Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Lepší orgasmy pro muže: jednoduché tipy

4.duben 2023
Lepší orgasmy pro muže: jednoduché tipy

Orgasmy jsou skvělé. Ale co když mohou být ještě lepší? Kdo by to nechtěl? Nabízíme vám přehled 23 způsobů, díky kterým budete moci prožívat intenzivnější orgasmy. Jdete do toho?!

Orgasmus je pro každého jiný a může probíhat různými způsoby, od pohlavního styku přes masáž prostaty až po hrátky s bradavkami. Pokud se však na něčem shodneme, pak na tom, že orgasmus představuje příjemný vrchol mezi nárůstem a uvolněním sexuálního napětí. V překladu: Je to zatraceně úžasný pocit. Ale pokud jde o potěšení, platí, že více je rozhodně více a naštěstí existuje spousta technik, jak si proklestit cestu k častějším a celkově lepším orgasmům.

"Zvýšení frekvence a intenzity mužského orgasmu spočívá ve třech faktorech," říká sexuální pedagog Kenneth Play v knize Best. Sex. Ever. od Men's Health.

"Prvním z nich je: Dostává se vám hmatového vjemu nebo stimulace, kterou potřebujete, aby váš jedinečný mozek a tělo dosáhly orgasmu?" říká. "Druhá věc je: Máte správný kontext, který vás vzrušuje? Sex je taková kontextová záležitost. Třeba když se vás dotýká lékař, který vás vyšetřuje, je to něco úplně jiného, než když se vás dotýká milenec; je to úplně stejný dotek, ale kontext skutečně určuje prožitek. Třetí část je o všímavosti. Věnujete svému partnerovi dostatečnou pozornost a propojujete se s ním natolik, že to prožíváte naplno?"

Čím více budete praktikovat maximalizaci svého orgasmického prožitku pomocí níže uvedených tipů a technik, tím lepší pocit budete mít při každém vyvrcholení.

"Funguje to podobně jako čím víc jste fit, tím snadněji se vám cvičí," říká Play.

Jak si užívat ještě lepší orgasmy?

Díky odborníkům na sex a nejnovějším výzkumům vám můžeme doporučit nejlepší způsoby, jak posílit mužský orgasmus. Níže najdete jednoduché strategie, které vaše orgasmy povýší z dobrých na skvělé, ať už masturbujete, nebo si užíváte s partnerkou.

Dotýkejte se své hráz

Pokud jste se s ní ještě neseznámili, tak je nejvyšší čas to udělat! Hráz nebo také perineum je pruh kůže mezi vašimi varlaty a konečníkem a je to jedna z mnoha vysoce erotogenních zón, která dobře reaguje na sexuální stimulaci. "Tato oblast je plná nervových zakončení, takže je opravdu citlivá," říká doktorka Arlene Goldman, spoluautorka knihy Tajemství sexuální extáze.

Někteří muži tvrdí, že tlakem na tuto oblast jsou schopni dosáhnout několikanásobného orgasmu - což je pravděpodobně proto, že prostatu můžete stimulovat zvenčí přes perineum. Během pohlavního styku nebo orálního sexu požádejte partnerku, aby tam položila prst a tlačila na něj, dokud nebudete cítit ten správný tlak.

Masírujte si bod P (neboli prostatu)

Když už jsme u prostaty, ukázalo se, že tato žláza je mužskou obdobou bodu G. Můžete ji stimulovat zevně tlakem na perineum, ale pokud máte zájem o maximální rozkoš, budete muset provést menší anální sondování.

Pokud si hrajete s partnerkou, řekněte jí, aby si nalubrikovala bříško prstu a zasunula vám ho asi 2 cm daleko do zadečku. Jakmile ucítí malou hrudku velikosti vlašského ořechu, může vyvinout tlak a lehce přirážet. Pokud chcete anální hrátky prozkoumat sami, může vám pomoci masážní přístroj na prostatu nebo vibrační anální kolík.

Jednou z možností, jak dosáhnout ohromujícího orgasmického zážitku, je kombinovat stimulaci prostaty a penisu. Další možností je zaměřit se výhradně na prostatu a prožít orgasmus v bodě P, který mnozí lidé popisují jako hlubší a plnohodnotný pocit.

