Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Masáž yoni a masáž lingam: rozkoš pro intimní partie

12.leden 2023
Masáž yoni a masáž lingam: rozkoš pro intimní partie

Asi jste už někdy slyšeli o erotické masáži nebo masáži se šťastným koncem. Čím dál tím častěji se ale také můžete setkat s masážemi yoni nebo masážemi lingam. V čem spočívají, v čem jsou unikátní a jak probíhají?

Yoni (nebo také yoni) znamená ženské intimní partie. Pokud se tedy bavíme o masáži yoni, mluvíme o masáži vulvy a vagíny. Lingam zase značí pánské přirození, a tak je vám asi už jasné, že se jedná o masáž penisu. Ale navzdory tomu, co si mnoho lidí myslí, nejsou tyto masáže ve skutečnosti určeny k tomu, abyste dosáhli orgasmu (i když někteří lidé při nich orgasmu dosahují).

Masáž yoni

Zdá se, že slovo yoni je nejnovějším wellness slovem pro vagínu nebo vulvu. Možná si vzpomenete na 'yoni vajíčka' od značky Goop, která tvrdila, že upravují hladinu hormonů a pomáhají s ovládáním močového měchýře. Nakonec byl tento prodejce životního stylu, jehož majitelkou je Gwyneth Paltrow, zažalován a dostal pokutu 145 tisíc dolarů za "klamavou reklamu". Jsou tedy masáže yoni také k smíchu?

Podle některých odborníků je praxe masáží yoni především o objevném doteku. Má uvolnit napětí, což prý může zvýšit vaginální citlivost, snížit úzkost a dokonce léčit traumata z minulosti. Trenér tantrického sexu Alexej Kuzmin a mentorka sexuálního léčení žen Grace Hazel vám prozradí více.

Co je to masáž yoni?

Pokud by vás to zajímalo (nás ano), yoni je v sanskrtu - staroindickém jazyce - výraz pro vulvu a doslova znamená "posvátný portál". Alexej vysvětluje, že navzdory běžným mylným představám není záměrem masáže yoni přivodit orgasmus.

"Jediným účelem sexuální masáže je dosáhnout vyvrcholení," říká. "Ale masáž yoni je mnohem víc než jen tělesná stimulace. K orgasmu samozřejmě může dojít spontánně, ale pravá masáž yoni nemá v úmyslu vás 'uspokojit' hned teď, ale pomoci vám k větší spokojenosti v sexuálním životě z dlouhodobého hlediska."

"Samotná masáž má kořeny v tantrické sexuální technice a využívá speciální doteky uvnitř vagíny, jejichž cílem je uvolnit napětí a rozvinout cit v této oblasti, což vede k lepšímu sexuálnímu životu a dokonce i ke zlepšení emoční pohody. Většina mých klientů při sexu pociťuje určitý druh úzkosti, otupělosti nebo bolesti a doufají, že se jim podaří prozkoumat a rozvinout své sexuální prožitky, masáž yoni má ale také sílu léčit sexuální traumata z minulosti."

To jsou neuvěřitelně odvážná tvrzení. Ale s takovými údajně neuvěřitelnými přínosy není divu, že jsou masáže yoni stále populárnější. Mohou se však pořádně prodražit - samotné masáže mohou trvat od jedné hodiny do tří a v průměru stojí jedna hodina 2-3 tisíce Kč.

Kde si můžete dopřát masáž yoni

Nyní upozornění: masáž yoni není regulovanou praxí, a to tady v České republice, ani ve většině jiných zemí. Grace však říká, že existují jednoduché kroky, které lze dodržet, abyste se ujistili, že se přihlašujete k legitimnímu (a bezpečnému) zážitku.

"Vždy si předem prověřte, jak se daný masér chová," vysvětluje. "Pokud nemůžete získat osobní doporučení od někoho, komu důvěřujete, určitě by vám měl před sezením nabídnout konzultační hovor, abyste si mohli vybudovat vztah a předem stanovit případné hranice."

Masáži yoni a masáži lingam se věnují odborníci na tantru

"Nikdy nechoďte k masérovi, u kterého se necítíte bezpečně. Pokud jste nervózní, pak vám může pomoci stanovení bezpečného slova tím, že budete vědět, že masáž bude kdykoli přerušena, pokud se budete cítit nepříjemně."

