Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Láká vás bradavkový orgasmus? Máme návod pro začátečníky

4.květen 2023
Láká vás bradavkový orgasmus? Máme návod pro začátečníky

Ve světě, který je posedlý tím, co máte mezi nohama, je snadné zapomenout na hlavní erotogenní zónu nad pasem: vaše bradavky. Jistě, existuje spousta dalších způsobů, jak zažít úžasný orgasmus (vlastně více než deset), ale dnes nás budou zajímat právě bradavky.

S výjimkou určitých faktorů (jako je zmenšení prsou a operace horní části těla... o tom později) mají prsa každého z nás potenciál uvolnit silný způsob vyvrcholení. Poznejte bradavkový orgasmus!

Bradavkový orgasmus? Co to je?

Asi se teď ptáte, co přesně je ten bradavkový orgasmus... Doktorka Janet Brito, sexuoložka a klinická psycholožka z Honolulu, definuje ho definujte takto: "Příjemné uvolnění sexuálního vzrušení, které se soustředí na stimulaci bradavek a není způsobeno přímou stimulací klitorisu nebo penisu." "Schopnost prožívat bradavkový orgasmus je dána mnoha nervovými zakončeními na bradavkách a v jejich okolí," dodává doktorka Holly Richmond, somatická psycholožka a certifikovaná sexuální terapeutka.

Jste připraveni to vyzkoušet? V následujících řádcích vám odborníci přiblíží, jaký je pocit bradavkového orgasmu, jak ho zažít a proč byste svým bradavkám měli pravidelně projevovat lásku.

Jaký je pocit bradavkového orgasmu?

Pocit bradavkového orgasmu se u každého člověka liší. Může být jemný, silný nebo pomalu narůstající.

"Bradavky jsou erotogenní zóny s tisíci nervových zakončení. Pro mnohé jsou velmi citlivé a pro jiné může být jejich stimulace bolestivá," říká doktorka Debra Laino, certifikovaná sexuální pedagožka, certifikovaná klinická sexuoložka a vztahová terapeutka. "Bradavky mohou vysílat zprávy do smyslové kůry v mozku, což je stejná oblast, která je stimulována genitální stimulací."

"Někteří jedinci navíc mohou pociťovat orgasmus ze stimulace bradavek výhradně v oblasti hrudníku," říká Shadeen Francis, certifikovaná sexuální terapeutka a manželská a rodinná terapeutka.

Jak dosáhnout bradavkového orgasmu?

Cvičit, cvičit, cvičit. Všechna těla reagují na stimulaci po svém, takže je důležité experimentovat, naslouchat svému tělu a soustředit se na aspekt potěšení - ne nutně na cíl orgasmu. "Abyste zjistili, co vám nejlépe vyhovuje, rozhodně začněte se sebeuspokojováním (neboli masturbací)", říká Richmond. Tak přijdete na to, co byste chtěli, aby dělal někdo jiný. Navíc možná zjistíte, že jedna z vašich bradavek je citlivější než druhá.

Na začátku Brito doporučuje experimentovat s různými doteky. Vyzkoušejte například lehký až středně silný dotyk bradavek pomocí prstů nebo můžete zkusit masírovat celý prs a pak přejít ke štípání, kroucení a mačkání celé oblasti. Dále můžete přejít k tahání za bradavku, než se zaměříte přímo na bradavku samotnou.

"Pomalu budujte očekávání, pak použijte více přímé rozkoše na bradavku a nechte se přemoci rozkoší," říká Brito. "Přesto někteří lidé nebudou schopni dosáhnout orgasmu pouze z hrátek s bradavkami, takže jakmile se přiblížíte k vyvrcholení, klidně do toho zapojte i vaginální stimulaci," říká Richmond. (Ano, to se stále počítá jako orgasmus ze stimulace bradavek!)

Může mít orgasmus ze stimulace bradavek kdokoliv?

Stručně řečeno, ano! Bez ohledu na pohlaví je to možné. Ale to, že je to možné, ještě neznamená, že ho zažijete. "Ne každý si příjemný pocit při hrátkách s bradavkami a ne každý má bradavky dostatečně citlivé na to, aby ho přivedly do stavu slastného uvolnění," vysvětluje Francis.

Přiveďte partnera k orgasmu pomocí stimulace bradavek

Dodává, že šance na dosažení orgasmu při hraní s bradavkami závisí na několika faktorech, včetně druhu sexu, který právě provozujete, toho, jak jste uvolnění, jak citlivé jsou vaše bradavky a zda vás baví hrátky s bradavkami obecně.