"Penis je jako super střelec, který udržuje morálku, a pak zapojíte prostatu a říkáte si: 'Tyjo! Nevěděl jsem, že prostata může asistovat!'" říká. Play říká. "A pak si uvědomíte, že to prostata dokáže sama."

Zkraťte si refrakterní období (dobu regenerace)

Mentálně se vám po dosažení skvělého orgasmu může chtít do dalšího kola, ale většina chlapů fyzicky nedokáže bezprostředně po sexu dosáhnout další erekce. "Refrakterní období je doba po ejakulaci, kdy muž již není schopen erekce," říká Emily Morse, sexuoložka a moderátorka podcastu Sex With Emily.

Toto období je u každého muže jiné a může trvat od několika minut až po celý den. Existují však způsoby, jak tuto fázi zkrátit. Nejlepším způsobem, jak zkrátit refrakterní dobu, je zvýšit vzrušení. "To může spočívat v tom, že budete dělat něco jiného, například zkoušet nějakou hračku nebo mluvit sprostě (nebo sprostěji než obvykle). I malé změny mohou být právě tou novinkou a vzrušením, které jsou potřeba k nastartování motoru pro druhé kolo."

Snažte se o vícenásobný orgasmus

Díky té otravné refrakterní době je těžké dosáhnout více než jednoho ejakulačního orgasmu za sebou. Ale s dostatečnou praxí byste mohli být schopni mít neejakulační vícenásobné orgasmy, známé také jako NEMO (non-ejaculatory multiple orgasms).

Klíčem je stlačování pubokokcygeálního svalu (měl by to být pocit, jako když zastavíte moč uprostřed proudu) přímo na pokraji vyvrcholení, dokud se nenaučíte oddělovat pocit orgasmu od prožitku ejakulace. Hluboké dýchání vám také pomůže opřít se do těchto příjemných pocitů, aniž byste vystříkli.

"Nemůžete očekávat, že každý malý orgasmus bude stejný jako vaše obvyklé orgasmy," uvádí doktor Jonathan Stegall, zakladatel a prezident Centra pro pokročilou medicínu v Atlantě. "Budou mít menší intenzitu, ale pro některé muže je několik malých orgasmů ve skutečnosti lepší než jeden velký."

Nejjednodušší způsob, jak vyvrcholit vícekrát, je přihodit do rutiny několik prostatických orgasmů, protože doba regenerace je kratší.

Provádějte Kegelovy cviky

"Víte, jak ženy dělají Kegelovy cviky a říkají, že to posiluje jejich vaginální orgasmus? Muži mohou dělat totéž," říká Alex Robboy, sexuální terapeut z Filadelfie.

Kegelovy cviky jsou v podstatě způsobem, jak stahovat svaly pánevního dna, které vám při sexu zajistí větší kontrolu a intenzitu. "Zkuste zvedat penis svými svaly nahoru a dolů, nebo dokonce zkuste 'psát abecedu' špičkou penisu," navrhuje Robboy.

Zlepšete své orgasmy díky Kegelovým cvikům

Použijte erotickou hračku

Jsme zvyklí, že erotické hračky se prodávají ženám, ale existuje spousta hraček, které pomáhají i mužům se vzrušit. Pravděpodobně jste slyšeli o Fleshlight, populárním masturbátoru pro muže, ale věděli jste, že existují také vibrátory určené speciálně pro penis? Nové pocity do vašeho sexuálního prožitku mohou přinést také erekční kroužky, anální kolíky a masážní přístroje na prostatu.

Jezte stravu vhodnou pro orgasmus

Získání kondice pomůže všem aspektům vašeho sexuálního života a součástí získání kondice je lepší stravování. Začněte se zeleninou. Špenát pomáhá rozšiřovat cévy, což může zvýšit průtok krve do genitálií. Další zelené rostliny, jako je kapusta, zelí a čínské zelí (pak choi/bok choy), jsou dobrým zdrojem kyseliny listové, která pomáhá reprodukčnímu zdraví.

