Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Masáž prostaty přináší uspokojení, je ale i zdravotně prospěšná

10.březen 2022
Masáž prostaty přináší uspokojení, je ale i zdravotně prospěšná

Masáž prostaty považuje stále spoustu lidí za tabu. Pokud patříte mezi ně, zkuste svůj postoj přehodnotit, protože tento typ dráždění speciální mužské žlázy vám může způsobit nejen sexuální potěšení, ale bude mít i pozitivní vliv na vaše zdraví.

Zajímá vás, jak se provádí masáž prostaty? Poradíme vám.

Začněme základními informace o prostatě...

Prostata - známá také jako mužský bod G nebo bod P - je malá žláza, která má tvar vlašského ořechu a nachází se asi 2-5 centimetrů uvnitř konečníku směrem k žaludku. Produkuje semennou tekutinu neboli tekutinu, která se mísí se spermiemi a vytváří sperma. Je také víceúčelovou žlázou v mužském reprodukčním systému. 

Masáž prostaty je procedura, při níž se do konečníku zavádí prst nebo hračka, která stimuluje prostatu - což může být opravdu velmi příjemné. "Prostata je velmi vyhledávanou oblastí rozkoše, protože je obklopena nervovými zakončeními," říká Dr. Evan Goldstein, zakladatel a generální ředitel společnosti Bespoke Surgical a spoluzakladatel Future Method. "Každý, kdo někdy zažil orgasmus při stimulaci prostaty, ví, že jde o jedinečný orgasmus, protože je cítit od hlavy až k patě a vyvolává chvění v páteři."

Masáž prostaty lze využít k sexuální stimulaci, běžně označované jako "dojení prostaty". Zavádění hračky, prstu nebo penisu do konečníku může stimulovat konečník a pomoci dosáhnout vzrušeníposílit erekci nebo uvolnit konečník. Prostatu lze stimulovat také zevně přes perineum, oblast mezi konečníkem a šourkem. Pokud je orgasmu dosaženo výhradně prostřednictvím masáže perinea, bývá někdy označován jako perineální orgasmus.

Kromě potěšení prý masáž prostaty pomáhá při různých zdravotních potížích!

Zdravotní benefity masáže prostaty

Benigní hyperplazie prostaty

Jedná se o nenádorové zvětšení prostaty. Vzniká, když měnící se hladiny hormonů způsobují zvětšování prostaty.

Jak již dříve informoval časopis Men's Health, malá případová studie z roku 2006 zjistila, že pravidelná masáž prostaty v kombinaci s léky, jako jsou alfa-blokátory a inhibitory 5-alfa-reduktázy, může pomoci zmírnit příznaky spojené s benigní hyperplazií prostaty.

Masáž prostaty vám může přinést potěšení i prospěch ku zdraví

Váhavost při močení

Tento problém znamená, že má člověk potíže se zahájením nebo udržením proudu moči.

Prostata se obtáčí kolem močové trubice (trubice, která odvádí moč z močového měchýře a prochází penisem). Od věku kolem 25 let se prostata dospělých začíná pomalu zvětšovat. Jak roste, vyvíjí tlak na močovou trubici, což může podle Mayo Clinic vést k řadě problémů s močením souvisejících s benigní hyperplazií prostaty.

Zánět prostaty

Infekce nebo zánět, který způsobuje bolestivost a zduření prostaty.

Pár menších studií zjistilo, že masáž prostaty několikrát týdně (ve spojení s antibiotiky) může pomoci zmírnit příznaky prostatitidy. "Pokud se provádí správně a v pravidelně naplánovaném čase, mohl by jedinec zaznamenat pokles prostatitidy - jde o lokalizovaný zánět - je to jako ucpaný odtok, který je zacpaný velkým tlakem," říká Goldstein.

Erektilní dysfunkce

Neschopnost dosáhnout erekce nebo ji udržet dostatečně pevnou k pohlavnímu styku.

Ačkoli neexistuje mnoho vědeckých poznatků, které by naznačovaly, že masáž prostaty může pomoci při erektilní dysfunkci, někteří odborníci ji přesto podporují. "Teorie, která stojí za potenciálním přínosem, zahrnuje zlepšení průtoku krve v důsledku intenzivního 'dojení' nebo masírování prostaty. Protože erekce je z velké části výsledkem dobrého průtoku krve, jakékoliv zvýšení by mohlo potenciálně vést k lepší erekci," řekl doktor Joshua R. Gonzalez pro Men's Health.

Jaké jsou vedlejší účinky a rizika masáže prostaty?

Masáž prostaty je bezpečná, ale nese s sebou několik rizik. Prostata je vysoce citlivá, což má své klady i zápory. "Na jednu stranu je to sice dobře, protože sebemenší stimulace může být velmi příjemná, na druhou stranu může snadno dojít k jejímu podráždění, pokud je přímo stimulována příliš silně nebo příliš dlouho," říká Goldstein. "Když se to stane, způsobí to takzvanou prostatitidu. Paradoxní je, že zatímco přílišná přímá stimulace může způsobit zánět prostaty, dostatečná stimulace může pomoci zánět prostaty snížit." Jde tedy o to najít správnou rovnováhu a to, co je pro vás příjemné.

Pozor na rizika při masáži prostaty

Další věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že tkáně vystýlající prostatu a konečník jsou velmi jemné a náchylné k pořezání, natržení a odřeninám. "K mikrotrhlinám konečníku, tzv. fisurám, může dojít, když si vy nebo váš partner zapomenete ostříhat nehty nebo když budete moc hrubí," říká Goldstein.

