Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Mám problém s erekcí: Co teď?

12.listopad 2019
Mám problém s erekcí: Co teď?

Problémy s erekcí nejsou vůbec ojedinělé. Mohou za to různé příčiny, ale nejčastější je problém s cévami, který by muž měl co nejrychleji začít řešit, jinak může být zle. Jestli se vás to alespoň trochu týká, určitě byste měli pokračovat ve čtení a zjistit, co můžete pro sebe (a i pro svůj sexuální život) udělat.

Jak jsme zmínili, problémy s erekcí mohou mít mnoho příčin - od stresu, úzkosti, přes počínající deprese, pokles hormonů, až k onemocnění prostaty. Nejčastější příčinou je však onemocnění cév. Právě proto byste neměli váhat s návštěvou lékaře, v první řadě urologa, i když vám to určitě nebude příjemné, když vám někdo bude prohlížet intimní místa. Myslete na to, že ženy chodí ke gynekologovi také jednou za rok a přežijí tuto prohlídku ve zdraví. Urologické vyšetření je důležité také z hlediska záchytu rakoviny prostaty. Může se ale stát, že urolog nenajde vážnější poruchu, a tak bude potřeba, abyste pátrali dál. Na vině jsou pak většinou právě špatné cévy.

Ateroskleróza se netýká jen srdce

Ateroskleróza bohužel trápí celý civilizovaný svět, nejvíce pak muže, a stala se nejčastější příčinou úmrtí nejen v České republice. Že si nemyslíte, že by tato nemoc mohla nějak souviset s erekcí? Mýlíte se. Ateroskleróza totiž nekončí pouze infarktem nebo mrtvicí, ale postihuje až ve 30 % tepny pánve a dolních končetin. Souvisí především s životním stylem a v posledních letech ohrožuje i čám dál tím mladší ročníky.

Jak ateroskleróza ovlivní vaši erekci?

Podstatou této nemoci je ukládání tuků ve stěně tepny. Zdravá tepna je hladká, zatímco při počínající ateroskleróze je poškozená a povrch její vnitřní stěny je drsný. Na stěně se pak snadno zachytávají látky, které se přenáší krví. Postupně se hromadí a začínají způsobovat zúžení tepny, nebo dokonce její uzávěr. Způsobí to, že krev nemůže dostatečně proudit do další části těla, kterou má daná tepna zásobovat. Zatímco postižení tepen dolních končetin se pozná tak, že začnete kulhat a budete si stěžovat na bolest v lýtku při běžné chůzi, při nedostatečně prokrvené malé pánvi začnou "pokulhávat" intimní místa. Ta potřebují celkem velký přísun krve při vzrušení, a pokud se mezi srdcem a malou pánví nachází překážka v podobě aterosklerotického plátu, tento přísun vázne.

Problémy s erekcí ovlivní váš sexuální život

Navštivte odborníka

Jestliže urolog příčinu vašeho selhávání erekce nenašel, měli byste se zamyslet nad následujícími otázkami: Je vám více než 45 let? Kouřil jste, nebo kouříte? Máte cukrovku? Máte nadváhu? Kulháte při chůzi už po sto metrech? Pokud odpovíte kladně alespoň na pár z těchto otázek, měli byste navštívit cévního specialistu, angiologa, který důkladně vyšetří cévy od srdce až po malou pánev. V České republice najdete přes 60 angiologických ambulancí a další jsou součástí nemocničních zařízení. Síť těchto pracovišť pokrývá přes 85 % okresů a všechna krajská města. K angiologovi vás může poslat váš praktický lékař, ale můžete ho navštívit i bez žádanky, takže se nemusíte červenat při vysvětlování svých intimních obtíží před svým praktickým lékařem, spíše se tedy muž bude červenat před lékařkou.

Nemusí se vyšetření vůbec bát, protože je prováděno ultrazvukem a vůbec nebolí. Jestliže se odhalí nějaký problém, další lékaři (intervenční angiolog, radiolog nebo cévní chirurg) zúžení tepen vyřeší. Většinou se pak cenné funkce, které jsou tak potřebné při vzrušení, zase vrátí, a dokonce k tomu nebudete potřebovat ani Viagru. Ta stejně jen tepny krátkodobě roztáhne, takže problém vůbec neřeší.

Když absolvujete takovou návštěvu u angiologa, pravděpodobně vám zjistí i postižení jiných cév a pokusí se je vyřešit. Přes 50 % pacientů s aterosklerózou tepen dolních končetin a pánve má totiž více či méně skrytou formu postižení srdečních nebo mozkových tepen. Takové vyšetření tak může zabránit infarktu, mrtvici, či amputaci končetiny, takže se rozhodně vyplatí ho podstoupit. Nemoci oběhového systému jsou příčinou více než poloviny úmrtí v České republice, takže když to řekneme trochu s nadsázkou, tak porucha erekce může zachránit váš život. Musíte tento problém chtít ale vyřešit a ne ho chtít maskovat pomocí prášků.

Řešení problému s cévami není nijak drastické. Záleží sice hodně na rozsahu postižení, které lékař při vyšetření zjistí, ale většinou se dají řešit tzv. angioplastikou, neboli roztažením postižených tepen. Často se lidem provádí u srdce při postižení věnčitých tepen, ale tady se bude jednat spíše o pánevní tepnu. Na zlepšení se můžete po této plastice těšit v průběhu dnů až týdnů.