Dále se ujistěte, že jíte vejce. Jsou bohatá na vitaminy skupiny B, které zmírňují stres a jsou důležité pro zdravé libido, což znamená lepší orgasmus. Nakonec si dejte ovesnou kaši. Oves a celozrnné obiloviny jsou jedním z mála přírodních způsobů, jak zvýšit hladinu testosteronu v krvi. Více testosteronu znamená silnější orgasmus.

Vyzkoušejte edging

Odložené uspokojení může být těžké zvládnout, ale pokud jde o váš orgasmus, stojí to za to. Studie v časopise Journal of Sex Research obhajovala "edging" neboli praxi záměrného oddalování orgasmu pro intenzivnější vyvrcholení. Studie ukázala, že pokud se lidé zastavili, když byli zhruba na 90 procentech cesty k vyvrcholení, a poté po mírném zpomalení pokračovali, byl jejich případný orgasmus mnohem silnější.

Je to snadný způsob, jak zesílit své hrátky: Přiveďte se na "hranu" orgasmu, zpomalte, zastavte a pak se znovu rozjeďte. Zkuste to udělat dvakrát nebo třikrát, než si dopřejete uvolnění.

Zvyšte si hladinu testosteronu

Hormon, který vám pomáhá při orgasmu, je stejný, který vaše tělo produkuje, když fandíte svému oblíbenému sportovnímu týmu, zvedáte činky v posilovně nebo sledujete seriál Hra o trůny.

Výzkum aténské vojenské nemocnice v Řecku zjistil, že když máte v krvi více testosteronu, je pravděpodobnější, že dosáhnete orgasmu - a to ve velkém. Před dalším dováděním vyzkoušejte některé aktivity zvyšující hladinu testosteronu, například si jděte zaběhat. Podle doktorky Lisy Lawless, odbornice na sexuální zdraví a zakladatelky společnosti Holistic Wisdom, může pravidelné kardio cvičení zlepšit průtok krve a vytrvalost, což vede k uspokojivějšímu sexu. Studie také prokázaly, že kardio aktivity, jako je jízda na kole, běhání a plavání, mohou zvýšit váš sexuální apetit.

Pohlaďte si varlata

Těsně před ejakulací se vaše varlata zvedají u těla, aby dodala ejakulaci větší sílu. "Pokud těsně před ejakulací jemně zatlačíte na varlata směrem nahoru, bude to pravděpodobně velmi vzrušující," říká Goldman.

Požádejte partnerku, aby vám položila dlaň na koule směrem nahoru a posunula je trochu blíž k tělu. Zvýší to vaše vzrušení a zvýší intenzitu vašeho orgasmu.

Zaměřte se na fyzickou stránku

Někdy se během sexu ztratíte v hlavě - budete přemýšlet o tom, jak je váš partner sexy, uvažovat o nejlepším pornu, které jste kdy viděli, nebo dokonce přemýšlet o tom, co bude k večeři. Pro lepší orgasmus se vraťte ke svému tělu.

Přemýšlejte o tom takto: Pokud běháte, dosáhnete úplně jiného výsledku, když se necháte unášet myšlenkami a když se plně soustředíte na svou formu. "Soustřeďte se na fyzický pocit," říká Robboy, a pocítíte, že vaše tělo reaguje jinak.

Prostě dýchejte

"Tohle pochází z tantrického sexu, kde máte dělat přírazy pomocí dechu," říká Goldman.

Zaměřte se na svůj dech a snažte se ho zpomalit, dokud nebude v souladu s vašimi přírazy. Když se právě chystáte vyvrcholit, všimnete si, že se váš tep a dýchání přirozeně začnou zrychlovat - ale když je budete udržovat pomalejší, zlepší se množství kyslíku a průtok krve, které se dostanou k vašim genitáliím, a vaše vyvrcholení bude ještě silnější.

Snižte si krevní tlak

Především byste si měli udržovat nízký krevní tlak v zájmu svého celkového zdraví. Udržování nízkého krevního tlaku však může pomoci i vašemu sexuálnímu životu. Je to proto, že poškození způsobené vysokým krevním tlakem omezuje průtok krve celým vaším tělem - včetně penisu. To může ztížit udržení erekce. Podle Mayo Clinic je navíc vysoký krevní tlak spojen s problémy s ejakulací a sníženou sexuální touhou.