Proto raději než prsty používá hračky speciálně určené ke stimulaci prostaty. "Klouby našich prstů jsou poměrně ohebné a mohli byste jím narazit na nějakou část tkáně, což by mohlo být bolestivé nebo nepříjemné," říká. "Naopak hračky na prostatu mají ideální úhel a délku, které pomáhají minimalizovat nepohodlí a maximalizovat potěšení." Nejlepší je postupovat pomalu, jemně a s dostatkem lubrikace.

Jak se připravit na masáž prostaty?

Mnoho mužů považuje masáž prostaty za příjemnou sexuální praktiku. Pokud ji vyzkoušíte, je třeba mít na paměti několik věcí, které zabrání poranění nebo podráždění:

  • Zastřihněte a/nebo opilujte si nehty, abyste se vyhnuli pořezání, natržení nebo poškrábání.
  • Sundejte si všechny prsteny.
  • Umyjte a osušte si ruce vodou a mýdlem.
  • Pokud chcete přidat další vrstvu ochrany, zakryjte si prst kondomem nebo použijte latexové či nitrilové rukavice. Rukavice pomáhají omezit šíření bakterií na další místa, jako je penis nebo vagína.
  • Vezměte si silikonový lubrikant nebo lubrikant na vodní bázi.
  • Pokud používáte manuální erotickou hračku (to znamená, že není na baterie) nebo vibrační masážní pomůcku na prostatu, ujistěte se, že je čistá a připravená.
  • Před masáží prostaty se ujistěte, že máte prázdný močový měchýř a střeva. Můžete také použít klystýr nebo anální výplach. Samozřejmě, že se nehody stávají, ale existují způsoby, jak minimalizovat potenciální nepořádek, tak jich využijte. Hodit se může ručník.
  • Masáž prostaty nikdy neprovádějte, pokud máte vy nebo váš partner anální trhliny nebo hemoroidy.

Jak si sám namasíruji prostatu?

Pokud provádíte masáž prostaty pro sexuální účely, zde je návod, jak postupovat. (Mimochodem, pokud ji provádíte partnerovi - nebo naopak - ujistěte se, že máte jeho souhlas, než začnete. Masáž prostaty není něco, do čeho byste se měli pustit jen tak zničehonic.)

Chcete vyzkoušet masáž prostaty se svým partnerem? Promluvte si o tom!

Zhluboka se nadechněte. Měli byste být v klidu a uvolnění. Ztlumte světla. Pusťte si relaxační hudbu. Udělejte, co potřebujete, abyste se dostali do nálady. Goldstein doporučuje, abyste začali s jedním nebo dvěma dobře upravenými prsty (ujistěte se, že nehty jsou krátké a hladké!), které díky velkému množství lubrikantu budou dobře klouzat. Lubrikant je při hrátkách s prostatou váš přítel, protože anální otvor a konečník se neumí sám zvlhčit jako vagína. Goldstein doporučuje silikonový lubrikant, protože vydrží déle a je kluzčí než lubrikant na vodní bázi.

Vždy začněte s malým množstvím a postupně přidávejte. Ať už používáte prsty nebo hračku, pokud jste v hrátkách s prostatou nováčkem, nezačínejte zhurta. Pomalu zavádějte lubrikovaný prst do svého análního otvoru. Bod P najdete 2-4 centimetry (někdy i 5 cm) uvnitř análního kanálu, na přední stěně pánve. Poznáte, že jste ho našli, když ucítíte vystouplou žlázu velikosti vlašského ořechu. Prostatu masírujte pohybem "pojď sem" a vyvíjejte mírný tlak.

Pokud zkoumáte prostatu s partnerem, může příjemce zkusit masturbovat, zatímco druhá osoba stimuluje prostatu, aby se pocity zintenzivnily.

A co erotické masážní hračky na prostatu?

Pokud provozujete hrátky sólo, může vám masážní přístroj na prostatu pomoci zasáhnout to správné místo. Ale jak již bylo řečeno, masážní hračku na prostatu můžete používat i při partnerském sexu. Lelo Loki Wave poskytuje stimulaci prostaty i perinea; další skvělou volbou pro samostatnou masáž prostaty je Aneros Stimulator.

Doktorka Carol Queen, sexuoložka společnosti Good Vibrations a spoluautorka knihy The Sex & Pleasure Book: Good Vibrations Guide to Great Sex for Everyone doporučuje všechny výrobky Aneros. "Rozdíly ve velikosti a tvaru nejsou z hlediska jejich kvality důležité - jsou to úžasné hračky na prostatu. Většina z nich není silikonová, což znamená, že s nimi lze používat silikonový lubrikant."

Queen také doporučuje Vick od společnosti Svakom a Duke od FunFactory. "A Clube Vibe 3.OH Hero od společnosti OhMiBod je pravděpodobně nejunikátnější hračka na prostatu na trhu, protože dokáže pulzovat v rytmu zvukové kulisy, ať už se jedná o hudbu na tanečním parketu nebo hlas vašeho partnera," říká Queen. Dodává, že byste s nimi měli používat lubrikanty na vodní bázi, protože tato hračka je silikonová.

Ať už se rozhodnete masírovat prostatu erotickou pomůckou nebo bez, můžete si být jisti, že pro sebe děláte něco dobrého. "Stimulace prostaty umožňuje lidem dosáhnout neuvěřitelně silného orgasmu - takového, ke kterému se většina lidí nedostane (doslova) celý život kvůli stigmatu spojenému s análními hrátkami," říká Goldstein. "Pro většinu z nás je zadek poslední hranicí v sexuálním zkoumání a pokračování v normalizaci této části našeho těla a zbavování se tabu snad umožní každému z nás s prostatou prožívat intenzivnější sexuální zážitky."

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.