Při jakýchkoliv problémech s erekcí neodkládejte návštěvu lékaře

Poznejte cévní onemocnění včas, ale raději se mu vyhněte předem

Je-li příčinou vašich problémů s erekcí cévní onemocnění, věřte, že na to nepomůže ani dobré porno, nebo ano, ale s velkou prodlevou a nebude se jednat o žádnou kvalitní erekci. Když chybí přítok do postižené oblasti, nemá se jak naplnit, to je celé. Na problémy s cévami můžete mít podezření i tehdy, když se při chůzi do schodů hodně zadýcháváte a kulháte po pár stech metrech chůze.

A jak zamezit tomu, abyste měli tyto problémy s cévami? Musíte dodržovat pár jednoduchých pravidel, které ale většina českých mužů s oblibou porušuje: nepřejídejte se, obzvláště ne tučným a sladkým jídlem, nekuřte a dopřejte svému tělo dostatek aktivního pohybu.

Nejen ateroskleróza, ale i psychika má na erekci vliv

Když ale vaše tepny budou v pořádku, což vám samozřejmě přejeme, musíte hledat příčinu dál. Na vině může být hlava, resp. vaše psychika. Nasvědčují tomu i statistiky, ze kterých lze zjistit, že jeden ze tří lidí, kteří trpí úzkostnou poruchou, je muž. Takovému člověku posléze chybí nejen chuť na intimnosti, ale zároveň s tím může mít problém i se vzrušením, a schopností dosáhnout erekce, ale také s jejím udržením. 

Máte-li jediný důvod se domnívat, že by chyba mohla být na straně psychiky, neváhejte navštívit odborníka, který vám může pomoci - psychologa či psychiatra. Samozřejmě váš problém s erekcí zázračně nevyléčí za jedno sezení, ale pomůže vám se zorientovat v potížích a především v možnostech jejich řešení.

A jak poznat, že odborníka navštívit? O poruchu erekce, kterou je potřeba nějak řešit, jde v tu chvíli, kdy zdravý muž opakovaně selhává ve dvou pokusech ze tří. Když tento stav bude trvat několik týdnů, opravdu s návštěvou neváhejte. Normální není ani to, když se ze statistického standardu mít sex pětkrát až osmkrát za měsíc dostanete na pouhý jeden styk za měsíc (nebo ani to ne). To sice může tkvít úplně v něčem jiném, třeba s problémy ve vztahu a mnoha jinými, ale pokud tušíte, že by za to mohla moci nedostatečá funkčnost vašeho orgánu, měli byste začít jednat. A to nejlépe začít kolečkem - (praktický doktor) - urolog - angiolog - psycholog/psychiatr.

Zjistěte příčinu toho, proč nemůžete dosáhnout erekce

Někdy to není jednoduché

Navíc se můžete ocitnout v začarovaném kruhu, ze kterého je těžko úniku (pokud tedy nenavštívíte terapeuta). Snadno můžete mít začít problémy s erekcí například kvůli stresu v práci. Nebudete se moci dostatečně soustředit na vzrušení a erekce (či ejakulace) nebude přicházet. Následně budete stresu z této situace, která když se stane jednou, možná to nebudete tak řešit, ale stane-li se to druhý den znovu a pak ještě jednou, začnou se vám myšlenky v hlavě splašeně točit  a nebudete je moci dostat pryč. Rozhodně se nejedná o příjemnou situaci a člověk se s takovými intimními věcmi nechce nikomu svěřovat, ale věřte, že vám to může hodně ulevit, když to zkusíte. Odborník vás naučí, jak své tělo, a především myšlenky, zklidnit a i pouze taková snadná věc vám může pomoci zdárně dokončit své intimní chvilky.

A i když vás rozhodně problémy s erekcí budou velmi znepokojovat, nemusíte se sexuálního života vzdát úplně. Stále máte doma druhou polovičku, které svůj dočasný problém můžete vynahradit jinými způsoby, ke kterým penis nepotřebujete. Úplně v pohodě vám budou stačit ruce a jazyk či erotické hračky.

Navštívíte-li psychologa nebo psychiatra, dejte si velký pozor na antidepresiva, která mají (kromě léku Trazodonu) na erekci negativní účinek (což by ale odborníci měli vědět). Nechtějte tudíž za každou cenu léky a snažte se raději své psychické problémy vyřešit jinou cestou.

Na erektilní dysfunkci má jistou měrou vliv i věk. Mužů ve věku 40 až 70 let postihuje dokonce více jak polovinu, konkrétně se jedná o 52 %. Je ale velmi smutné, že 70 % z nich není adekvátně léčeno. Ano, na jedné straně to může být i určitou laxností některých lékařů, ale většina z nich se člověku opravdu snaží pomoci najít tu pravou příčinu a odstranit ji. Více za to mohou muži, kteří k lékaři ani nejdou a místo toho si rovnou "nasadí" doživotní kúru z modrých pilulek. Ale jak jsme zmínili již dříve, ty v mnoha případech stejně moc dobře nefungují, když je příčina ukryta v cévách. A tím se dostáváme k dalšímu číslu - 60 % mužů, kteří mají tyto nepříjemné problémy v posteli, má nějaké onemocnění cév. Proto jsme se dnes tak dlouho zabývali právě touto příčinou a tím, co to pro vás může znamenat.

Máte-li jakékoliv problémy v sexuálním životě, snažte se je vyřešit hned v jeho prvopočátcích. A jestli zároveň nemáte sexuálního partnera, nemusíte se ostýchat a můžete se zaregistrovat na online erotické seznamce, na které bude hračka najít někoho, kdo vám bude sympatický a chtěli byste se s takovým člověk odreagovat od všech starostí. Nebojte se a odhodlejte se změnit svůj intimní život k lepšímu!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.