Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Máte manželství nebo vztah bez sexu? Je na čase to napravit!

13.říjen 2017
Máte manželství nebo vztah bez sexu? Je na čase to napravit!

Manželství nebo i dlouhodobý vztah bez sexu prostě nejsou "ono". Kdo za to může? Někdo obviňuje partnera, někdo okolnosti... Ale kdo se ve skutečnosti zaměřil na to, zda to není vaše společná chyba? Zkuste tedy váš společný sexuální život ještě zachránit.

Je vcelku jedno, zda se jedná o manželství nebo dlouhodobý vztah, v podstatě v tom není rozdíl. Důležité je jenom to, zda to chcete ještě zachránit. Pokud ano, vyzkoušejte převést do reality následujích deset bodů, které vašemu sexuálnímu životu hodně pomohou. 

Vztah bez sexu nemusí být zatracen

Máte vztah bez sexu? Rozhodně nejste sami. Studie říkají, že okolo 20 % Američanů žije ve vztazích bez sexu, což se definuje tak, že mají sex méně než 10krát za rok. Mnoho párů je vyloženě nadšeno, že se mohou jednou měsíčně milovat, ale častěji by to nechtěli. Dokonce jsou i páry, které neměly sex několik let nebo dokonce desetiletí a jsou tak spokojenější. Jak vidíte, vztahy bez sexu jsou mnohem běžnější, než jste si doposud mysleli. A dobrá zpráva na tom všem? Páry se mohou rozhodnout, zda to chtějí napravit, znovu se spolu propojit a naplnit svůj sexuální život nebo to nechat tak, jak to je. Co si vyberete vy? Jestliže tu první možnost, zde je několik tipů.

Shodněte se na společném závazku - že napravíte svůj vztah

Prvním krokem k transformaci vztahu bez sexu je společný závazek. To je nejdůležitější krok a velmi dobrý způsob, jak zjistit realitu. Opravdu chcete oba znovu erotický vztah? Nezáleží na tom, jak dlouho už to je, co jste naposledy byli nějak intimně propojeni, všechno se dá napravit, ale pouze, když chtějí oba. Sedněte a veďte opravdu upřímnou konverzaci o budoucnosti vašeho vztahu. Chcete spolu prožívat sexuální život? Pokud oba upřímně odpovíte ano, můžete se přesunout k dalšímu kroku.

Dopřejte vašemu vztahu detox

Někdy mohou některé životní události - například když máte děti nebo už starší rodiče - vykolejit váš sexuální život a vytvořit časovou mezeru bez sexu. V mnoha případech se jedná spíše o pomalu rostoucí odpor, který vede k vztahu bez sexu. Udělejte ve svém vztahu inventuru a upřímně si povězte, proč jste se jeden od druhého vzdálili. Můžete si takto sednout sami nebo požádat o podporu dobrého terapeuta, za to se nemusíte stydět. Nechte z vás odejít všechny emocionální problémy a pracuje na detoxikaci vašeho vztahu. Jen tím, že ze sebe dostanete, co jste v sobě drželi už dlouhou dobu, se můžete posunout zase o kousek dopředu a znovu se spojit.

Vytvořte milující a milé prostředí

Nyní přichází zábavná část léčení vašeho bezsexuálního vztahu. Prvním krokem k získání důvěry v intimitu je to, řemu se říká přijetí do svého vztahu "kulturu potěšení". Každý vztah má svou kulturu vytvořenou tím, jak zacházíte jeden s druhým. Stanovte si jako prioritu být laskaví, milí a milující vůči sobě navzájem. Vyšlapejte si svou cestu k lásce a buďte vděční za to, že se partner také snaží. Cílem je vytvořit prostředí, ve kterém se oba cítíte milovaní, drahocenní a oceňovaní. Žádný čin není příliš malý - každá laskavost se počítá.

Propojte se masáží

Jakmile se k sobě budete doma chovat mile a hezky, je na čase znovu propojit vaše těla a začít využívat výhody láskyplného dotyku. Dotyk je nejmocnějším nástrojem k opětovnému propojení po životě v bezsexuálním vztahu. Masáž je ideálním činem k zahájení. Rezervujte si alespoň 10 minut svého času na masáž svého partnera. Nezapomeňte se střídat, abyste si oba mohli užít jemné a milující doteky toho druhého. Brzy se budete vzájemně obdarovávat kvalitními masážemi, budete si vyměňovat příjemné doteky a naučíte se komunikovat o dotecích a potěšení.

Více se mazlete a sbližte se

Jakmile začnete cítit výhody výměny párové masáže, začněte experimentovat s kontaktem celého těla. Buďte nazí a mazlete se. Nahá těla, jedno na druhém, to má neskutečnou léčebnou sílu. Kontakt s kůží uvolňuje oxytocin, hormon lásky a propojení, díky němuž se budete cítit šťastní a klidní. Snažte se mazlit alespoň párkrát za týden, ne-li každou noc. I jen minutu nebo dvě může stačit k větší intimitě a důvěře.