Snažte se o pomalý nárůst

"Vyvrcholení je maraton, ne sprint," říká doktorka Carol Queen, sexuoložka společnosti Good Vibes. I když nejste zastánci edgingu, nespěchejte během celého prožitku, umožní vám to zůstat více v přítomnosti a zároveň to může vést k intenzivnějšímu orgasmu.

"Mnoho mužů je při hledání orgasmu zvyklých postupovat rychle - ať už masturbují, nebo přiráží," vysvětluje. "Zpomalení však dodává schopnost soustředit se na své tělo a jeho smysly a mění pocit z narůstání vzrušení. A pokud si nedopřejete rychlý a zběsilý zážitek, zjistíte, že můžete dokonce vydržet déle - někdy mnohem déle, než jste zvyklí."

Nechte svou mysl bloudit ve fantaziích

Podle Queen vám oddávání se nejdivočejším fantaziím během sexu může pomoci k silnému finiši hned z několika důvodů. Zaprvé vám to umožní prozkoumat některé z těch žhavých, tajných tužeb, které možná nejste připraveni vyzkoušet v reálném životě. Za druhé, fantazírování může zaměstnat vaši mysl, takže se vyhnete úzkostným nebo rozptylujícím myšlenkám, které vám obvykle znemožňují se udělat. A za třetí, fantazie mohou přinést prvek novosti - což je užitečné, když zažíváte sexuální rutinu.

Jste ve vztahu? Zvažte, zda se při vymýšlení těchto oplzlých situací v hlavě nepokusíte myslet na svého partnera: studie z roku 2018 zjistila, že fantazírování o sexu s druhým partnerem může vašemu vztahu prospět a zvýšit vaši sexuální touhu po něm.

Používejte lubrikant

Výzkum provedený Centrem pro sexuální zdraví při Indiana University ukázal, že používání lubrikantu usnadňuje dosažení orgasmu o 50 % mužům i ženám. A má to i smysl: lubrikant snižuje nepříjemné tření.

Mimochodem - to neplatí jen pro penetrační sex. Odborníci se shodují na tom, že lubrikace může zvednout úroveň jakéhokoliv sólového potěšení.

Nezapomeňte na použití lubrikantu

Počkejte déle mezi uspokojováním

"Zkrácení refrakterní doby může u některých mužů fungovat - ale ne u všech," říká Queen. Pokud jste ochotni zkusit čekat delší dobu mezi sexem a masturbací, výplata může být docela neuvěřitelná. Je to ze dvou důvodů.

Víte, jak chutná první sousto šťavnatého steaku, když jste ho dlouho neměli? To proto, že pocity jsou méně známé, když jste si od něčeho dali pauzu - a totéž platí i pro sex. Nejen to, ale tato strategie umožňuje vašemu tělu nahromadit více ejakulátu, což se pak projeví silnějším orgasmem.

Začněte si hrát s bradavkami

"Mužské bradavky mají spoustu nervových zakončení, ale bohužel jsou často přehlíženy kvůli společenskému stigmatu," říká Cain Joyland, klinický sexuolog a zakladatel společnosti Romantic Discovery.

Studie v časopise The Journal of Sexual Medicine totiž zjistila, že stimulace bradavek je vzrušující pro 52 % mužů - přesto si s bradavkami při sexu hrálo jen 17 % mužů. Je zřejmé, že zde existuje obrovská promarněná příležitost pro více ohromujících orgasmů.

Queen poznamenává, že když do sexuální stimulace zapojíte další erotogenní zóny - jako jsou bradavky - přidáte k sexuální stimulaci samostatnou nervovou dráhu. "Výsledek, kterému se říká smíšený orgasmus, může být mimořádně silný, protože se na jeho vzniku podílí více nervových zakončení," vysvětluje.

