy jdeme do baru vyloženě jen za tím účelem, abychom si užili sex, je jedno s kým, zkrátka s někým sympatickým. Proč? Většinou proto, že si chceme spravit náladu, chceme se bavit, chceme se cítit šťastní nebo chtění. A to se vlastně v podstatě vždy povede, protože sex všechny tyto pocity navozuje. A my se cítíme skvěle. Jak dlouho to ale vydrží? Ráno se stejně zase probudíte sami (a pokud ne to první ráno, tak to další ano). Pak se můžete začít cítit prázdně. Někteří lidé se takto ocitají v kolotoči střídání partnerů jen proto, že vždy pocítí tu samou prázdnotu, kterou chtějí někým vyplnit. Není asi nutno dodávat, že sex na jednu noc v tomto případě moc nepomáhá.

Sex na jednu noc často začíná v baru

Další typ prázdnoty, kterou můžete cítit, je ten, že se vám začne stýskat po člověku z předchozího dne. Pro něj to byl ale pravděpodobně pouze právě ten sex na jednu noc, a proto se můžete začít cítit ještě hůř. A obzvláště poté, co vám to daná osoba potvrdí. Happy end se v tomto případě pak koná jen v amerických filmech. Je ale také možné, že se tato osoba cítí stejně jako vy... Otázkou zůstává, zda se s těmito pocity druhému svěřit, když víte, jaká jsou rizika.

Rádi bychom ignorovali tyto vedlejší účinky sexuálního styku, ale dalo by se to označit skoro jako lidská přirozenost, že cítíme trochu této nepohodlné prázdnoty.

Vede sex na jednu noc k dlouhodobému vztahu?

Jestliže hledáte dlouhodobý vztah, pak se musíte zeptat sami sebe, jestli začít sexem je ten nejlepší způsob, jak najít někoho výjimečného, s kým byste chtěli strávit několik měsíců, let nebo zbytek života. Můžete tak opravdu získat skutečný vztah? Ano, můžete být těmi šťastnými, kteří si užijí náhodný sex a přitom najdou lásku svého života. Jedna noc se může proměnit ve skvělý víkend, kdy oba zjistíte, že jste kompatibilní - a najednou i neoddělitelní (doslova). 

Upřímně si ale řekněme, že pro většinu lidí to takto nefunguje a jednorázový sex nevede k vážnému vztahu. Pravděpodobnější by bylo, že by se mezi vámi rozvinul milenecký vztah, který by byl založený na vzájemné výpomoci sexem. Když budete mít pak štěstí, může díky strávenému času spolu a díky otevřené, upřímné komunikaci růst to, jak se oba navzájem znáte, budete si vyhovovat a rozumět a pak se naprosto plynule a nenásilně dostanete do vážného vztahu. Také ale můžete zjistit, že jediné, co máte s tímto člověkem společné, je touha po sexuálním uspokojení a není na čem začít stavět vážný vztah.

Hledáte dlouhodobý vztah?

Možná je opravdu něco na tom, že bychom toho druhého měli před sexem nejprve trochu poznat. Třeba se vám to bude zdát jako staromódní záležitost, ale zkuste se nad tím trochu zamyslet. Vybudujete si neprve pouto na základě vašeho přátelství a emocích, ale i chemie. Opakujete-li často sex na jednu noc, rádi byste ale dlouhodobý vztah a vidíte, že to nikam nevede, zkuste si nejprve s člověkem vytvořit nějaké pouto a trochu vyčkat, než s ním hupsnete do postele. I když rozhodně souhlasíme, že sex je velmi důležitá součást vztahu, u mnoha lidí nefunguje, když s ním vztah začnou.

Zažili jste někdy sex na jednu noc?

Koneckonců emocionální intimita a čestnost jsou jádro všech požadavků pro to, abyste mohli vytvořit solidní základy, které budou vést k důvěře a případně také k lásce. I když se nacházíte na erotické seznamce, pokud nehledáte pouze vyloženě sex na jednu noc, tak byste si měli s druhou osobou poslat více než jen dvě zprávy a poznat se co nejvíce. Pokud bude fungovat i chemie, to se dozvíte při osobním setkání. Jestliže si ale chcete jen užít a je vám v podstatě jedno s kým, i sympatie z fotografií a jedna zpráva vám mohou stačit na to, abyste se sešli a užili si spolu.

Není sex na jednu noc jako sex na jednu noc

Asi se to může zdát zvláštní, ale opravdu je mezi typy tohoto druhu sexu jemný rozdíl, který může ovlivnit právě to, zda se z tohoto jednorázového sexu může stát něco víc.

První popíšeme typ, ve kterém jdete oba vyloženě jen po fyzickém uspokojení a nezajímá vás nic jiného. Většinou se dva potkají v baru, do kterého už šli s tímto úmyslem. Nezáleží na tom, proč tam jsou, zkrátka si chtějí užít. I při takovémto sexu se ale dějí chemické a hormonální reakce, jejichž dopad jsme zmínili výše.

Další typem je ten, kdy se dva někde potkají, dejme tomu opět v baru. Celý večer si povídají a mají se skvěle. Chemie hodně funguje a navíc si jsou i sympatičtí. Sexu se začnou oddávat buď proto, že jsou trochu opilí, nebo proto, že opravdu hodně moc chtějí. Pod tento typ se dá zařadit také sex na prvním rande, kdy jde v podstatě o identickou situaci, akorát rande si dva museli ještě nějak předem domluvit. Z tohoto typu sexu na jednu noc se může buď stát něco dlouhodobějšího, nebo nemusí, určitě je ale vyšší šance, že to vyjde, než u prvního typu. "Něčím dlouhodobějším" nemyslíme pouze vážný vztah, ale také vztah milenecký, kdy jde stále především o sex, ale stále s tou samou osobou (což je mimochodem mnohem bezpečnější než neustálé střídání partnerů při sexu na jednu noc). A z mileneckého vztahu už to pak může být jen krůček k vážnému vztahu - ale také nemusí, to záleží pouze na vás.

Opatrnost je na místě

Pokud vám vyhovuje si užívat pokaždé s jiným partnerem, pamatujte přitom jako první na své zdraví. To si nekoupíte a jakmile se nakazíte pohlavně přenosnou chorobou, už s tím nic nenaděláte. Většina z nich se sice dá léčit, stále tu ale ještě zbývá jedna, která se vyléčit nedá. VŽDY proto používejte ochranu, a to i na orální sex. Ženy si mohou proti početí zařídit dvojitou ochranu - kondom + antikoncepce. Jistota je jistota. Také se snažte vyhýbat podezřelým lidem, drinky si vždy kupujte sami a nejlépe od nich neodcházejte, aby vám do nich nikdo nemohl nic hodit.

Hledáte někoho na jednu noc, na milenecký vztah nebo třeba i na dlouhodobý se spoustou sexu? Porozhlédněte se na erotické seznamce, kde najdete spoustu mužů a žen, které hledají právě takovéto druhy vztahů.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.