Co když moje bradavky nejsou tak citlivé?

"To je zcela reálná možnost," říká doktorka Alyssa Dweck, gynekoložka z Westchesteru ve státě New York a odborná asistentka na lékařské fakultě Mt. Sinai. "Ženy i muži mají různou míru citlivosti bradavek v závislosti na mnoha faktorech," říká.

První je docela jednoduchý: genetika. Někdy se vaše bradavky prostě nedají stimulovat tak snadno jako bradavky někoho jiného. V jiných případech mohly být nervy na bradavkách ovlivněny operací prsou, například zvětšením, zmenšením, přizvednutím, lumpektomií, biopsií nebo jinými zákroky v horní části těla.

A někdy může citlivost bradavek narušit psychické nebo emocionální trauma, včetně sexuálního zneužívání a rakoviny prsu. To je v pořádku - nikdy se nemusíte stydět.

Jak mohu maximalizovat citlivost nebo vnímání bradavek?

"V různých obdobích měsíce, například když máte menstruaci, mohou být vaše bradavky citlivější. Pokud tedy nejde o bolestivý pocit, můžete své zvýšené citlivosti v tomto období měsíce využít," říká Richmond.

Pokud zkoušíte hrátky s bradavkami s partnerem, nechte ho hladit nebo kroutit bradavkami podle vašich představ. Pak ať do toho zapojí svá ústa - pomalé převalování jazyka a sání kolem vaší areoly a bradavek může být velmi příjemné. Máte rádi malé okusování? Ať se do toho pustí.

Pokud ani tato stimulace nestačí k tomu, aby vás přivedla na pokraj vyvrcholení, můžete zkusit zapojit nějaké erotické hračky. Začněte s hračkou, kterou už máte, například s věrným vibrátorem. Nejlépe uděláte, když použijete takový, který má pořádnou sílu (rozumějte: intenzivní nastavení vibrací), protože některé bradavky potřebují k dosažení orgasmu větší stimulaci než klitoris.

"Pokud se chcete uspokojovat hračkou specifickou pro bradavky, vyzkoušejte přísavky na bradavky," navrhuje Amy Boyajian, zakladatelka a generální ředitelka sexshopu Wild Flower. "Ty vytvářejí sací tlak kolem bradavky a areoly, podobně jako u stimulace pomocí úst".

Nebo pokud chcete ještě větší tlak, můžete vyzkoušet svorky na bradavky. Možná to zní jako něco, co je vyhrazeno výhradně pro BDSM, ale ve skutečnosti je můžete zapojit do jakéhokoli druhu hry. Fungují tak, že přeruší krevní oběh v bradavkách, takže když svorku uvolníte, příval krve vyvolá vlnu rozkoše.

Co když nemám hračky určené pro bradavky?

"Žádný problém! Pokud je vaše sbírka hraček poněkud strohá, můžete improvizovat s běžnými domácími předměty," říká Richmond. Nalepte si na bradavky lepicí pásku a pak ji rychle odlepte. Nebo experimentujte s teplotními hrátkami, kdy si bradavky potřete ledem, aby se vám více vztyčily, a pak na ně aplikujte teplo (zkuste je potřít teplým masážním olejem), abyste všem těm nervům dodali vzpruhu. A pro ty, kteří mají supercitlivé bradavky, můžete místo intenzivní hračky vyzkoušet lechtátka z peříček, nebo se dokonce jen potřít nějakým lubrikantem, olejem či pleťovým mlékem. Na bradavky také neuvěřitelně dobře fungují sací hračky, které simulují orální sex.

Nakonec, hrátky s bradavkami a bradavkové orgasmy jsou o učení – o pokusech a omylech. Dovolte tedy sobě a/nebo svému partnerovi prozkoumat schopnosti svého těla bez odsuzování a očekávání. "Orgasmus ze stimulace bradavek, stejně jako klitorální orgasmus, vyžaduje trpělivost a zvědavost," říká Brito. "Nebojte se vyzkoušet různé přístupy, abyste zjistili, co je vám příjemné."

Polovina zábavy spočívá v experimentování... nemůžete udělat chybu. Jestli ale radši experimentujete ve dvou a chybí vám ten druhý, zkuste ho najít na sex seznamce, ať už jste z PrahyBrna nebo jiné části České republiky.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.