Jak masáž yoni funguje

Samotná masáž zahrnuje doteky, hluboké dýchání a případně (v případě souhlasu) i pronikání prstů maséra či masérky. Každý masér provádí masáž yoni jiným způsobem, většinou se začíná masáží celého těla, která pak vede k vagíně, když je klientka uvolněná a připravená.

Alexej vysvětluje, že je důležitý celkový zážitek, protože umožňuje klientům zapojit se do práce s jejich tělem jako celkem. "Doteky by nikdy neměly být násilné nebo drsné," dodává Alexej, "ale bude se jednat o kombinaci různých doteků, například spojení v klidu nebo zaměření se na určitá citlivá místa. I když se to u jednotlivých klientů liší. Masáž yoni, která pomáhá zkoumat citlivost, se velmi liší od techniky používané například u někoho, kdo má při sexu úzkosti a bolesti. K vytvoření klidné a příjemné atmosféry se také používá hluboké dýchání a buď lubrikant, nebo olej."

Yoni masáž můžete provádět i doma - buď sami, nebo s partnerem. Podstatou je, že se přijímající plně uvolní a místo toho, aby se soustředil na to, aby dosáhl orgasmu, soustředí se na uvolnění jakéhokoli emocionálního nebo fyzického napětí ve své vulvě nebo vagíně. Alexej dodává, že bez vyškoleného profesionála bude masáž sloužit hlavně ke stimulaci nebo potěšení, protože "léčivý dotek" může provést pouze odborník.

Jaké to je podstoupit masáž yoni? Prozradí vám to dvě ženy, které ji zažily

Sex už pro mě není nuda

Osmatřicetiletá Aimee si objednala masáž yoni, protože pociťovala nedostatek citu při sexu. Říká: "O masáži yoni mi řekla kamarádka, když jsem se jí přiznala, že mi sex připadá nudný. Nikdy jsem tam dole nic moc necítila a zdálo se, že nic z toho, co jsem zkoušela, nezabírá, například brnivý lubrikant nebo erotické hračky."

"Zpočátku jsem byla opravdu nervózní, ale během masáže mé tělo zcitlivělo. Doteky byly velmi citlivé a objevné a já jsem v těle cítila úžasné pocity. Když jsem pak měla sex se svým partnerem, cítila jsem se mnohem více propojená s tímto prožitkem."

Napravování zničeného sexuálního života

Zatímco osmadvacetiletá Lisa se rozhodla navštívit masáž yoni poté, co se snažila překonat špatný vztah, který zničil její sexuální život. "Před časem jsem se ze vztahu dostala," říká. "Ale pokaždé, když jsem měla sex, měla jsem pocit, že se držím zpátky nebo se stahuji. Během yoni masáže jsme tento problém prozkoumali, fyzicky, emocionálně i sexuálně. Opravdu mi to pomohlo vnímat sex a dotýkání se pozitivnějším způsobem. Stále se k tomu dostávám, ale čím více sezení navštěvuji, tím lépe se cítím."

Masáž yoni i lingam pomáhají v mnoha oblastech sexuálního života

Třetí, podrobný příběh ženy, která vyzkoušela masáž yoni, si můžete přečíst v našem dalším článku.

Masáž lingam

Pokud jste nikdy neslyšeli o lingam masáži neboli masáži penisu, pak se nebojte, pravděpodobně nejste sami.

Existuje spousta různých typů sexuálních a erotických masáží, včetně masáží se šťastným koncem nebo orgasmických masáží, jejichž cílem je přivodit vám orgasmus, a také masáž yoni, tantrická masáž zaměřená na uvolnění napětí a rozvoj citu uvnitř vulvy, jak jsme psali výše.

Masáže lingam speciálně určené pro muže jsou však neprávem opomíjeny. Zařazení masáže do sexuálního života může být skvělým způsobem, jak prozkoumat své i partnerovo tělo a otevřít se celé řadě nových pocitů a vjemů. Pokud vás tedy zaujala, níže najdete vše, co potřebujete o masáži lingamu vědět.

Co je masáž lingam?

Zatímco masáž yoni je tantrická masáž vulvy, masáž lingamu je tantrická sexuální praktika, která zahrnuje masáž penisu. "Lingam je sanskrtské slovo pro penis a volně se překládá jako 'světelná hůlka'," vysvětluje Annabelle Knight, odbornice na sex a vztahy ze společnosti Lovehoney.

Při masáži lingamu se masíruje nejen lingam (penis), ale také varlata, perineum (citlivá část kůže mezi konečníkem a šourkem) a prostata (považovaná za "posvátné místo"). "Jde o to, aby se masírovaný zcela oddal rozkoši," pokračuje Annabelle.