Nevíte, kde začít? Joyland doporučuje požádat partnerku, aby si nalubrikovala prsty a pak vás během felace laskala nebo štípala do bradavek, čímž dosáhnete extra výbušné kombinace pocitů.

Vyzkoušejte smyslovou deprivaci

Sex je pastvou pro smysly - ale co se stane, když jim něco z toho vezmete? Podle Joyland tento přístup, známý jako smyslová deprivace, odemyká potenciál pro ještě drtivější vyvrcholení.

Smyslová deprivace může být tak jednoduchá, jako je použití pásky přes oči, zhasnutí světel nebo nasazení sluchátek. Když omezíte některé své smysly, zvýšíte tím citlivost ostatních. Jinými slovy, když nic nevidíte ani neslyšíte, budete všechno víc cítit.

Zatřeste svou rutinou

Výzkum v časopise The Journal of Sex & Marital Therapy zjistil, že když si "zvykneme" na určité sexuální podněty, už se nevzrušujeme stejně - ale nové zážitky mohou zvýšit sexuální touhu a uspokojení. A nejen to, studie z roku 2015 v Evolutionary Psychological Science zjistila souvislost mezi novostí zážitků a kvalitou orgasmů u mužů.

Proto doktorka Ooha Susmita, odbornice na sexuální pohodu ze společnosti Allo Healthcare, doporučuje, abyste ve svém sexuálním životě neustále něco měnili - ať už to znamená vyzkoušet s partnerem hraní rolí, sprostou mluvu nebo BDSM, nebo používat nové a různé druhy erotických hraček, když vás ty staré přestanou bavit.

"Experimentujte s různými úchopy, abyste našli to, co vám při masturbaci vyhovuje nejlépe," říká. "Pak vyzkoušejte různé rychlosti a tahy, abyste zjistili, co je vám nejpříjemnější."

Experimentujte s teplotou

Hrátky s teplotou jsou dalším způsobem, jak při sexu něco trochu pozměnit a vytvořit nové pocity, které vedou k výbušným orgasmům.

Amber Shine, certifikovaná sexuální pedagožka a manažerka XFansHub, říká, že střídání horkého a studeného - například pomocí ledu na bradavkách a následného hřejivého lubrikantu - může vytvořit intenzivní kontrast, který vás posune za hranu. Lawless také doporučuje používat masážní svíčky - ale samozřejmě vždy dbejte na opatrnost při hrátkách s voskem.

Zaměřte se na uzdičku

Rychlá lekce anatomie: uzdička je malý pruh tkáně ve tvaru písmene V nacházející se na spodní straně penisu, který spojuje špičku penisu s jeho tělem. Susmita říká, že ačkoli je malá, je nesmírně citlivá - a také sexuálně citlivá. Vzhledem k tomu, že na tak malé ploše je spousta nervových zakončení, může její stimulace vést k docela silným orgasmům.

Pokud jde o způsob, jak dosáhnout orgasmu, můžete požádat partnera, aby jemně přejížděl jazykem nebo třel rty po této oblasti. Můžete to také dělat sami - prsty hlaďte uzdičku nahoru a dolů, do stran nebo krouživými pohyby.

Vypijte kávu

Potřebujete ještě jednu záminku, abyste ospravedlnili svou závislost na kávě? Tady je: Podle Dainis Graveris, certifikované sexuální pedagožky a zakladatelky SexualAlpha, mohou nápoje s kofeinem podpořit krevní oběh v penisu - výsledkem je tvrdší erekce a lepší orgasmus.

"Protože kofein je vazodilatátor, rozšiřuje cévy, čímž zvyšuje průtok krve do končetin," vysvětluje.

Studie prokázaly, že muži, kteří denně konzumují kofein, mají o 42 % nižší pravděpodobnost, že se u nich objeví poruchy erekce. Výzkumy také ukazují, že muži, kteří pravidelně konzumují kávu, mají vyšší hladinu testosteronu než ti, kteří ji nekonzumují - a vyšší hladina testosteronu znamená silnější libido.

A abyste si nemuseli užívat všechny ty skvělé, intenzivnější orgasmy pouze v jednom, najděte si někoho na vzrušující hrátky na erotické seznamce.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.