Více se mazlete, to vašemu vztahu prospěje!

Nahlédněte do svých fantazií

Vaše sexualita existuje ve vašich vlastních podmínkách jako součást vás. Jste jedinečná lidská bytost a vaše sexualita je pro vás jedinečná. Musíte se kultivovat a starat se o vaši sexualitu nezávisle na vašem vztahu. To znamená, že znáte sebe jako erotickou bytost, pravidelně masturbujete, abyste zůstali v kontaktu s tělem a měli život s aktivní představivostí. Vaše fantazie je místo, kde poznáte, kdo jste sexuálně. Pokud je to dlouhá doba od chvíle, kdy jste naposledy fantazírovali, věnujte tomu teď nějaký čas a využijte svou fantazii naplno. Věnujte pozornost společným tématům svých fantazií a buďte nadšeni vlastní představivostí. Dovolte si, aby se divoce rozjela a vy jste zjistili, co přesně vás vzrušuje.

Dejte partnerovi vědět, jaké jsou vaše touhy

Po prozkoumání vašich sexuálních představ přidejte krátký seznam vašich přání. Mohou být mírné: masáž nohou, mazlení na gauči, delší polibky. Nebo vaše touhy mohou být divočejší: erotický výprask, sexuální oddání se tomu druhému, sex venku nebo v přírodě. Důležité je, že vaše touhy budou specifické. Když můžete pojmenovávat přesně to, co chcete, je mnohem pravděpodobnější, že to získáte. Sdílejte své konkrétní touhy se svým partnerem a požádejte ho, aby také přišel se svým vlastním seznamem.

Sjednejte si erotický cíl

Většina lidí říká, že sex by neměl být orientovaný na cíl, ale v tom nesouhlasíme. Cíle fungují v každé jiné oblasti našeho života a mohou zlepšit i váš sexuální život. Když budete souhlasit s určitým cílem společně, pomůže vám to zůstat odpovědný jeden druhému a pomůže vám dát přednost sexuálnímu životu. Opět platí, že byste ve svých erotických cílech měli být specifičtí. Jedním z cílů může být např. udělat si jednu hodinu týdně, která bude naplněna sexuální intimitou, kdy se budete dotýkat, líbat a potěšíte jeden druhého; dalším cílem by mohlo být společné prozkoumání nové části sexuality nebo začít se sexem s rozsvícenými světly.

Ať je vaším cílem cokoliv, dohodněte se na něm společně a dejte si měsíc, abyste se na něj zaměřili. Pak znovu vyjednejte nový cíl. Erotické nastavení cílů může být opravdu dobrým způsobem, jak sladit priority a udržet váš sexuální život, aby se neustále vyvíjel.

Zahrajte si "tříminutovou hru"

Když se budete cítit připraveni hrát si společně trochu více, zkuste "tříminutovou hru". Uchopte časovač, nastavte jej na tři minuty a říkejte si, po čem toužíte, samozřejmě se v tom musíte střídat. Vždy jeden říká, co by si přál a druhý mu to splní. Tato hra vás nutí zjistit a požádat o to, po čem vaše tělo touží. V jednu chvíli můžete požádat o tři minuty masáže zad. V další chvíli byste mohli být připraveni na tři minuty líbání. Nebo budete chtít požádat o tři minuty rozhovoru. Můžete se sami rozhodnout, protože je to vaše tři minuty a nikdo vás do ničeho nenutí.

Nezapomeňte: vždy můžete odmítnout žádost svého partnera, pokud se na to necítíte. Ale pak je na vás, abyste nabídli alternativu. Tento druh hry vypadá zpočátku hloupě, ale je to mocný nástroj pro práci na komunikačních a vyjednávacích dovednostech.

Oslavujte pozitivní změny

Jakmile začnete napravovat svůj intimní život, můžete zažívat obrovské skoky pokroku a úplně tak obnovit to, co jste do té doby dělali v ložnici (pravděpodobně pouze spali). Vaše propojení může přicházet ale i pomalu, i to je považováno za velký pokrok. Záleží na mnoha okolnostech. Ať tak či tak, měli byste oslavovat své vítězství! Ujistěte se, že váš partner ví, že si vážíte jeho investic do vašeho společného sexuálního života. Vyjádřete svou vděčnost slovně a pokračováním budování "kultury potěšení" ve vašem vztahu. Může vám pomoci si připomenout, jak daleko jste došli.

Po obzvlášť láskyplném dni řekněte: "Pamatuješ si, když jsme přožívali dny bez jediného doteku? Jsem moc rád/a, že jsme teď více láskyplní." Sledováním vašeho pokroku a oslavováním každého vítězství máte větší pravděpodobnost, že zůstanete na správné cestě a váš vztah bez sexu bude minulostí.

Nezáleží na tom, jak jste se se svou ženou či mužem seznámili, snažte se udržovat váš sexuální život, nezapomínejte se dotýkat, abyste váš vztah nakonec nemuseli nazývat "vztah bez sexu".

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.