Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Lži a pravdy o vagíně

17.duben 2018
Lži a pravdy o vagíně

Každý někdy slyšel nějaký mýtus o vagíně nebo mu dokonce i věřil. Co jsou pouhé lži a mýty a jaká je skutečnost? Nešiřte okolo sebe falešné informace, přečtěte si raději dnešní článek, díky kterému nabydete nové a pravdivé poznatky. Mnoho z nich se vám bude hodit i v intimním životě.

S mýty a nepravdami o vagínách se setkáváme po celý život, ačkoliv vám to může připadat nepravděpodobné. Vy jste přeci už dospělí a víte toho mnoho. Ne ale vše, co se bere jako "obecná pravda" a věří v ní mnoho lidí, opravdu pravdou je. Již na základní škole se může dítě setkat s různými lžemi, za kterými většinou stojí starší děti nebo starší sourozenci. Na střední škole, kdy děti začínají aktivně sexuálně žít, se to takovými mýty jen hemží. Často pak tomu přizpůsobí i své sexuální chování, což je buď špatně, nebo zbytečné. A s těmito domněnkami žijí lidé často až do konce života, protože je nenapadne ověřovat si, zda jsou tyto informace pravdivé, či nikoliv.

Tomu je ale konec. Přečtěte si následující body a naučte se, co je lež, jaká je pravda, plus se dozvíte spoustu užitečných informací, které se vám budou v životě hodit.

Lži, nepravdy a mýty o vagíně

Nevoní

První nepravda - naopak mnoho mužů její přirozenou pižmovou vůni miluje. Ženy by se ale měly mít na pozoru v případě, že se tato vůně změní. Může to být v důsledku mnoha příčin, nicméně pokud se přidá i výtok, který má buď neobvyklou barvu nebo množství, je zapotřebí navštívit lékaře. Může se jednat o bakteriální infekci nebo dokonce o pohlavně přenosnou chorobu. Čím dříve se odhalí, o co se opravdu jedná, tím lépe. 

Krvácí, když má žena první sex

Ano i ne. Některé ženy opravdu při prvním sexu krvácí, ale není to proto, že by se jim panenská blána protrhla, ale proto, že se napíná. Některé ženy naopak při prvním styku nekrvácejí a nemůžeme to tedy považovat za nějaký indikátor toho, zda již s někým sex měla, nebo ne. Může se totiž stát, že se panenská blána namáhala již během dětství běžnými činnostmi, například jízdou na kole nebo gymnastikou. Takže je v pořádku, i když žena nebo dívka při prvním sexu krvácí a i naopak.

Při prvním sexu to ženu hodně bolí

Při natahování panenské blány to samozřejmě může ženu trochu zabolet. Nejedná se ovšem o příšernou a nevydržitelnou bolest, jak schválně straší někteří lidé (je to jeden z takových nejčastějších mýtů, které se rozšiřují ve středoškolském prostředí). Dívky jsou pak vystrašené a bolest si mohou i vsugerovat. A vzhledem k tomu, že z toho budou mít takový strach, nedostaví se potřebná lubrikace a sex může být opravdu bolestivý, ale z úplně jiné příčiny, než se bude dívka domnívat. 

Musí být neustále perfektně upravená

Záleží to na každé ženě. Nechť si vybere podle toho, jak se bude cítit nejépe. Některé ženy chtějí udělat radost mužům a vyberou si takový způsob úpravy, který se líbí jemu - pokud jí to nevadí, pak je vše v pořádku. Nezáleží na tom, jestli to bude bujné ochlupení, nebo ani chloupeček. Ženy, ale i muži by měli ale své nástroje na holení vybírat opravdu pečlivě. Krátký návod si můžete přečíst ve článku Holit nebo neholit intimní partie?. Pravdou ale je, že by se vždy měla dodržovat i správná intimní hygiena.

Víte, co je pravda a co lež?

Nikdy nepotřebuje pomoci s lubrikací

Někteří lidé si myslí, že lubrikant je určen pouze pro ženy, které mají nějaký problém nebo že ho používají páry, které už mají sex pouze z povinnosti. Omyl! I při té největší zamilovanosti se může stát, že přirozená lubrikace vagíny nebude taková, jako by si žena představovala a hlavně jaká by byla potřebná pro bezbolestný sex. Každá žena by měla mít po ruce lubrikant, aby si mohla pěkné chvilky strávené sexem opravdu užívat a ne trpět.

Díky ní ženy blázní

Ano, někdy je to opravdu na zbláznění, když by si člověk chtěl moc užít, ale nemá s kým. Naštěstí dnes již ale víme, že vagína nemůže za hysterii, jak se kdysi lékaři domnívali. Hysterií kdysi pojmenovávali jakoukoliv psychickou poruchu u žen. Jedním ze způsobu léčby byl orgasmus. Také je tato doba spojována s vynálezem vibrátoru, kterým lékaři "hysterii" léčili.