Proč muži podstupují lingam masáže?

Jednoduše řečeno: protože jsou příjemné! Masáže lingam jsou skvělou příležitostí pro příjemce, aby se soustředil na vlastní potěšení a pocítil pocity, které by při masturbaci nebo sexu obvykle nepocítil. Tyto intimní masáže mohou také mužům umožnit zažít vícenásobný orgasmus, o čemž se mylně soudí, že ho zažívají pouze ženy.

"Cílem není jen jeden orgasmus, ale hned několik," vysvětluje Annabelle. "Jde o snahu pociťovat stále větší rozkoš, která se během masáže změní ve vlny mnohonásobných orgasmů."

Kam zajít na lingam masáž?

Stejně jako u masáže yoni se jí věnují odborníci v oblasti tantry. Dejte si velmi záležet na výběru maséra (většinou tedy masérky) a jakmile vám bude jeho/její chování připadat neprofesionální, raději najděte jinou osobu. Cena masáže lingam se pohybuje v podobných částkách jako yoni masáž, občas jsou o trochu dražší.

Masáž yoni i lingam můžete provést i doma, ale bude se spíše jednat o stimulaci intimních míst

Jak partnerovi provádět lingam masáž?

Masáž lingamu můžete provádět i svému partnerovi. Pokud se chystáte vyzkoušet masáž lingamu na svém partnerovi, Annabelle vytvořila jednoduchý návod, podle kterého můžete postupovat krok za krokem. Jedná se ale pouze o takovou "domácí verzi".

  1. Vytvořte atmosféru. Zapalte svíčky, ztlumte světla, pusťte si klidnou hudbu a ujistěte se, že jste vy i váš partner zcela uvolnění.
  2. Vyberte si masážní olej, nejlépe takový, který je jedlý a snadno se rozpouští a možná voní, případně může stejně dobře fungovat masážní svíčka.
  3. Synchronizujte své dýchání s partnerem a pokračujte v tom po celou dobu masáže. To vám pomůže se duchovně sblížit.
  4. Masáž začněte jemně kolem nohou, břicha, stehen, hrudníku a bradavek, ale "posvátnou hůlku" zatím nechte být. Lidským přirozeným stavem je "dělání", proto dejte druhému čas, aby se dostal do režimu "přijímání".
  5. Hlaďte oblasti kolem penisu, včetně perinea a šourku.
  6. Začněte masírovat penis a poté přejděte k nejcitlivější oblasti penisu, hlavičce, kde je nejvíce nervových zakončení. Udržujte ruce v pohybu a nedělejte si starosti, pokud váš partner na chvíli ztratí erekci, protože to je v tantře běžné a měl by se rychle znovu postavit.
  7. Začněte partnera análně prstit. Zpočátku buďte jemní a nezapomeňte použít lubrikant na vodní bázi.
  8. Nenechte svého partnera dosáhnout orgasmu hned. Pokud se blíží ke konci, zadržte před pokračováním. Udělejte to několikrát a nebojte se, pokud váš partner na určitou dobu změkne. Tato praxe se nazývá edging a může pomoci kontrolovat orgasmy a závěrečný orgasmus může být díky tomu déletrvající a intenzivnější.
  9. Stimulujte prostatu, která je v tantře považována za "posvátné místo". Jedná se o žlázu o velikosti hrášku uvnitř konečníku. Má měkkou houbovitou strukturu jako zralá švestka a lze k ní přistupovat přes konečník buď prstem, nebo masážním přístrojem na prostatu.
  10. Nechte svého partnera ejakulovat. Jeho tělo by měly překonat vlny rozkoše.

Liší se lingam masáž od masáže se šťastným koncem?

I když masáž lingam a masáž se šťastným koncem spadají pod erotickou masáž, ve skutečnosti se opravdu liší v tom, čeho se snaží dosáhnout. "I když se na první pohled mohou zdát velmi podobné, tantrické a lingam masáže jsou mnohem pomalejší a odměřenější než běžné masáže se šťastným koncem," vysvětluje Annabelle. "Cílem masáží lingamu je pomoci příjemci skutečně ovládnout jeho sexuální sílu, zatímco masáž se šťastným koncem je jednoduše běžná masáž zaměřená na celé tělo, po které následuje sexuální akt."

Chcete také vrnět blahem? Navštivte odborníky na masáž yoni nebo lingam třeba v Praze.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.