Měla by vypadat nějakým určitým způsobem

Teď již nemáme na mysli ochlupení, ale to pod ním. A víte co? Každá vagína vypadá jinak. Je to stejné jako se sněhovými vločkami - nikdy se vám nepodaří narazit na dvě naprosto identické. Každá je jedinečná a jejich majitelka se rozhodně nemusí trápit tím, že by nějak nebyla normální. Některá má velké pysky, jiná malé, jiná zase velký klitoris, další je zase více otevřená, jiná naopak hodně uzavřená, je to jedno, mužům se líbí všechny.

Vagína je určena pouze k tomu, aby se díky ní rodily děti

Toto můžeme považovat za opravdu zastaralý názor. Stále do jisté míry ale přetrvává - co se naučí dítě jako první, k čemu je dobrá vagína? K rození dětí. O dalších věcech není ani zmínka. Krom toho, že díky vagíně ženy menstruují a rodí děti, mohou díky ní zažívat skvělé chvíle - orgasmus, sex, masturbaci. To ale není vše. Některé ženy děti mít nechtějí, tudíž k tomu v podstatě jejich vagína fungovat nebude. U císařského řezu se pak dítě také neporodí vagínou. Tím vším chceme říct jen jednu věc - vagína není pouze na rození dětí!

Je klíčem ke všem ženským orgasmům

Vaginální orgasmus neprožije každá žena, spíše ho dosáhne díky stimulaci klitorisu. A i tak mohou ženy dosahovat orgasmů i dotýkáním jiných částí těla. Některá má velmi citlivé bradavky, existuje i spoustu erotogenních zón, díky kterým může žena dosáhnout orgasmu. Některé ženy jsou dokonce schopné dosáhnout orgasmu při cvičení.

Květina vypadající jako vagína

Pravdivé a užitečné informace o vagíně

Je hluboká 7-8 cm

Nejobsáhlejší a zároveň první řádně zdokumentovaný výzkum ohledně hloubky vagíny provedli William H. Masters a Virginia E. Johnson, výzkumný tým, který byl průkopníkem studií sexuálních reakcí v polovině dvacátého století. V jejich knize Human Sexual Response se píše, že průměrná délka vagíny je mezi 7-8 cm. Můžete to zkusit přeměřit, pravděpodobně se vám to ale nepovede s úplnou přesností.

Stává se hlubší díky stimulaci

To ale není vše, vagína je záhadná část těla... Stejně jako se při vzrušení prodlužuje délka penisu, tak se prohlubuje vagína. Jestliže chce mít tedy žena sex s mužem, který má delší délku penisu, bude muset být hodně vzrušená. Tím se totiž hloubka její vagíny zvětší až na 11-12 cm.

Díky vzrušení se zdvojnásobí

Opět to ale není vše, co se při vzrušení děje s její velikostí. Nejen, že se zvětší její hloubka, ona celkově zdvojnásobí svůj objem, čehož si ženy i muži určitě všimli, když toto místo stimulovali. Může za to prokrvení a podle knihy The Science of Orgasm to pozvedává čípek a vytváří rezervoár pro semeno, díky němuž bude oplodnění vajíčka snažší. 

Pravděpodobně tam stále je panenská blána

Nevěříte? To chápeme, protože se hodně mluví o tom, že se panenská blána při prvním styku roztrhne a konec. Ta se ale natahuje již v průběhu dětství nebo spíše puberty při různých aktivitách, jak již bylo zmíněno, protože je velmi pružná. Proto také dívka nebo žena může používat tampony a přitom ji vůbec nenarušit. Dále v ní mohou být pouze malé nebo větší dírky, tak je to u žen, které doposud neměly děti - zkrátka panenskou blánu mají, ale trochu poničenou. Po porodu se ale tato blána úplně protrhne a zbydou z ní jen zbytky po obvodu.

Čistí se sama

Možná to zní zvláštně, ale opravdu je to pravda. Sice to neznamená, že by se ženy nemusely sprchovat a koupat, ale určitě to znamená, že není nutno na tato intimní místa používat sprchové gely a jiná mýdla. Ta mají naopak přesně opačný účinek - sliznici vysušují, dráždí a zbavují dobrých bakterií, které udržují rovnováhu. Vagína si vystačí pouze s vodou.

Je zakřivená

Netrčí jen tak dovnitř do ženského těla, jak jste si možná doposud představovali. Je zakřivená o 108 až 130°.

To, co jste doposud slyšeli o bodě G, pravděpodobně není pravdivé

Mýtů o bodu G je opravdu mnoho, někteří říkají, že se dokonce nachází na palci a jiní, že vůbec neexistuje. A pak si má člověk vybrat. My jsme o bodu G psali již mnohokrát. U každé ženy se nachází malinko někde jinde, obecně se ale udává, že se nachází 2-5 cm uvnitř pochvy směrem k břišní stěně. Jedná se o nervovou tkáň, proto je toto místo tak citlivé. Některé ženy ho mají tak dobře schovaný, že si myslí, že žádný nemají, to je ale nepravděpodobné. Žena díky jeho stimulaci může prožít orgasmus nebo dokonce i ženskou ejakulaci, neboli squirt.

O něco chytřejší se teď můžete vydat na sex seznamku a svými vědomostmi z oblasti sexuálního života tam oslnit nejednu dívku, ženu, nebo muže.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.